Ei julge esimest korda jooksma lasta

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Ei julge esimest korda jooksma lasta

PostitusPostitas staarike3 (Teema autor) » 26. november 2004, 22:16

Ma ei julge tsintsut jooksutada toas.....sest ta ei anna ennast ju kätte pärast. Kuidas teie teete või tegite alguses esimestel kordadel? Ma ei taha ta elu raskeks teha, nii et ta toas ei saagi lõbutseda. :roll:
staarike3
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

noo..aga äkki...

PostitusPostitas Gerbil » 26. november 2004, 23:15

Ehh... Minul oli liivahiire -Poisuga- alguses samamoodi. Aga ega ta ju igavesti jooksma ei jää. Sõbrannaga või kellegi pereliikmega püüad ta ikka kinni. Ära anna talle vahetult enne väljalaskmist süüa, kui ta lahtiselt peaks sult eest ära jooksma, siis meelita teda mõne maiuspalaga ;) .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 27. november 2004, 21:53

Mul on loomake olnud kuu aega. Tema ka ei lase kätte. Tegelikut on naljakas teda taga ajada...aga siis ta ei tulnud käe juurdegi, nüüd on juba julgem.
Läheb maha pikali, paned käed ette ja kutsud, siis tuleb kätele ja jookseb jälle ära, aga ta vaikselt harjub :) Aga ära kohe tede kinni kraba, kui ta käte juurde tuleb ja ta peab harjuma, et teda ei jahita.
Ja võiksid ta kinni püüda vahepeal ja siis veidi käes hoida ning siis tagasi lahti lasta, et ta saaks aru, et sa ei pane teda kohe puuri kui kätte saad.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ei julge esimest korda jooksma lasta

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. november 2004, 11:50

Mul on vist eriti sõnakuulekad tšintšud. Kui on vaja neid puuri tagasi saada, siis hüüan neile "pessa". Enamasti nad ka lähevad, vaid mõnikord tuleb veidi taga ajada (Pätt arvab mõnikord, et liiga vara veel pessa minna). Üldiselt saavad nad aru mida tahetakse. Selgeks tegin selle maiusega. Pessa mineku ajaks panin puuri süüa ja hüüdsin sama aeg "pessa", nii nad selle ära õppisid. Hiljem piirdusin ka lihtsalt maiuse andmisega kui ilusasti pessa mindi. Hetkel ma maiust selle peale tavaliselt ei annagi. Nii et täitsa õpetatavad loomad.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ei julge esimest korda jooksma lasta

PostitusPostitas Syrle » 01. detsember 2004, 14:34

Meie tsintsu ei tahtnud alguses üldse puuri minna...hoidis sellest nii kaugele, kui võimalik, niiet teda tuli sülla võtta ja puuri pista. Kuid siis hakkasime puuriust lahti hoidma, niiet sai ise sisse-välja käia. Kohe, kui ta sisse läks, siis ust kinni ei pannud..nii ta kohaneski ja nüüd ronib ise sisse tagasi, kui arvab, et isu täis või kõht tühi... :)
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ei julge esimest korda jooksma lasta

PostitusPostitas engela » 04. detsember 2004, 22:05

meie lasime Kikul joosta nii kaua kui oli kõik toanurga üle vaadanud ja siis hakkasime teda kinni püüdma. aga seda ei tohi teha rahmeldades. võta asja rahulikult. sa pead ta põhimõtteliselt nurka ajama ja siis kinni haarama, aga mitte pigistama. ta peab tundma, et see, et sa ta kinni võtad, pole midagi halba. nüüd on nii, et kui ta hakkab otsima pääsu puuri, siis me ajame ta tolmuimeja peale ja püüame kinni. aga ta laseb seda nüüdseks juba päris ilusti teha.
mida rohkem ta väljas on, seda kiiremini ta harjub enda puuri panemisega.
engela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ei julge esimest korda jooksma lasta

PostitusPostitas SandraOlen » 02. mai 2009, 08:30

Mina tegin nii, et enne jooksmist ei andnud süüa, lasin ta lahti, ta uuris kõik nurgatagused ära, siis hakkas juba vaikselt ära väsima.Ma kutsusin teda nimepidi ja hoidsin käes tema lemmiktoitu, kuivatatud porgandit.Ta tuli rahulikult ja lasi end puuri panna ;)
Kasutaja avatar
SandraOlen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist