Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

PostitusPostitas sipzy » 16. november 2005, 16:27

Ja mina olen õpetanud oma loomakesi väljas käepeale sööma tulema. Tekitab palju erilisema tunde, et loom sind usaldab, selleasemel, et ta puuri meelitada ja siis seljataga uks kinni klõpsata. :)

nad söövad mul väljaspool puuri ka õlal istudes ;) Lihtsalt on hea kui on mingi kindel viis kuidas nad ka puuri saada, iga loom ei harju ennast kätte andma kahjuks :(
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Millal esimest korda puurist välja lasta?

PostitusPostitas morfiid » 16. november 2005, 19:02

No minuomad hüppavad ka õlgadele, ilma maiuseta, aga see ei puutu asjasse :wink: .
Siiski minuarvamus on, et pea igat looma on võimalik selliseks sõbralikuks harjutada. Eelkõige ma mõtlen neid loomi, kes siin lontus on. Ja pealegi ma ei usu, et siit keegi on võtnud endale vana looma, keda enam parandada ei anna.
:)
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal esimest korda puurist välja lasta?

PostitusPostitas tsuvi » 17. november 2005, 14:31

Harjutada on neid tõesti võimalik.
Kui me Nupsu alles võtsime, siis ei tohtinud teda isegi silitada, nüüd aga naudib väga kõrvatagant ja lõuaalt sügamist, aga kätte ei lase siiamaani võtta. Pätu on meil praegu eriti kapriisne, teda ei tohi üldse (isegi selja pealt) katsuda, hakkab kohe kisendama. Nüüd asi juba veidi paraneb ja näiteks sel ajal, kui ta sööb, saab teda juba natukene selja pealt silitada. Kätte võtmisest ei saa muidugi rääkidagi. :D
tsuvi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 55
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Millal esimest korda puurist välja lasta?

PostitusPostitas Rulumbus » 17. november 2005, 14:58

Kelm ja Karu hakkasid ka kohe väljas käima, alguses oli ikka paras tegu, et neid tagasi puuri saada - eriti Kelmi, Karu läks paremini, ilmselt oli teda endises kodus ka juba harjutatud. Järgmine etapp oli see, et tsintsud lähevad mõlemad puuri küll - aga mitte mingil juhul korraga, vaid Karu puuris - Kelm väljas, Kelm puuris - Karu väljas :P , täpselt nagu nokk kinni - saba lahti. Aga nüüd umbes pooleteise nädala jagu pole probleeme olnud (sülitan kolm korda üle vasaku õla). Niipea kui toidukauss puuri pandud, on tsintsud hops-hops sellel järel. :D Üks tähelepanek - mida täpsemalt samal ajal väljalaskmine ja toidu puuri panemine toimub, seda lihtsamalt nad tagasi lähevad.
Mis puutub selja pealt puudutamisse, siis meie omad seda ka ei taha ja ma arvan, et seletus täiesti loogiline - kui kiskja saaklooma püüab, siis haarab ta ju ka ülevalt, mitte kunagi kusagilt kõhu alt. :idea:
Rulumbus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ei taha sülle?

PostitusPostitas Getter » 17. märts 2008, 11:31

Minu Nöps ei taha ka süles püsida , kui seisad, aga kui ma istun maas, siis ta ronib ise sülle. Sa ei pea ju teda algul tõstma, las ta istub sul niisama süles. Sabast ka ära võta teda sülle.
When you can live forever, what do you live for?
Getter
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 76
Teemad: 3
Pildid: 9
Asukoht: Tamsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas TsintsuKris » 22. juuni 2008, 11:24

Minu tsintsutüdruk (7a) on võetud ka farmist ja praegu teiste tsintsdega võrreldes istub ta pikalt heameelega süles :razz: Alguses oli ta muidugi kartlik! Tuleb varuda kannatust!! Teine asi mida olen märganud on see, et mida vanemaks loom saab, seda rahulikum ta süles on! :roll:
TsintsuKris
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas jannu16 » 28. juuni 2009, 17:27

Minu tsintsu 4a võetud 3aastasena teisest perest kus ta oli puuriloom. Puuris olles on loom kindel ja laseb end paitada aga kui välja jooksma lasta sis ei lase end kinni püüda ja siis toimub looma perekondlik püüdmine sest ei taha teda ju ööseks lahti jätta.Tema halvast kolmbest pole aga ühegi soovitusega siiamaani lahti saand:(
jannu16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas Imbeeh » 29. juuni 2009, 19:43

Mul kohe tekkis huvi, et mis tähendab perekondlik püüdmine, et mitu inimest aktsioonist osa võtavad? Muidugi võib selline tagaajamine looma veel rohkem hirmutada ja niimoodi ta ära põgenebki. Ise ka kohe ühte ja seda kindlat tehnikat ei oska soovitada, et kuidas loomal valutum puuri minna oleks. Kuid kui seltsiv loomakene on kui ta väljas on? Kas inimestele ka ligi tuleb? Minu enda loomakeste puhul on see, et üks oskab ise puuri minna, kuid teise puhul pean ka kavalust kasutama, mõnikord läheb ta ise kuhugile nurka nokitsema ja siis lihtsam teda kätte saada, kuid kui mõnikord vastu punnib, siis jällegi jookseme nii, et kõrvad märjad. Kuid nüüd peale mitut kuud olen tähele pannud, et see teine loomakene hakkab eeskuju võtma esimesest ja läheb puuri ise.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas Kerili » 05. jaanuar 2011, 21:05

Mina käin oma tsitsuga õues ja talle meeldib ise joosta ja ta ei lähe sinna kuhu ei luba kuid tahaks käia temaga kaugemal kui maja taga siis on traksid küll head
Kerili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

sülle võtmine ..

PostitusPostitas l2llumsi » 26. jaanuar 2011, 22:36

Tere !
Mul on selline mure, et mu Tsinnu ei lase ennast sülle võtta .. Kuidas teda nagu õpetada nii, et saaksin teda sülle võtta ja et talle mu süles ka meeldiks ja et ta ka ise vahel mulle sülle tuleks ?

Tänud abi eest ! :)
l2llumsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas Imbeeh » 27. jaanuar 2011, 15:04

Kas sa mõtled, et kui tsinsu väljas jookseb ei taha süles olla või kui puurist välja võtad rabeleb süles ja tahab ära põgeneda? Väljas olles minu tsinsud ka suurt sülle ei roni vaid jooksevad üle minu ja toimetavad niisama ringi. Kuid puurist saan küll ilusti välja võtta.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas l2llumsi » 27. jaanuar 2011, 18:36

Mõlemat ..
l2llumsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas Sirtsu56 » 27. jaanuar 2011, 23:22

AGa miks sa üldse tahad teda puuris kätte saada või krabada kinni? Mina olen enda tüdrukud küll puuris rahule jätnud, peab ikkagi mingi privaatne koht ka olema, kus on teada et keegi liiga ei tee jne. Väljas olles mängi ,jooksuta tee mida tahad. Kõik loomad on erinevad selline kätte tulemine ja sülle hüppamine võttab aega, mul 1 chinchilla tuli alles pool aastat ,peale minu juurde tulekut sülle. Soovin sulle kindlat meelt, miinimum koguses maiuseid (meelitamiseks) ja kannatlikust ;)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsu harjutamine inimesega/süles hoidmine

PostitusPostitas Imbeeh » 29. jaanuar 2011, 11:49

Villakute puhul on jah kannatlikkus see õige väljend. Uus koht, uued lõhnad ja uued inimesed ümber ringi võivad tsinsu jaoks ikka väga hirmutavad olla, kuid vaikselt harjuvad ka nemad oma uue koduga ja uue omanikuga. Suhtle loomaga, lase tal nuusutada su kätt, meelita pisikeste maiustustega siis ta harjub ka sinuga.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist