Lehekülg 1/1

Roti nägemine

PostitusPostitatud: 18. märts 2004, 20:12
Postitas Liisa
Sellest on möödaminnes juttu olnud, et rott igapäevases elus eriti silmanägemisele ei looda. Vat siin lehel näete selgelt (uduselt?), miks.
http://www.ratbehavior.org/RatCam.htm
Kuidas näeb nimene, kuidas näeb rott ja kuidas näeb valge rott maailma.
Nagu tähele panete, on Anne's Rat Page endale oma aadressi saanud. 16. märtsil sai Anne rotileht aasta vanuseks - kõigest aastaga kõik see info!

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 18. märts 2004, 21:04
Postitas Endised kasutajad
Lahe on vaadata maailma läbi teiste silmade :lol: aint kurb et neil nii hägune nägemine on :cry: muidu lahe link :D

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 22. märts 2004, 15:28
Postitas avalanche
Ma ei oleks arvanud, et nad nii halvasti näevad!!! Kuigi reeglina mida väiksem loom, seda halvemini. Maod 'näevad' ainult liikumist ja soojust.

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 22. märts 2004, 16:20
Postitas Liz13
Sellel albiino rotil on ikka päris, päris kehv nägemine. Kas muidu näiteks jänesed ja merisead näevad paremini? Kas kuskil pole netis kohta, kus oleks kasvõi pildina, kuidas merisead või teised närilised näevad? :roll:

Roti nägemine

PostitusPostitatud: 11. mai 2004, 15:30
Postitas nuu
LittleBoy kirjutas:Kas albiinodel on väga vilets silmanägemine. Olen kuulnud, albiinod on tihti kurdid. Mul on albiino ning ta kyll ei keeruta pead ega tõmble.


Kui tahad oma silmaga näha, kuidas albiinodel ning teistel roosasilmsetel rottidel nägemisega lood on, siis vaata linki, mida Liisa soovitab rottide nägemise teemas. Kui sul on rohkem huvi ja viitsid inglisekeelset teksti lugeda, siis vaata seda lehte.
Viimaselt lehelt võib muuhulgas lugeda, et albiinodel on lisaks viletsale nägemisele tõenäoliselt ka viletsam haistmine, kuid kuulmisega paistab õnneks kõik korras olevat.

PostitusPostitatud: 11. mai 2004, 16:06
Postitas Liisa
Albiinode kurtus on kassidel sageli esinev häda - sellega kaasnevad enamasti, kuid mitte alati, sinised silmad. Niiet valge siniste silmadega kass on ilmselt kurt. Off-topic, aga seletuseks, kust selline arvamus tulla võib. Oma Milli järgi võin öelda küll, et tal on haistmine natu nõrgem kui teistel.
Pea kõigutamine on neil selline aeglane ja rahulik. Või kui nad erutunud on mängust, siis veidi kiirem. Kõigutavad pead ja kergelt kogu keha pendlina edasi-tagasi, vasakule-paremale.

nägemine mustadel rottidel

PostitusPostitatud: 16. mai 2004, 21:26
Postitas Endised kasutajad
viimasel ajal on mul tekkinud kahtlused, et mu aastane Triiba ei näe kohe üldse. Ta liigub toas kohmakalt, kukub voodist-laualt alla, hammustab toidust mööda (näppu), satub toas konnates kogemata Nööbaga kokku ja põgeneb siis hirmunult, samas kui Nööba krõbistamist kuuleb, hoiab teadlikult eemale.
Ega siin vist midagi ravida ei ole. Triiba on suguluspaaritusest sündinud (ka ta IQ ei ole kiita). Aga on see üldiselt levinud tervisehäda ja mida ma saaksin teha ta elu mõnusamaks muutmiseks?
Ja kas on mingit testi, kuidas kindlaks teha, on mu kahtlustel üldse alust?

PostitusPostitatud: 17. mai 2004, 20:21
Postitas Liisa
Mustad silmad ei tähenda alati tingimata paremat nägemist. Ka albiinodele iseloomulikku pea-kõigutamist võib mustade silmade puhul esineda - no lihtsalt ei näe ja kõik.
Ei tule pähe ühtegi testi, millega rottide silmanägemist kontrollida saaks. Mõtlen selle üle, elik küsin rotilisti käest.
Pimedus aga rottide elu eriti ebamugavamaks ei tee. :) St tema selle käes tõenäoliselt eriti ei kannata. Nägemine pole kuigi oluline.
Mis sa teha saad, on ümbrust võimalikult vähe muuta, et see talle tuttav oleks. Teiseks, juhtida teda häälega. Nt pimedate rottide omanikel on kombeks rotti kutsudes ühtlasi koputada vastu põrandat ja teda sel viisil enda juurde juhtida.

PostitusPostitatud: 21. mai 2004, 21:03
Postitas Liisa
Nii, uurisin, ja loomulikult on imelihtne võimalus, kuidas teha kindlaks, kas rott on pime.
Liiguta näppu või pliiatsit tema silma poole. Kui ta seda üldse ei märka, ei liiguta end, siis ta ei näe.
Muidugi, enne peaks käsi pesema, et nad toidu vms järele ei lõhnaks, nina võib tal väga heas töökorras olla. :)

Re: nägemine mustadel rottidel

PostitusPostitatud: 25. mai 2004, 20:13
Postitas Endised kasutajad
:eek:
selle testi järgi ei näe mu kumbki rott :(
ma kahtlustan, et neil on selektiivne nägemine - neid lihtsalt ei huvita pliiats.
samas huvitavad asjad jälle lõhnavad..

PostitusPostitatud: 18. juuni 2004, 16:06
Postitas Liisa
Ma arvan, et ta pigem ignoreeris seda kui ebahuvitavat objekti. :P Liialt ei tasu roti nägemise pärast ka närvi minna, haistmine ja vibratsioonide taju on neile olulisemad juhid.

Re: ROTIPOJAD (müüa)

PostitusPostitatud: 04. august 2004, 22:24
Postitas Endised kasutajad
Albiinod on ju ka väga armsad.Ma vanasti arvasin et ei võta kunagi poolpimedat rotti,aga kui ma nägin liliahi valget emast siis sain kohe aru et nad on armsad. :)

Re: Poolpime albiino rott

PostitusPostitatud: 05. august 2004, 19:22
Postitas Endised kasutajad
See, et albiinol kehvem nägemine on, ei tähenda tegelikult mitte midagi. Võib-olla on nii, et oma loomuses on nad pisut ettevaatlikumad ja loodavad rohkem oma haistmis- ja kuulmismeele peale. Mina ütleks, et selle paari kuuga on minu poolalbiino (roosad silmad ja beeži-valge segune kasukas) läinud isegi väga julgeks. Kobistab võib-olla küüntega rohkem kui teised, aga ega see teda vähem rotilikumaks rotiks tee. ;)

PostitusPostitatud: 06. august 2004, 11:31
Postitas Liisa
Jah, tuttavas kohas saavad nad väga hästi hakkama. :) Sest rotid orienteeruvad ka lõhna ja värinate järgi, muuhulgas ka arvestavad, kuidas tuul nende vurrude vastu liigub. See pidi neil olema peaaegu nagu nahkhiirtel on kaja järgi orienteerumine.

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 03. juuli 2009, 21:21
Postitas Merily
Ma ei saa üldse neid videosi vaadata.

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 03. juuli 2009, 22:39
Postitas samton
Videod on ka praegu täiesti vaadatavad.

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 04. juuli 2009, 00:01
Postitas Merily
Nüüd näen mina ka. Ma ei tea, miks enne ei näinud :S.

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 28. august 2009, 20:50
Postitas pisipisi
Ok ma ei teadnud et mu albiinodel nii halb nägemine on :shock:

Poolita

PostitusPostitatud: 25. september 2010, 18:02
Postitas Lillu
Ausalt öeldes mind huvitab ka , ma loodan et siin on keegi tark kes sellest midagi teab . Kui ma ei eksi siis nendest punastest silmadest ma lugesin , et need ei talu valgust ja sellepärast kõigutavadki oma pead küljelt küljele kui midagi vaadata tahavad .

Re: Silmad

PostitusPostitatud: 26. september 2010, 06:47
Postitas nosku
Minuteada punasilmsetel on üks värvikile vähem silmas. Ülepea rottide silmanägemine pole eriti hea. Sellest nagu täpsemalt ei tea, aga pea kõigutamisest küll. Valgusega sellel pole mingit pistmist, kuna nad kõigutavad pead ka pimedas. Minul on üks ilus pohlasilmne tüdruk, kes ka kõigutab pead ja tema kasvataja seletas asja mulle nii -
On väga tavaline asi, et punasilmsed rotid kõigutavad pead, sellega nad täpsustavad vaadet, kuna nendel on raskem vahet teha sügavustel nende natukese halvema silmanägemise tõttu. Selle kõigutamisega nad "zoomivad"
Ütles et eriti naljakas on see et kui vaatab rottidega telekat, siis diivani peal istub kõrvuti mitu rotti pead kõigutamas .

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 26. september 2010, 12:04
Postitas Mercar
Punasilmne rott ei oma silmas pigmenti (kui see oli nüüd see "värvikile") ja nad üldiselt ei armasta eredat valgust (st välguga pildistamist).
Pea kõigutamine aitab hinnata asjade kaugust sest kauguse hindamiseks on vaja asja vaadata nö. kahest kohast. Üldiselt vaatab bifokaalse nägemisega loom kahe silmaga mille vahel on väike vahe ja sellega hindab kaugust.
Proovige ise: vaadatke kaugele (aknast välja) ja pange üks silm kinni, siis teine kinni ja esimene lahti. Pilt näib veidi hüppavat sest silmad asuvad veidi eri kohas. Selline kahe silmaga veidi eri pildi nägemine aitab kaugust hinnata.
Rottide silmade vaheline kaugus on väike neil raskem kaugust hinnata. pead küljelt küljele liigutades ja sama pilti vaadates saavad nad anda asja kaugusele aga parema hinnangu.

Re: Roti nägemine

PostitusPostitatud: 24. oktoober 2015, 22:09
Postitas merisigutik
Liz13 kirjutas:Sellel albiino rotil on ikka päris, päris kehv nägemine. Kas muidu näiteks jänesed ja merisead näevad paremini? Kas kuskil pole netis kohta, kus oleks kasvõi pildina, kuidas merisead või teised närilised näevad? :roll:
KUIDAS NÄEVAD ERINEVAD LOOMAD MAAILMA