Tigedus

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Tigedus

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 28. juuni 2005, 19:20

Nagu teada, siis on mul kaks tšintšiljat: Charly ja Tupsu. Charly sain eelmise aasta oktoobris ning ta oli ülisõbralik: ronis igale poole, lasi end vabalt sülle võtta jne. Kuid kui selle aasta jaanuari lõpus Tupsu saime, siis asjad muutusid. Nüüd on ta täielik macho: ei lase end sülle võtta, hammustab, ründab, kui talle läheneda... Tupsu hakkab kah temast tasapisi eeskuju võtma ega lase end enam nii sülle võtta nagu varem. :roll:
Kuidas oleks tark käituda? Kas neid on veel võimalik taas sõbralikuks muuta? :o
Charly on hetkel 10kuune ja Tupsu 9ne.
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tigedus

PostitusPostitas Sille » 28. juuni 2005, 20:33

Mul läks ka isane tigedaks,kui emase võtsin.Hakkas hirmsasti kaitsma emast ja kui käe nende puuri panin,püüdis ikka hammustada.Mina aga ei teinud sellest välja ja nüüd hakkab tasapisi järgi jätma.Ma lähenen isasele julmalt,panen käe talle peale ja võtan puurist välja.Silitan teda ja annan midagi head.Vahel püüab ikka salvata,aga auku sisse ei tõmba.Ta on aru saanud,et minust ta jagu ei saa ja kannatab lihtsalt mind ära.
Aga mina olen aru saanud,et ega tsinnud ikka päris kaisu loomad pole,neil oma elu ja las nad siis elavad seda oma elu.Ma ei kakugi neid eriti puurist sülle.Kui jooksma tahan lasta,siis selleks on mul väiksem puur ja sellesse lähevad nad vabatahtlikult.Viin siis teise tuppa jooksma ja kui ära väsivad,lähevad ise puuri.Siis toon nad suurde puuri tagasi ja asi lahendatud. :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tigedus

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 29. juuni 2005, 19:00

Tähendab tuleb ikka jõuga peale minna ega jätta muljet, et teda kardan ning ta võibki nii käituda... :o
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tigedus

PostitusPostitas Sille » 30. juuni 2005, 10:08

Mina arvan küll nii,sest minu elukale ei aidanud ei paitamine ega maiused.Tema otsustas oma emast kaitsta ja kõik.Aga nüüd on nats nagu taltsam,ei püüa kogu aeg näksata,kargab lihtsalt minema.Aga vahib küll oma rosinsilmadega,mis ma nüüd teen,kas varastan ta emase ära... :D Ju nii see peabki olema,ma ei pahanda ta peale,las kaitseb.Mina saan hakkama.Ainus viga oli see,et ta õpetas pojad ka näksama.Kuid ma arvan,et kuni poegadel naisemõtteid peas pole,leebuvad nad ära.
Nii,et ma arvan,et jäta ta lihtsalt rahule,ta ju mägede loom ikkagi! :D :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tigedus

PostitusPostitas Syrle (Teema autor) » 02. juuli 2005, 16:15

Njah... Lihtsalt halb, kui loomake tigetseb elu lõpuni. :roll:
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tige villak?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2005, 12:48

Tere! Mure järgmine, mul kaks tsintsut üks emane ja teine isane mõlemad kuskil 4 aastased,emane võetud hiljem ,pool aastat tagasi.Kuni tänaseni nendega probleeme polnud nüüd aga isane väga tigedaks muutunud,ei lase süüa ka panna ,kohe hüppab kätte kinni.Kas põhjus võib olla selles ,et emane on tiine?Varem oli isane väga sõbralik,omavahel pole neil ka probleeme olnud,saavad hästi läbi.Puur on suur 3m x2m ruumi puudust ei tohiks olla.Äkki keegi oskab aidata?See tigedus on viimase nädala jooksul tekkinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tige villak?

PostitusPostitas morfiid » 14. juuli 2005, 12:54

Ilmselt on see jah tingitud sellest et emane ootab poegi ja isane üritab emast kaitsta.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tige villak?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuli 2005, 17:53

Tuleb siis vist poegi ootama jääda ,kas peaks see kuidagi ka varsti arusaadav olema ,et pojad kõhus?Kas pärast poegimist isane rahuneb maha või jääbki selliseks kiskjaks?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist