Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lepib?

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lepib?

PostitusPostitas nunnu4 (Teema autor) » 24. juuli 2004, 09:01

Mul on 7kuune poiss ja 4kuune tüdruk. Kas neid tohib ühe puuri lasta? Tüdruku alles võtan 2.augustil ja poiss on juba pool aastat minuga koos. Kuidas ta reageerib uuele tsintsutüdrukule?
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 24. juuli 2004, 21:41

Arvatavasti ei tohi kohe ühte puuri panna.Tuleb panna kõrvuti puuridesse ja siis nad seal harjuvad üksteise lõhnadega ja uurivad ,kes on kes.
Minu emane ja isane harjusid küll tükk aega,enne kui kokku lasin ja siiski jäi isane päris mitmest peotäiast karvadest ilma.Edu sulle!:):)
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 (Teema autor) » 25. juuli 2004, 08:32

Aga kui kaua neid eraldi hoidma?=)
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 25. juuli 2004, 09:43

Minu kogemused on sellised,et umbes nädala pärast lasin nad koos põrandale jooksma ja jälgisin neid.Algul kaklesi hirmsasti.Just emane läheb kallale,isane ei ründa emast.Aga tasapisi tutvusid ja siis juba proovisin veidekeseks ühte puuri panna.Kokku päriselt jätsin siis,kui emane enam ei rünnanud.Aga eks loomadel ole ka kohanemine individuaalne,neil ka oma iseloomud.Lihtsalt pead ise jälgima ja ise otsused tegema.Edu sulle!:):)
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lep

PostitusPostitas Tuut Ursel » 25. juuli 2004, 12:38

Minu tsintsud olid ca 2 nädalat eraldi.
Tüdruk oli olemas ja kui poisi tõin, läks selline hädakisa lahti, et hoia ja keela :roll:
Pidin tõstma puurid eraldi toa nurkadesse. 4 päeva pärast hakkasin puure lähendama, nädala pärast talusid juba teineteist kõrvuti puurides. :P
Läks veel mõni päev mööda ja lasin nad koos jooksma nn. neutraalsel pinnal. Kui oli esmakohtumiset mõned päevad möödas, riskisin nad kokku panna (iga päev jooksid koos väljas)-
Nüüd on suuuuuur armastus ja selle "vili" saab ka varsti 3kuuseks.
Kui mõtlesin, et panan issi eraldi, et emmele pojaga rahu anda, siis ei tulnud sellest midagi välja, sest mõlemad istusid puuri võre ääres ja kudrutasid ning musutasid läbi võre - niiii õnnetu näoga, et lasin nad juba päevapärast kokku tagasi.
Jõudu sulle harjutamisega - küll lepivad. Mõned rutem mõned natuke aeglasemalt.
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse t&

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. august 2004, 13:57

mina ostsin oma emase looma kasvatajalt mitte poest ja sellise inimese käest kes ikka teab neis väga palju. tema ei müünud mulle alla 8 kuust looma kui kuulis, et panen isasega kokku. asi selles, et emane ei tohi mitte mingil juhul varem kui 8 kuuselt tiineks jääda. aga kui sa nad kokku paned siis se ilmselt üsna pea juhtub, sest suguküpsed on nad palju varem. palun uurige kõik võimalikku materjali enne kui looma soetate. nii kurb on lugeda kui inimesed valesti oma loomi peavad või valesti nende eest hoolitsevad.
kui vähegi võimalik siis edalda loomad siiski.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lep

PostitusPostitas Kissu » 11. august 2004, 14:00

Aga kas neil pole nii, et need vaagnaluud sel ajal juba kokku kasvavad? Nimelt siis ju poegimine eluohtlik loomale?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 11. august 2004, 15:01

Kissu, see võib olla peamiselt merisigade probleem. Tsintsud on ju palju pikaealisemad pealegi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lep

PostitusPostitas Kissu » 11. august 2004, 15:10

Niipalju kui mina tean jänestel ka kasvavad. Aga noh ei tea võibolla tsintsudel see asi teistmoodi tõesti. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sille » 13. august 2004, 14:28

Kaua siis emased pojad võivad isaga koos olla???Ma arvan,et juba kahekuuselt tunneb isa nende vastu suurt huvi sugutegemise mõttes.Kaua teie oma pojukesi koos isa ja emaga HOIATE?
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lep

PostitusPostitas kairi02 » 30. november 2004, 00:26

Uurisin siin ühe kasvataja käest, kui kaua need pojad siis võivad ikkagi koos vanematega olla, ilma et juhtuks "õnnetusi". Tema ütluste järgi tõstetakse 4 kuuselt pojad (õed -vennad ) üksteisest lahku, põhjuseks eelkõige see, et nad ei rikuks üksteise karvastikku ja ta arvas, et ega enne kuuendat elukuud ei jää nad vast üksteisest tiineks, kuid ma arvan, et nad võivad olla küll varem juba suguvõimelised, kuid lihtsalt veel liiga noored ja välja arenemata poegade õnnelikult ilmale toomiseks (see kurnaks ilmselt looma väga ära ja võib tekkida ilmselt igasugu komplikatsioone). Vähemalt koertega on küll nii, et nad võiks poegi saada palju nooremalt, kui neid õige paaritada oleks.
kairi02
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lep

PostitusPostitas Syrle » 07. veebruar 2005, 22:13

Meil on u. 6kuune isane ja pea 5kuune emane. Hoiame neid seni eraldi puurides, kui emane 6ks saab. Aga nemad on juba tohutult armunud. Käivad teineteise puuri ääres kudrutamas. Kui proovisime neid samal ajal välja lasta, siis toimub üks tagaajamine ning muidu kudrutamine. Kaklesid nad vaid esimesel korral, kui seda tegelt kaklemiseks nimetada saab. :o
Kõige lahedam ongi see, et emane on meil vaid nädal aega olnud. :oops:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lep

PostitusPostitas Sille » 09. veebruar 2005, 12:13

Väga noorele emasele pole mõtet lasta poegi teha,las saab enne suuremaks! Isased on küll nõus need pojad tegema,aga las emane ikka saab suuremaks. :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lep

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. august 2005, 22:07

nonii ma sain täna endale teise tsintsu emase aga ennem oli mul isane tsintsu on juba 10 kuune (mul on ta olnud 6 kuud) aga emane saab 5 kuuseks august lõpus
praegu kui ma ostsin tsintsu siis farmiomanik rääiks ka sellest et minimaalselt on paaritamis aeg 6 kuud
aga noh täna oli umbes nii et alguses lasin tuppa põrandale jooksma ning hiljem panin mõlemad ühte puuri algus käis väike võimuvõitlus aga hiljem oli nii et isasele hakkas emane villak meeldima ja küll siis ronis peale ja näksis vist teist tsintsut peast ja ise liputas veel saba ka aga emane jäi suhteliselt ükskõikseks sest ta oli nii väsinud et jäi mu süles magama praegu magab ilmselt
aga imelik kuidagi sest tavaliselt trallitakse ju öösel ringi
aga homme panen uuesti nad kokku
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lepib?

PostitusPostitas hamsud » 28. jaanuar 2012, 13:15

Aga kui ma lasen mõlemad Isased chinchud elamisse lahti, kuidas siis asi laabub,? lepivad ?
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lepib?

PostitusPostitas toitsik » 30. jaanuar 2012, 11:40

Usun, et lepivad. Meil oli sama teema. Algul kõrvuti puuri, siis koos jooksma. Ja nüüd juba mitu kuud ühes puuris nad.
Aga kui sul ka emane kodus olemas, on olukord keerulisem juba.
toitsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lepib?

PostitusPostitas hamsud » 06. veebruar 2012, 19:49

Õnneks /kahjuks ei ole mul emast ,pragu on ainult 1-aastane isane chinchu , aga tahaks talle seltsilist võtta,iseasi , kas tema sellega muidugi lepid:(:)
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas 7 kuune tšintšupoiss 4 kuuse tšintšutüdrukuga lepib?

PostitusPostitas Sirtsu56 » 06. veebruar 2012, 20:45

Kui võtta chinchillale uus paariline, siis on see nagu loterii mäng- kuidas kellegil joppab ! . Minul nii hästi ei läinud. Alati arvestage -kui võtate vanemale isasele tüdruku kõrvale, siis parem oleks kui tüdruk oleks vanem. Kui isane on ntks aastane ning emane nelja kuune- see pole ju normaalne kui isane teda nühkima seal hakkaks, ning nii noori ei tohi paaritada. :A:
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron