Emane või isane?

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Re: Emane või isane?

PostitusPostitas tsuvi (Teema autor) » 01. august 2005, 08:48

kallipalli kirjutas:Kui võtta chintchilla, kas siis võtta emane, või isane? Kas emased on rahulikumad või kas isased on raskema iseloomuga
või pole vahet, kas võtta emane või siis isane?


Minul on emane ja ausaltöeldes üsna pöörane. Sõbrannal isane, aga tema oma tundus hoopis rahulikum. Minu oma on pöörane selle koha pealt, et talle kangesti meedib igasugust pahandust teha kõike närida ja igale poole pugeda (diivani taha, kapi alla). Ja suur tähelepanu vajadus on tal ka, kui ma temaga tema jooksutuuridel ei tegele, siis ta läheb näiteks kapi alla ja hakkab kisendama ja siis on terve ülejäänud õhtu solvunud ja mossitab kuskil peidus. Sõbrannal isane tsinnu ikka jookseb korralikult, kui jooksuaega on.
Aga ma arvan, et see täiesti oleneb looma iseloomust, öeldakese vist, et üldiselt on emased rahulikumad.
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 01. august 2005, 14:12

Just, nõustun Tsuvi viimase lausega.
Mina ka ei teadnud kumba enne võtta, kõik rääkisid eri juttu.
Tihtipeale muutub looma iseloom, kui võtta juurde ka teine loomake. Mul endal on näiteks isane sõbralikum. Aga samas on ka neid, kellel on emane sõbralikum. See oleneb ikka suht palju ka sellest, kui palju sa ise temaga tegeleda viitsid.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Emane või isane?

PostitusPostitas evelinrootsi » 15. august 2005, 15:54

mina soovitan võtta emase, kuna isasel on rohkem haigusi.
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 15. august 2005, 17:53

Seda ei saa küll määratleda kummal on rohkem haigusi, see oleneb jah kõik hoolitsusest ja loomakese kodu tingimustest.
Kui tingimused on head ja inimene armastab oma looma siis ei ole absouluutselt vahet.
Ei ole määratletud ühegi looma puhul, et vot see emaene või isane on haigustele vastuvõtlikum.
Pealeselle tsintsud ei ela väljas ja kui kodu on korras, siis ei liigu ka toas niipalju viirusi ;)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 15. august 2005, 21:06

Minu isane on palju, palju ja veel kord palju rahulikkum, kui emane, kes sülles ei saagi minutit rahulikult istuda, aga isane on täitsa rahulik.
Minu pojakesed on kaa väga erinevad, üks kes on ema moodi, noh täitsa ei taha sülles istuda, aga teine(müügiks), kes on isa moodi nii välimusega, kui ka iseloomuga, meeldib sülles istuda.
Mõtle ise, kas võtad isase või emase!
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emane või isane?

PostitusPostitas Syrle » 15. august 2005, 22:16

Mul on selline juhus, et viimasel ajal mõlemad väga energilised. Kuid kui hoolikalt võrrelda, siis on tõesti emane meil tasasem, kuid talle meeldib jälle rohkem kõrgustesse ronida ja kõike ettejuhtuvat närida... Isane paneb lihtsalt mööda tuba ringi nagu torpeedo ja närib, kui tigedus peal. :)
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Emane või isane?

PostitusPostitas sipzy » 16. august 2005, 11:34

syrle kirjutas:Kuid kui hoolikalt võrrelda, siis on tõesti emane meil tasasem, kuid talle meeldib jälle rohkem kõrgustesse ronida

Mul on sama lugu, et isane ei roni niipalju kui emane, aga samas mul on hoopis isane sedavõrd ka tasasem.
Nunnu4 - see on tavaline, et nad sul ei näri, tihtipeale nad ei ole seda lihtsalt avastanud et kõike väljaspool puuri võiks ka närida.
MInu tsintsud ka alguses ei närinud, aga nüüd on küll igavesed pätu aadud.
Aga sinu õnn, et nad ei näri ;)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline