Inimesed nakatavad rotte?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Inimesed nakatavad rotte?

PostitusPostitas aww (Teema autor) » 12. november 2012, 19:16

Mul tekkis täna üks küsimus, et kas inimene võib nakatada rotte? Näiteks kui inimesel on nohu või muu leviv haigus, kas siis rott võib sellesse nakatuda?

Ma loodan, et keegi pole veel sellist küsimust küsinud (ma muidugi enne sirvisin teemasid, kuid see võis mul kahe silma vahele jääda). :-)
Kasutaja avatar
aww
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Inimesed nakatavad rotte?

PostitusPostitas Kissu » 12. november 2012, 19:24

Inimese viirused on siiski erinevad roti omadest ja seega rott ei saa nakatuda sinu käest.

Isiklikult ma küll suurema haiguse vms. hoian neist natukene eemale - päris täis aevastada rotti ikkagi ei taha. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Inimesed nakatavad rotte?

PostitusPostitas Lili » 05. mai 2014, 13:15

Lohutab mindki, et minu viirus rotile ei hakka... Hetkel täpselt selline seis, et ise haige juba paar päeva ja täna öösel jäi Tulipuna haigeks, hingab kääksudes. Kui laps lõunaunest ärkab, siis sõidame kohe arsti juurde.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Inimesed nakatavad rotte?

PostitusPostitas Tiksikas » 04. august 2014, 17:53

Lugesin,kuulsin ja rääkisime - kui inimesel on raskem haigus, midagi viga ma ei hkka kõike ette lugema... Aga rotid pidid inimesi ravima ja neid oldud kasutatud "ravimiteks" ? Kui rott oli "ära ravinud" tekib talle tasapisi kasvaja.

Nb! ma ei ole ütleja et see nii on aga ma olen lugenud, kuulnud ja sellest pikalt rääkinud!!!
Seepärast ei lase ma plikadel enda kaelal magada :ups:
Kasutaja avatar
Tiksikas
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 598
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Inimesed nakatavad rotte?

PostitusPostitas Saara » 04. august 2014, 20:57

Sellistesse väidetesse, mille juures ei ole ühtegi seletavad viidet või linki artiklile või uurimusele, tuleks suhtuda kahtlevalt. Ka siis, kui kirjutaja kasutab punast kirja. Millistest "raskematest haigustest" on jutt?
Millist loogilist teed peaks haigus inimeselt rotile kanduma ja kasvajat tekitama? Rotte kasuti ja kasutatakse kahjuks ka tänapäeval mõningate ravimite puhul katseloomadena, aga see, et rotid välispidiselt miskit esoteerikat sooritavad ja ise "raskeid haigusi" ja kasvajaid inimestelt endale võtavad, on soolapuhumine ja ebausk.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Inimesed nakatavad rotte?

PostitusPostitas Tiksikas » 05. august 2014, 11:53

Ei olegi uskuja sellesse aga ikkagi on hirm selle ees, kuna olen puutunud kokku ühe inimesega kes pidi oma roti magama panema, sest tekkis kasvaja rotil ja jäi väga haigeks... Igal rotil võib kasvaja tekkida, teadmatal põhjustel jne - sellel inimesel oli kaela ja selja probleemid ning rott magas igapäev tema kaelal mitu tundi, kui inimesel läbiöö kadus probleem ära mis arstidesõnul pidi ravimatu olema oli müstika ja kohe peale seda jäi rott haigeks ja väga raskelt haigeks? See võib olla ka kokkusattumis, või mis iganes...

Ütlen veel kord ma pole ütleja et see nii on
Kasutaja avatar
Tiksikas
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 598
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Tuju: Omadega läbi
Prindi postitus

Re: Inimesed nakatavad rotte?

PostitusPostitas Mercar » 05. august 2014, 12:02

Rottide eluiga on lühike, see on loomulik et ühel hetkel on loom vana ja haige ja tema omanik võib olla sunnitud võtma vastu otsuse loom magama panna. Sellel ei ole mingit seost omaniku tervisega, kui just ei ole tegu haigustega, mis mõlemale nakkavad.
Antud juhul ei ole. Haigusi mis on närilistel ja inimestel ühised on väga vähe (nt tulareemia) ja pole kordagi kuulnud, et kodus peetav lemmikrott neid põeks või edasi annaks või omanikult nakkust saaks.
See et keegi kelleltki haiguse selliselt ära võtab, jääb ulmekirjanduse valdkonda.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist