Uus kaaslane 4. aastasele chinchillale?

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Uus kaaslane 4. aastasele chinchillale?

PostitusPostitas Entera (Teema autor) » 23. juuni 2010, 23:09

Huh, tundub, et täna on mul rohkem küsimusi kui vastuseid... . 1,5 aastat tagasi oli teemaks, et meie üks chinchilladest suri ära ja siis me mõtlesime, et võtame kõrvale uue. Aga siis mu vanem poeg läks selle mõtte peale täiesti endast välja. Ta sattus nii jubedasse hüsteerikasse, et hakkas lausa oksendama. Ta lihtsalt kartis, et kui võtame uue, siis sureb Vurru ka ära (väikse lapse asi noh :sad: ). Igatahes sellist reaktsiooni nähes matsime mõtte maha ja panime kogu oma vaba aja ja energia Vurrule seltsiliseks olemiseks. Siiani pole nagu väga hullu midagi olnud, aga umbes viimased 6 kuud on märgata, et ta otsib seltsilist. Mul sõbrannal on pisike nö taskukoer, kes tõesti on nii väike, et võiks vabalt Vurrule meenutada meie kallist Kikut, kes kahjuks suri. Ja igakord kui sõbranna oma koeraga meile tuleb, läheb Vurru nii pöördesse. Ta roniks lausa läbi puuri võre kui vähegi võimalik. Ja mitte hirmust, vaid ta tahab meeletult selle koeraga sõprust sobitada. Koerake aga ei tee Vurrust suurt väljagi :-D . Ja igakord kui koer ära läheb, siis on Vurru nii kurb, ei mölla öösel ringi, ei taha õhtul puurist välja tulla... Kahju on tast. Aga samas ma ei tea, kuidas ta uue elaniku vastu võtaks. Ta on juba 1,5 aastat üksi elanud. Kas oleks veel mõeldav uus seltsiline kõrvale või on see halb idee?


Päikest,
Entera
Entera
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus kaaslane 4. aastasele chinchillale?

PostitusPostitas Kallikera » 24. juuni 2010, 14:51

No eks hea oleks siiski, kui tal ka seltsiline oleks. Oleks kodus veel teisi loomi kellega suhelda ja ringi joosta, oleks asi teine. Väidetakse ka seda, et üksik loom sureb varem vanadusse, kui loom, kellel on kaaslane. Samas probleem võib tekkida sellega, et kas ta uue kaaslase omaks võtab. Või siis vastupidi, mis saab, kui uus kaaslane ei taha Vurrut omaks võtta?
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uus kaaslane 4. aastasele chinchillale?

PostitusPostitas DeguAngel » 04. mai 2011, 14:06

Kui ma ei eksi, siis ma olen lugenud kuskilt internetist, et chinchilladel oleks parem, kui oleks neil üks või mitu kaaslast kogu elueaks, ja kui vahepealt sureb kaaslane ära tekitab see stressi. :hmmh: Ma arvan, et selle taskukoera mõneks ajaks nägemine, ja siis läheb ta lihtsalt ära teeb selle stressi veel suuremaks, juhul kui Teie chinchillal on stress. :wacko:
DeguAngel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist