kollatutt kakaduu

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

kollatutt kakaduu

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 15. jaanuar 2011, 11:04

ei leidnud siit foorumist ühtegi postitust selle linnu kohta. see on aga minu lemmik linnuliik ning mind huvitab, kas ka eestis on kellegil selline linnuke kodus ? ise olen näinud vaid välismaalaste postitusi ja videosid selliste lindude kohta. sooviksin teada, et kuidas te sellise linnu siis omale koju olete saanud ? praegu poleks mul endal võimalusi selle linnu soetamiseks, kuid tulevikus teen seda kindlasti. ka kogemusi hetkel lindudega seoses napib. oleksin väga tänulik, kui mulle veidi oma kollatutt kakaduudest räägiksite ja pilte saadaksite :)
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas kertu0208 » 15. jaanuar 2011, 12:07

Ma arvan, et Eestis on väga vähestel see lind. Ja tuuakse ta ikka välismaalt. Kui sul kogemusi lindudega ei ole siis võiksid alustuseks mõne väiksema linnu võtta. Näiteks nümfkakaduu või viiru.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 15. jaanuar 2011, 15:04

mul juba ongi kaks nümfkakaduud, kuid ma pole lihtsalt kursis kuidas kollatutt kakaduude eest hästi hoolitseda :)
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 15. jaanuar 2011, 17:19

Kunagi küsiti ühe zooloogi käest, et kelle hääl on maailma kõige kõvem. Ta vastas, et kollatutt kakaduul (kui ma muidugi nüüd ikka õigesti mäletan). Vaata, siin on üks pahane kakaduu http://www.youtube.com/user/gaybird7#p/u/8/C7FNGTHOtrE
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas margitikas » 15. jaanuar 2011, 18:48

Olen käinud peres,kus on neid 3 ja 1 ei sallinud lapsi, mu poega nähes tuli selllline kisa,millega teised ühinesid- midagi niiii hullu ei kujuta ettegi. 2 päeva olid kõrvad kumisemas...Samas on neil ülihea nokk, millega hekseldada üle paari aasta 4-5 tuhande kroonine puuripõhi...Aga toredad ja suured ja 1 tantsib, kuid kui on õlal ja nii muuseas vihastab ja kõrv ette jääb, nende omanikul peab olema hea tahtmine, halb kuulmine ja muidugi suur rahakott, et neid soetada ja puure osta.
nümfkakaduudega ei anna neid linde võrrelda ja kui rääkivat lindu tahta, on jako kindlasti lihtsam variant.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 16. jaanuar 2011, 01:53

pole kunagi sellepärast endale lindu tahtnud, et ta räägiks vms. ma ei mõista inimesi, kes endale sellepärast kakaduusid või papagoisid ostavad. olen kuulnud ja, et nende hääl on väga vali. kuid, et nad nii agressiivsed ja halva käitumisega on? seda pole varem kuulnudki... kuid kas see ei või oleneda sellest, mis keskkonnas nad üles on kasvanud jne ? on kohe täitsa kindel, et kollatutt kakaduu ongi agressiivne lind? miks teda siis endale üldse koju võetakse?
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 16. jaanuar 2011, 09:08

Inimesed peavad välismaal tiigreid, lõvisi ja krokodille ka kodus.

Üldiselt on nii, et mida suurem ja arukam lind, seda kapriissem.
Sellisele linnule millegi õpetamine tuleb kasuks. Tema arukust tuleb suunata asjadele, mis teda pahandustest kaugel hoiaks.

Pakun, et kollatutti on siis mõistlik võtta, kui oled oma lapsed edukalt üles kasvatanud. Sellisest praktikast areneb inimesel kannatlikkus jms. mis on vajalik selle kauni, kuid tujuka linnuga koos elamisel. Pealegi on vaja aega, mida tihti napib. Nägid ju sealt videost mis lärmi kakaduu tegi, kui puuri pandi.

Isiklikult arvan, et kollatutt on kodus nagu kinnises asutuses agressiivne vaimuhaige.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas meelia (Teema autor) » 16. jaanuar 2011, 22:54

olen alati teadnud, et igal loomal on teatud halbu omadusi. pean siiski veel selle linnuga rohkem tutvuma, enne kui otsustan ta endale koju võtta. kuid aitäh neile, kes vastuseid andsid :)
Kasutaja avatar
meelia
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 9
Asukoht: haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kollatutt kakaduu

PostitusPostitas maasikas78 » 24. november 2013, 10:44

ka mind huvitavad kollatutt kakaduud, nii et olen igal pool netis surfanud, ja päris palju informatsooni leidnud. Google-ist saab otsida ja päris palju tulemusi annab ka. Mina isiklikult vaatasin siit : http://www.soov.ee/tallinn/Kollatutt_ka ... w=3&last=1
Love Life!
Kasutaja avatar
maasikas78
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist