Paradiisilind Edit: täpsemalt siis kuldkõht-paradiisipapagoi

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

Paradiisilind Edit: täpsemalt siis kuldkõht-paradiisipapagoi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 09. oktoober 2009, 10:36

Kas keegi kirjutaks mulle paradiisilinnust või tooks siia mõne lingi? Sain teada ainult, et neid on 40 erinevat liiki. Kas keegi teab paradiisilinnu ladinakeelset nime? Tahaks ennast selles vallas harida, kuid otsingumootorid ei leia infot selle linnuliigi kohta. :sad:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Annie » 09. oktoober 2009, 15:19

Pane SIIN otsingsõnasse "paradiisilind"
Miskipärast juba valmis lehte ei saa linkida.

Siit leiad ka:
http://en.wikipedia.org/wiki/Paradisaea

Mõlemad lehed pakuvad küll 7 liiki, aga ju on neil omakorda veel alaliike. Ei jõudnud veel ise lugeda.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 09. oktoober 2009, 16:41

Seal on kirjas, et paradiisilindudega kaubitsemine on keelatud. Miks on nad meil praegu müügil, või ei ole need paradiisilinnud?
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Mercar » 09. oktoober 2009, 16:52

Kus "seal" see kirjas on?

Mitmed liigid neist on CITES-i liigid. Keelatud on kaubitsemine loodusest pärit isenditega. St linnul peavad kaasas olema paberid mis tõendavad et ta vangistuses koorunud.

Edit: 40 liigi teemal.
Eespool viidati perekonnale paradiisilinnud, aga sugukonda paradiisilinnud kuulub tõesti ca 40 liiki (41 wiki andmetel).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 09. oktoober 2009, 17:09

nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Annie » 09. oktoober 2009, 17:31

Tänud, Mercar, et õigele teele juhatasid.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas 38 papagoid » 20. november 2009, 20:03

Linnupoeg ülalnimetatud kuulutustes on kuldkõht paradiisilind ja minu linnupaari järglane. Ma ei kaubitse nendega ebaseaduslikult , eestis sündinud linde võib müüa, praegugi on Kuldses Börsis sama liigi pojad müügil. Need on minu teada juba kolmanda paari paradiisilindude siin sündinud järglased.
Enne oma teadmatuse väljanäitamist võiks asja uurida ja küsida näiteks otse kasvatajalt.
Kõik ei käi ju siin foorumis ja milleks tekitada arusaamatut poleemikat?
38 papagoid
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas samton » 20. november 2009, 20:44

Miks ei võiks siin foorumis küsida ja selgitada asju, mis ehk teistelegi huvi pakuvad?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Annie » 20. november 2009, 21:24

nuki8 kirjutas:Seal on kirjas, et paradiisilindudega kaubitsemine on keelatud. Miks on nad meil praegu müügil, või ei ole need paradiisilinnud?

Kui seda postitust on silmas peetud, siis siin Nuki ju tõesti ainult uurib asja, küsides ka, kas tegu on üldse paradiisilindudega. Aga tore, et nüüd asi selge.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. november 2009, 22:00

Tahaks küll väga teada, kus siin eestis mõni tõeline kasvataja pesitseb. :razz: Poleemikat ma ei tekita, vaid tahtsin teada.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas 38 papagoid » 20. november 2009, 23:11

Ma lihtsalt imestan, et kui on tõsine huvi paradiisilinnu kohta infot saada, miks seda siis pole küsitud .
Paradiisilinnud on oma loomuselt suhteliselt arad, kapriissed ja läks mitu aastat, et leida sobiv paar ja leida vajalikud tingimused ja saada neilt tibu.
Tegu on tõesti haruldaste lindudega Eestis , kelle hulk jääb siin kindlasti alla 20-ne. Minul on 2 paari, kõik linnud on erinevat värvi ja erinevat päritolu. Alguses olid nad üliarglikud, nüüd sai tibu juba käelinnuna müüa. Nad on graatsilised , viirpapagoist veidi pikema sabaga linnud, kellel on imeliselt pärlmutriliselt läikiv sulestik. Vaiksed , veidi siristava häälega linnud on väga territooriumialdid ja pidada puuritingimustes koos saab vaid üht paari. Esineb väga erinevat värvi linde, isaslindudel kohe sünnist saati eristuv punane laik seljal, emalinnud ühevärvilised.
Tõeliselt ilusad, huvitavad linnud ,tõelisele linnusõbrale.
38 papagoid
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Mercar » 21. november 2009, 00:26

38 papagoid kirjutas:Linnupoeg ülalnimetatud kuulutustes on kuldkõht paradiisilind...

Mind hakkas huvitama mis liigiga ikkagi tegu on? Kas ladina keelset nime saaks?
Eesti keelse linnunimede andmebaasi järgi sellise nimega lindu olemas ei ole. Lähim on kuldkõht-paradiisipapagoi, kes aga ei kuulu üldse paradiisilindlaste hulka vaid (päris) papagoilaste hulka...
Äkki mingi muu paradiisilindlane? Ka inglisekeelsetest paradiisilindude nimedest (vt eespool wiki linki) midagi sarnast ei leidnud.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 21. november 2009, 00:56

38 papagoil on surmkindlalt, haruldane paradiisilind (nii haruldane, et seda liiki polegi kuskil registreeritud). Mis sest, et neid mujal paradiisipapagoideks kutsutakse. irw.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Kissu » 21. november 2009, 01:06

Nuki8 palun siiski viisakuse piiridesse jääda!

See pidev süüdistamine, et kõik postitused muudkui kustutatakse ei lase mul enam kaitsta kasutajaid sellise parastamise ja õelutsemise eest. Ilmselgelt ei ole see postitus vajalik ja on vaid teise üle irvitamine aga kui ma selle kustutaksin, siis pasundatakse, kuidas Pisi foorumis piiratakse sõnavabadust ja kustutakse kõige tähtsamad postitused. Tigedaks ajab selline asi. Vaataks siis natukene, mida sa kirjutad, et ei oleks põhjust postitusi kustutada. :grr:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 21. november 2009, 09:34

Võite kõik mu postistused kustutada, ma ei hakka pasundama. Nagunii, ei saa inimesele midagi selgeks teha, kui ta ise ka oma valesi usub. (pean silmas aretamist. Ehk tõesti eksis ta nimega, kuid nn. aretajad/kasvatajad ei eksi selliste asjadega. Eriti, kui neil vastav linnuke on kodus.)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Kissu » 21. november 2009, 13:46

Ilmselgelt jõudis see eile õhtul siis lõpuks kätte ja üle pika-pika aja suutsin ma ennast tõeliselt siniseks vihastada. Seda üldse mitte selle postituse peale tegelikult. Ma olen lihtsalt surmani tüdinenud nendest vihjetest ja kommentaaridest, et kuidas me siin pidevalt väga vajalikke postitusi kustutame ja põhimõtteliselt ihu ja hingega kaitseme kõiki pahasid inimesi.

Tihti suurte emotsioonide ajel saab postitatud oma arvates väga vajalik ja asjalik postitus, mis hiljem rahunenult lugedes ei ütle hoopiski mitte seda, mida sina ootasid. Meil on aga tubli moderaatorite tiim, kes enamasti suudab selle postituse selleks ajaks eemaldada, ja sellest tekibki see valearusaam, et näe kustutatakse tähtsaid postitusi. Ütlen ausalt, tihti jätavad need postitused autorist hullema mulje kui inimesest, kellest postitus räägib.

Mida ma tahan öelda, on see, et foorum ei ole blogi - sa ei ole siin üksinda oma mõtete ja tunnetega. Arvesta sellega, et ka teisel pool ekraani on inimene ja neid inimesi on rohkem kui üks. Selleks, et suhelda edukalt teiste inimesega, olgu siis virtuaalselt või reaalselt, on vaja kasutada empaatiavõimet, mis tundub mõnel inimesel virtuaalsel suhtlusel puuduvat (loodan südamest, et reaalsel suhtlusel ei ole see nõnda). Nimelt oskust asetada ennast teise inimese kingadesse. Enne selle "saada" nupu vaiutamist tuleks võtta see hetk aega ja mõelda selle üle, mida teine inimene teisel pool ekraani võiks tunda, kui mina sellise teksti postitan. Mõelge sellele, et kui teie oleksite selle inimese nahas, siis kuidas teie ennast tunneksite. Seda ei pruugi olla kerge teha, aga see on hädavajalik.

Neile, kellele psühholoogilisest lähenemisest ei piisa, on mul aga paar reeglit ette laduda:

Sa nõustud mitte kasutama Pisi foorumeid ja galeriid teemade, materjalide ja tekstide jaoks, mis on teadlikult valed, laimavad, ebakorrektsed, vulgaarsed, viha ja tüli õhutavad, nilbed, ähvardavad, solvavad, isiklikke õigusi või rahvustundeid riivavad või mingil muul moel seadusevastased.
Väitlused on teretulnud, aga isiklikud rünnakud ja tülide õhutamine ei ole seda mitte. Moderaator ja/või administraator peatavad kontrolli alt väljuvad tülid. Administraatoril on õigus sulgeda kasutaja ligipääs foorumile, kas siis ajutiselt või lõplikult juhul, kui probleem ei lahene. Reeglite maksmapanemine foorumites on ainuisikuliselt moderaatorite ja administraatorite ülesanne.


Minu meelest on need väga kenasti kirja pandud reeglid, mille sõnastuse kallal oleme me palju vaeva näinud. Moderaatoritel on õigus postitused, mis neile reeglitele ei vasta, kustutada. Ma arvan, et kasutajate võimetus reeglitest kinni pidada ei ole põhjus moderaatoritele pidevalt etteheiteid teha. Seega tasuks kõigepealt ikkagi vaadata otsa endale ja oma postitustele ning alles seejärel moderaatoreid tulla süüdistama.

Soovitaks kübeke uurida ka Delfi "Ära sigatse" kampaaniat, mille peamine leht asub siin: http://www.delfi.ee/z/arasigatse/ Isiklikult leian, et see on tunduvalt tõepärasem kui eelmine "leimi" kampaania. Kasulikku lugemist veel:

Miks Delfs kommentaare kustutatakse? Paljud neist põhjustest langevad kokku meie poliitikaga. Seal on head näited, kuidas kasutaja enda arvates väga asjalik ja täiesti õigustatud postitus tegelikult reeglitele ei vasta ja väga negatiivse mõjuga on. Muuhulgas on seal juttu sellest, et postitaja ise võib fakte teada, aga internetis jäävad need paratamatult suvaliseks jutuks.
Milleni võivad halvad kommentaarid viia Seal on näiteks juttu, kuidas eelmine aasta Soomes mõned isikud solvavate kommentaaride eest süüdi mõisteti. Seega tasuks enne postitamist järele mõelda, mida ütled.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas 38 papagoid » 21. november 2009, 14:11

Minu tutvusringkannas kutsutakse seda lindu venekeelse nimega pevtsie ja eesti keeles teatakse teda laiemalt just paradiisilinnu nime all. Kuna enamik seda lindu nii teab, on ka kuulutustes see nimi. Linnu ladinakeelne nimi on Psephotus haematonotus.
Teen koostööd ELS-iga lindude alal, olen põhjalikult rääkinud Keskkonnakaitse töötajatega, kes kontrollivad Citesi all olevate lindude müüki Eestis .Tean täpselt, kuidas sellise staatusega linnupoegi uutele omanikele loovutatakse.
38 papagoid
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Mercar » 21. november 2009, 14:43

Siis ikkagi kuldkõht-paradiisipapagoi :) Lihtsalt hea on kui jutt täpsete liiginimedega, siis saavad kõik ühtmoodi aru, kellest jutt. Wiki link siis selle linnu kohta ka siia.
Muudan teema pealkirja täpsemaks...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind.

PostitusPostitas Annie » 21. november 2009, 18:00

nuki8 kirjutas:38 papagoil on surmkindlalt, haruldane paradiisilind (nii haruldane, et seda liiki polegi kuskil registreeritud). Mis sest, et neid mujal paradiisipapagoideks kutsutakse. irw.

Ju siis ikka ei ole, nagu ma Mercari antud lingist aru saan....
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Paradiisilind Edit: täpsemalt siis kuldkõht-paradiisipapagoi

PostitusPostitas margitikas » 20. aprill 2010, 14:45

Linnuliik. mida mujal riikides on palju, võib olla meil haruldane. See on imeilus eri värvitoonides päikesekäes lausa sillerdav lind. Kuna ma tean üht paari , kellel on olnud 2 pesakonda ja ka minu teisel paaril oli täna esimene tibu, siis nende imeilusate ja nüüd juba kohalike lindude arv tõuseb. Huvitav on ainult see, et nii teise linnuomaniku, kui minu esimese linnupaari kõik tibud on olnud poisid. Ootan huviga, kes siis punaselaigulisel isasel ja oliivemasel koorus. Nad on selle pärast lihtsa soomääranguga linnud, et juba sulgede selga tulekul on isasel punane laik seljal ja emased ühevärvilised.
Lisan lingi, kus näha palju nii nende, kui teiste suuremate lindude mutatsioone
http://www.mutace-papousku.com/en_sezna ... php#nahoru

Teisel paaril koorus 4 tibukest ka ka esimese paari ema istub 4-l munal. No nüüd peaks küll tüdrukuid ikka ka tulema. :happy:
Jah. ilmselt tuleb 18-22. aprill koorunud tibudest 2 poissi ja 2 plikat.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist