Nümfkakaduu

Arutelud erinevate suleliste liikide üle

Moderaator: Annie

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 11. oktoober 2004, 19:13

tere, mul on mure ma ostsin täna omale nümfpapagoi aga kas te teate kust saab nende kohta rohkem infot


http://www.matmice.com/home/nymf Kindlasti loe see läbi. Kui suur on su linnu puur? Kust sa ta ostsid? Vana ta on? Ühe linnuga pead väga palju tegelema. Päevas mitu tundi. Muidu kitkub ta üksindusest suled ära. Kas sul on selleks aega? Kui ei, siis osta teine lind juurde.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: algaja papagoi huviline

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2004, 14:13

Tere! Nümfide kohta leiad muidugi nagu eelpool öeldud aadress internetis, kuid on ka selleks kirjutatud raamatuid ja päris palju olulist infot saab kahjuks vene keelsest raamatust Grinevi "Papugai"(väljaantud 1991.a.). Omalt poolt võin seda lisada, et vajab suurt avarat puuri ja sigib ka kodustes tingimustes üsna hästi, kui ostad talle mõeldud spetsiaalse pesakasti zoopoest.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: algaja papagoi huviline

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. oktoober 2004, 19:25

on müügil papagoi raamatuid.
muidugi on osad ainult viirpapagoidele aga müüakse ka üldiselt papagoi raamatuid, seal on igasukustest papagoidest ja muudest lindudest kirjas.
kui tahad ainult nümfkakadu juhiseid siis pead intsist otsima nagu esimeses vastuses.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust saada nümfpapagoide kohta infot

PostitusPostitas kerluusha » 28. november 2004, 00:47

Lindude raamatud, entslükopeediad, netileheküljed.
Kui mingit sellist küsimust, võid minu käest ka küsida. Tean nümfidest palju :wink:
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. mai 2005, 13:34

Nii. Ma olen küll lugenud nendest, kuid tahaks ikka veel vastuseid.
Niisiis:
1.Kui suur puur teie lindudel on?
2.Mis on nendele parim toit? (Ma mõtlen toidu nime, Zippy vms?)
3.Kas ta saab teiste loomadega hästi läbi, on armukade?
4.Kui teda lendama lasta, kas ta kakab tuppa? :P
5.Kui kallilt neid eraisikud müüvad?
Ette tänades :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas morfiid » 08. mai 2005, 14:24

1. Mul on kõige suurem lindude puur, mis poes müügil oli. Aga ta ei mahu seal ikkagi lendama.
2.Nümfkakaduu söögisegu loomulikult. Ükskõik, milline. Mina annan "Witte Molen"-it.
3. roki läheb kõiki nokaka lööma. Mind lööb ta ka. Hammustab. Kuna sul on kodus kass, siis pead ikka järele mõtlema, kas on mõtet osta lindu, kes läeb kõigiga tutvust tegema. Roki veedab päris palju aega põrandal näiteks. Ja talle meeldib juhtmeid närida. :?
4.Muidugi et kakab. :D
5. Mina sain 700.-. Aga tal on kõik sabasuled katkised. :P
Ega temaga nii väga lihtne ei olegi. Roki hakkab absoluutselt igal hommikul kell pool seitse kisama. Ta röögib. Kuigi kate on peal. Ja niimoodi veedab ta terve päeva. Röökides. Vahest harva laulab ka.
Ja näpule ei taha ta mul ikka veel tulla. Hammustab.
Aga armas on ta ikkagi.
Viimati muutis Endised kasutajad 08. mai 2005, 14:33, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. mai 2005, 14:30

1.Kui suur puur teie lindudel on?
Minul on vana viirude puur, aga seal veedab ta ainult öö. Tegelikult ei ole väga vahet, kuis uur see puur on, sest nümfi siruulatus on 50 cm ja et ta lennata saaks, peab puuri laius olema vähemalt meeter.
2.Mis on nendele parim toit? (Ma mõtlen toidu nime, Zippy vms?)
Zippy on ainult viirudele. Isa ostan Lorrile "Vitakraft"-i ja "Prestige"-i. Ja siis veel hirsitõlvikud, vitamiini blokid nind värske toit.
3.Kas ta saab teiste loomadega hästi läbi, on armukade?
Ta ei suhtle minu teiste loomadega :P Kassiga on nad kõrvuti olnud, ei ole midagi juhtunud.
4.Kui teda lendama lasta, kas ta kakab tuppa?
Kakab, ja mitte vähe :P Koguaeg pean vaipa küürima.
5.Kui kallilt neid eraisikud müüvad?
700 umbes.
Kui tekib veel küsimusi, siis küsi julgelt :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 08. mai 2005, 15:00

Ei, kassi mul ei ole. Mul on koer :) Aga mu merisiga jookseb kah põrandal vahest, siis on koer minu toas. Linnu paneksin ma muidu enda tuppa :D Ja see kisamise värk ongi hea. Hommikul ärkamisega raskusi :lol: Nüüd peab siis puure vaatama hakkama ja ema moosima :D Ootan juba suve, kui ma ta koju toon. Aitäh vastuste eest ;)
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. mai 2005, 16:36

Kisamine ei ole ainult hommikuti, vaid terve päeva, nagu Tiia mulle rääkinud on. Ja nümfi hääl ei ole üldse vaikne. Kohutavalt kõvat häält teevad nad ikka. Ja ega kerge nendega ei ole. Nad on pirtsakad alguses, hammustavad - vere välja isegi. Nendega peab väga palju vaeva nägema, et neist asja saaks. Mina olen 4 kuud Lorriga mässanud, aga edusamm on ainult näpule astumine, ja see ka vahel harva. Vahepeal on küll selline tunne, et ma ei jõua enam, aga siis kui ta mind oma lauluga tervitab, läheb selline tuju kohe mööda. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas morfiid » 08. mai 2005, 16:56

Jah. Kisamine on päev läbi. Isegi kui ma olen puuri suhtes korteri teises otsas on täiesti selgelt kuulda, kuidas ta kisendab. Alguses mõtlesin, et see läheb üle. Aga ei ole läinud. Loodan et naabrid õiendama ei hakka.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 08. mai 2005, 18:20

Küll ma kuidagi ikka hakkama saan. Kangekaelne olen, vot :P mul siin üks põrsas on, kes ka päris kõvasti kisab. Ei häiri mind. Küll hakkama saan ;) Kui ma ta muidugi saan üldse :roll:
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 08. mai 2005, 20:37

Eiei, põrsa kisa ei ole üldse see. Nümfkakaduu vilistab. Ja mis tunne see oleks, kui keegi vilega sul tervepäeva kõrva puhuks. Kangekaelne küll, ostad nümfi, ja mis siis, kui ei muutugi taltsaks?
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas morfiid » 09. mai 2005, 09:17

Kuula seda, siit saad väheke aimu, kui kõva on nümfi hääl:
http://www.tailfeathersnetwork.com/comm ... hp?t=20393
Aga arvesta, et see Ebo on väga eriline lind, et ta mõne sõna selgeks õppinud. Tavaliselt nad ei õpi. Temaga on ikka väga palju vaeva nähtud. Roki ei hakka elusees rääkima. Ma olen koguaeg koolis ju. Ta jääbki röökima.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 09. mai 2005, 21:59

Ise olen neid kasvatanud ja müünud ka 700-ga ... linnud olnud kõik ilusad ja terved ning korraliku sulestikuga (ühel oli kord üks sabasulg natuke katki aga see oli väga vähe ja ei paistnud teiste alt eriti välja). Aga muidu kõik ikka ilusad ja terved olnud.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 10. mai 2005, 13:27

Just täna märkasin pesas kahte muna (ilmselt veel juurde oodata). Seega selle aasta pesitsusperiood õnnelikult alanud. Loodetavasti on nüüd varsti tibusid oodata :) Kui kooruvad ilusad ja terved linnud siis plaanin nad maha müüa umbes 800EEK lind.
Jään nüüd tibusid ootama :)
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas katriin » 10. mai 2005, 15:57

kalakene kirjutas:Eiei, põrsa kisa ei ole üldse see. Nümfkakaduu vilistab. Ja mis tunne see oleks, kui keegi vilega sul tervepäeva kõrva puhuks. Kangekaelne küll, ostad nümfi, ja mis siis, kui ei muutugi taltsaks?

Sellepärast ma ju küsingi ;) Äkki mõtlen veel ümber :P Kui ma ta ka saama peaksin (mis praegu suure küsimärgi all), siis alles suve keskel või lõpus 8)
katriin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 10. mai 2005, 16:15

Mina olen näinud Lorriga vaeva 4 kuud. Ja ei midagi. Hammustab, kisab. Õppis käe peale astuma ka, aga ilma hammustamata ta seda veel ei tee.
Ja täna, edusammud! :D Ma tulin koolist, tõstsin Lorri enda kõrvale oksale ja ta hakkas laulma. Ma siis läksin talle lähemale ja lorri kallutas ennast minu poole ja puutus mu nina. See oli nii armas :D Pärast pani ta veel oma pea vastu mu nina külge ja laulis nii. :) See, mis ma sellega öelda tahan, on, et MITTE KUNAGI EI TOHI KAOTADA LOOTUST! :) Ma olin mitmel korral lootust kaotamas, kaalusin isegi Lorri tiibade kärpimist, aga ma ei teinud seda ja vaadake nüüd! :D
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. mai 2005, 21:02

Minu nümf on ostetud 1 kuuselt linnukasvataja käest. Ta ei ole üldse kuri, tuleb ise käele, näpule õlale, talle meeldib ka õrnutseda. Ta on ära õppinud ka mõned sõnad ja helinaid teeb järgi. Minu oma on väga sõbralik, ilmselt sellepärast, et ta on noorelt võetud. ta on tõeline sõber, otsib inimese lähedust ja nokaga paneb väga harva. Karjub mõnikord küll kõvasti, aga hommikul enne poolt kümmet ta häält ei tee.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas Annie » 17. mai 2005, 19:30

Pilar, kas ostsid oma nümfi Sakust linnukasvatajalt? Ma ei teagi, miks nii oletan, vist ühes varasemas postituses mainisid seda. Kui sealt, siis võid ilmselt küll oma linnuga 100% rahul olla. Väga asjalik kasvataja, kes head nõu alati kaasa annab. Minu viirud on ka mõlemad sealt saadud. Vahepeal mõtlesin isegi nümfi teisele viirule seltsiks võtta, kuid siis jäin ikka viirule truuks.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soov saada nümfkakaduu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. mai 2005, 19:47

Annie,
ostsin jah Sakust oma linnu. See linnukasvataja on jah väga tore, oskab anda head nõu. Kui mul mure on, siis kirjutan talle ja ta oskab alati midagi soovitada. Ta ise ka soovis, et me talle kirjutaksime, et kuidas linnuke elab, olemegi siis talle piltegi saatnud oma nümfkakaduust.
Tal oli neid linde ikka palju kodus, nii nümfe kui ka viirukaid. See on tõesti hea kindel koht, kust lind osta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 06. juuli 2009, 14:20

Kui ma algusest postitusi lugesin, siis pidin mitu korda vaatama mis linnust jutt käib, sest iseloomu kirjeldus sobis rohkem lembekatele. Õige see on, et üle aastaseid nümfe on peaaegu lootusetu endaga harjutada, kui nad enne seda on ei-tea-mis elu elanud. Aga see, et nümf terve päeva läbilõikavalt kisendab/vilistab on minu arust kummaline. Selline lind on kas valudes või igavusse suremas. Ma ka hakkaks kisama, kui pean istuma üksi kitsas puuris, kust mind väga harva välja lastakse. On ainult paar juhust olnud, kui mu isane nümf meeleheitlikult kisama hakkas. Üks kord oli siis, kui ta pruudi puuriga rõdule, õhuvanne võtma viisin ja teine kord märatses, kui emalind oli teises puuris ja ma panin puurile katte peale.
Minu nümfide häälitsused:
1. isane laulab emasele serenaade (päeva jooksul tuleb u. pool tundi kokku. Päris valjusti.).
2. suhtlevad oma vahel kogu aeg (see häälitsus on vaiksem kui viirpapagoi või kanaarilinnu laul, teise tuppa ma seda häälitsust ei kuule. Kõlab nagu kurgu põhjast tulev krrt! midagi sarnast.)
3. vahest on mingi nägelus, siis tehakse kõvemat häält (2-3 korda päevas, tehakse korra kriik-kriiik! ja kõik. See häälitsus on nagu keskmise tugevusega äratuskell.).
4. hädakisa (kriiik-kriiik-kriiik-kriiik... jne!, selline kisa tundub lõputu õudukas. Väga-väga valju, nagu koolikell, kui seisad kella all. Selline kisa on üliharva ja siis kui linnule tehakse liiga, või ta arvab,et ta elu on ohus.).
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas luise7 » 20. oktoober 2009, 07:55

nii,siin juttu Sakus elavast linnukasvatajast!kas keegi oskaks mind ka selle kasvatajaga kokku viia?otsin endale emast nümfi ja ehk saab tema aidata!mis puutub siinsesse teemasse,siis mina arvan,et see linnuke on väga sotsiaalne!nagu takjas tagumikus! :D meil on nii,et koguaeg tahab kellegi õlal,peas või mujal istuda!lendab väga palju vabaduses ja kui keegi juhtub tema nähes saia sööma,siis tuleb ja võtab kasvõi suust ära!väike armas ülbik ja nagu päris perekonnaliige!meil ikka lärmab ka,aga ma eeldan,et igavusest ja sellepärast tahangi talle tibi leida! :D
luise7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 20. oktoober 2009, 10:54

Minul on tema kontaktid olemas, aga ma ei tea kas tal hetkel on nümfe müüa. Tahtsin hiljuti tema käest osta, siis ei olnud. Kirjutan Sulle privasse tema kontaktid.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 03. november 2009, 12:20

Kas keegi oskab öelda, millal peaks hakkama isane nümfkakaduu rohkem häälitsema (juhul kui ta on isane). Ma mõtlen, et mis vanuses. Viirud sädistavad kohe päris palju, aga kuidas nümfidega on?
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 03. november 2009, 18:24

Linnud on väga erinevad. Muidu, umbes kahe-kolme kuuselt. Mis värvi ta sul on? Äkki saab välimuse järgi sugu määrata?
Viimati muutis nuki8 07. jaanuar 2010, 22:54, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 03. november 2009, 21:17

nuki8 kirjutas:Linnud on väga erinevad. Muidu, umbes kolme kuuselt. Mis värvi ta sul on? Äkki saab välimuse järgi sugu määrata?


Ta on marmor (see trähmuline) ja neljakuune. Põsk võrreldes teise linnuga palju erksam ja selgepiirilisem, aga ta ei käitu nagu tüüpiline isane. Kui võrrelda isase viirukaga. Teine lind on mul hall ja 5 kuune. Marmor häälitseb küll rohkem võrreldes halliga, kes peaaegu üldse ei tee häält, aga see on selline hüüdmise häälitsus.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 04. november 2009, 13:16

Vaatasin videosid. Ta ei laula nagu isane. Ta ei laua isegi nii nagu Sinu Luuna:) Sabaalune päris kollane ei ole. Mustad triibud on seal ka. Ma panen millalgi pilte ka temast ülesse. Hetkel on fotokas sõbranna käes. Siis saad spetsialisti pilguga vaadata;)
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas nuki8 » 09. november 2009, 19:45

Aie..ma ei nori ültse praegu. Kas su linnud ülekaalulised ei ole, vaadates nende vanust? Ma muidugi ei tea, kuid kahtlaselt suur kaal.
(Nuki mõtleb..)
Samas kaalub praegu, minu 3 kuune Luuna 90g. Mis toitu sa annad neile...mõtlen põhitoitu? Ma ise hakkasin kasutama premium toite ja viimasel ajal Versele Laga oma. Äkki on uutes toitudes midagi, mis linnud kobedamaks ajab? Mind paneb muretsema, kui lindude kaal on 110 või rohkem.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas AIE » 10. november 2009, 14:14

Ma ei tea. Noorem lind on minu juures olnud vähe aega, vanem tundus juba võttes pirakas. Söönud on Sluisi ja Vitakrafti toitu. Hetkel annan ka vitamiine, kuna vanem sulgib.
Kasutaja avatar
AIE
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nümfkakaduu

PostitusPostitas Annie » 11. november 2009, 09:12

Eraldasin toidusegude teema SIIA ja parasiiditõrje teema SIIA.
Vaidluse puuri teemal eraldasin SIIA, kuid pealkiri tuli segane, sest rohkem enam eraldada ei suutnud, samas vaidlus ise vajalik :-D Kui kellelgi on parem idee, andku teada :wink:
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Liigid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline