Meie pisil ilmselt täid.

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Meie pisil ilmselt täid.

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 27. november 2013, 11:07

Täna, kui hommikul puuri lahti tegin, märkasin esimese asjana, et pisil on mingid valged täpid karvade küljes. Karva sisse vaadates ei märganud midagi, aga need valged täpikesed on karva küljes kinni. Uurisin erinevaid teemasid täide kohta ja sellest järeldangi, et need võivad olla täimunad karvade küljes.
Kas on mingit ravimit, mida saab lihtsalt minna ostma veti juurde või pean temaga nüüd kindlasti arstile kohale minema?
Mis võib maksta see ravim?
Otsest kokkupuudet küll mu vanemate poistega pole olnud, küll aga oli pisike ükspäev sama fliisi all, mille peal teised jooksevad, kui diivanil on? Ravi pean tegema nüüd kõigile?
Mul on kodus selline asi nagu Imaverol, aga see on vist seente jms raviks, täidele ei aita, ka on seal peal kirjas, et see on kasutamiseks hobustel, veistel ja koertel. Kunagi oli vaja hobuse jaoks.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Meie pisil ilmselt täid.

PostitusPostitas roberta » 27. november 2013, 12:21

Minu bande on saanud selliste kahtlaste elukate tõrjeks tilgad turjale. Arvan, et ära ise enne miskit kellelegi tilgutama hakka, seda Imaverolit, kui oled arstiga nõu pidanud. Sest hobune, veis, koer- rotikesega võrreldes on suuruse vahe väga suur.
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meie pisil ilmselt täid.

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 27. november 2013, 12:30

Kui ema saab tulla õhtupoole lapsi vaatama (nad jälle haiged ja abikaasa saabub alles hilisõhtul), siis on plaanis pisikesega arstil käia. Seal on elav järjekord, nii et peab lihtsalt kohale minema peale kella kolme. Seda Imaveroli ei julge ma kindlasti ise enda peaga kasutada, lihtsalt lõi pähe, et mul selline asi olemas ja mõtlesin, et äkki kellelgi on kogemusi sellega ja teab rääkida.

Edit: Helistasin loomaarstile, tahtis näha, nii et kui lapsehoidja saan, siis lähen õhtul poisiga arstile. :ot: Poja pani pisile lõpliku nime ka, sai siis seekord ikkagi Nemo, mitte Näksu (näksata pole me ka enam saanud :-) ). Siiani kõik poisid multikatest nimed saanud. Jätkame traditsiooni.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Meie pisil ilmselt täid.

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 27. november 2013, 17:09

Arstil käidud ja kinnitus tingudele saadud. Tõmbas õrnalt sõrmega Nemolt mõned karvad, pani tripiga kotti ja näitas vastu valgust, kui palju neid tegelikult on. Rohi pandi turjale (Xeno 50) ja 10ne ning 20ne päeva pärast pean ise uuesti rohtu tilgutama. Kokku teistega lasta ei tohi. Kuigi esemete kaudu on kontakt olnud, siis on tõenäoline, et teised on ka tingudest ohustatud, aga rohtu ta neile ei andnud, ütles, et ma jälgiksin, kui tekivad sümptomid, siis kaalun nad ise ära ja lähen ostan lihtsalt rohu.
On see normaalne, et ta mulle kohe teiste jaoks rohtu kaasa ei andnud? Puuri puhastamise/desinfitseerimise kohta küsisin ka ise. Ütles, et peab küll, kuuma vee ja kloori sisaldava vahendiga, aga ütles ka, et täid ei ela keskkonnas, kus neil ei ole põhjust elada, ehk et nad surevad varsti ära rohu tõttu ja kui looma keskkonnas (kandepuur, diivan jms) ei viibi, siis neil pikka pidu pole kah.
Ise ma olen suht kindel, et ka teised peaksid ravi saama, aga ta selline veidi veider arst, et enda arvamust seal avaldama hakata väga ei taha, siis nähvab imelikult.
Veel kinnitas arst minu südame rahustuseks, et rotike ei ole kondine (sellest rääkisin rottide enda teemas), ta lihtsalt noor ja kribu.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Meie pisil ilmselt täid.

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 29. november 2013, 08:55

Ravi saavad ka mu suuremad poisid, eile panin esimese doosi rohtu kõigile turjale, kuigi selle pidin eraldi ostma ikkagi, sest Nemo rohi on neile lahja ja seda oleks läinud terve tuub ühele rotile.
Kuna ravi saavad kõik ja suure tõenäosusega on teistel ka ikkagi täid, sest sügavad ennast meeletult, eriti lõua alt, kus Nööikul ja Tulipunal ka pisikesed kärnakesed, kas siis võin tutvustamisega sammukese edasi astuda ja neid neutraalsel pinnal ükshaaval kokku lasta Nemoga?
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron