Panna magama..?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Panna magama..?

PostitusPostitas Saba (Teema autor) » 22. detsember 2013, 21:16

Sobrasin küll postitustes, kuid seotud teemat ei leidnud. Olen dilemma ees, et kas panna oma rott magama või mitte. Kuigi otsus peab olema loomulikult isiklik, siis ehk keegi oskab otsuse otsa peale aidata. Tupsu on 2a ja 7 kuud vana isane. U 1,5 kuud tagasi leidsin tal peenise kohal kõhul väikese kärna. Arst oletas, et on kasvaja. Nüüdseks on kärn suurenenud, u 1cm läbimõõtu, kuid kärna alune silma järgi vaadates mitte. Paraku surub kärn kuseteedele ning viimasel nädalal on igapäevane probleem nn penis plug, mille eemaldamine talle ilmselgelt ebamugavust põhjustab (ilmselt ka valu, mehed teavad...). Lisaks on vanadusmured: kuiv ja sügelev nahk, tagajalad ei kuula sõna. Enamuse ajast ta magab. Tervenemist enam loota pole, kuid ta sööb korralikult (pehmet pudrust toitu, sest ta ei saa jagu enam kuivtoidust ega joo), üritab ringi liikuda ja nuuskida ning puhastab end (painduvuse piires). Ei tahaks et ta piinleb. Valust mul enam aimu pole, kuna paar nädalat ta enam ei häälitse. On kellelgi sarnast kogemust või oskab mõni staažikam rotipidaja arvata - kas on vara??
Saba
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Panna magama..?

PostitusPostitas roberta » 23. detsember 2013, 15:58

See on väga väga raske küsimus ja veel raskem on sellele vastata. Olen ka ise seisnud sellise väga valusa küsimusega silmitsi. Otsuseid on olnud seda - ja teistmoodi. Enda jaoks olen püstitanud küsimuse sedasi, et kas rotike tunneb elust veel rõõmu? Kui see elu on tema jaoks pidev piin ja vaev, siis jah, on kõige õigem otsus ilmselt see kõige lõplikum... Et armastan oma loomakest nii-nii palju, et ei lase tal vaevelda, ükskõik, kui valus mul endal seejuures on. Enda kurbus tuleb tahaplaanile jätta ja teha, nagu rotikesele parim oleks. 2 aastat ja 7 kuud on väga soliidne vanus rotiisandale, minu enda rotibandest on nii vanaks elanud vaid 1 härrasmees. Usalda oma sisetunnet ja käitu vastavalt sellele. See, et rotike sööb ja iseseisvalt, näitab, et isukest on. Oma vanurit(2a7k) toitsin viimase nädala ainult lusikaga talle jogurtit nina ette pannes, siis limpsas. Soovime teile vastupidavust ja selget pead, rotiisandale jõudu-jaksu!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Panna magama..?

PostitusPostitas Saba (Teema autor) » 24. detsember 2013, 11:01

Aitäh, roberta toetavate sõnade eest! Usaldasin oma sisetunnet ja mu rotihärra magab nüüd :( Veel arsti juures jõudsin ümber mõelda, kuid just sisetunne ütles teisiti. Otsust ei kahetse, kuid kohutavalt-kohutavalt kurb on ometi.
Saba
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Panna magama..?

PostitusPostitas roberta » 24. detsember 2013, 18:02

Siiras kaastunne teile! Aga nagu ma olen end ja teisi lohutanud: parem õudne lõpp, kui lõputu õudus....
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist