Roti nägemine

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Roti nägemine

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. märts 2004, 20:12

Sellest on möödaminnes juttu olnud, et rott igapäevases elus eriti silmanägemisele ei looda. Vat siin lehel näete selgelt (uduselt?), miks.
http://www.ratbehavior.org/RatCam.htm
Kuidas näeb nimene, kuidas näeb rott ja kuidas näeb valge rott maailma.
Nagu tähele panete, on Anne's Rat Page endale oma aadressi saanud. 16. märtsil sai Anne rotileht aasta vanuseks - kõigest aastaga kõik see info!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. märts 2004, 21:04

Lahe on vaadata maailma läbi teiste silmade :lol: aint kurb et neil nii hägune nägemine on :cry: muidu lahe link :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas avalanche » 22. märts 2004, 15:28

Ma ei oleks arvanud, et nad nii halvasti näevad!!! Kuigi reeglina mida väiksem loom, seda halvemini. Maod 'näevad' ainult liikumist ja soojust.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas Liz13 » 22. märts 2004, 16:20

Sellel albiino rotil on ikka päris, päris kehv nägemine. Kas muidu näiteks jänesed ja merisead näevad paremini? Kas kuskil pole netis kohta, kus oleks kasvõi pildina, kuidas merisead või teised närilised näevad? :roll:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Roti nägemine

PostitusPostitas nuu » 11. mai 2004, 15:30

LittleBoy kirjutas:Kas albiinodel on väga vilets silmanägemine. Olen kuulnud, albiinod on tihti kurdid. Mul on albiino ning ta kyll ei keeruta pead ega tõmble.


Kui tahad oma silmaga näha, kuidas albiinodel ning teistel roosasilmsetel rottidel nägemisega lood on, siis vaata linki, mida Liisa soovitab rottide nägemise teemas. Kui sul on rohkem huvi ja viitsid inglisekeelset teksti lugeda, siis vaata seda lehte.
Viimaselt lehelt võib muuhulgas lugeda, et albiinodel on lisaks viletsale nägemisele tõenäoliselt ka viletsam haistmine, kuid kuulmisega paistab õnneks kõik korras olevat.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 11. mai 2004, 16:06

Albiinode kurtus on kassidel sageli esinev häda - sellega kaasnevad enamasti, kuid mitte alati, sinised silmad. Niiet valge siniste silmadega kass on ilmselt kurt. Off-topic, aga seletuseks, kust selline arvamus tulla võib. Oma Milli järgi võin öelda küll, et tal on haistmine natu nõrgem kui teistel.
Pea kõigutamine on neil selline aeglane ja rahulik. Või kui nad erutunud on mängust, siis veidi kiirem. Kõigutavad pead ja kergelt kogu keha pendlina edasi-tagasi, vasakule-paremale.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

nägemine mustadel rottidel

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. mai 2004, 21:26

viimasel ajal on mul tekkinud kahtlused, et mu aastane Triiba ei näe kohe üldse. Ta liigub toas kohmakalt, kukub voodist-laualt alla, hammustab toidust mööda (näppu), satub toas konnates kogemata Nööbaga kokku ja põgeneb siis hirmunult, samas kui Nööba krõbistamist kuuleb, hoiab teadlikult eemale.
Ega siin vist midagi ravida ei ole. Triiba on suguluspaaritusest sündinud (ka ta IQ ei ole kiita). Aga on see üldiselt levinud tervisehäda ja mida ma saaksin teha ta elu mõnusamaks muutmiseks?
Ja kas on mingit testi, kuidas kindlaks teha, on mu kahtlustel üldse alust?
Viimati muutis Endised kasutajad 17. mai 2004, 18:59, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 17. mai 2004, 20:21

Mustad silmad ei tähenda alati tingimata paremat nägemist. Ka albiinodele iseloomulikku pea-kõigutamist võib mustade silmade puhul esineda - no lihtsalt ei näe ja kõik.
Ei tule pähe ühtegi testi, millega rottide silmanägemist kontrollida saaks. Mõtlen selle üle, elik küsin rotilisti käest.
Pimedus aga rottide elu eriti ebamugavamaks ei tee. :) St tema selle käes tõenäoliselt eriti ei kannata. Nägemine pole kuigi oluline.
Mis sa teha saad, on ümbrust võimalikult vähe muuta, et see talle tuttav oleks. Teiseks, juhtida teda häälega. Nt pimedate rottide omanikel on kombeks rotti kutsudes ühtlasi koputada vastu põrandat ja teda sel viisil enda juurde juhtida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 21. mai 2004, 21:03

Nii, uurisin, ja loomulikult on imelihtne võimalus, kuidas teha kindlaks, kas rott on pime.
Liiguta näppu või pliiatsit tema silma poole. Kui ta seda üldse ei märka, ei liiguta end, siis ta ei näe.
Muidugi, enne peaks käsi pesema, et nad toidu vms järele ei lõhnaks, nina võib tal väga heas töökorras olla. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: nägemine mustadel rottidel

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. mai 2004, 20:13

:eek:
selle testi järgi ei näe mu kumbki rott :(
ma kahtlustan, et neil on selektiivne nägemine - neid lihtsalt ei huvita pliiats.
samas huvitavad asjad jälle lõhnavad..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 18. juuni 2004, 16:06

Ma arvan, et ta pigem ignoreeris seda kui ebahuvitavat objekti. :P Liialt ei tasu roti nägemise pärast ka närvi minna, haistmine ja vibratsioonide taju on neile olulisemad juhid.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ROTIPOJAD (müüa)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. august 2004, 22:24

Albiinod on ju ka väga armsad.Ma vanasti arvasin et ei võta kunagi poolpimedat rotti,aga kui ma nägin liliahi valget emast siis sain kohe aru et nad on armsad. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Poolpime albiino rott

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. august 2004, 19:22

See, et albiinol kehvem nägemine on, ei tähenda tegelikult mitte midagi. Võib-olla on nii, et oma loomuses on nad pisut ettevaatlikumad ja loodavad rohkem oma haistmis- ja kuulmismeele peale. Mina ütleks, et selle paari kuuga on minu poolalbiino (roosad silmad ja beeži-valge segune kasukas) läinud isegi väga julgeks. Kobistab võib-olla küüntega rohkem kui teised, aga ega see teda vähem rotilikumaks rotiks tee. ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 06. august 2004, 11:31

Jah, tuttavas kohas saavad nad väga hästi hakkama. :) Sest rotid orienteeruvad ka lõhna ja värinate järgi, muuhulgas ka arvestavad, kuidas tuul nende vurrude vastu liigub. See pidi neil olema peaaegu nagu nahkhiirtel on kaja järgi orienteerumine.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas Merily » 03. juuli 2009, 21:21

Ma ei saa üldse neid videosi vaadata.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas samton » 03. juuli 2009, 22:39

Videod on ka praegu täiesti vaadatavad.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas Merily » 04. juuli 2009, 00:01

Nüüd näen mina ka. Ma ei tea, miks enne ei näinud :S.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas pisipisi » 28. august 2009, 20:50

Ok ma ei teadnud et mu albiinodel nii halb nägemine on :shock:
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
pisipisi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Poolita

PostitusPostitas Lillu » 25. september 2010, 18:02

Ausalt öeldes mind huvitab ka , ma loodan et siin on keegi tark kes sellest midagi teab . Kui ma ei eksi siis nendest punastest silmadest ma lugesin , et need ei talu valgust ja sellepärast kõigutavadki oma pead küljelt küljele kui midagi vaadata tahavad .
Mustsaba,Roosasaba,Paksu,Jasmin,Täpi,Hõbe ja Kämbu .
Kasutaja avatar
Lillu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Silmad

PostitusPostitas nosku » 26. september 2010, 06:47

Minuteada punasilmsetel on üks värvikile vähem silmas. Ülepea rottide silmanägemine pole eriti hea. Sellest nagu täpsemalt ei tea, aga pea kõigutamisest küll. Valgusega sellel pole mingit pistmist, kuna nad kõigutavad pead ka pimedas. Minul on üks ilus pohlasilmne tüdruk, kes ka kõigutab pead ja tema kasvataja seletas asja mulle nii -
On väga tavaline asi, et punasilmsed rotid kõigutavad pead, sellega nad täpsustavad vaadet, kuna nendel on raskem vahet teha sügavustel nende natukese halvema silmanägemise tõttu. Selle kõigutamisega nad "zoomivad"
Ütles et eriti naljakas on see et kui vaatab rottidega telekat, siis diivani peal istub kõrvuti mitu rotti pead kõigutamas .
Kasutaja avatar
nosku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 48
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas Mercar » 26. september 2010, 12:04

Punasilmne rott ei oma silmas pigmenti (kui see oli nüüd see "värvikile") ja nad üldiselt ei armasta eredat valgust (st välguga pildistamist).
Pea kõigutamine aitab hinnata asjade kaugust sest kauguse hindamiseks on vaja asja vaadata nö. kahest kohast. Üldiselt vaatab bifokaalse nägemisega loom kahe silmaga mille vahel on väike vahe ja sellega hindab kaugust.
Proovige ise: vaadatke kaugele (aknast välja) ja pange üks silm kinni, siis teine kinni ja esimene lahti. Pilt näib veidi hüppavat sest silmad asuvad veidi eri kohas. Selline kahe silmaga veidi eri pildi nägemine aitab kaugust hinnata.
Rottide silmade vaheline kaugus on väike neil raskem kaugust hinnata. pead küljelt küljele liigutades ja sama pilti vaadates saavad nad anda asja kaugusele aga parema hinnangu.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti nägemine

PostitusPostitas merisigutik » 24. oktoober 2015, 22:09

Liz13 kirjutas:Sellel albiino rotil on ikka päris, päris kehv nägemine. Kas muidu näiteks jänesed ja merisead näevad paremini? Kas kuskil pole netis kohta, kus oleks kasvõi pildina, kuidas merisead või teised närilised näevad? :roll:
KUIDAS NÄEVAD ERINEVAD LOOMAD MAAILMA
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist