Rott ja vaktsineerimine?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Rott ja vaktsineerimine?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 19. märts 2017, 22:50

Küsimus suurele ringile.
Nimelt mingi aeg lastega perearstil käies sai perearst teada, et meil kodus pisinärilised. Tema ilmest ja suhtlusest kumas läbi suhtumine, et ma olen halb ema, kuna rotid(ja hamster) on vaktsineerimata. Üritasin selgitada, et minu teada nii väikseid olevusi ei vaksineerita. Tema aga teadis öelda, et tal tuttav, mitte loomaarst aga loomadega tegelev vmt, on talle öelnud et ka pisinärilisi peab vaktsineerima.
Kallid roti omanikud, kuidas siis asi tegelikult on? Kas on mul mingi info kõrvust ja silmist mööda jooksnud?
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ja vaktsineerimine?

PostitusPostitas Riina1958 » 21. märts 2017, 21:43

viewtopic.php?f=80&t=16340

Siin Mercar ja Kissu ütlevad, et ei vaktsineerita. Olen nagu mujalt ka varem kuulnud, aga ei suuda leida, kust ma seda lugesin.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Rott ja vaktsineerimine?

PostitusPostitas TriinuR (Teema autor) » 22. märts 2017, 13:04

Ma enne kui rotid võtsin tegin korraliku uurimise ja leidsin, et küülikuid vaktsineeritakse aga pisinärilisi mitte. Ma püüdsin seda ka perearstile seletada, Lõpptulemus oli ikka see, et mina ei tea mitte midagi ja tema teab väga täpselt, kes, mida jne.
Aga eks ma võtan rahulikult :D
Aitäh :)
TriinuR
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ja vaktsineerimine?

PostitusPostitas Mercar » 31. märts 2017, 15:58

Ilmselt perearstil kahjuks teadmistega probleeme. Vaktsineeritakse küülikuid, ja seda küüliku tervise (mitte inimtervise) huvides. Närilisi ei vaktsineerita ja kodus peetavad närilised inimestele ohtlikke haigusi ei kanna.
Kuid loodusest võib närilistelt tõesti saada haigusi millega lausa haiglas lõpetad...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist