Miks tuleb rotiga arstile minna isegi siis kui tal parem on?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Miks tuleb rotiga arstile minna isegi siis kui tal parem on?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 19. detsember 2004, 15:05

õnnetu-tydruk kirjutas:tere mul on selline mure et mu rott on väga haige ,ta ei jõua liikuda süüa ega juua nyyd ma söötsin teda ja juba läheb tasapisi joogi pudelini ka aga kas te oskaksite öelda mis see võib olla ,ta on 1,5
äkki ma saaksin teda kuidagi aidata ,aga kuidas? ma ei oska midagi teha :(


See, et rott ei söö, ei joo ja ei jaksa liikuda, on märk sellest, et rott on VÄGA HAIGE. Seda, mis haigus see on, selle info põhjal öelda ei saa. :(
ESIMESEL VÕIMALUSEL helista loomaarstile. Ma ei tea kus linnas sa asud... Tallinnas on näiteks Valdeku Väikeloomakliinikul pühapäeviti vastuvõtt, aga paistab, et see saab kohe läbi... Paari aasta eest sai neile ka 24 h helistada ja looma-arst andis nõu, aga ma ei tea, kas see enam töötab. Igaljuhul leiab siit loomakliinikute kontakte.
Kui täna enam arstile saada ei õnnestu, siis püüa teda soojas hoida (näiteks süles) ja proovi teda jooma ja sööma sundida. Igast apteegist saab osta süstla, nõela pole vaja. Ilma nõelata süstlaga saad talle toitu ja vett otse suhu suruda - loodetavasti neelab vähemalt osa alla ka. Söögiks võid pakkuda näiteks beebitoitu - see on piisavalt vedel süstlaga söötmiseks, aga võid ka ise mingit püreed teha. Joogiks võid lihtsalt vee asemel anda mingit spordijooki (Arctic näiteks), aga ka see ei ole nii oluline.
loodetavasti peab su rott vastu seni kuni sa ta arsti juurde saad viia...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 31. detsember 2004, 00:48

Kuidas rotil läheb? Oled sa teisi sarnaseid teemasid lugenud ja sealt nõu leidnud, mida talle lisaks pakkuda?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. detsember 2004, 11:27

mu rotul on juba päris hea juba kõnnib eikuku ümber sööb ja joob väga ilusti:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. detsember 2004, 15:54

selle koha pealt ei oska ma midagi õelda... pole täna veel koju jõudnud ning seega ei tea kas ta enam elabki.Isiklikult arvan ,et tal oleks endal parem kui ta juba praegu oleks seal kuhu lähevad kõik lemmikud peale oma elu,sest eileoli ta väljanägemine kyll nii hale ,et........Siis oleks ta jälle terve ja elurõõmus ja noor.......
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. jaanuar 2005, 14:35

minu rotu suri ära :cry: :( ,aga tal oli juba palju parem ju :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 1,5 aastane rott haige

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 12. jaanuar 2005, 17:01

väga kurb uudis. Seda enam, et mul endal kah nüüd üks 1,5 aastane haige. :(
Mis arst arvas, mis haigus tal oli?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. jaanuar 2005, 16:05

tal oli vict mingi katk või selline sest mul läks merisiga umbes kuu aega peale rotu hinge heitmist :cry: samasse haigusesse :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. jaanuar 2005, 16:14

Muhh? Rottidel ja merisigadel ei tohiks ristnakkuvaid haigusi olla? Kopsupõletikku põhjustavad ka mõlemal natuke erinevad bakterid ja selle tekimine sõltub nii looma vastupidavusest kui ka pidamistingimustest. Ehk oli neil tuba jahe või tuuline? Või oli mõlemal kehb aluspanu, mis kopsudele mõjus?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. jaanuar 2005, 10:56

aga nad läksid samade sümptomitega ,muidugi merisiga oli juba piisavalt vana ka ja rott oli ka heas vanuses aga ikkagi väääga kurb ja kahju :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 14. jaanuar 2005, 11:58

õnnetu-tydruk kirjutas:mul läks merisiga umbes kuu aega peale rotu hinge heitmist :cry: samasse haigusesse :(

oot-oot. misasja. Kuu aega peale seda, kui rott hinge heitis, suri merisiga? Aga 31.12.04 oled sa postitaud teate, et rotil on parem ja sellestki ei ole veel kuud aega möödas?
nad läksid samade sümptomitega

Ja sümptmiteks olid, et
ei jõua liikuda süüa ega juua
?
Need on kõige üldisemad haiguse tunnused ning mitte sümptomid. Kui sa ise oled väga haige, siis sa kah ei jaksa liikuda, süüa ja juua. Aga põhjuseid, miks sa väga haigeks jäid, võib olla väga palju.
rott oli ka heas vanuses

1,5 aastane rott ei ole üldse nii "heas vanuses", et tema surma saaks kuidagi loomulikuna võtta. 1,5 aastat on rotil võib-olla varane keskiga (no umbes 40 aastat inimesel).
Anna andeks, et pahandan, aga mulle miskipärast tundub, et arsti vastuvõtul sa oma väga haige rotiga küll ei käinud... :(
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. jaanuar 2005, 18:10

see oli ligikaudu kuu aega tagasi ,meriseal oli ka ,et ei jaksand liikuda ja kaldus samuti paremale poole kaldi ja olid tasakaaluhäired :( ja ege sa ei pahanda mind sellepärast et kui sa arvad ja avaldad enda arvasmust aga tõesti ma käisin :cry:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: 1,5 aastane rott haige

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 14. jaanuar 2005, 20:05

No vabandust siis.
Aga kas loomaarst siis tõega arvas, et tegemist on mingi katkuga?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron