Uued deegud - millal võib kätte võtta?

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas Liismari (Teema autor) » 25. juuli 2009, 18:29

Mul on plaanis saada deegud. Kuid kui uued loomakesed saabuvad koju, millal nad võib kätte võtta? Kuidas nendega tutvuda nii, et nad ei kardaks? Palun vastake, ootan vastuseid neilt, kes on juba selle läbi elanud.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas samton » 25. juuli 2009, 18:47

Kui nüüd deegusid selle koha pealt rottidega saab võrrelda... Parandagu mind teadjamad.
Rotte olen küll kohe kätte võtnud, kui nad minu juurde on jõudnud.
Päris esimeste rottidega oli meil ka see arusaam, et tuleb anda neile aega harjuda ja kohaneda, aga hiljem, suuresti tänu sellelesamale foorumile, on küll kõik algusest peale saanud pihku ja sülle ja õlale ja puurist välja diivanile. Senimaani pole minu juurde sattunud ühtegi nii pelglikku rotti, kelle jaoks see probleem oleks.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas maleva » 25. juuli 2009, 20:38

Sai ka endale deegud võetud paar päeva tagasi ja minu omad on küll suhteliselt arad. Kätte saamisega võtab ikka tükk aega.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas Pinto » 25. juuli 2009, 20:43

Kiirustada ei tasu argade deegudega. Kui neid varem pole eriti kätte võetud, siis võib päris kaua minna, ennem kui nad sind usaldavad. Pigem soovitan esimestel päevadel kätt puuris hoida ja lasta deegudel seda nuusutada ja käel jalutada. Siis vaikselt hakkad kätt liigutama koos nendega ja nii nad harjuvadki käes olemisega. Maiuse pakkumine käest on muidugi kah hea variant uute deegude harjutamisel.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas Liivakakene » 23. märts 2010, 11:03

Minu deegud olid tulnud inimeste käest, mitte poest, ja kohe on tunda , et deegud on julgemad. Minumeelest oleneb see sellest, kui julged deegud on. Mina sain juba kätte võtta neid teisel päevad ja käele nad tulevad ise. See on probleem, et pärast ei taha nad käe pealt maha minna... :D
ew no
Kasutaja avatar
Liivakakene
Be Blue or Get Green <33
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1723
Teemad: 39
Pildid: 0
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas postituvi » 23. märts 2010, 15:04

No minu Tiigu on siis vist küll kõige julgem deegu ilma peal :) tema tahtis mulle sülle saada kohe sama päeva õhtul kui ta ostsin(nii kui puuri ukse avasin, hüppas ise käele). Ja ostetud on ta lemmikloomapoest mitte inimeste käest.
Taagu ostsin ühelt tüdrukult, kuid tema küll kohe nii julge ei olnud. Ja praegugi, kui puuriuks avada, siis enamasti ta ei tule ise sülle ronima(erinevalt Tiigust siis).
Seega loomad on erinevad- ei tähenda alati, et kui inimese käest ostetud, et siis on ilmtingimata julgem ja poe loom arglikum. Mul on ju vastupidi.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas rachell » 18. aprill 2010, 17:06

Mul ei ole vist siis sugugi vedanud, sest mul on deegud olnud juba neli kuud, kuid kätte nad vabatahtlikult ei anna ja peos olles rabelevad kohutavalt:(
rachell
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas postituvi » 18. aprill 2010, 19:41

Kus on su puuril uks- kas külje peal või puuri katusel? Sest katuselt ei tulegi enamasti deegud käele- sinu käsi on justkui mingi ründav objekt... nt. mõni suur lind deegude jaoks looduses. Püüa iga päev siiski tegeleda nendega. Näitkeks paku neile midagi söödavat(vaata, et oleks deegudele sobiv toit- suhkruvaba) just käepealt- nii et nemad on koos sinu käega puuris. Kui neile ei meeldi peos, siis ega sunniviisiliselt neid kinni hoida- pihku pigistada -ka pole mõtet. Rabeledes tugevdad sina oma haaret ja kokkuvõttes saab deegu haiget ja võib hoopis sind hammustada. Ka minu loomadele, kes on muidu mõlemad julged( Taagu ka esimestel kuudel ei olnud nii julge), ei meeldi peos olla. Nad on liiga energilised loomad, et peos püsida- tahavad liikuda ja turnida. Proovi neid süles hoida ükshaaval- lastes näiteks mööda riideid ronida... õlale, kui on siis kuhugi taskusse, kapuutsi jne Ja tegeleda tuleb iga päev.. mida arem loom, seda rohkem vajab ta tegelemist, et hakkaks sind usaldama.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas TupsuNunnu9 » 27. veebruar 2011, 17:25

Minul tuli kohe ise käe peale uudistama, kuid ma eriti esimesel päeval ei tahtnud teda kohe segada.
TupsuNunnu9
 
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas kiizumuzi » 27. veebruar 2011, 19:41

Kui ma sain endale deegud, siis alguses lasin neil natikene harjuda puuriga ennem kui torkima läksin. Siis lasin end nuusutada, uudistada. Kuni lõpuks sain pihku. Mõni oli muidugi aram, teine julgem.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas DeguAngel » 20. september 2011, 07:45

Mul on jälle mure, kuigi teema on päris vana. Deegu ise on 1 aasta ja 9 kuud vana ja on olnud meil üle kuu aja aga ikka ta inimesi ei usalda, ja kardab. Olen proovinud kõike. Nimelt sügasin teda, ja lootsin et siis saab ta aru, et olen ohutu ja soovin vaid head. Aga ei, mitte midagi pole sellest välja tulnud.
DeguAngel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas Pinto » 20. september 2011, 08:49

Kuu on deegude harjumiseks liiga lühikeaeg. Eriti kui nad on täiskasvanud ja varem sotsialiseerimata. Räägi temaga rahulikult, ära tee järske liigutusi, anna käest maiust (mida ja kui palju, seda loe maiuste teemast!) ja kui lubab, siis silita õrnalt. Küll ta siis vaikselt leppima hakkab.
Pea aga meeles, et deegudel on väga hea mälu ja kui sa teda käega taga ajad või talle kuidagi haiget teed, siis oled alguses tagasi.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Uued deegud - millal võib kätte võtta?

PostitusPostitas DeguAngel » 20. september 2011, 18:38

Ma olen muidugi teda käega puuri ajanud, kuid nüüd olen selles suhtes ettevaatlikum. Eriti siis, kui on järsku väga vaja pissile minna. Mul on olnud selliseid olukordi. :D Silitada ta eriti ei luba, ja hiljuti lasi üks külaline end nuusutada, aga tema ajas kohe hambad sisse. :S Ise nägin kõike pealt, ja see tegu oli küll ilmaasjata. Käed olid tal enne pestud, ja mingit toidu lõhna tal küll küljes ei saanud olla. Ju tundis ohtu. Kui olen teda sügada tahtnud, ta võtab kohe näpust kinni, aga kohe verele ta ei hammusta. See on minuarust mulle lihtsalt hoiatus. :) Kui avan puuriukse panen oma näpu puuri ukse ette, ja tema tuleb ja paneb oma esikäpad minu näpu peale. :D Nii armas! ♥
Ükskord panin käe pessa ja ta jäi mu käele tuduma. :D Niiet vahel on siis ka edusamme tehtud, aga puuriajamine ajab kõik metsa.
DeguAngel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron