Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

Loomateemalised uudised Eestist ja mujalt.

Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 29. september 2009, 06:44

*Eesti Loomakaitse Selts korraldab rahvusvahelise loomakaitsepäeva puhul muuhulgas ka õige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma teo valimise.*

Kõige loomasõbralikuma teo saab valida järgmiste juhtumite hulgast:

· Muhumaal päästis kohalik jahimees Erkki Noor sõidutee lähedalt metsast leitud kolm orvuks jäänud metssea põrsast. Erkki poputas metsanotsud elule ja otsustas nad endale jätta kindlustamaks notsudele ilus elu loomuliku surmani;

· Võrumaal Tsooru külas elav Oskar Sisas säästis oma koera Simba elu hoolimata suurtest ravikuludest. Heina niitev traktor purustas Simba esimesed käpad ning vaatamata kehvale majanduslikule olukorrale kulutas Oskar Simba raviks ligi 40 000 krooni;

· Keila tüdruk Laura Savik märkas koeraga matkarajal jalutades kolme abitut rebasekutsikat. Kuna kutsikad olid omapead, arvas Laura, et tõenäoliselt on nende ema hukka saanud. Laura palus abi emalt ning koostöös loomakaitsjatega õnnestus rebasekutsikad kinni püüda ja Nigula Metsloomade Taastuskeskusesse toimetada.

Kõige loomavaenulikuma teo saab valida järgmiste juhtumite hulgast:

· Pärnus Tulika tänaval elav Jelena Hagi viskas neljanda korruse rõdult alla oma 11-aastase kääbuspuudli Jerry. Seejärel Jelena Hagi peksis ja loopis vigastatud Jerryt vastu maad. Jerry suri teel kliinikusse.

· Lääne-Virumaal Kullenga külas tappis jahimees Mirek Matikainen peremeeste Heiti Merilo ja Toomas Otsa silme all nende koerad Reku ja Roki. Mirek Matikainen jahtis koeri nende kodu lähedal maanteeäärsel põllul mootorsaanilt ning tappis koerad vaatamata peremeeste palvetele koerte elu säästa.

· Jõgisoo mees Mait Kullamaa viskas vana-aasta õhtul 5 kassipoega kohaliku piimaühistu ette lumehange ning jättis nad sinna surema. Kohalik mees Ants Uus päästid aga kiisupojad julmast surmast ning viisid nad Kassiabisse. Siiski oli külm talveilm on töö teinud ja 5 kiisust 3 surid.

Eestis valitakse kõige loomavaenulikumat ja - sõbralikumat avalikku tegu juba üheksandat korda. Hääletada saab Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel http://www.loomakaitse.ee ja Reporteri veebis http://www.reporter.ee kuni 3 oktoobri õhtuni. Hääletuse tulemus tehakse teatavaks järgmisel pühapäeval, 4. oktoobril, mil kogu maailmas tähistatakse rahvusvahelist loomakaitse päeva.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas Mercar » 29. september 2009, 08:52

Ei tea kas mina olen imelik ja mulle tundub vaid nii või tõesti pole Eestis eriti loomasõbralikke tegusid? Nimelt see et peremees päästab oma looma viies ta arsti juurde väärib esiletõstmist ja nomineerimist... Minu meeletst on see elementaarne. Summa jah on suur, aga kui vähegi võimalik siis iga normaalne loomaomanik paneb oma rahad mängu et looma elu päästa.
Kas tõesti ei olnud loomasõbralike tegude alla midagi muud panna? Midagi laiemapõhjalist. On inimesi kes hüljatud loomadele kodusid otsivad. Nt eesti varjupaikadest nö magamapanemisele määratud loomadele (varjupaigas juba pikalt olnud loomadele) Soomest ja Rootsist kodud otsivad. Reostuste tagajärjel lindude pesemist organiseerivad jne.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas tuhkrudonarmsad » 29. september 2009, 16:50

Pärnu varjupaiga inimesed on minu arust kõige paremad! Neile on toodud väga palju nälginud ja alakaalus loomi, kes praegu on õnnelikult kodudes ja terved.
Alfons, Reeta ja Leidi on maailma kõige nunnumad!
Kasutaja avatar
tuhkrudonarmsad
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu-jaagupi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 01. oktoober 2009, 10:26

Mercar: Jah, see on normaalne paljude tõeliste loomasõprade arvates. Paraku ei ole see sugugi endastmõistetav - kui vaadata kas või neid juhtumeid, mis loomavaenulikeima teo all välja on pakutud. Olen eriti sel aastal tööalaselt kokku puutunud väga paljude juhtumitega, kus looma omanik oma looma peksab, piinab, aknast välja viskab... Selline on elu Eestimaal anno 2009. :sad: Ja teades lihtsate külainimeste sissetulekuid, omandab summa 40 000 krooni hoopis teise tähenduse. Ka pole koer maamajapidamises reeglina teps mitte lemmikloom.
Nii et selline tegu (suhtumine) väärib minu meelest esile tõstmist küll.
Aga sellest konkreetsest juhtumist saab lähemalt lugeda siit: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=348569
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas Kuldhai » 01. oktoober 2009, 12:37

Mina valiksin selle külamehe teo kõige loomasõbralikumaks, põhjustel, mis samton juba välja tõi. :8
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas alina467 » 01. oktoober 2009, 15:12

Jah, tõepoolest, ei ole see looma arstile viimine nii iseenesest mõistetav midagi. Eriti veel kui tegu pole puhtatõulise loomaga, kelle eest on makstud juba ostes suuri summasid. Olen nii mõnegi tuttava loomaomanikuga sellel teemal rääkinud ja vastused on olnud kahjuks vägagi kehvad. Ikka ja jälle öeldakse midagi stiilis, et "hull mees" ja "elusees ei raiskaks sellist raha krantsi peale". 1000 või 2000 eek on veel kuidagi mõistetav summa, aga 40000 paneb nii mõnegi mõtlema. Seega väärib mainimist küll.
Kõige loomasõbralikumat tegu aga valida ei oskagi. Kõik on loomasõbralikud, aga mitte nii väga just erilised. Näiteks olen isegi päästnud linnupoegi aga mind ju sellepärast keegi kuhugi ei nomineeri. Samamoodi on käitunud ka väga paljud teised loomasõbrad. Lihtsalt tõelised loomasõbrad ei lähe omale selle arvelt kuulsust tegema ja meedias sellest pasundama.

Kõige loomavaenulikumaks teoks aga pean koerte mahalaskmist. Minu meelest on jahimehed niigi mitte just suurimad loomasõbrad, aga see ületab juba kõik piirid, et minnakse teise inimese õue koeri maha laskma.
Mis puutub naisterahvasse, kes oma koera rõdult maha viskas, siis usun, et tegu on vaimselt ebastabiilse inimesega ja tal tuli mingi hoog peale. Mis küll ei paranda tehtut, aga vähemalt minu silmis natuke õigustab.
Lauda juurde visatud kassipoegadest on ka muidugi kahju... Aga arvestades, et vaeseid kasse pekstakse, kägistatakse ja uputatakse meil siin Eestimaal üpris tihti, siis ei tundugi antud tegu nii hull. Vähemalt ei viinud metsa, kus neid keegi poleks eales leidnud.

Kokkuvõttes on minumeelest see "konkurss" väga kurbusttekitav...
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas maris2 » 01. oktoober 2009, 15:20

Kõige loomavaenulikum tegu minu arust ka mahalaskmine, eriti võikaks teeb selle asja see mis juhtus hiljem peremehega. Väga kahju. Tore inimene oli.
Loomasõbralikum tegu minu arust koera päästmine.
Kõik teod muidugi vajavad äramärkimist ja on südamelähedased.Tore et ikka peetakse meeles ka inimesi kes tõesti tahavad head teha, just loomadele.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 01. oktoober 2009, 16:12

Ma ei usu mitte üks raas, et see oma koera raviks suure summa kulutanud mees sellega ise kusagile kiitlema läks. Pigem võis tema teo konkursile pakkuda loomakaitse selts, kellelt võetud laenu mees korralikult tagasi maksab.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kõige loomasõbralikum ja loomavaenulikum tegu

PostitusPostitas nirgike » 01. oktoober 2009, 22:59

Minu meelest ka see on ikka suur asi, et 40 000 koera raviks kulutati. Siin on hea kiidelda, et oi mina teeksin sedasama iga kell, aga kui tegelikult sellise olukorraga silmitsi seista, siis kui paljud valiksid peale mõningast kaalumist siiski magamapaneku? Mina näiteks poleks selle peale osanud tullagi, et loomakaitse seltsilt laenu küsida.

Metsloomade kodustamine on selline filosoofiline teema, et mis on metsloomale loomasõbralikum - kas pidada teda koduloomana või kasvatada ta iseseisvalt looduses hakkamasaavaks metsloomaks.

Rebasekutsude Nigulasse viimine on ka tore, aga minu meelest see ei ole mingi eriline ja haruldane juhtum, et keegi viib hätta sattunud loomi Nigulasse.

Halbadest tegudest ma valiksselle koerte mahalaskmise, kuna sellel olid traagilised tagajärjed ka koera peremehele. Kuigi ma hästi ei taha uskuda, et kassipoegade surema jätmine nüüd jubeduselt kolmas tegu Eestis oli sel aastal. Mitme varjupaiga lehel on sel aastal olnud abipalved ja pildid ülimalt halvasti koheldud ja surma äärele näljutatud koertest. Aga küllap nende puhul polnud kellegi konkreetse inimese pihta näpuga näidata.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomad meedias

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist