Kasvajatest

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas avalanche » 12. detsember 2005, 14:39

See sama kasvaja enam tagasi tõenäoliselt ei tule, aga kui rotil on kalduvus kasvajatele, siis võib mõnda teise kohta uus kasvaja tulla küll. Sellegipoolest peaks haiget rotti aitama ja mitte suhtuma, et ei tasu opereerida, sest nagunii tuleb talle mingil hetkel kuhugi uus kasvaja.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas Gerbil » 09. aprill 2008, 14:19

Meie Rosiinal on samuti kasvaja. Viimane on endale massi kasvatanud juba 4 kuud, ning kasvaja on päris purakas. Arst ütles juba siis, kui tegemist oli väikese pallikesega, et operatsioon ei tasu end ära, on keeruline (midagi sellist, et kudede all/küljes kinni), ning riskantne. Asi on juba nii suur, et läheneb juba sellele õnnetule.

Kasvaja on õnneks külje peal, seega Rosiina liikumist segab kasvaja vaid enda raskusega. Ta sööb/joob isukalt, kuid see, ja isegi õgimine pidavat kasvaja puhul normaalne olema - rott on lihtsalt täitmatu, sest kasvaja talletab ained endasse.
Kehaehituselt on ta tõesti kõvasti kõhnemaks jäänud, ning karv hõredavõitu. Samuti esineb sagedast aevastamist. Hiljuti oli ka paar päeva, mil pidin hommikul roti silma kummeliteega lahti "leotama" (võib-olla ka sellest, et ta magab palju, ja rähm koguneb sinna?).

Millal on õige aeg eutanaasiaks? Kas lasta elada seni kuni ise sureb? On see tema jaoks täisväärtuslik (või vähemalt väärtuslik) elu? Kui, siis millal otsustasid oma roti magama panna?
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas Scratchy » 09. aprill 2008, 14:43

Vaene Rosiina. :(
See, et tal silmad kinni on hommikuti jäänud, võib olla ka pofrüriinist, mis kuivades silmad kinni 'kleebib'.
Otsus, kas panna rott magama, on üks raskemaid üldse. Ilmselt sa ise lugesid ka, et lingil, mille postitasid, soovitas arst magamapanekuga oodata nii kaua, kuni rott veel sööb-joob, kuid kuigi rott võib süüa tohututes kogustes, võib ta siiski surnuks nälgida, kuna kõik toitained lähevad kasvajasse.
Sellise kasvaja puhul, minu arust, ei tasuks oodata kuni rott ise sureb, sest lõpp võib tulla väga piinarikas. Elujõudu võib tal ju olla, kuid ega keha ilma toitaineteta vastu ei pea. :(
Siiski jääb lõplik otsus Sinu teha. Vaata ja kaalu, kuidas Rosiinale endale parem oleks.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas Mercar » 09. aprill 2008, 15:01

Rosiina vaeseke :(
Mulle rääkis arst et peamine näitaja mida tasuks jälgida lisasks söömisele on muu käitumine. Kui rott hakkab vältima valges ringiliikumist- üldse päeva / lambivalgust ja / või muutub närviliseks siis on ilmselt valud ja tasub mõelda kas valuvaigistitele või magama panekule.
Valuvaigistile juhul kui muidu saab oma eluga hakkama ja sööb joob ilusti. Samas kindlasti kui rott näib kaalu kaotavat siis ilmselt on aeg otsus vastu võtta. Nagu seal looski kirjutati- rott praktiliselt nälgis surnuks sest kõik toitaines läksid kasvajale.

Eks selle otsuse vastu võtmine on raske. Meil Vilks ei jõudnudki arstile, kuna lihtsalt arstiaega ei saanud (pühade aeg, kasvaja kasvas 2 nädalaga selliseks). Täiesti kohutav, et häid arste on raske leida. Ja väga nukker et rottide opereerimine alles nii lapsekingades et mitmeid oppe, mis välismaal vast ette võetaks, siin ei teha.

Vilks- umbes nädal enne surma, kasvaja kasvas igapäevaga tunduvalt suuremaks:
Pilt
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas totuliia » 23. juuni 2008, 10:36

Mina väike Südameke käis ka nyyd reedel opil...Juba teist korda. Kasvajaid oli kokku 3. Eriti segas tagumise käpa juures suur,teised kaks olid väiksemad, kasvajad kasvasid ikka meeletu kiirusega!Nii meeletult kahju et niis pisikestel loomadel sellised pidevad probleemid on...
Vanust minu neiul ikka on- 3,5 aastat.Õnneks läks kõik ilusasti ja jälle virk ja tragi nagu ennegi. Kuigi jah narkoosist toibumine võttis ikka omajagu aega meil, seekord ligi 6 tundi...
Igaljuhul suured tänud Tatari Loomakliiniku arstidele. Te päästsite meie lemmiku :biglove:
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas lohmus » 07. august 2008, 14:09

minu rotil on ka kasvaja me käisime loomaarsti juures vaatama:(kas on mõtet teha opp sest ta on juba vana ka 2aastane aga kui teha siis kui kallis see on
lohmus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas Scratchy » 07. august 2008, 14:27

Kas see kasvaja häirib ta elutegevust? Kasvab see kiirelt? Kus see tal paikneb?
Kui rotil juba vanust nii palju, siis ei tasuks opereerida. Nii vana rott ei pruugi narkoosist enam välja tulla. Operatsiooni jaoks peaks rott olema heas tervises ja sobivas vanuses. Kuid kindlasti on tehtud ka vanadele rottidele operatsioone ja edukalt, kuid kui rott on juba nii vana, siis väheneb tõenäosus, et rott narkoosist üles ärkab või operatsiooni üle elab.
Kui kasvaja teda ei eriti ei sega, siis ta harjub sellega ja võib sellega oma elu lõpuni õnnelikult elada..

Ps, laused algavad suure tähega ja lõppevad lauselõpumärgiga!
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas lohmus » 07. august 2008, 17:03

Kasvaja ei häiri ta elutegevust ja see ei ole eriti suur.See paikneb esikäpa taga.Ja see ei kasva kiirelt
lohmus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas Mercar » 07. august 2008, 17:47

Üldiselt oleks siiski hea seda (närilisi tundvale!) arstile näidata. Sest äkki polegi tegu kasvajaga. Või äkki on siiski parem seda opereerida. Selliseid asju oskab siiski arst kõige paremini looma nähes sulle öelda.

Tallinnas ja Tartus on selliseid arste kelle juurde minna tasuks (kuna sul pole profiilis asukoha mainitud ei tea kohta eriti soovitada). Konsultatsioon ei ole ka eriti kallis ja saaksid kindlat teada mida ette võtta.
Ise olen umbes pooleteise aastaseid rotte lasknud opereerida, kahjuks erilise eduta. Samas mitmetel on operatsioon rotile veel kõvasti eluiga juurde andnud.
Opid on maksnud ca 700,- ja 800,- vist (koos koju kaasa antud ravimite ja esialgse konsultatsiooniga).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas lohmus » 07. august 2008, 20:13

No arvestades kui armas ja kallis see rott mulle on:) siis ei ole see 700-800 krooni mitte midagi.
Suurimad tänud ma näitan enda rotti kindlasti mõnele paremale loomaarstile ja kuulan mis tema arvab sellest opist kas on mõtet teha või ei.
lohmus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jälle kasvaja

PostitusPostitas alpachino » 07. juuni 2009, 16:16

Minu Rotul on tekkinud kasvaja väga pahasse kohta- esimese käpa varba külge. Praegu on ta küll väike ja ei sega eriti, tundub et haiget ka ei tee. Käisin arstil temaga ja arst ütles, et jälgiksin seda. Võibolla on vaja opile minna, aga siis võetakse terve varvas maha. Pealegi saab Rotu augustis kahe aastaseks ning on ka hirm, et ei ärka narkoosist. Loodan vaid seda, et kasvaja ei suurene, sest natuke veel ja ta hakkab liikumist segama. Õnneks aga olid lümfid ja kopsud puhtad.
Opi hinnaks ütles arst kuskil 500.-. Kui õnnestub pildistada, siis panen pildi ka.
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas kluti » 07. oktoober 2009, 19:46

Tupsu oli umbes 2 aastane, müüja ei osanud sünniaega õelda. Oli üksik puuris ja suht suur juba aga minu südame võitis. :) Eelmine kuu ilmus kasvaja kõrile, kasvas nii järsku nii suureks. :( Ei kahelnud ka kas lõigata või ei, kohe tuli jah, et lõigata. Parem riskida kui lasta niisama. Arvasin, et ilusti toibunud aga ju siis ei olnud. Üleeile ei võtnud järsku enam jalgu alla ja jäi järjest loiumaks, hingas ka raskelt. Helistasin kärmelt arstile, et sinna viia. Läksin siis tunni pärast, sai kolm sutsakat ja pidin järgmine päev helistama, et kuidas on, kuigi palju lootust ei antud, kätte võttes oli nagu elutu, lihtsalt rippusid jalad ja esikäpad, oli siuke lödi vms. Ja niisiis kodus paar tundi hiljem, raskenes hingamine veelgi. Olin kogu aeg ta kõrval, vaatas mulle pilus silmadega otsa ja hakkas ka naksutama hingates ja vilistama ja kui korra pilgu põõrasin, oligi kõik. :( Niii raske lihtsalt olla.. Ei tea mida teha, ainult pisarad voolavad. Ei tea kuidas üle saada. :( Võtsin uue rotu täna, arvasin, et kergem olla, leevendab südamevalu aga ei, raskem on, justkui oleks alt vedanud Tupsut. Tupsu oli ju kreemikas ja punaste silmadega, tahtsin samasugust täpselt aga võtsin ikkagi musta, ei tea miks, oleks võinud ikka samasuguse võtta. :( Tagantjärele mõeldes, et vist ei tasunudki ära. Viimane kuu aega ainult igast probleemid kimbutasid. Kuigi käisin arsti vahet kogu aeg, pole tunnet, et tegin kõik ja tunnen, et oleksin saanud rohkem teha. Ohh ma ei tea, sain välja rääkida.. Südamevalu ja piin ja kurbus jääb rotu surma puhul ikka päris kauaks kiusama. :(
Ja nagu suht igaltpoolt lugeda võib, pole eriti kellegil jäänud rotu peale operatsiooni elama, isegi mitte hiljem oppi. Väga kahju, et loodus nii on.

Ma ei saa aru lihtsalt, millega pisike selle ära teeninud oli, niiii ebaõiglane. :( Igatsen niiii väga oma Tupsu. :(

Üleüldse, kahetsen tegelikult, et võtsin, rotudel mingi maagiline mõju, saavad niii kalliks ja jäävad nii südamesse, parimad kaaslased maailmas.
kluti
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas V2ikeRuigam » 16. oktoober 2009, 19:25

Mida oskate öelda vesikasvaja kohta? Mu parima sõbranna vaesel rotikesel oli see ja ta suri :sad: .
Täpsu , igatsen .
Kasutaja avatar
V2ikeRuigam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas alpachino » 08. detsember 2009, 20:04

Minu tibi üle kahe aasta vana, lisaks sellele et sõrme otsas mingi väike muna, on nyyd tagajala sisepoolele ka vist vesikasvaja tekkinud. Pehme nagu oleks veega täidetud. Tahaks ka väga teada saada vesikasvajate iseloomu kohta.
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas alpachino » 12. detsember 2009, 00:36

Arsti juures käidud, selgus, et hoopis piimanäärme kasvaja.
Kasutaja avatar
alpachino
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 2
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas Merily » 06. august 2010, 12:42

Olen lugenud kasvajate kohta nüüd päris palju ja targemaks saanud, aga üks asi jäi vist kahe silma vahele: mille pärast siis rotid ikkagi kasvajatesse surevad? Kas see hakkab teisi elundeid segama, et elujõud lõpuks otsa saab? Või äkki hoopis lõhkeb? (Iga päevaga ta aina kasvab, loogiliselt võttes peaks ta varsti minema nii suureks, et enam naha alla ära ei mahu?)
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas Pinto » 06. august 2010, 12:59

Nahk venib järgi, see ei tohiks probleemiks olla. Kasvaja aga takistab tihtipeale toitainete omastamist ja kurnab organismi. See kurnatus tapabki, kui just kuskile elutähtsale organile ei suru.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas Merily » 06. august 2010, 13:02

Aitäh, Pinto.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas Rauno » 10. september 2010, 06:25

Kuidas vältida ,et kasvajat ei tuleks rottidele?
Kiki & Anna Friends forever!
Kasutaja avatar
Rauno
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas Mercar » 10. september 2010, 08:33

Eks see sõltub kasvajast.
Piimanäärmekasvajad kurnavad üldiselt organismi, aga kaugemale arenedes võivad ka kuhugi siirdeid anda. Lisaks kui kasvaja katki näritakse siis võib ka sinna tekkiv põletik saatuslikuks saada.

Minu ühel rotil oli ka kopsukasvaja millel lõpuks ka siirded ajus. Saatuslikuks sai ikka see, et lõpuks ei olnud enam toimivat kopsukudet.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas krisdiana » 29. aprill 2011, 19:06

Meie pisikesel on ka kasvaja tekkinud. Kuna tegu on ikkagi suhteliselt noore loomaga, kes on muidu elujõuline ja tubli, otsustasime lõikuse kasuks.
Kas keegi oskab soovitada head arsti Tallinnas, kes ei küsiks miljonit? Nõmme loomakliinikus pakuti eesti rahas keskmiseks op. hinnaks 600.- samas Billy-s pakuti 1300.- mida on pisut palju. Samas öeldi Nõmmel, et neil ei ole olnud rottidele edukaid operatsioone. 1300 aga on pisut palju arvestades, et samal kuul nüüd läheb ka tuhkur steriliseerima. Kas keegi teab mõnda head kuid odavamat arsti või pean tõesti järgmised 1300 matma? Igaljuhul ei kavatse ma pealt vaadata, kuidas mu loomake sureb. :(
Kasutaja avatar
krisdiana
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas Amelia » 29. aprill 2011, 22:46

Üks koht mida soovitan, on Tatari Loomakliinik. Ma küll ei tea, mis hinnad seal oeratsiooni osas on, kuid seal on väga kogenud rotiarst.
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas krisdiana » 30. aprill 2011, 08:58

Selge, tänan. Helistan kindlasti esimesel võimalusel sinna :)
Kasutaja avatar
krisdiana
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas krisdiana » 02. juuni 2011, 18:34

Nonii. Olime juba alla andnud ja igatepidi magama panemise poolt, kui selgus, et elukaaslase emal on tuttav loomaarst, kes oleks nõus oppi proovima teha kui oleme niikuinii otsustanud magama panna, et siis riskivaba. Ja meie suureks üllatuseks opp hetkeseisuga veel õnnestus. Kasvaja ise oli selline, et loomaarst oli öelnud et tema ei ole varem näinud. Nimelt ei olnud see kuhugi kinnitunud vaid oli ainult kõhukelme ja naha vahel, kõhukelme oli terve ja "kasvaja" ei olnud organitega ühenduses, ka mitte jalaliigeste vms. See lihtsalt oli seal nö. vabalt.
Kuna mina sellest ise suuremat ei jaga ja samuti ei olnud too arst varem rotti opereerinud, siis panen siia üles pildi sellest ollusest.. et ehk keegi teist oskab anda täpsemat diagnoosi.
Pilt


Igaljuhul tänan teid juba ette. Meie päevakangelane ise hetkel magab rasket und, loodame talle kõik koos paremat.
Kasutaja avatar
krisdiana
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas meari » 03. juuli 2011, 14:40

Mul on selline mure . Aga palun ärge hakkake mind nüüd sõimama et ma oma roti eest ei hoolitse korralikult . !!!!
Ma toidan oma rotti nii et ma annan vahepeal talle porgandit võilille lehti juustu vahepeal natukene vorsti . ja rotitoitu saia . vahepeal ka niisket saia aga muidu kuiva saia siis tooreid sbagette janohh :bang: ma ise tean et ma ei ole oma rotti korralikult toitnud ja mul endal on ka paha tunne . aga minu rotil on kõrvajuures näha et seal on pisike kaareke . kas te arvate et ma pean minema arsti juuurde ja sellest rääkima . ma arvan et see on kasvaja seal peal pole karvu ja seda on näha . ma olen seda katsunud ja ma tunnen et see on kõva . praegu see on pärli suurune . suht väikse pärli suurune . / ja siis on tal veel tagajala all mingi sugune kaareke aga see ei ole kõva . jalg on tal ka paksem kui teine . ei tea kas see on mingi põletik . ja siis ttal on veel üks koht kõhu juures nagu seal peal ka pole karvu ja see on tavaline nahk . võibolla on see ka mingi haigus . ma ei taha mingeid oppe minna tegema kas siis te soovitate mul teda magama panna . kui kasvaja on suurem janohh ta ültse juba uimasem hakkab turtsuma või midagi ma olen nii mures ma olen juba nii palju siin neid jutte lugenud ja ma ei tea mida teha ma mõtlesin et ma teen endale ka kasutaja ja räägin enda murest teile . võibolla annate mulle nõu . ? . ja kas ma pean tihedamini saeburu puuris vahetama ma kuus vahetan 2 vs 3 korda . palun ärge minuga nüüd siis õiendama hakkake ma ei taha ma juba tean et ma ei ole korralikult hoolitsnud . ma tõesti ei tea mis teha . minu rott on juba 2 aasatne vist . igatahes ta on mul juba olnud päris pikka aega . üks rott suri mul juba eelmise aasta jaanuaris ära või üleeelmise aasta jaanuaris ma arvan isegi et mu rott on juba peaegu 3 aastane . ja mu rotil on ka suht väike puur seega on tal seal suht vähe ruumi ma arvan et te olete minuga samal nõul et ma ostaksin talle suurema puuri . ! . onju . ma arvan muidu et mul pole mõtet suuremat puuri osta pigem laenaksin oma sõbralt , kuna mu rotil on juba suht vähe aega elada . ma arvan et ma panen ta magama kui ta on uimasem . sellepärast et muidu ta piinleb ju ka ja seda ma ei tahaks . antke mulle nõu .

aga kuidas seda lõigatakse . kas ise ei tohi onju ika loomaarstid ise ?? peavad seda kasvajat lõikama kui see kiiresti kasvab ?
meari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 1
Asukoht: Raplamaa-Juuru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas samton » 03. juuli 2011, 15:13

Ma ei saa küll hästi aru, millist nõu sa ootad...
Esimene nõuanne oleks muidugi rotiga arsti juures käia. Tegemist ei pruugi ju üldse kasvajatega olla - aga seda ei oska keegi peale loomaarsti öelda. Operatsiooni tegema ei sunni sind keegi, see on ikkagi sinu otsustada. Ka kasvajaga rott võib veel kaua päris täisväärtuslikku elu elada.
See, et ta uimane on, võib olla ka praegusest palavusest põhjustatud. Palavuse leevendamiseks saad mõndagi ette võtta, loe näiteks seda teemat: Puhur/propeller roti tuulutamiseks/jahutamiseks.
Väikses puuris tuleb aluspanu vahetada kindlasti vähemalt kord nädalas, vajaduse korral ka sagedamini. Turtsumist võib põhjustada ka pikalt vahetamata aluspanu, mis praeguste ilmadega kiiresti haisema hakkab.
Kui puuris on võreriiulid, tasuks need papi või riiega katta - jalahädad võivad ka sellest tingitud olla.
Kõike, mida soovitasin, tasub teha niikuinii - aga ka arsti juures tuleks kindlasti käia. Hädade tegelikke põhjusi pelgalt foorumis kirjutatu põhjal keegi öelda ei oska.

PS: Aga loomulikult ei tohi kasvajaid ise lõikama hakata. Kust selline mõte üldse? :bang:
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas meari » 03. juuli 2011, 15:21

aitäh . ei ma ei hakkagi ise neid lõikama . ma tean ma võin talle viga teha . ja tema saab haiget ju . ja võib ära surra . jätaks selle loomaarsti hooleks.
jah loomaarsti juurde lähen ma kindlasti .
Mul on ka küsimus kas paljudel rottidel on kasvajaid . ?
meari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 1
Asukoht: Raplamaa-Juuru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas samton » 03. juuli 2011, 15:52

Kahjuks on kasvajad rottidel sagedased.
Loe sedasama teemat algusest peale, saad teada teiste kogemusi niisuguste hädadega.
Aga nagu ma juba eespool ütlesin: sinu roti puhul ei pruugi tingimata kasvajaga tegemist olla, seda saab ikkagi ainult arst öelda.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas meari » 07. juuli 2011, 10:22

kes teab seda miks rotil vahepeal verd ninast natukene tuleb tal on nina jälle natuene verine aga see veri on kuivanud ära .
kas võibolla see on talle eluohtlik ?? tal on see juba 1 vs pool aastat olnud nii et verd tuleb natukene ja siis kui mina näen seda siis on tal se kuivanud .
meari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 1
Asukoht: Raplamaa-Juuru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kasvajatest

PostitusPostitas Amelia » 07. juuli 2011, 10:39

Veri ninast on ilmselt porfüriin ja see käib teise teema alla. *pomiseb natuke kurjalt ja osutab otsingumootori peale*
Kõik porfüriinist (verelaadne eritis silmadest, ninast)
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 4 külalist