ei lase öösel magada!

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

ei lase öösel magada!

PostitusPostitas kristelr (Teema autor) » 02. november 2011, 13:27

Minu 3-aastane chilla ei lase mul öösiti konkreetselt magada. Laseb puuris edasi-tagasi, raksutab, häälitseb, teeks kõike nagu kiusu pärast :D. Ei saa teda mööda tuba jooksma ka jätta, sest siis oleks hommikuks kõik puruks näritud. Samuti ei saa teda mujale panna kui oma tuppa. Mida teha? :(
kristelr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ei lase öösel magada!

PostitusPostitas Mercar » 02. november 2011, 16:50

Peamine on loomakesega õhtul palju tegeleda. Lasta teda jooksma, et a) teda veidi ära väsitada ja b) oma päevase aktiivusega harjutada. Tavaliselt kui õhtul loomi jooksutada siis nad pärast ikka mõnda aega magavad. Kui selle aja jooksul magama ära jääd siis enamasti edasise triangli peale enam ei ärka. Magama jääda aga selles lärmis on raske.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ei lase öösel magada!

PostitusPostitas kristelr (Teema autor) » 03. november 2011, 21:56

aga ma lasei teda õhtuti jooksma, vahel jookseb terve päeva, kui järelvalve all on, kuid ikkagi hakkab kohe, kui puuri panna, lärmi tegema. :(
kristelr
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ei lase öösel magada!

PostitusPostitas Kissu » 07. november 2011, 23:54

Villakud on ööloomad ja seega nende aktiivsusperiood on paramatamatult umbes sellisel ajal, kui sina magama tahad keerata. Seega kõige targem on omale kõrvatropid hankida. :-D

Tegelikult sinu kirjeldust ja kommentaari "teeks seda justkui kiusu pärast" lugedes hakkasin mõtlema, et võibolla on tal lihtsalt igav ja igatseb seltsi. Valdavalt peetakse villakuid ikka paaridena, nad kiinduvad väga üksteisesse ja armastavad oma liigikaaslase seltsi. Ehk üritab ta nõnda su tähelepanu püüda ja märku anda, et suhtle minuga. Tema ja sinu ärkvel oleku ajad on erinevad ja seega tasuks tõsiselt kaaluda seltsilise hankimist.

Mida sa võid proovid on tõesti see õhtune aktiivne tegevus - tõesti mängid temaga ja üritad nad võimalikult ära väsitada. Mitte lihtsalt lasta välja vaid aktiivselt tegeleda. Lisaks sellele anna talle söök õhtul vahetult enne magama minekut - siis ta söövad kõhu täis ja loodetavasti ei ole nõnda aktiivsed. Puurist korja ööseks igasugused kolisevad asjad ära.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: ei lase öösel magada!

PostitusPostitas tšintšilja » 27. aprill 2012, 14:38

Kui minu tsintsilja liiga palju öösel lärmi teeb,siis mina võtan ta enda kõrvale magama;D
tšintšilja
Õigekiri longab
 
Postitused: 36
Teemad: 9
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ei lase öösel magada!

PostitusPostitas Imbeeh » 27. aprill 2012, 16:08

Kuidas see küll välja näeb, et villakuga koos magad? Et räägi lähemalt, mis loomakene asjast arvab? :-)
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ei lase öösel magada!

PostitusPostitas clara8 » 12. juuli 2012, 13:07

Algul kui ma tsintsu sain siis ma ka ei saand magada, aga nüüd olen sellega harjunud. :D
Muffin and Chilli= Forever love!! ♥ ♥
Kasutaja avatar
clara8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron