Rott raputab kõrva...

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 13. jaanuar 2004, 00:39

Siretike kirjutas:Üks mu rottidest raputab mõnikord kõrva. Oma teist pätakat pole ma märganud niimoodi kõrva raputamas. Tundub, et teda häirib miski, võib- olla on tal seal kõrvas mingi parasiit?


Parasiit vaevalt. Aga kõrv võib olla vaigune. Enamasti kasutavad rotid kõrvavaigu eemaldamiseks tagajala varbaküüsi - istub, puhastab ennast, peseb hoolega ja siis muuhulgas õngitseb tagajala varvastega kõrvas.
Vanematel rottidel, kellel tagajalad halvatuks muutuma hakkavad, võib tõesti olla inimese abi vaja kõrvade puhastamisel. Vaata kõrvad üle - normaaljuhul on need kenad ja roosad. Kui sa näed seal mingit vaiku, püüa see ettevaatlikult vatitikuga eemaldada.
NB! See, et muretseda pole vaja, on minu arvamus sinu kirjelduse põhjal. See võib olla ka mingi haiguse algstaadium - nt kõrvapõletiku. Kui sulle tundub, et probleem süveneb, tuleb minna arsti juurde. Rotti nägemata on väga kerge probleemi valesti hinnata.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron