Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

Loomateemalised uudised Eestist ja mujalt.

Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 27. juuli 2012, 10:50

Olen ise selle teemaga korduvalt kokku puutunud, sest kooli ajal sõitsin iga nv koju ja linna. Kui mul veel rott oli, siis rott oli transportpuuris, istme all, jalgade taga ja pidin pileti ostma. Kui aga Patricku sain, siis ma ostsin talle chihuhua koti (sinise), mille sisse mahtus transportpuur ja käis pealt lukuga kinni ( võrguga õhuava küljel). Nähes õhuava, küsiti, kas seal loom sees. Mina ei hakanud valetama ja vastasin jaatavalt ning pidin pileti ostma. Kuidas ta nüüd siis inimesi häiris, kui teda nähagi polnud.Ühesõnaga, SIIN on sellest artikkel ja paljud inimesed avaldavad kommentaarides oma pahameelt.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas Sipsuka » 27. juuli 2012, 12:07

Samas, on Edelaraudtee kodulehel ju selgelt kirjas, et loomadele tuleb osta pagasipilet.
http://www.edel.ee/reisijale/6/readmore/87/
Olen nõus, et miks peab ostma vaikselt pingi all olevale pagasipileti aga sa ei tea kunagi, mis juhtuda võib. Alles oli meil endal samamoodi juhus, kus piletimüüja ei käskinud osta piletit, kuna loomad ei seganud kedagi. Samas hakkas aga kass tegema elu kisa, mis silmnähtavalt häiris tervet vagunit. Ostsime pileti ja küsisime luba, kas võiksime kassi panna istme peale, et ta meid näeks ja ei lõugaks nagu hull. Ostsime pileti ja saime loa. Samas olen kokku sattunud sellega, kui rongi tuli üks perekond- 3 suurt koera, kellel polnud suukorvi. Mina ainuüksi värisesin teises vaguni otsas, kuna vaatamata sellele, et nad olid taltsad, ei tea kunagi millal neil peast kiiks läbi käib.
Mul elukaaslane küsis ka huvi pärast korra, miks peab istme all olevale loomale pileti ostma. Meile vastati rahulikult, et kuna tegu on ühistranspordiga ja vagunis on ka teised inimesed, peavad olema piletimüüjad teadlikud, mis loomad rongis on, juhul kui kellegil lööb välja allergiahoog vms ning on kohe kergem reageerida. Samuti oskavad sel juhul ka piletimüüjad käituda, kui midagi juhtub.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 27. juuli 2012, 12:37

Jah, seda küll. Ses suhtes on sul õigus. Mul vaid käib närvidele see, et mis nad siis arvavad, et kui pileti ostad, et siis kohe ei häiri inimesi või siis see fakt, et nad on ainukesed Eestis, kes panid loomadele pileti maksu peale. Olen nõus, et koertel peaks olema suukorvid ja nõustun ka sellega, et müüjad peavad teadma, kel loom ja mis loomaga tegu, kuid mõningad inimesed ja nende pagasid (mis on üle lubatud normi ja mille eest on ette nähtud pagasimaks) segavad palju rohkem ,kui mõni pisike rott istme all või küülik kotis :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas Marilin » 27. juuli 2012, 12:59

Kas bussis (kaugliini bussis) ei pea ostma loomale piletit? Bussis vist transpordipuur ei mahu ju üldsegi pingi alla, ega jalge ette.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 27. juuli 2012, 13:15

Selles artiklis väidetakse, et ei pea.

Ainsana võtab looma transpordi eest alati raha Edelaraudtee.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas Sipsuka » 27. juuli 2012, 13:17

Hiiumaale tulles oleme me võtnud tuhkrule eelkooli ealise pileti- osadel liinidel on see tasuta, osadel maksab. Viimati maksis vist 2 eurot aga siis on ta meil pingi peal. uuematesse bussidesse mahub pinkide alla transport puur ära. Samas oleme lükanud ka ees oleva istme alla, kus Jok ühe korra kellegi jalgu lakkus. :D
Edela raudteega oleme maksnud me suure pagasi eest ka raha. 1.38 nagu see pilet on. Olen näinud, kuidas enamasti nende hiiglaslike kohvrite eest küsitakse samuti raha.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas 3rika (Teema autor) » 27. juuli 2012, 13:19

Suure pagasi eest küsimine on normaalne. Ma vedasin linnast maale Rabbit 100 puuri ja oli veel 3 kotti. Selle eest olin ma hea meelega nõus maksma, kuid lisaks sellele lisandus mul veel Keilykese rottide summa :D
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Edelaraudtee ja loomade "pagasitasu"

PostitusPostitas Brix » 27. juuli 2012, 17:00

Sõidan kooliajal iga nädal rongiga Tartu-Tallinn-Tartu liinil. Loomade eest on küll küsitud pagasitasu, aga suuuuure-suure pagasi eest mitte. :nono:
Nüüd suvel sõitsime Rapla-Tallinn, ostime Rapla jaamast endale pileti, rongis näitasime, aga chihuahua eest juurde ei küsitud.
Paar nädalat tagasi sõitsin bussiga Tartu-Tallinn. Minu ees istus üks mees oma prantsuse buldogiga. Rääkis telefonis, et pidi pileti ostma koerale. Küsis bussijuhilt noorte (alla 26.) piletit, sest koer pidi noorem olema. :dry:
Kasutaja avatar
Brix
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomad meedias

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline