Süstiarm

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Süstiarm

PostitusPostitas -catz- (Teema autor) » 10. oktoober 2004, 13:13

Minu rott sai paar-kolm nädalat tagasi turjale süsti..esimesel nädalal polnud nagu midagi viga..Teisel nädalal tekkis sinna kohta,kuhu süst tehti kärn..ja nüüd ta kratsis selle katki ja selle koha pealt on verine ja karvad on maas..ema puhastas steriiliumiga ja joodiga..Loomaarst ütles ainult:"Tavaliselt halvaks ei lähe!" Ja soovitas ikka edasi puhastada..No me oleme siin mitu päeva juba muudkui puhastanud, aga erilisi paranemismärke ei paista..Mida teha? Teab keegi äkki veel mingit asja, mida võiks peale määrida või sisse sööta?
Ette tänades
-catz-
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süstiarm

PostitusPostitas nuu » 10. oktoober 2004, 23:11

ainus, mis ma oskan lisaks sellele, mis te juba teete, soovitada, on sama mis ma just Andrale soovitasin: lõika tagajalgade küünte teravad tipud maha, õpetus selleks peaks siin samas tervisefoorumis kusagil olemas olema. Paranev haav sügeleb.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Süstidest haavad

PostitusPostitas Kissu » 15. detsember 2004, 12:15

Eile õhtul avastasime Bitti kintsudelt suured ümmargused haavad. Ühelpool 3 pisemat (poole sentimeetrise läbimõõduga) verist haava ja teiselpool 1 suur (vähemalt sentimeetrise läbimõõduga) verine haav. Loomulikult näitasin kohe Suurele Hiirele ja helistasin Liisale, kuid niimoodi äkki ei suutnud keegi mingit nõu anda. Poetasin siis Bitti eraldi puuri ja jäin hommikut ootama, et arstile minna.
Mõtlesime igat laadi varjante juba: parasiidid, seenhaigus, kaklus (ükski ei tundunud õige olevat).
Hommikul arstijuures saabus siis selgus. Nimelt olevat ta samasugust asja näinud tsintsiljade puhul. Süsti kohtades nahk muutub koorikuks ja siis närivad nad ise selle pealt ära nii, et järele jäävad suured verised lihahaavad. Ütles, et rotile peaks küll andma antibiootikume, kuid süstida ei saa ju (sest muidu uued sellised haavad ootamas) ja suu kaudu antakse viimasel võimaluse (kuna suukaudne antibiootikum ei mõju roti sooltele ja muudele siseelunditele kuigi hästi). Haavade määrimiseks anti mulle kassi/koera kõrvarohtu ( Fucidin comp.), mis pidada hästi väikeloomade haavadele mõjuma. Ühesõnaga nüüd me siis määrime paar nädalat 2 korda päevas seda vedeliku Bitti tagumikule ja ootame pikisilmi paranemist.
Esmaspäeval lubasime arstile tagasi helistada ning siis vaatame, kas on vaja ikkagi antibiootikuid kuidagi moodi talle anda või ei.
Sellised asjad pidid olema suhteliselt haruldased kuid igaksjuhuks mõtlesin, et kirjutan ka siia sellest, sest ka mina olin suures paanikas eile õhtul selle pärast. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- (Teema autor) » 15. detsember 2004, 14:07

Minu rotul läks kaa süstiarm pahaks turja peal, (sellest on siin kuskil foorumis ka juttu olnud), mina puhastasin viina ja joodiga igal õhtul ja u. nädala pärast oli korras ja nüüd ilusad karvad seal koha peal :) .Aga natuke kollast on nüüd kaa seal, sest jood värvis karvad ära :D
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. detsember 2004, 17:52

Sellesama süstimiskoha inetuks minemise vastu soovitatakse süstitud kohta masseerida, et antibiootikum ära imenduks. Võibolla ka kuidagi seotud sellega, kas ravim süstiti naha alla või liha sisse? Lahtise naha alt peaks kiiresti ära imenduma.
Aga seda, et suu kaudu antibiootikum viimane võimalus on, kuulen esimest korda. Eestis olev enrofloksatsiin on tõesti süstimiseks mõeldud, aga pidi mõjuma ka suukaudsena. Doksutsükliini vedeliku kujul pole, niiet seda saab ainult pulbrina anda. Kõhtu minu rottidel see lahti pole teinud aga kui ka teeb, siis biojogurtid abiks. Muidugi tasub pigem karta kui kahetseda - ei oska ju öelda, millise arsti teadmised uuemad või põhjalikumad on.
Haavu võib määrida ka saialillesalviga, kuna selle lakkumine pole kahjulik.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas Kissu » 15. detsember 2004, 18:02

Maseerisime seda süstimise kohta ja samuti sai süst tehtud naha alla. Pigem on asi õrnas nahas ja nii väitis ka arst.
Ning suukaudu antibiootiku võtmine on viimane võimalus, kuna see kahjustab roti seedimisesüsteemi (soolte seinu näiteks). Seega arst ütles, et kui muud varjanti ei jää siis alles annaks tema suukaudu.
Haavadest niipalju, et selle saialille salviga võib määrida küll aga samas oleks vaja midagi mis paneks haava palju kiiremini paranema, mitte ei mõjuks ainult puhastavalt. Need haavad on siiski suured ja ka piisavalt sügavad lihahaavad mitte kriimustused.
Nende haavade puhul peaks kindlasti arsti külastama ja tegelikult ka antibiootikuid rotile andma aga nagu öeldud ei taha neid antibiootikuid enne anda kui äärmise vajaduse korral, sest süstida neid ei saa.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. detsember 2004, 18:40

Nii, kuna Biti õed ka minul, siis panen kõrva taha, et nende süstimisega ettevaatlik olla.
Seda suukaudsete antibiotside teemat võiks Helectra või teised loomaarstiks õppijad kommenteerida - uu? Ameeriklased annavad suu kaudu rohtu nigut midagi, kas neil siis päris teised rohud?
Ei saanud esimesest kirjeldusest aru, et need haavad nii tõsised on. :eek: Hoian pöialt, et paraneks! Ei tule praegu meelde, mis oli selle desinfitseeriva ja haavadele hästi mõjuva kreemi nimi, mida enamasti soovitatakse - m on ka seda maininud. Mingi inimeste salv, vabamüügis.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas Kissu » 15. detsember 2004, 18:45

No haavad on jubedad tõesti egas ma mudu oleks sulle poole ööajal eile helistanud. :?
Aga vaatame mis see vedelik teeb mida arst meile andis. Igastahes tuleb hommikuti ja õhtuti peale panna ning siis rotti kuidagimoodi pool tundi paigal hoida :eek: , et ta seda pealt ära ei limpsiks lihtsalt. Eks näeb kuidas meil see asi väljanägema hakkab.
Samuti tuleb reisib Bitt minuga jõulude ajal Tallinna kaasa, kuna peab talle ka siis veel rohtu andma ja lohutama ning jälgima. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. detsember 2004, 18:50

Aaah, meil ma jällegi ei tea, kas müüakse selliseid asju, välismaal on loomadele sellised eriti jälgi maitsega asjad, mida haavadele peale määritakse just selleks, et loom neid ei lakuks. Minu arust oli jällegi (Ameerikas) mingi tuhkrute toode, mis väga hästi toimis. Kui keegi teab, kas Eestis on ja kas rottidele sobivad, vihjaku!
Meile kuluks siia ära üks vet apteeker.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas Kissu » 15. detsember 2004, 18:57

No ma ei tea ma pole seda rohtu maitsnud küll. :)
Aga võibolla ehitaks pisikese kaeluse rotile, et ta ei saaks ennast lakkuda (nagu koera omagi aint imetilluke?). Heh, või siis nagu arst soovitas, tõmmata rott selle valge torumoodi võrgu sisse, see mida kasutatakse sidemete fikseerimiseks jalale ja käele. Jalad võrgu aukudest välja ja peaks hoidma teda eemal oma tagumikust küll.
See näeks muidugi päris hea välja ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 15. detsember 2004, 19:02

Kusjuures, nali naljaks, jällegi 'meerikamaal on rottidele tehtud selliseid kaeluseid. Enamasti selleks, et nad oma opihaava lahti ei harutaks.
Ja seda soki või toru või varruka asja tehakse sageli kassidele, et nad ka oma opikoha rahule jätaks. Roti puhul, kahtlustan, et näritaks see kohe katki. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas Kissu » 15. detsember 2004, 19:19

Karta on, et sealt poetaks välja suhteliselt kiirelt (või siis näritaks), muidugi see jätaks rohule vähemalt tibakene aega mõjuda - seni kuni seda võrku näritakse. :P
Muide ameeriklaste vastu mul kadunud igasugune austus - 75% ameeriklastest arvab siiani, et maa on lapik näiteks. ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 12. jaanuar 2005, 17:16

Liisa kirjutas: Eestis olev enrofloksatsiin on tõesti süstimiseks mõeldud, aga pidi mõjuma ka suukaudsena.

Kas see tähendab, et see, mis "Rat Health Care"is enrofloksatsiini kohta kirjutab, meil siis nagu ei peaks kehtima?
(Tsiteerin: "Highly caustic: do not give by IM (intramuscular) injection and only SQ (subcutaneous injection) when absolutely necessary /.../ as SQ injections can cause severe skin ulcers which take a very long time to heal. /.../ twice daily orally or SQ.")
Mis antibiootikumi süsti Bitt sai?
Ise olen Enroxili Turnile ka mitu kuud järjest suu kaudu manustanud ja kõhuga probleeme ei olnud... Nüüd saab Piksel seda sama. :?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. jaanuar 2005, 17:21

Mulle väitis üks arst (kahjuks enam ei mäleta, milline neist), et Eestis olev enrofl. on poole tugevam kui Ameerika brändinime Baytril all leviv enrof. Seega meil piisab kord päevas suu kaudu andmisest, või tuleb kogus poole väiksemaks teha, kui kaks korda päevas anda.
Minu rottidel ei juhtunud ka midagi suu kaudu andmisest. Arst väitis, et neil on seni edukaid tulemusi olnud suu kaudu andmisega, seepärast julgeb soovitada. Kui mõnel teisel arstil või mõnel loomal negatiivsemad kogemused, ei tea, ehk on hoiatus asjakohane. Aga siiski pigem raviks kui muretseks kõhulahtisuse pärast. Minu valik!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas nuu » 12. jaanuar 2005, 17:34

ravin-ravin... esialgu veel mingit olukorra paranemist pole märganud, aga alles teine päev ka. (kogust arvutasin nii ja naapidi ja ikka ei saanud usutavat tulemust, võtame 2x päevas). Lihtsalt teema hakkas huvitama.
Aga kui see meie ravim (Enroxil) on 2x kangem kui Baytril, siis peaks minu loogika järgi selle süstimine veelgi ohtlikum olema...? Raamatus on ka soovitus enrofloksatsiini (Baytrili siis ilmselt) enne süstimist veel lahjendada, kui just tingimata on vaja süstimise teel manustada.
(Ja tegelikult me ei tea, kas see üldse oli Enroxil, mida Bitile süstiti. :P )
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas avalanche » 13. jaanuar 2005, 12:55

Kui minu kunagine rott operatsioonist toibus, pritsisin talle ka korra päevas mingit rohtu suhu.
Täpset nime enam ei mäleta, aga teie pakutud kõlas kuidagi väga sarnasena.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas helectra » 02. veebruar 2005, 22:42

no nii kissu, minu šaarikul kah tagumik kärnas :o ma vaatan, et see enrofloxacin vist kipubki väikeloomadel haavandeid tekitama :?
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 02. veebruar 2005, 22:45

Njaah ruttu seda korte-kasside kõrvapõletiku rohtu peale. See peaks pehmeks tegema need kärnad ja siis ta ehk ei näri oma tagumikku päris veriseks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- (Teema autor) » 03. veebruar 2005, 16:49

Hm..Mu rott sai jälle eile süsti, juba hakkab haav tekkima. Tuleb vist varakult juba puhastama hakata :roll: . Tal see turja peal, aga ikka kipub sügama.
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas m » 03. veebruar 2005, 17:35

Mu meelest on loomaarste koolis õpetatud võtma närilisi ühe rühmana, ehk siis keerulise ja õrna seedimissüsteemiga rohusööjatena. Sealt ka need suukaudse antibiootikumi andmise hirmud ja toitmissoovitused.
Olen oma rottidele andnud suu kaudu Enrobiofloxi nimelist süstelahust (5%) 0,05 - 0,1 ml päevas, efekt on tulnud poole - 3 päevaga, mingeid kõhuhädasid pole olnud. (Biojogurtit on nad pidevalt saanud, et soolestikku vajalikke piimhappabaktereid tagasi saada)
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas Urrloom » 28. november 2005, 12:48

Küll on hea, et siin sellest probleemist räägitud on, muidu oleks ma vist küll närvivapustuse saanud (praegu ainult piiri peal vist :) )
Nüüd ainult kuu pärast Ruukese lahkumist on Paulaga mure - kippus teine vilistama ja turtsuma, kopsudes krõbin, saime nädalaks enro süstid (vat ei teagi, mis see preparaadi nimi täpselt oli). Arst ütles esimest süsti tehes veel, et Paulal on paks nahk, õpetas ja näitas, oma arust sain süstimisega kenasti hakkama, aga ühe süstikoha oli Paula eile ikka osanud ära näksida. Homme läheme niikuinii jälle, siis vaatame, mis edasi saab. Ma ei osanud ka muud teha kui küüsi lõigata ja taruvaigupiiritusega puhastada (muud kipitusevaba asja polnud õhtusel ajal käepärast :( ). Et siis teie pole proovinud rotile vesti selga panna? Ma ähvardasin ta küll soki sisse toppida, kui ta seda janti ei jäta, aga see pole vist teostatav - niikuinii käib igal õhtul õudne madin ja kodusõda, rott karjub nagu ratta peal juba enne süsti ja mul haledusest pisar silmas... kui vaja ravi jätkata (haava pärast ka), siis loodetavasti suukaudsena, Ruul omal ajal ei juhtunud sellest küll midagi.
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas Kissu » 28. november 2005, 15:21

urrloom kirjutas:Küll on hea, et siin sellest probleemist räägitud on, muidu oleks ma vist küll närvivapustuse saanud (praegu ainult piiri peal vist :) )

Kuna sellel teemal siin räägitud ei olnud, kui mina selle murega kokku puutusin siis olingi täiesti paanikas. Suur Hiir võib rääkida, kuidas kargasin keset ööd tema tuppa, et näidata millised jubedad verised laigud rotil tagumikul.
Muide nüüd kus sellest hädast möödas juba pikk aega on Bittil veel siiani need laigud hõredama karvaga ning näha. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Urrloom » 28. november 2005, 16:09

No selge see, et sihukesest asjast arm jääb. Siilipeaga poistel ju kõik elulugu ilusti näha, kes ikka suurem marakratt ja löömamees on olnud :)
Ma kujutan ette küll, mis tunne sul Kissu oli, see Paula üksainus ja teadaoleva põhjusega auk näeb kah ikka piisavalt jube välja (ehh, loodan, et pole neid juurde tekkinud, kui koju jõuan). Peaasi et mädanema ei läheks.
assoo, mul inimesearstist tuttav tuli kah välja oletusega, et äkki pole asi lihtsalt süstlaaugus, vaid rohus endas, et satub tilgake nahale ja tekitab ärritust... Järele mõeldes - üks doos (reede? laup?) jäi küll õnnetult poolikuks, kuna Paula tegi salakavalalt äkilisi manöövreid ja süstikoht sai rohuga märjaks jah - võis sama koht olla, sama külg on küll. Et äkki oleks pidanud pesema... aga no ma ei usu, et Kissu neli korda mööda süstis, nii et küllap kokkusattumus.
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Süstidest haavad

PostitusPostitas Suur Hiir » 28. november 2005, 18:51

Jah. Kissu ei saanud nelja korda mööda süstida. Need armid tulid kõik minu süstimisest ja seda mäletan kindlalt, et sai süstid kenasti ilma rabelemiseta ära tehtud.
Veidi lisainfi - minu Mutal tuli esimesest kopsuravikuurist enroga kah üks süstiauk. Õnneks neid juurde ei tekkinud ja see üks paranes suhteliselt kobedalt ära (tõstsin ta ülihoolitsevast Pinkyst eraldi). teine kopsuravi õnneks meil ilma aukudeta.
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 28. november 2005, 19:58

Imelik et sellsiest pisikesest august võib selline haav tekkida. paranesmist eteie rotudele! :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 1 külaline

cron