Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

Toidud, maiustused, joogid ja närimine.

Moderaator: Imbeeh

Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 25. jaanuar 2004, 11:52

Kairi kirjutas: Toorest heina, puuvilju või juurvilju neile anda ei tohi, neil läheb kõht lahti ja üsna kergesti tekib soolepõletik, mida on raske ravida ja mis lõpeb tavaliselt surmaga.

Ma pole küll mingisugune spetsialist aga see viimane lause küll minu nunnide kohta ei käi. Nad söövad mul puuvilja ja suvel värsket rohtu.Ainuke asi ,mis ma teen on see,et Nii,kui roheliseks väljas läheb,nii kohe ma hakkan nendele seda andma.Alguses vähe ja siis rohkem.
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: chinchud

PostitusPostitas Kairi » 25. jaanuar 2004, 18:21

No siis sul on küll hästi läinud. :)
Üldiselt ei soovitata sellise asjaga eksperimenteerida.
Seedeelundkond on neil tõesti tundlik. Vahel lähevad väljaheited tavalise igapäevase toidu peale pehmeks, siis ma olen kuivatatud saia või sepikut andnud.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

chinchud

PostitusPostitas kristiinat (Teema autor) » 25. jaanuar 2004, 19:22

Jumal tänatud,et mul on vedanud!Kui ma oma sinaka chinchu sealt farmist ostsin,siis mulle loeti ka sõnad peale.Alguses kartsin väga aga siis proovisin ja läks hästi.Talvel ei ole mul nendele küll rohtu anda aga iga päev annan nendele värsket kartulit,porgandit,õuna või midagi sellist,mis parasjagu on.Ja nad on tõesti mul elurõõmsad ja terved.
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 25. jaanuar 2004, 22:49

Tsintsiljad peavad kindlasti heina saama - see on nede põhitoit. Esiteks sisaldab hein koreaineid, mis sisaldavad seedesüsteemi korrashoiuks hädavajalikke elemente, teiseks sõltub sellest karva kvaliteet.
Eestis valmistatud kuivatatud kvaliteetset heina on müügil pea igas loomapoes ja ka siin lontude netipoes. See on saadaolevatest kõige parem. Ära osta neile suvalist heina, mis poes saada on.
Kartulid, porganid ja õunad ei ole tsintsiljade põhitoit - selleks on siiski hein - mida kõrrelisem, seda parem. Õuna ja porgandit anna ka ikka kuivatatult.
Ja ära anna neile poodides müüdavat jänestele mõeldud kuivtoidusegusid - need sisaldavad hormoone, mis võivad looma paksuks teha ja põhjustada emastel loomadel viljatust.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 25. jaanuar 2004, 23:35

sisaldavad hormooni???
kui see on nüüd taas müütide sarjast, et mingis rohus kasvab hormoon...siis tahaks appi karjuda,..... ma saan iga päev vastata vähemalt kolmele lollile kes üritavad selgeks teha kuidas mingi taim sisaldab hormooni (inimmeditsiinis siis)....muide teadlased vaidlevad siiani isegi selle üle alles...seega paneme punkti siia.
mis jänestesse puutub siis kuivtoiduga söödad nad lihtsalt rasva ja jänes vajab heina, kuivtoitu ta võib saada aga heina ta peab saama...kuivtoit aitab ka hambaid korras hoida...jänes närib, see on kõva.
mis jäneste heina puutub siis mida peenem seda parem aga poe heinast ei tea midagi...mõiste kvaliteetne hein sõltub sellest milliselt heinamaalt lõigatud on...seda sa ei tea ju poest ostes...
tshintshiljade kohapealt hoian suu kinni ja tõstan käpad üles....ei tea neist midagi...üks sugulane küll tegeleb nende tohterdamisega aga sellega asi piirdub...
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 26. jaanuar 2004, 09:30

rotipoeg kirjutas:sisaldavad hormooni???
kui see on nüüd taas müütide sarjast, et mingis rohus kasvab hormoon....

Rotipojuke, mitte rohus ei kasva hormoonid, vaid mõned välismaised küülikutoidud võivad sisaldada hormoone... just seda tahtis Kairi öelda, mistõttu tasub pideva küülikutoidu söötmisega tśintśiljale olla ettevaatlikum. Samuti võivad küülikutoidud olla tsintsu seedimisele liiga "toitvad" (kui soovite, siis proteiinirikkad); välismaised spetsialistid soovitavad seetõttu sageli tsintsule pigem merisigadele mõeldud kuivtoite.
Muidugi on kõige targem poes kuivtoidupaki originaaltekstist järgi uurida, kas ja kui palju sisaldavad mainitud toidud võimalikke hormoone ning proteiine (tsintsule üle 11-12 % proteiinisisaldusega toite paljud aretajad anda ei soovita).
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 26. jaanuar 2004, 09:39

Tahtsin just sama kirjutada, aga Signe jõudis ette.
Seda, et hormoone lisatakse ütles SLUIS firma müügiesindaja ja julges arvata, et seda teevad ka teised firmad.
Kui toidupakil on kiri närilistele ja pildi peal lisaks jänesele ka näiteks hamstrid, merisead jne, siis seda ohtu pole.
"Tripps"i võib ka vabalt anda nii tsintsiljadele kui jänksidele. Tsintsiljadele 1 supilusikatäis päevas täiskasvanud loomale ja kui on spetsiaalselt tsintsiljadele mõeldud graanuleid, siis seda ka 1 spl.
Kristiinale:
Mul jäi lihtsalt eelnevast ekslik mulje, et nad heina ei saagi. Vabandust.
Aga ehk teised saavad sellest midagi kasulikku kõrva taha panna.
Timut (ja lutsern) ongi just see õige, mida tsintsiljakasvatajad soovitavad.
Viimati muutis Endised kasutajad 26. jaanuar 2004, 11:13, kokku muudetud 4 korda.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Syrle » 11. aprill 2004, 10:57

Kairi kirjutas:Kartulid, porganid ja õunad ei ole tsintsiljade põhitoit - selleks on siiski hein - mida kõrrelisem, seda parem.

Tekkis küsimus, kas neile võib anda ka sellist heina, mida suvel maja ümber leidub (puhas, ei sisalda ühegi looma väljaheiteid)? Kas selles võib sisalduda ka ristikheina? :roll:
Viimati muutis Endised kasutajad 11. aprill 2004, 10:59, kokku muudetud 1 kord.
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Värskest toidust

PostitusPostitas tsitsu » 31. juuli 2009, 13:05

Edit(Kissu): Eraldasin teemast "Natuke infot villakhiirtest".

Kairi kirjutas:Toorest heina, puuvilju või juurvilju neile anda ei tohi, neil läheb kõht lahti ja üsna kergesti tekib soolepõletik, mida on raske ravida ja mis lõpeb tavaliselt surmaga.


No nii tekkiski juba küsimus. Kas võilille lehti ,ristikut,porgandit,siis ei tohigi anda ja õuna? Kui omale villakhiired sain õeldi et võib anda kõikke ,ainult toorelt. Muidugi liha ja muud see sugust ei anta.
Kasutaja avatar
tsitsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: jõgeva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Värskest toidust

PostitusPostitas Kissu » 31. juuli 2009, 15:05

Üldiselt ei soovitata villakutele kuigi palju värsket anda. Natukene maiustusena vahel on loomulikult lubatud aga massiliselt nad seda ei vaja ja pigem teeb see nende kõhule halba kui head. Minu villakud eriti ei armastanud värsket ja seega pakkusin neile korra nädalas või nii killukese porgandit/õuna/võilille lehte ja isegi selle jätsid nad enamasti alles.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

PostitusPostitas tsitsu » 01. august 2009, 08:20

Selge. Nüüd ehk targem. Kuid kas ma võin põllult võetud viljapeasid ka neil lasta närida.Eile andsin ühe viljapea ei teagi kas oli rukis või nisu, aga neile meeldis seda krõbistada.
Kasutaja avatar
tsitsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: jõgeva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

PostitusPostitas Imbeeh » 01. august 2009, 14:20

Värske toidu puhul soovitan vaadata, et kuidas loomakesed seda vastu võtavad ja natukene maiustamist ei tee paha. Kui puur korras ja loomakestel kõht käib korralikult läbi siis ei tohiks värske toidu söömine lisaks iga päevasele kuivtoidule suuremaid probleeme tekitada, kuid kindlasti tuleb piiri hoida, et värskete asjadega üle ei pingutata.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

PostitusPostitas ilvest » 08. märts 2010, 20:16

Mina igaks juhuks ei julge anda ei tea mis pärast juhtub.
Enne kui annan siis kuivatan selle ära.
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

PostitusPostitas Sirtsu56 » 08. märts 2010, 23:15

Mina ei anna oma tüdrukutele üldse värsket toittu, vaid suvel veidike rohtu. Parem karta kui hiljem kahetseda :) ;)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

PostitusPostitas ilvest » 09. märts 2010, 07:35

Ainukese värske asi mis nad saavad on teeleht suvel.
Aga ma ei anna seda palju.
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuviljad, juurviljad ning muu värske toit

PostitusPostitas sitsu0456 » 15. november 2010, 18:09

Minu tsintsud armastavad väga võililli,võilillelehti,muru.Porgandid ja muu sellise võid endale jätta kuna nemad seda ei söö.Õuna söövad vaid siis kui eelnevalt oleme emaga maal ahju peal need ära kuivatanud.
sitsu0456
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist