Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas Rommel (Teema autor) » 10. märts 2010, 13:56

asi on selles,et ma vaatasin teda täna, tal on nahal mingid punased asjakesed, nagu kõõm, karv on ka seline rasvane. Pealt vaadates ka sealt , kus need nahapeal olevad "kõõmat tükid või mis iganes" on on ka karv selline punakas-pruun.

Olen mures, kuna ta on peaaegu aastane, aga minu eelmised rotid surid siis kui neil oli sama asi :(
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Rommel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas Loomahull » 10. märts 2010, 15:30

Paljud valge kasukaga rotid hakkavad ajapikku "roostetama", st. et tekivad punakaspruunid salgud sisse. Minu kõige vanemal kaputsiinil on ka ühe külje peal mõned pruunikad karvad.
Mis puutub aga nn kõõma, siis võib see olla parasiitide tunnusmärk. Sellest on foorumis mitmes kohas juttu olnud.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas Mercar » 10. märts 2010, 16:56

Samuti kõlab asi nagu isase hormonaalsest talitlusest tulenev rasu. Vaata foorumis ringi sellest on juttu olnud. Juhul kui sellega tegemist siis see küll eelmiste rottide surmaga seotud ei ole.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas SugarBabex » 29. aprill 2012, 19:32

Loomahull kirjutas:
Paljud valge kasukaga rotid hakkavad ajapikku "roostetama", st. et tekivad punakaspruunid salgud sisse. Minu kõige vanemal kaputsiinil on ka ühe külje peal mõned pruunikad karvad.
Mis puutub aga nn kõõma, siis võib see olla parasiitide tunnusmärk. Sellest on foorumis mitmes kohas juttu olnud.


Niisiis on need punakaspruunid laigud vanaduse märk?Avastasin eile,et ka minu rotikesel on need äkitselt päevapealt tekkinud või on see hoopis haiguse märk?
Palun aidake,kes oskab!
Ennast lüües on topelt valu,siis tunned seda kohta mida lõid ja seda millega lõid...
Kasutaja avatar
SugarBabex
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 223
Teemad: 7
Pildid: 4
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas Rotidonkallid » 20. jaanuar 2013, 11:11

Ma soovitan sul minna arsti juurde,sest see võib ajapikku hullemaks minna ja minu rotu nahk ja karv läksid kollaseks ka ja nüüd sain teada,et see võib mingi nahapõletik olla..niiet mine arsti juurde ja las ta vaatab su rotu üle.....ära üldse pelga minna:)
Rotidonkallid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas Mercar » 20. jaanuar 2013, 13:32

SugarBabex kirjutas:Niisiis on need punakaspruunid laigud vanaduse märk?

Kas laigud on nahal või karvadel, kui vana ja mis soost rott on?
Karvadele roostepruunide laikude teke on üsna tavaline, ning ei ole haigus. Nahale kergelt rasvase punaka "kõõma"teke on tavaline isastel rottidel teismeeas, või vanaduses (kui nad ennast väga enam ei pese). Kui tegu pole vana või teismelise isasrotiga siis tasuks arsti külastada. Kindlasti tasub arsti külastada kui rott ennast tavalisest enam on sügama hakanud, siis on võimalik ,et aluspanu vms asjaga oled loomale parasiidid saanud.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas Rotidonkallid » 21. märts 2013, 12:39

Minu rotil läks nahk oranziks ka Ka Karv läks kollaseks ja rasvaseks ja mõnelt poolt ka pruuniks. Mul oli isane rott, 2,9 aastane kui ta meie seast lahkus,mis on mu jaoks nii kurb aga see kollane nahk ja karv olid talle juba vist aasta olnud ja lugesin foorumist et see ei ole midagi kuna isastel rottidel on hormoonidega need seotud aga arst ütles enne ta magamapanekut et see nahk mis tal kollane oli , pidavat olema võibolla mingi nahapõletik ja kuna see tal juba nii kaua oli olnud siis oli see hullemaks läinud ja üldse oli minu rotil kõigest, nii nahapõletikust kui ka kõigest muust suur põletk vist sees olnud. Niiet ruttu arsti juurde sest kõik i ole alati nii nagu foorumis räägitakse .:)edu!
Rotidonkallid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nahal kõõm ja nahk punakaspruun

PostitusPostitas Lili » 18. oktoober 2013, 13:22

Hakkasin ka foorumist otsima selle oranžika kõõma ja naha kohta ja sattusin kohe siia teemasse.
Nimelt olen ka enda rottidel (isased, hetkel teismelised) märganud sellist kõõmataolist asja ja neil nahk ka selline kõõmane. Parasiiditõrje tegin kõigile saabudes ja arvan, et see sellisel juhul tingitud just sellest pubekaeast. Olen seda kõõma lähemalt uurinud ja no kõõm, mis kõõm, selline helbeline ja oranžikas.
Teisest teemast lugesin linaseemneõli kohta, et Kissu annab seda enda rottidele korra nädala toidu sisse. Kas sellise probleemi puhul nagu minu rottidel, aitaks see ka? Ja kui palju peaks seda andma nelja roti peale?
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline