Tsintsude läbisaamine teiste loomadega

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Kass ja tsintsu. Kassihaigusest

PostitusPostitas kirbi (Teema autor) » 04. mai 2004, 17:56

mul on kass ja chincilla olen kuulnud et neid ei tohi üldse kokku lasta et kassilt võib ta haiguse saada aga kass on vaktsineeritud ja puhas :D ja pealegi ei lase ma neid põrandal lahti vaid vahest käib kass puuri juures tsintsut vaatamas tsintsule see meeldib ta hõõrub oma nina kassi nina oma vastu :) aga nüüd tsintsu turtsub kui käsi puuri panna üheskohast kirjutati et selleks võib olla põhjus et käel on teise looma hais ja tsintsule see ei meeldi :( mis te arvate?
kirbi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas Tuut Ursel » 06. mai 2004, 12:40

Ei oska öelda kahjuks.... Meil käib ka kass aeg-ajalt tsintsude puuri juures uudistamas :D Tusjale ja Norbetile see väga meeldib.. eputavad siis mõlemad puuri võre ääres... samas ei jäta kasutamata võimalust kassi ninast näksata :wink:
Turtsumine võib olla tingitud ka sellest, et neile lihtsalt ei meeldi, et sa kättpidi puuri lähed :? minu Norbert oli ka algul selline võõrastav ja hammustav... (sain ta täiskasvanud loomana, kellel polnud inimestega sellist lähedast suhet) turtsus isegi siis kui puurile lähedale läksid.. aga läks aega mis ta läks- turtsuvast tigedikust on saanud süleloom :D (veriste sõrmede hinnaga)
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas Kairi » 06. mai 2004, 13:58

Kassilt võib ta saada kassihaigust (see nakkab ka inimesele), aga ega seda nüüd nii tihti ka ei esine.
Ja kui nad on üksteisega harjunud, siis võivad väga hästi läbi saada ja koos mängida.
Ma tean ühte inimest, kelle kiisu lapsendab igasuguseid loomi ja muide ka linde. :)
Juba mitu aastat elab see kiisu rõõmsalt koos vabapidamisel oleva tsintsuga, koos söövad, mängivad ja magavad.
Kui koeral sündisid kutsikad, siis nende kasvatamisega tegeles ka kiisu, koeraema käis ainult poegi toitmas, ülejäänud aja veetis nendega kiisu. Nii õppisid need kutsud kassi kombel hiiri püüdma ja nendega mängima. Kui kutsud suuremaks kasvasid, siis juhtus ikka, et nad väikese palli või toidukrõbinaga kassi kombel käpaga mängisid. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas Riin » 06. mai 2004, 15:06

Juhtusin ise ka nägema sellist saadet, et tsintsu hammustas ja pissis omanikule peale, sest kätel oli kassilõhn küljes. "Hulludes loomades" igatahes õpetas, et eelnevalt tuleb korralikult iga kord käed ära pesta, kui tsintsut katsuma lähed ja tänu sellele saigi probleem lahendatud. Loomad on väga erinevad ju, see et mõned kassid ja tsintsud on suured sõbrad, ei tähenda veel, et Sinu lemmik ka selline on.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. mai 2004, 09:57

selle kassihaiguse kohta niipalju, et võibolla on see sama asi mis fungus mis esineb chinchudel väga tihti. minu omal oli ka kunagi aga kui panin liiva sisse seda fungistopi pulbrit siis sain sellest väga ruttu jagu. seda pulbrit soovitatakse profülaktika mõttes ikka aegajalt panna. ja see kasvataja kellelt oma looma sain rääkis, et seda on ka koertel. temal on põhikarja loomad vaktsineeritud. mina vaktsineerisin oma isase ka ära. tegin seda tatari kliinikus ja rohu nimi oli trihopelen (ei tea kuidas kirjutatakse aga kõlab nii). seda süsti tehakse kaks korda esimene ja siis kümne päeva pärast ka teine süst.
aga tahstin seda küsida, et minu emane loom on ka võetud nati üle poole aastasena ja nüüd on ta juba kaks ja pool ja minul pole õnnestunud teda sõbralikuks harjutada. isane oli alguses väga arg aga siis harjus minuga ja nüüd on suur sõber aga emane on ikka kohe lausa kuri. olen ta rahule jätnud, et kui ei taha minuga suhelda siis ma ei suru ka peale aga kas peaksin just vastupidi temaga palju tegelema ja siis saavutaksin ka selle et ta sõbralik oleks. või olen nüüd juba lootusetult hiljaks jäänud kuna ta juba 2,5 aastane on.
nüüd sai küll pikk jutt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas Kairi » 07. mai 2004, 11:11

Iseenesest pole 2,5 veel mingi hull vanus (arvestades nende eluiga) ja peaks teda veel harjutada saama küll.
:roll: aga et ta kahe aastaga pole ära harjunud, see on küll imelik (väga isepäine tütarlaps).
Eks ta nii ole, et kui täitsa rahule jätad, siis pole lootustki. Kui ikka üritada temaga tegeleda, on võimalus, et muutub leebemaks. Kindlasti nõuab see aega, kannatust ja järjekindlust.
Igaljuhul edu! :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tsintsu ja koer

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. detsember 2004, 09:59

Kas keegi oskab öelda, kas tsintsu võiks läbi saada väikse koeraga chihuahuaga? Plaanis endale koer võtta. :? Tsintsu ise on 7 kuune ja koer oleks kahe kuune.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu ja koer

PostitusPostitas kairi02 » 06. detsember 2004, 17:36

Kuna nad on mõlemad suhteliselt noored, siis ilmselt võiks neid küll proovida harjutada üksteisega tasapisi. See oleneb muidugi väga palju konkreetsetest loomadest ja nende omavahelisest sobivusest.
Minul positiivne näide olemas sellest kandist, et sain mõlemad oma tšintšud täiskasvanutena ja mul on ka koerad (väikest tõugu ja õnneks väga rahumeelsed) ning kartsin alguses, kuidas nad läbi hakkvad saama. Olin lugenud enne mitmest kohast, et tšintšusid ei tohi lasta koerte ja kassidega jne. kokku, sest kohe tekib stress ja väga-väga paha. Kuid mul läks küll valutult see harjumine neil omavahel. Võib-olla ka see aitas, et alguses sain ma emase üksi ja tal oli lihtsalt igav, ning siis ta tundiski huvi minu koerte seltsi vastu. Mitte kordagi ei pritsinud pissi, ainult istus nina läbi võre ja nuuskisid koertega üksteist- siis julgesin lõpuks ka nad koos tuppa lahti lasta ja ei juhtunudki midagi halba õnneks. Nöpsik käis lamavaid koeri tasahilju hiilimas ja julges juba üsna varsti neist üle joosta ja seljas istuda koertel, vahest ta muidugi ehmus ka mõne asja või hääle peale ja lippas siis ruttu radiaatori peale peitu.
Isane tšintšu tuli meie perre kuu aega hiljem kodust, kus olid ka koerad olnud ja kassid ja veel nii mõnedki muud loomad, nii et temagi ei kartnud minu koeri.
Aga kui mõned võõrad koerad tulevad meile, siis küll lähevad karvapallid natuke närviliseks ja mõni tüütum nuuskija saab emaselt törtsaku pissi ka vastu silmnägemist (see on samamoodi ka võõraste inimestega teinekord, kas ei meeldi mõne puhul lõhn või hääle tonaalsus).
Pojad andsin juba esimesel päeval oma koertele oma pihus üle nuusutamiseks ja lasin ka tšintšupoegadel koerte lõhnaga harjuda, nüüd lähevad pojukesed mõnikord diivani peal koerte kõrvale tuttu.
Chihuahuad ei ole ka eriti närvilised koerad enamasti ning kui nüüd kutsikat ja tšintšut tasapisi alguses kasvõi teineteise lõhnadega harjutada ja vaadata, kuidas nad sellele reageerivad. Alguses on kindlasti see lugu, et väike kutsikas tahaks juba mängulustist kõike liikuvat taga ajada ja peaks seda ilmselt toredaks mänguks, mida see ei oleks kindlasti tšintšule.
Mul oli suvel ka korra tuttava koera kutsikas külas ja tema ajas neid küll taga ja ei kuulanud siis enam kellegi kutsumist ega midagi, sest ta läks nii õhevile lihtsalt.
Alles eile üritas üks tuttava pekingi paleekoer jällegi näksata peost maha hüpanud tšintšut (õnneks on need väiksed tegelased nii väledad hüppajad, et midagi ei juhtunud), samas see koer nagu ise pelgas ka neid.
Kordan veelkord- see omavaheline sobivus on sellisel juhul minu arust puhtalt proovimise värk ja sõltub nii paljudest asjaoludest. Seda 100 % ette ennustada on vist pea võimatu. Igatahes peaks see toimuma tasa ja targu ning kindlasti inimese pideva järelvalve all.
Küll tuli nüüd pikk heietus!
kairi02
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nunnu4 » 09. detsember 2004, 16:43

Minu onul on ka chihuahua 4kuune(minul 2 tsintut olemas)Ning kui koer meil kodus käis hakkas ta nii õudsalt haukuma minu loomakeste peale, et mina arvasin, et kas tsintudel stressi ei juhtuks.
Õnneks läks kõik ok, aga vot enam ma neid kokku üldse ei lase isegi kui puur on ees.
Aga imelik on see, et minu bokser(10aastane)armastab nii õudsalt neid(tsintsuid),et ei lase mõnikord emagi puuri lähedale(mind õnneks laseb)ning tsintud koera ei karda.=)
nunnu4
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas kaydy1 » 03. märts 2005, 20:29

Minu kass ja isane tsinnu aga kaklevad läbi puuri võre nii mis hirmus! :? Isane kaitseb oma kaasat ja lapsi nii raevukalt,et tükati on mul tunne,et taob oma esihambad puruks!Kass vaatab siis veel natuke,äigab käpaga ja kaob minema.Aga kui tsinnupojad diivanit pidi jooksevad,ei tee kass neile midagi.Vahib ainult ja lahkub lihtsalt!Nii elavad minu karvalised,mitte just väga sõbralikult, aga talutavalt! :D
kaydy1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas pirtsak » 06. märts 2005, 10:36

meil käis kutsikas külas, Ruudi oli väga kuri ta peale, aga Ronja samas äärmiselt huvitatud. Uudistasid üksteist läbi võre. Selle peale sai Ruudi veel tigedamaks. :lol:
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kass ja tsintsu

PostitusPostitas pirtsak » 08. märts 2005, 08:24

Mina arvan, et sellest kas nad sobivad omavahel saad teada alles siis kui kiisu kodus on. Ega enne ju tea keegi milline sinu valitud kiisukese iseloom võib olla ja kas ta meeldib ka su tsintsule! :wink:
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: mida teha

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. märts 2005, 12:47

Koeraga on selline lugu, et ta võib tsintsule isegi järelvalve ajal haiget teha.. Neil käib see väga kähku ja kuna tsintsu on väike loom, siis pole talle just palju vaja, et haiget saada. Mina soovitaks neil kõige pealt tutvuda, st. koer lasta tsintsu puuri juurde nuusutama, ja sellest järeldada, kas nad hakkaksid üldse läbi saama.. Palju oleneb ka koera tõust ja vanusest. :roll:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 08. mai 2005, 14:07

Koeraga ei ole hea omapead neid jätta :) Igaksjuhuks. On küll koeri kes mingil juhul ei tee midagi loomakestele, aga kuna tsintsul piisab vaid veidi liigsest pigistamisest, et ta ära sureks, siis ei ole hea riskida :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: puur/tsintsude pesemine/jalutamine/koer ja tsintsu

PostitusPostitas morfiid » 08. mai 2005, 14:11

Tsintsut ei ole vaja isegi pigistada. Ta võib ka lihtsalt hirmu kätte ära lämbuda. :?
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Tsintsude läbisaamine teiste loomadega

PostitusPostitas sipzy » 17. mai 2005, 17:53

Kuna oli arutelu kas kass ja tintsu saavad läbi, siis ma lisaks siia ühe lingi, mille just Lemmik.ee-st leidsin kassi ja tsintsu kohta :)
Huvitav artikel igastahes :)
http://www.lemmik.ee/index.php?241873
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu ja koer

PostitusPostitas sipzy » 26. august 2005, 10:44

Minu kutsa, kes ei ole veel päris harjunud loomakesega tahab küll mõnikord talle mänguhoos hambaid näidata, aga üldiselt saab ta tsintsult peksa:p
Olen täiesti veendunud, et nemad harjuvad õigepea omavahel :)
Sellest hoolimata, et soovita ma koera ja tsintsusid omapead järelvalveta jätta.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 26. august 2005, 12:53

No minu "taks" ja villak silkavad ka koos tuba mööda ringi. Kuts ei tea täpselt, kas tegu on liikuva leluga või siis sõbraga, aga igal juhul ei püüa ta villakut näksata. Lihtsalt nuhutab ja liputab saba ja imestab, kui villak talle peale ronib :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kass ja Tsintsu

PostitusPostitas cursed » 23. oktoober 2007, 09:37

Minu kassil ja tšintšiljadel kahjuks sellist suhet ei ole. Ma arvan, et see on ikkagi siis tõenäolisem, kui võtta kassipoeg tšintšiljadele juurde, mitte vastupidi. Minu kass pole tšintšiljade suhtes agressiivne, ainult uudishimulik. Kui puuri juurde saab, istub lihtsalt selle ette maha ja asub neid jälgima. Ma siiski ei luba teda tšintšiljadega ühte tuppa, aga paar korda on seda kogemata juhtunud. Tšintšud olid ainuüksi kassi nägemisest ikka väga traumeeritud :sad:
cursed
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

chin koos jänesega?

PostitusPostitas minni » 07. märts 2008, 21:34

kas kellegil on kogemusi või teadmisi, kuidas klapivad kokku chinchilla ja jänes ühes puuris? olemas suur/kõrge puur, ruumi oleks mõlemile...
tean, et chinid sobivad kokku deegudega, olen loomaaias näinud neid sõbralikult koos elamas.
minni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: chin koos jänesega?

PostitusPostitas sipzy » 07. märts 2008, 22:09

Jänestega ei ole koos hoidnud, aga merisigadega saavad küll läbi. Ainuke asi mis võib olla, et kui neid omvahel kenasti lepitada ei suuda, siis jänku hambad on palju suuremad kui tsintsude omad ja nad suudavad palju rohkem haiget teha, samuti kui täiskasvanud jänku kogemata tsintsule pealehüppab võivad probleemid tekkida. Parim lahendus oleks erinevad puurid siiski ja kui nad kenasti läbi saavad, siis võib toapeal neid koos jooksma lasta, sest tsintsudele ei ole ükski puur liigasuur ja nemad naudivad suuri puure.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu ja koer

PostitusPostitas kailikaili » 14. juuni 2008, 15:40

Meil saavad nad aint läbi puuri hästi läbi, siis tunnebv muska end kaitstuna ja on hästi seina ääres ja nad nuusutavad teineteist. Ta ei tee koerast välja ka siis, kui ta magab kuskil peal, aga kui nad lasta lahtiselt põrandale jooksma, siis koer tahab mängida ja jookseb, tsintsu jookseb muidugi eest ära ja viskab karva.
kailikaili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu ja koer

PostitusPostitas Meloofia11 » 14. juuni 2008, 18:36

Mu koer on mu tsintsudega suur sõber! :-D
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu ja koer

PostitusPostitas Mammuh » 29. juuni 2008, 02:52

Mu Tsilla on 5 a. ja kui tuli kass ta kräunus ja vingus alguses (2nädalat mis tüütas meid ja mis ei lasknud magadagi hästi) ja siis tsillad olid väga imelikud. Ma arvan ,et neil oli stress nad olid rohkem paigal ja väga ei liikunud :wacko:
Loom on inimese kõige parem sõber ! ;)
Kasutaja avatar
Mammuh
Õigekiri longab
 
Postitused: 32
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu ja koer

PostitusPostitas Entera » 28. veebruar 2009, 23:15

Vot, mul sellega sama mure. Mul vanem poeg tahab meeletult saada endale koera, cavilieri Spanjelit, aga ma nii pelgan, et kuidas Vurru sellele reageerib. samas olen kuulnud, et nendel koertel puudub jahiinstinkt ja reeglina väikeseid närilisi taga ei aja (teistest foorumitest olen lugenud nii selle kohta), aga noh, eks paljuski ju sõltub loomast endast. Ma julgen arvata, et meie suurim pluss on see, et meie Chinchillad (nüüd üks) on väga harjunud, kisa-kära ja tohutu mölluga, sest mul on kodus kasvamas 2 ülienergilist poissi, kes iga natukese aja tagant käivad puuri juures juttu rääkimas. Aga jah, koer ja chinchilla, ma hetkel veel pelgan, aga otsustama pean sügiseks. Ma lihtsalt ülikaitsev oma chinchillade suhtes, nagu omad lapsed :-D .
Entera
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kass ja Tsintsu

PostitusPostitas Imbeeh » 07. märts 2009, 13:59

Muffin ja Kupo on meil mõelmad peredest, kus olid juba kassid ja neil kassiga koos elamine probleeme ei valmista. Kass on neist rohkem huvitatud kui nemad kassist. Siiski Speedyle kohe üldse see kass ei meeldinud ei saanud kuni lõpuni sõpradeks. Ta istus puuris valvel ja nii kui kass silmapiirile tuli siis oli kisa majas ja karvad turris. Muffin ja Kupo jällegi isutvad nagu vanad rahud ise ja ei märkagi, et kass toas on. :-D
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude läbisaamine teiste loomadega

PostitusPostitas Yazmin » 14. aprill 2009, 22:04

Mul oleks küsijaga sama küsimus...ainult, et koeraga...kas koera tohiks nende puuri juurde lasta (mul on väike koer, taks)
Britta ♥
R.I.P - Tupsu ♥
Kasutaja avatar
Yazmin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 93
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude läbisaamine teiste loomadega

PostitusPostitas Kallikera » 12. jaanuar 2010, 15:05

Minu Juku on küll esimesest päevast peale meie kassi ning küülikutega leppinud. Käib ja uudistab neid ainult ja ei turtsu ega midagi, kui teiste loomade lõhn kätel juures.

Küll aga ei ole eriti õnnelik Juku üle minu kass. Kui Tsitsu nina alla panna on kass kadunud nagu tinavile. Igaks juhuks see tõttu hoiame nad eraldi ka, parem karta kui kahetseda.

Väljaspool puuri aga mängivad Tsintsu ja mu küülik küll kenasti. Ühte puuri pannes teeb aga küülik kohe tuule alla Tsintsule. Muidugi probleem on selles, et Juku tahab pidevalt küülikule selga hüpata. Ei tea siis, kas vajadus emase tsintsu järele või lihtsalt mängib, kuid küülikule see väga ei meeldi. Tavaliselt on kohe kiiruga mul süles peale seda.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude läbisaamine teiste loomadega

PostitusPostitas elen500 » 29. märts 2011, 19:18

Kuidas saavad omavahel läbi villakhiir ja merisead? Nimelt pakuti mulle villakhiirt aga kahjuks ei oma selle loomaga kogemusi. Merisead elavad meil elutoas ja nende puur on pealt lahtine (ilma võreta), kuna nad on sedasi harjunud ja ka lapsel nii mugavam nendega tegeleda siis seda muuta ei tahaks. Kuna villakhiire võtmine veel lahtine siis palun jagage kogemusi.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsude läbisaamine teiste loomadega

PostitusPostitas Imbeeh » 01. aprill 2011, 13:35

Esiteks kui puur on pealt lahtine siis villakute puhul peaks puur kinnine olema, sest nad on väga osavad hüppajad ja palju aktiivsemad kui merisead nii, et puurist välja saamine probleeme ei tekita. Kui teil just vastu ei ole, et villakud kogu aeg toas ringi liikuda saavad.
Olen lugenud, et villakud ja merisead ei saa oma vahel läbi aga samas olen näinud Tallinna Loomaajas ja ka mõnes loomapoes, et merisead ja villakud saavad ühes puuris ilusti hakkama.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline