Tutvustus, kanaarilind.

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

Tutvustus, kanaarilind.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 17. mai 2009, 16:22

Ladina keeles serinus canaria. Linnu pikkus on 11-13 cm, kaal 15-20 g, tiibade siruulatus umbes 20 cm, keskmine eluiga 10-15 aastat, üksikud võivad elada ka 20 aastaseks. Toitub maapinnal: seemned, umbrohi, väikesed putukad.
Looduslik värv on roheline tumedate triipudega, muud värvid on saadud aretamise käigus. Lindu kasutati laialdaselt teadusuuringutes. Lind on väga vastuvõtlik mürgistele aurudele, mistõttu ei tohi teda panna kööki elama. Kanaarilinnu läheduses võiks vältida aerosoole, parfüüme.
Linnule võiks pakkuda lisaks teradele riivitud porgandit ja rohelist, indandatud seemneid. Lind elab ilma veeta 12-24 tundi. Vangistuses oleva linnu ööpäevane pime aeg ei tohi olla vähem kui 10 tundi ja pikem kui 14 tundi. Temperatuur ei tohiks langeda alla 17 kraadi.
Kui linnud sulgivad rohkem kui 1x aastas, siis võib olla tegemist stressiga, suure temperatuuri kõikumise või muutusega, lind on haige.
Koos ei tohi pidada isaslinde, sest nad võivad territooriumi pärast kaklema minna. Isasele ei tohi puuri peeglit riputada. Peegelpilt tekitab stressi, sest ta arvab nägevat konkurenti.
Kanaarilinnu sugu on mõnikord raske määrata. Üldiselt on nii, et isased laulavad rohkem ja emased vähem. Isastel on sabasulgede all olevad suled pikemad ja emastel lühikesed, kuid see ei pruugi alati nii olla. Pesitsus ajal muutuvad linnud rahutuks. Emane hakkab ringi lendama, et sobivat pesapaika otsida, isane aga "suudleb" emast ning siristab talle mahedalt. Looduses teeb kanaarilind pesa kas põõsa või puu otsa 1-6 m kõrgusele. Pesa ehitab oksakestest ja heinast. Vooderduseks kasutab sammalt, villa, sulgi jms. Emane muneb 3-6 muna. Looduses on iga aasta umbes 2-3 kurna. Mune hautakse 13-14 päeva ja pojad saavad lennuvõimeliseks umbes 14-21 päeva peale koorumist.
Kanaarilinnud armastavad veevanne võtta.
Viimati muutis nuki8 22. juuni 2010, 15:42, kokku muudetud 4 korda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1696
Teemad: 101
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tutvustus, kanaarilind.

PostitusPostitas samton » 17. mai 2009, 19:05

Äkki viitaks, kust info pärit on?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 58
Sugu: Naine
Prindi postitusTagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron