Aafrika hallpapagoi e. Jako

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

Aafrika hallpapagoi e. Jako

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 17. mai 2004, 07:55

Kuna need linnud on juba aastaid mu lemmikud ja olen kaalunud sellise linnu soetamist kaua aega siis on plaanis ka üks selline endale võtta. Hetkel küll veel piisavalt raha ei ole. Tahaks teada kus neid üldse saada ... poodides olen paar korda näinud aga seal on ikka jube kallid või ei ole üldse müügiks ja on täiskasvanud linnud jne ... endale tahaks ikka noort lindu kui võimalik. Kust võiksin sellise saada? On äkki kellelgi müüa või mõnel teie tuttaval vms. ? Kõik pakkumised on oodatud. :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. mai 2004, 08:29

Kunagi kuskilt foorumist sain teada, et Tõnis Vanatalu, Harglas, Valgamaal kasvatavad jakosid ja neil olid kunagi ka pojad müügiks. Tasub kuidagi kontakti otsida, ehk saad nendelt rohkem infot. Ise ostsin aastase jako ajalehe kuulutuse peale, aga odavamalt kui poes ei ole lootust niigi saada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. mai 2004, 12:10

Kui palju ta sul maksma läks? Uurisin küll ajalehekuulutusi ... nii Börsi kui Soovi aga ei paku keegi. Panin ka ise kuulutuse üles. On ikka tõsine soov see lind muretseda. :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. mai 2004, 05:37

Sõpruse pst. hmm see vict Tallinnas? *-) Ma ise Tartumaalt .. kudiagi ei pääse nii kaugele :( Hetkel pole ka Soovis ja Börsis ühtegi pakkumist. Aga kui nelja tuhandega saaks oleks ju päris hästi. Ma ikka mõtlesin ja ükskord poest öeldi, et mingi 15-16 tuhat maksavad need linnud. Aga kas mul on lootust üldse noort lindu saada? Ja kas on mingit vahet kas lind on isane või emane (iseloomude vahe jne). Ise eelistaksin isast lindu. Aga jah Eestist noort isast Hallpapagoid normaalse hinnaga on vääägagi raske leida :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. mai 2004, 10:04

Jako poegi on küll kuulutustes olnud, aga nende soost pole juttu olnud. Hinna poolest on nad pigem 7000 kandis olnud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas nuu » 19. mai 2004, 17:25

emasel ja isasel ei peaks mingit vahet olema. Välimuse ja iseloomu järgi neil nagunii sugu ei määra ning õppimisvõime ei sõltu soost. Aarfika hallpapagoidel on tegelikult kaks alamliiki: Kongo ja Timneh. Neist esimene on natuke suurem, helehalli keha ja erkpunaste sabasulgedega, teine pisem, tumehalli keha ja tumepunaste sabasulgedega. Üldiselt on Kongo halle kodudes kauem peetud ja on vist mujal maailmas ka levinumad, meil Eestis olen ise näinud ainult Timneh'e, kuid olen kuulnud ka ühest Kongost. Aga ega seal nagunii suurt vahet ei ole, kumma alamliigi linnu saad - õppimisvõime on neil ühesugune, mõnede allikate kohaselt ainult on Timnehid parema stressitaluvusega kui Kongod.
Ja ühte ära kunagi unusta: KÕIK AAFRIKA HALLID EI ÕPI RÄÄKIMA. Selle võimalusega pead arvestama. Ning sellega arvestades soovitaksin sul rahulikult oodata (ja raha koguda) kuni saad tõepoolest poja, mitte täiskasvanud linnu, siis vähemalt ei saa hiljem endiseid omanikke süüdistada, kui lind agressivseks muutub või kunagi telefonihelina jäljendamisest kaugemale ei jõua... Sellest, et keegi Valgamaal neid kasvatab, olen minagi kuulnud, võiksid tõesti otse kontakti otsida.
Üldiselt ootab see lind sinult tõsist pühendumist ja sobib tegelikult kõige paremini kodusele inimesele eramajja. Meil elab ta kontoris (väike firma), aga ausalt öeldes ei ole seegi päris õige lahendus, sest temale ei piisa ainult sellest, et ta saab sinuga ühes toas viibida, ta tahab, et sa temaga sõna otseses mõttes koguaeg tegeleksid ja mängiksid. Kui sa seda ei tee, siis ta kas teeb pahandust (näiteks närib raamatuid või riideid) või siis lärmab, kui ta puuris kinni on. Kuigi kirjade järgi olevat hallapagoid üldiselt vaiksemad (ja häbelikumad) linnud kui enamik suuri papagoisid, on vähemalt meie oma küll nii valjuhäälne, et mõnikord töölt koju minnes pea huugab otsas ja sellist asja oma kõrvalkorteris küll taluda ei tahaks... ehk siis - mõtle ka naabritele.
Aga teinekord on ta jälle nii-armas-nii-armas. Istub käsivarrel või jutustab midagi vaikselt omaette (rääkida ta meil ei oska, aga teeb vahel sellist vaikset raadio-onu kõnemulina sarnast häält), või siis laseb ennast kukla tagant sügada (seda mina isiklikult veel teha ei julge, sest tema hammustus on jube valus), või siis kui ta üritab enda suurt keret tillukesse joogitopsi suruda selle märgiks, et kuulge, viimane aeg oleks mind vannitada...
Kindlasti uuri ja loe eelnevalt nii palju kui õnnestub. Vaadates, kui palju täiskasvanud halle edasi müüakse, jääb mulje, et paljudele osutub temaga toimetulek ülejõukäivaks. Parim leht, mis mulle seni ette on sattunud: http://www.itsagreysworld.com/home.html
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 26. mai 2004, 20:20

Kirjutasin talle ja ootan vastust. Kuigi parem oleks ikkagi noor alla aastane lind. Aga eks näis mis vastatakse.
Mulle kirjutati ka minu börsi kuulutuse peale, et on müüa ka 7000-. Aga selle e-mailis oli nimi ning ma otsisin netist. leidsin sellise postituse everydayst sama nimega:
Küsimus : Heidi Kalme (03-09-2003 23:21:03)
Tere.
olen mures oma aafrika hall papakoi pärast. Ta on väidetavalt 8 kuune, kuigi silma järgi võiks teda täiskasvanuks nim., ostsime ta umbes 1 kuu eest aga ta on ikka tige, ei lase ligi, karjub nagu umbes kohvikeetja ja tema sulestik näeb jube välja. saba peaks olema ilus punane, temal aga kole hall ja veidi punakas. lähemalt vaates oleks tal justkui kõõm sulgedel.tahaks teada kaua tal aega võtab keskmiselt minuga harjumine ja kas ta võib haige olla? sooviksin rohkem infot seda liiki linust. olen ostnud raamatu 101 nõuannet aga see on napisõnaline.lind on muidu hästi liikuv ja ei oska veel rääkida. see eest vilistab ja kraaksub 3-4 korda päevas.
Vastus : 04-11-2003 12:22:17
Tere, tundub, et teie papagoi kardab teid, sellest arvatavasti on tema "tige" käitumine tingitud. Harjumine võib võtta kuni 6-8 kuud, sõltuvalt tema iseloomust ja teie kannatlikusest. Papagoid, kes kardavad inimesi on
tavaliselt toodud loodusest või on kogenud midagi halba inimestega suheldes. Arvatakse, et Aafrika halli papagoi intellekt on 3-4 aastase lapse tasemel. Kujutage ette 4 aastast last, keda viidi teisse peresse. Saba noorel linnnul ongi punakas-hall.Kõõm sulgedel võib tähendada balanseerimata toiduga toitmist, ainevahetushäiret ja/või nakkushaigust.
Arvatavasti ei julge tema käest lindu osta. Kuna võib haige olla ja tundub, et inimeste peale tige. ning arvatavasti ongi see põhjus miks ära müüakse. Kirjutasin talle, et täpsemalt teada saada.
:)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 26. mai 2004, 21:11

Sellist lindu küll osta ei tohi. Kui ta on juba praegu tige, muutub ta siis veel hullemaks kui teda nüüd uuesti uude kohta viia.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas nuu » 26. mai 2004, 21:32

kas everydays vastab loomaarst või teised kasutajad?
Saba peaks noorel papagoil siiski just eredamat värvi olema kui vanal. Antud juhul ma oletan, et küsimus on hoopis selles, et kõikjal raamatutes on pildid Kongo alamliigi papagoidest, kelle saba on erkpunane. Meil enamlevinud Timneh alamliigil ongi saba pigem hall tumepunase varjundiga.
Kõõma jaoks pakun veel ühe variandi välja: papagoi ei ole ammu vanni/dushi näinud. Vähemalt meie oma muutub sellisel puhul küll märgatavalt kõõmaseks. Need linnud armastavad vett nagu pöörased...
Ümberkasvatamise võimalikkuse kohta ei julge ma midagi öelda. Iseenesest, kui vanus jääb kusagile aasta kanti, siis on tegemist ju suhteliselt noore linnuga. Aga kas see vanus ka õige on... (Noh, meie kontori pea-linnutalitaja on igaljuhul arvamusel, et lind on kõvasti julgemaks ja sõbralikumaks muutunud meil oldud aja jooksul. Lind väidetavalt 4-aastane.)
Äkki mõni kogemustega loomaarst võiks linnu enne ostmist üle vaadata?
Viimati muutis Endised kasutajad 26. mai 2004, 23:12, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 26. mai 2004, 22:45

Everydays vastab nii arst kui on teistel kasutajatel võimalik kommenteerida.
Mõte linnuga arsti juures käia on hea. :)
Ja seda ka, et kuulutuses oli, et vajab suuremat puuri. Ta võib just väikse puuri pärast tige olla - muud loomad küll lähevad väikses puuris tigedamaks. Ja vastupidi, suuremas puuris sõbralikumaks.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 27. mai 2004, 04:50

Kirjutasin ja sain targemaks ... lind 2-aastane ja nüüdseks tervis täitsa korras ... aga suuremat puuri vajab ta küll ... eriti tige ta ka enam pole ... naiste ja laste peale pidavat päris sõbralik olema aga kui külalised tulevad siis jubedalt kraaksuma. Aga jah ... see ongi seesama lind sealt Kuldsest Börsist, kellel pildidki seal. Kui raha koos siis arvatavasti ostan selle linnu ära. Kui just kuskil alla aastast lindu ei leia selle (kuid seda arvatavasti ei juhtu) sest neid pole tõesti kuskilt saada. Ja selle Valgamaa kasvata kohta ei ole leidnud mingi infot ja ei oska otsida ka. Aga kui veel kuskil mõningaid pakkumisi tuleb (või teate, et tuttavatel oleks müüa) siis võiksite teada anda. :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. mai 2004, 09:22

kui sa selle linnu ostad, palun mõtle hoolega järgi, kas sa oled selleks valmis. Antud lindu börsis on ilmselt juba päris mitme omaniku vahet loksutatud. Mõtle järgi kas oled taluma, seda et ta hommikul kell kuus vahest isegi varem hakkab sul karjuma (naabrid, perekonnaliikmed taluvad seda?), et ta närib sul mööblit ja riideid. Sul ei saa sellest kõigest villand? Kas sa lepid sellega, et ta mitte iial ei hakka rääkima? Sul on piisavalt palju aega temaga päevas tegeleda, ta tahab palju lennata, mängida. Üksi olles on nad stressis. On ääretult kurb, kui võtad linnu paariks kuuks ja siis taipad, et sa ei saa temaga hakkama ja lind jälle peab elama üle uue kolimise.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas nuu » 07. juuni 2004, 20:08

hhh. Meie lind pettis täna õues hulkuvaid kasse. Keegi kräunus lähikonnas ja papagoi hakkas talle vastu kräunuma. Vaene kiiss tuligi meie akna alla kohale ja ei saanudki vist aru, et see hoopis papagoi on, kes temaga suhtleb! :lol:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Kissu » 18. juuni 2004, 10:27

kiq kirjutas:huvitav kas need jakod tuuakse kuskilt väljastpoolt Eestist või on siin ka keegi kohalik, kes neid kasvatab - noh kellel näiteks on emas-ja isaslind ning vahetevahel on pisipere. Nimelt kuna mul on juba 'läbiproovitud' nii viirpapagoid ja nümfkakduud ja lembelinnud, tahaks ka maad kuulata suuremate papagoide poole pealt, samas poest ei julgeks ma neid eriti osta - esiteks paljud suured papagoid on otse loodusest püütud ja siis veel on need papagoid sageli ka n.ö second hand linnud ja üldsegi ei tea mis tingimustest lind on tulnud....
Nii jakode omanikud, kes te siin olete küsimus siis teile - kust te oma linnud saite ja kui vanalt te nad saite ja kuidas saite ja kui palju maksite?
Palju küsimusi
ette tänades...
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. juuni 2004, 10:57

mina ostsin ajalehe kuulutuse peale, oli aasta ja paari kuune. Muidu vist ise kolmas omanik. Eelmised omanikud ostsid ta kellegi käest päris pojana tallinnast. Ise olen kuulnud, et kunagi oli Narva kandis mingi vanapaar, kes kasvatas jakosid, aga nemad ei pidanud enam tegelema sellega. Siis on jutud, et lõuna eestis on keegi, kes kasvatab neid. Kuskilt foorumitest võid leida vist mingid nimed ja asjad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2004, 11:27

Oman ka Jakot, seda väiksemat ja tumedamat liiki. Olen temaga väga rahul. Sai ostetud kaks aastat tagasi loomapoest mis asub keskturu juures trammipeatuse ligidal. Kuigi täpset vanust ei tea oli välimuselt ja kasvust näha, et tegu alles noore linnuga(muide tol korral oli neid seal ka rohkem müügis). Kartis kohe paaniliselt inimesi kui keegi puuri ligi läks karjus hirmsasti isegi müiate peale. Kuna mul oli ka ennem olnud sama sorti lind ja saime ka hinnas kokkuleppele ostsin selle linnu ära. Algul oli temaga muidugi tegemist, sest ta kartis kõiki, kuid kuu ajaga harjus vähemalt pereliikmetega ära ja karjus ainult võõratse peale. Praegu ei karda enam üldse inimesi. Kuna ma pole tal tiibu kärpinud, siis enamuse ajast on ta puuris kinni. Kuid kodus olles lasen ta lendama. Omapead ei saa teda tõesti jätta, sest omades tugevat nokka on ta võimeline palju pahandust tekitama. Riidest asjad hekseldab paari minutiga läbi, puitmööbliga läheb natuke kauem aega kuid lõpuks saab ka nendega hakkama. Näiteks minul lendas metallist ribikaardinate peale ja hammustas ribisi nag plekikääridega pooleks. Kuid enamikel juhtudel, kui olen läheduses lendab õlale ja istub seal niisama. Midagi asjalikku siis teha muidugi ei saa, sest tänu oma uudisimule tahab ta kõike katsuda ja ükskõik mida kätte võtad tuleb mööda käsivart alla, et asjan endale saada. Õudsalt meeldib neile tõesti sügamine, kui viitsimist oleks võiks kasvõi mitu tundi sügada, ise piirdu kukil poole tunniga.
Nüüd siis põhiline rääkimine. Rääkinud on mul mõlemad papagoid. Kahjuks ei saa temaga veel dialoogi pidada, sest räägib ta ainult siis kui on üksi rahulikut ja ümberringi midagi ei toimu. Räägib üksikuid sõnu mis talle meelde on jäänud, neid pidevalt korrutades. Erilist õppimist temaga teinud ei ole. Piisab sellest kui umbes nädal aega korrutada talle kas või "tere" kui puurist mööda minna. Umbes veel nädala möödudes võitegi kuulda seda sõna ka linnu suust. Lisaks jäävad talle meelde ka nii sama ümbruses kõlavad hääled. Hoides suvel teda rõdul õppis ruttu ära naabrikoera haukumise ja vareste kraaksumise. Kuna lapsed kutsuvad üksteist nimepidi, siis varsti kutsus ka papagoi neid nimesid ilma erilise õppimiseta. Vahepeal sai proovitud ja õpetatud ka selliseid fraase nagu "kes on" ja "tule siia". Sai selgeks ka. Kahjuks on nad aga lühikese mäluga. Kui lõpetad talle mingi asja rääkimise siis paari kuu möödudes seda sõna, tema sõnavaras pole ja kui midagi uut juurde ka ei õpeta, siis kuuletki ainult mingit segast jora mida ta telekast või raadiost meelde on jätnud.
Isiklikult olen palju neid müügil näinud. Praegu on kohe kindlasti üks müügil Balti jaama turul asuvas loomapoes(rääkis ja vilistas kogu aeg) ja ka Mustakivi keskuses olevas loomapoes.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Annie » 20. juuli 2004, 09:43

Neid, kes Jokot kasvatavad, on Eestis küll, ka Lontus on neist juttu olnud (vist isegi Nuu tööjuures elab üks Jako), kuid iseasi, kas nad järglasi saavad, et neid siis müüa.
Mäletan, et lugesin kord Eesti Päevalehest ühest Jokode paarist, kes elasid kusagil maakohas ja said ka pojad. Aga kus kohas see oli, ei mäleta. Lemmiklooma lisad olen küll kõik alles hoidnud, aga nendes seda artiklit ei olnud. Kui on tõsine huvi, saab ehk Päevalehe toimetusest uurida, millal see artikkel avaldati ja siis seda lugeda (neti otsing vähemalt minul tulemusi ei andnud).
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. august 2004, 18:03

http://kletki.ru/bigrodent.shtml
(kliki rohelisel bänneril, kus vahepeal vilksatab 12000 USD)
Sealt leheküljelt leiab kuulutuse, kus müüakse suuri papagoisid. Ma ei tea kui seaduslik selline asi on, jutt on igatahes ilus (lindudel tervis kontrollitud, neid õpetatakse jne) ja mõned hinnad on ka vägevad. Papagpoid asuvad Venemaal, tegu venekeelse lehega. Ise ma selliseid linde ei ostaks, kuid pilte võib ju vaadata. Üks must kakaduu on seal küll väga ilus.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. august 2004, 19:10

no ma üritan siis seda jako juttu tõlkida, kuid ei taga tõlke 100%-list õigsust :oops:
Sugu ei ole täpselt kindlaks määratud, kuid on mõningad oletused. Linnud on noored, mitte üle 7-8 kuu vanused, saadud 4 kuud tagasi Zaire`ist. Linnud on aklimatiseeritud, harjunud kohaliku toiduga. Sulgedega kattumine on ideaalne. Praegu õpetame neid rääkima. Linnud on läbinud täieliku vetkontrolli koos laboratoorsete analüüsidega. Garanteerime hea tervise. Loovutamine okt-nov-is. Pakutavad linnud ei ole põrmugi halvemad kohapeal aretatutest. Kogemus näitab, et nii andekaid linde kui ka täielikke lollpäid :P leidub nii sisse veetud kui ka koha peal aretatud lindude hulgas. See info on neile, kes arvavad, et ostes koha peal aretatud linnu, on tagatud täielik heameel (rahulolu).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical (Teema autor) » 14. august 2004, 19:13

Стоимость краснохвостых жако - от 400 до 600 у.е.
mis see olla võiks? hind vms? palju see Eesti rahas oleks?
:)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. august 2004, 19:51

see peaks olema hind usa dollarites
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2004, 08:47

ma arvan ka, et sellega läheb raskeks; ma ei kujuta ette, kuidas see üle piiri toomine käib; peale selle on neid kindlasti õpetatud vene keeles rääkima, nii, et peaksid eesti keelega otsast pihta hakkama ja vaevalt, et nad vene keele niisama lihtsalt ära unustaksid
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas sphinx » 15. august 2004, 09:44

Ajakirjas Lemmik oli artikkel nende kohta.
See on selle aasta esimeses numbris. Hobune on kaanel.
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. oktoober 2004, 15:23

Mida nelie aafrika Hallidele süüa anda?????? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Annie » 16. oktoober 2004, 15:42

Poes on müügil spetsiaalsed segud nendele. Kuid eks nad tahavad kindlasti ka lisatoitu - muna, rohelist jne. Ja muidugi oksi närida.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 16. oktoober 2004, 19:06

Nendega on väga palju tegemist. Kui kogemusi pole, siis pigem alusta viirpapagoidest. Jako on kallis ja tugev lind, kui teda ei suudeta taltsutada lõhub ta kõik ära ja võib ka näpuluu poooelsk hammustada.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. oktoober 2004, 20:02

ma olen ka sõbra viirukaid mõnikord hoidnud... niiet ks te ütleksite kust osta jne... :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Annie » 16. oktoober 2004, 20:13

LittleCoolDevil kirjutas:jah ma olen selle teema läbi lugend ja ma olen ka sõbra viirukaid mõnikord hoidnud... niiet ks te ütleksite kust osta jne... :(

Jako ei ole sama, mis viirukad.
Kõigepealt uuri, kas su vanemad üldse lubavad nii suurt lindu võtta. See lind on üsna häälekas - võib hakata näiteks naabreid segama, samuti maksab ta päris palju (täpset hinda küll ei tea, aga ikka mitmeid tuhandeid).
Ma isegi ei tea , kas Eestis on kedagi, kellelt noort lindu osta. Puurilinnuna ei pidavat nad kuigi kergesti paljunema.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aafrika hallpapgoi e. Jako

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. oktoober 2004, 07:55

Vanemad on nõus ja ma elan eramajas...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 17. oktoober 2004, 10:54

Kas sa oled uurinud palju ta maksab? Jako vajab väga palju tegelemist, päevas vähemalt 2 tundi. Kas sul on koolikõrval selleks aega? Jakod elavad päris vanaks, pead sellega ka arvestama. Umbes 40-50 aastaseks.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline