Kastreeritud rott

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kastreeritud rott

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 28. jaanuar 2004, 16:41

nuu kirjutas:Kuni selle ajani hoia neid eraldi puurides ja umbes kolm nädalat peale kastreerimist ka veel.

Miks peab loomi peale kastreerimist veel kolm nädalat eraldi hoidma?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 28. jaanuar 2004, 16:53

Täpselt füsioloogiliselt seletada ei oska, aga selle aja jooksul võib organismis veel olla spermatosoide. See on justnimelt "võib olla" - Tembu sai plikadega kokku juba nädalake peale kastreerimist ja ei mingeid poegi. Eelmiste kastraatidega ootasin ma kaks nädalat, kokku saades algas meeletu paaritamine, ka ei mingeid poegi. Niiet igaüks ise teab, kui palju riskib. Üle kolme nädala oodata oleks aga liig.
Kui kastreerimise põhjuseks on liigne agressiivsus, siis võib kuluda mitu nädalat, et hormoonide tase langeks ja looma käitumine muutuks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 28. jaanuar 2004, 17:00

Pagan, ma ei ole sellest kuskilt juhtunud lugema, et peale kastreerimist ikkagi isane emase tiineks teha võib... :shock: Ja ei hoiatanud mind sellest ka mu loomaarst, kelle juures oma olevusi kastreerimas käisin :( Käisin just selle eesmärgiga, et mitte 6 korda aastas poegi saama hakata. Panin muidugi oma isased praktiliselt kohe peale seda operatsiooni emastega kokku. Kuid loomad on tõesti, veel nädal peale kastreerimist üsna väge täis ja ronivad emastele selga. Olin aga veendunud, et see on nüüdsest süütu tegu. :(
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 28. jaanuar 2004, 17:48

No ühtki rotilinki põhjendusega ma praegu ei leidnud, aga ilmselt on põhjus sama, mis siin tsintsude kohta kirjutatakse:
Be aware that it is important to keep the neutered male separated from females for the first month, this allows time to completely heal and to work out any remaining semen contained in the ejaculation tube.
http://www.chincare.com/Pages/ResponsibleBreeding.htm
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 28. jaanuar 2004, 22:36

Ja ei hoiatanud mind sellest ka mu loomaarst, kelle juures oma olevusi kastreerimas käisin

kui Kuubikut kastreerisin, siis küsisin ise (kuigi ma teadsin, või õigemini sellepärast, et ma teadsin), siis öeldi mulle, et võiks vähemalt kümme päeva lahus olla emastest. dr Selirand oli see.
ahjaa. inimesel on see aeg, mil steriliseeritud isasloom ;) emasega kokku saada veel ei tohi, vist koguni 6 kuud.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 29. jaanuar 2004, 13:07

Auuuu :( Mina käisin ka Seliranna juures ja ma loll ei tulnud lihtsalt selle peale, et küsida toda lahushoidmise asja... :( No võib-olla on mul nüüd siis uued pojad hakkama pandud :( Inimene õpib, kuni elab...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas nuu » 30. jaanuar 2004, 17:48

Aga märgistavad jah. Läheb õla peale ja üle käe, koguaeg rida järgi.

Kui see väga häirima hakkab, siis on üks veidi äärmuslik moodus: isased võib lasta ära kastreerida. Minu Kuup on küll täiesti kuiv rott. Plikad tilgutavad temaga võrreldes ikka mehiselt. Aga eks iga operatsiooniga kaasneb suur risk ja kas seda ainult tilgutamise pärast ette võtta... Samas annaks see tegelikult sulle võimaluse talle hoopis naissoost kaaslane valida...
Tunnistan ausalt: mina isiklikult tunnen end küll kergelt süüdi, et Kuubikuga nii tegin. Ta oli alguses nii vahvalt isane, muudkui nühkis oma külgedel asuvaid lõhnanäärmeid mööda seinu ja põrandaid... (võib küll olla, et selline käitumine peale pubekaiga nii-ehk-naa möödub?) Nüüd plikad nagu irvitaksid vaikselt tema üle :( Võib-olla otsin jälle inimlikke tundeid sealt, kus neid pole?
Viimati muutis Endised kasutajad 07. mai 2004, 17:55, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. veebruar 2004, 01:15

Tembu on ka peale kasteerimist pideva märgistamise järele jätnud. Algul oli tõesti nii, et kogu laud ja käed ja arvuti hiir ja kõik-kõik-kõik oli vaja mitmekordselt märgistada. Praegu ei tee ta seda üldse.
Mina end küll süüdi ei tunne, et ta kastreerisin. Esiteks olen ma nii isekas, et oleks olnud jube kahju nii kena ja armast ja sõbralikku rotti ära anda. :P Tahtjaid polnud ja lõpuks ma väga ei otsinud ka. Teiseks, tibid on temaga ikka parasjagu lõbutsenud. ;) Ei ütleks, et ta nüüd vähem mees on.
Miks ta Kirbuga läbi ei saa, vat ma ei tea. Nüüd on neid vastasseise palju harvemaks jäänud. Aga üks kahest: kas ei osanud üksik rott Tembu end rotigrupis õigesti üleval pidada või ei suuda tibid unustada seda, et tema oli see rott, kelle peale nad susisesid läbi võre ja kelle varbaid nad näksisid. Igatahes kui ma praegu suvilat vaatan, on seal ülemisel korrusel hunnikus Tembu, Kratt ja Milli, keskmisel korrusel on ka mingi must-valge kuhi. Ma usun, et kokkuvõttes on ta elu sellest parem, et ta plikadega koos elab.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 05. veebruar 2004, 14:37

Mina lasin mõni aeg tagasi oma mõlemad isased (küll mitte rotid, vaid ruigamid) ära kastreerida. Kuid huvitaval kombel pole nad sellest sugugi vähem "mehemaks" muutunud - muudkui teevad ega endiselt emastele siivutuid lähenemiskatseid, hoolimata sellest, et pole nagu lastesaamise seisukohast mõtet enam ju :lol: /aga ega nad ise seda tea/ :lol:
Kuidas kastreeritud rott käitub - kas jätkab samamoodi mehetegude üritamist?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 05. veebruar 2004, 15:27

Signe kirjutas:Kuidas kastreeritud rott käitub - kas jätkab samamoodi mehetegude üritamist?

o jaa. Mõnikord on lausa piinlik ise samas toas viibida :oops: . Rottidel küll pidavat see asi ikka sedapidi käima, et emane on see, kes isase "rajalt maha võtab", isane ise nagu ei olegi koguaeg "selle" peal väljas. No igatahes iga nädal korra või paar käib puuris mingi õudne madistamine, kusjuures ega häälte järgi ei saagi aru, kas nad nüüd tülitsevad, või mis seal parajasti toimub...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas m » 09. mai 2004, 18:17

Jeee!
Häppi häppi :D :D :D
Minu kolmapäeval kastreeritud Nööba magab sõbralikult Triiba kaisus!! Ja vahepael nakitsevad rahumeelselt teineteise karvu!
See on nagu ime - 4 päevaga selline muutus.
Esimesel päeval Nööba peamiselt magas, teisel oli endiselt sõjakas, kolmandal ajas Triibat taga, aga otseselt ei rünnanud ning nüüd on kõik jälle hästi!
Mingeid valuvaigisteid ega antibiootikume ei kasutatud -sügav narkoos kestis 5 tundi, magas veel 12 tundi otsa ja valusid tal ärgates ilmselt polnud - isu oli hea ja ringutas mõnuga pärast pikka und.
Haav jäi kuivaks teisel päeval ega seganud teda ühtki ulakust tegemast.
St. meil väga hea kogemus ja järjekordne näide, kus op. isase roti agressiivsuse maha võtab.
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas nuu » 10. mai 2004, 13:28

oh issand milline kergendus! nii ruttu! nii tore! ma väga loodan, et see nii jääbki!
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas m » 20. mai 2004, 14:46

äh, vara hõiskasin :(
Ilmselt on Nööba hästi paranenud ja ta käitumine on täpselt samasugune kui enne oppi :(
Triiba käib mööda seinaääri ja taandub kiiresti, kui Nööba läheneb. Üldiselt on ta köögipoolele elama kolinud, Nööba peremehetseb rohkem toas ja teeb aeg-ajalt kööki röövretki :?
eks ma siis loodan, et ehk aasta pärast asi paranend :(
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas nuu » 20. mai 2004, 14:58

nooh, tavaliselt räägitakse kuni paarist kuust... :( :?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. mai 2004, 15:23

Hmm, M, kui ta sul kuidagi iseloomu ei paranda, siis võtan kohalikuks eunuhhiks. Aga ootaks enne kuni kuu opist saab ja siis vaataks uuesti. Loodan küll, et ta veel rahuneb.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas m » 20. mai 2004, 15:30

oi aitäh Liisa, aga mika Sa arvad, et ta Sinu rottidega kenamini käituks?
Ja Nööba ära andmise mõtet pole mulle ka pähe tulnud. Elavad siin siis lihtsalt eraldi, mitte koos.
ainult suvised reisimised ja vanaemade juures suvitamised võivad keeruliseks kujuneda :roll:
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas Liisa » 20. mai 2004, 21:04

m kirjutas:Liisa, aga mika Sa arvad, et ta Sinu rottidega kenamini käituks?

Umm.. ma olen optimist? :) :roll: Miskipärast arvan, et äkki tibidega oleks vähem kiskumist. Aga nagu sa mainisid, pole see esialgu üldse päevakorras. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas Laura188 » 20. mai 2004, 22:21

Vabandage,ma olen võibolla loll,aga kes või mis on kastreeritud rott :eek: ?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas helectra » 21. mai 2004, 09:41

kastreeritud rotil on kirurgiliselt munandid eemaldatud
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas m » 07. juuni 2004, 16:09

julgen nüüd ametlikult kuulutada, et Nööba käitumine on pärast 3 nädala möödumist kastreerimisest olnud püsivalt hea.
Nende 3 nädala sees oli üksikuid tagasilööke (loe rämedaid rünnakuid Triiba vastu), aga nüüd on Nööba täiesti malbe rott. Ainult oma isiklikust salapeidukast toitu varastada ta Triibal veel hästi ei luba...
ja boonusena ta tõesti ei piserda enam kõike oma teel
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kastreeritud roti käitumisest

PostitusPostitas Gerbil » 13. oktoober 2004, 10:35

Minu isasel rotil (surnud :( ) oli ka alati pissijuga järel. Kastreerimise peale ma ei osanud mõeldagi. Alles nüüd sain teada, et selline asi on olemas :lol: .
Kas ka liivahiiri on võimalik kastreerida :o ?
Ja tahaks teada ligikaudset hinda mõlema isendi puhul :) .
Viimati muutis Gerbil 08. juuni 2005, 16:59, kokku muudetud 2 korda.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. oktoober 2004, 10:45

Suurel Hiirel läks kevadel roti kastreerimine (Tartu, R-kliinik) maksma 400. Liivahiirte kohta ei oska öelda, peab kliinikutest küsima.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 20. aprill 2005, 11:19

Inimene mõtleb, jumal juhib! Nüüd on nii, et täna õhtul lähen uut rotti tooma... Konsumis pidi olema emane rotipoeg, kellel mingi muna kaela peal, arvatavasti kakelusest, ja antakse tasuta ära. Vaatan, mis värk on, äkki annavad ka väikese puuri laenuks, kuni uue suure soetan. Aga Bim on ju isane ja nüüd ei saa neid üheaegselt jooksma lasta. Bim mul ju seni pooleldi vabapidamisel. Täiesti jama, miks ma peaks heast peast väga hea iseloomuga ja leebe roti ära kastreerima? Kohe hirmsasti ei tahaks, ta sihuke armas macho! Aga ühes puuris või vabalt joosta oleks neil edaspidi lõbusam... Mis te arvate?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti kastreerimise järel

PostitusPostitas avalanche » 20. aprill 2005, 13:57

Lõbusam kindlasti, aga siis on iga kolme nädala tagant pojad garanteeritud. Kardan, et pead roti siiski kastreerima. Teised variandid on eraldi puurid või jätta emane koju toomata.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti kastreerimise järel

PostitusPostitas aiku » 20. aprill 2005, 18:31

Kahju, et see tegevus on rotudele nats ohtlik. Ma ei tea palju narkoosi all magama jäävadki, kuid mõned ei pidanud ärkama. Samas on see rotule endale ka kasulik ja pere -mehele/naisele samuti. Kui palju rotud peale seda toimingut juurde võtavad ja uimasemaks muutuvad, seda kahjuks ei tea. Munadeta rotude omanikud teavad ainult sellele küsimusele vastata.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 21. aprill 2005, 09:37

Lõbusam selles mõttes, et kui Bim on juba khm...ilma.. - siis.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti kastreerimise järel

PostitusPostitas aiku » 21. aprill 2005, 10:15

Siis ei lähe kaklema, kui mõlemad ilma. Muidu tekib kadeduseuss. Mul on ja sul pole...
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 21. aprill 2005, 10:34

No aga emasel ju polegi! Ja Bim temaga niisama ei kaklekski, see ju Põnta, kes nähvab. Et siis kade või? Kas see ei kõla seksistlikult, irv! Ma ei hakka siin peenikesi termineid laste nähes tarvitama ;-)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti kastreerimise järel

PostitusPostitas aiku » 21. aprill 2005, 11:16

Loomade seas, nagu inimestegi, on ka samuti kadedus/armukadedus. Jälgige rohkem loomi...Kindlasti toimib see näiteks koertel
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 21. aprill 2005, 11:19

tell me about! :-) aga Põnta praegu vaevalt kade on, pigem ta vaatab ja teeb järeldusi. Ei oska veel paist lugu pidada, kuigi otse minema ka ei jookse. Küll ma teda harjutan ja esitan Bimmu peal näitlikku õppetundi teemal: Oh kui mõnus on, kui sügatakse.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist