Rott aevastab, ravi ei aita

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Rott aevastab, ravi ei aita

PostitusPostitas Eret (Teema autor) » 22. aprill 2017, 20:24

Tere!

Võtsime aprilli alguses loomapoest 3 rotti. Väidetavalt 4 kuused tüdrukud. Kohe alguses, isegi enne kui rotid jõudsime transpordipuurist puuri toimetada, märkasime, et üks rottidest aevastab pidevalt. Loomapoes seda ei märganud ning nad olid müüja sõnul umbes nädal aega seal karantiinis olnud, et jälgida, kas on terved. Puuris aevastamine jätkus. Paar päeva jälgisime, aevastamine ei lõppenud, lisaks märkas mu elukaaslane tal nina ümber porfüriini(ainult sellel ühel korral on olnud, rohkem pole märganud), helistasime loomaarstile. Loomaarst kuulas kopse, ütles, et kopsudes ta midagi halba ei kuule. Tegi mingi hormooni süsti ja kirjutas antibiootikumid (Sulfatrix), mida suu kaudu andsime 14 päeva 2 korda päevas. Pidev aevastamine jäi järgi peale süsti, kuid aegajalt aevastas siiski. Antibiootikumikuur minu meelest midagi ei mõjutanud. Viisime roti uuesti loomaarsti juurde, ta tegi uuesti sama süsti ning kirjutas uue suukaudse ravimi. Seekordne ravim pidi olema sama, mis süst, lihtsalt suukaudu. Diagnoosiks allergia. Ütles, et ravimiga surume allergilise fooni alla. Süst pidi arsti sõnul hoidma aevastamise ära 5 päeva ning peale seda peaks hakkama suukaudu ravimit andma. Süstimise samal päeval aga juba kuulsin puurist aevastusi ning järgmisel päeval võtsin roti endaga voodi peale ja jälgisin hoolikalt tund aega. Tunni aja jooksul aevastas 36 korda. Seega.. midagi on mäda, ilmselt siis diagnoos siiski ei olnud õige, kui süst oleks pidanud aevastamise ära hoidma 5 päeva. Suukaudset ravimit ei ole veel välja ostnud ja arstile ei ole saanud helistada, kuna nädalavahetus on. Esmaspäeval kindlasti helistan. Senikaua ehk on kellelgi olnud mingit sarnast olukorda ja kuidas selle korda olete saanud?
Teised kaks rotti pole kordagi aevastanud, puuris allapanuks kasutame fliisi. Lisaks ütles arst, et ta on 4 kuuse roti kohta väga kerge. Kaalus ainult 100g (kui 2 nädala pärast uuesti arsti juures käisime, siis juba 120g). Muidu rotike on väga aktiivne ja tegus, aevastamine ei tundu teda ennast üldse segavat.
Eret
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott aevastab, ravi ei aita

PostitusPostitas Lind1100 » 11. mai 2017, 13:10

Kas läks paremaks/halvemaks/lahenes/saite teada, milles asi?

Haigused ja allergiad võivad ka ainult ühel loomal avalduda - eks mõned ole ikka tundlikumad ja/või nõrgema immuunsüsteemiga kui teised. Ega fliisi juhuslikult mõne vängemaa pesuvahendi/pehmendaja/värskendajaga pestud polnud? Kui sageli vahetatakse?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2560
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline