Potil käimise õpetamine

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas raheldeegu (Teema autor) » 16. jaanuar 2008, 14:59

Kas deegut saab õpetada potil käima?Kui saab siis kuidas?
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Wc

PostitusPostitas põssa » 16. jaanuar 2008, 22:52

Minul oli selline huvitav lugu, et tegin linnusööda kopast deegude sööda aluse. Esimesed kuud käisid söömas, siis tekkis sinna vist mingi imelik lõhn v midagi, sest nad hakkasid lihtsalt sinna pissima (MUIDUGI OLI MUL NEILE KA TEINE SÖÖDAKOHT OLEMAS) ja nii ma asendasin ühest päevast toidu saepuruga mida ma suht tihti nüüd vahetan ja nad on ise aru saanud, et see on wc nende jaoks. Kui häda tuleb jooksevad kohe teisele korrusele ja sinna ning siis tagasi oma toimetuste juurde:D
põssa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas postituvi » 20. juuli 2009, 21:41

Tahaks ka teada, kas kellelgi veel deegud puhtust peavad? St. kuhu nad oma hädad teevad? Ja kui nad on lahti lastud... kas siis häda korral tormavad oma wc-sse?
Kas see "WC-s" käimise õpetus ongi aint puhas juhus, et juhul kui nad ise teevad endale mingi kindla koha?
Minu kaks suslat teevad oma häda ära seal kus nad hetkel viibivad-kas või puuri kolmandal korrusel... ka pissida võivad läbi kolme korruse. Sai kunagi ostetud lisaks pesale ka wc-maja, kuid nad käivad seal aint magamas ja peidavad toitu sinna. Ka ühtegi kindlat puuri nurka neil hädade jaoks valitud ei ole.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas elm » 21. juuli 2009, 10:09

postituvi kirjutas:... teevad oma häda ära seal kus nad hetkel viibivad-kas või puuri kolmandal korrusel... ühtegi kindlat puuri nurka neil hädade jaoks valitud ei ole.


+1 täpselt sama siin :8 , ülevalt kauni kaare ja solinaga.
Kasutaja avatar
elm
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: tln/bl.mount
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 67
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas postituvi » 21. juuli 2009, 14:47

Huvitav, kui palju neid niinim. korralikke deegusid leidub? Või millest see "korralikkus" sõltub-et kas on puhtuse pidaja või mitte? Teeks nad vähemalt ühte puuri nurka- see oleks ok... WC-maja kasutamist pole neilt vist mõtet nõudagi.
Elm- kas Sinu deegud väljas ringi kolades, teevad hädad ka põrandale? Ma ise ei ole näiteks seda tähele pannud, et kumbki neist pissiks põrandale või minu sülle... aga pabulaid olen kapuutsi seest leidnud küll :P põrandast rääkimata.
Kuigi mul on olnud 2x juhus, mil olen juhtunud puuri puhastamise ajal nägema, kuidas põrandal ringi kihutav Tiigu üks hetk tühja puuri hüppas(tühi põhja kast ilma saepurukraanuliteta) ja oma junnid sinna jättis ning see järel jätkas põrandal kondamist... ei tea kas see oli juhuslik? Samas on ta nii ju 2x teinud.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas elm » 22. juuli 2009, 15:03

Jah, mul on väga "kasvatamatud" deegud, tuppa jääb ikka üht-teist maha, nii põrandale, aknalauale, diivanile - kuhu iganes :8
Kasutaja avatar
elm
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: tln/bl.mount
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 67
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas maleva » 25. juuli 2009, 20:53

Sama probleem, teevad häda kuhu tahavad, kuigi alumisel korrusel on purk kuhu võiksid minna ja 2 korrusel spetsiaalne wc.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Kissu » 25. juuli 2009, 21:10

Sul nad muidugi alles suhteliselt vähe aega olnud ja ehk ei ole omale veel pissi-kaka nurka välja kujundanud? Selles mõttes, et ehk on lootust veel. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Mercar » 25. juuli 2009, 21:34

Üldiselt õpetamine on raske töö. Kõik junnid mis leiad, tõstad spets pissimiskohta. Uriinise saepuru tõstad ka sinna. Muu puuri üritad hoida võimalikult puhta, nt korrused käid lapiga üle mitu korda päevas. Kui loom juhtub õigesse kohta häda tegema, siis kiidad (annad maiust- deegule sobivat maiust, nt rotiga selles osas lihtsam et rohkem maiuse võimalusi)...

Mõne loomaga piisab mõnest nädalast "treenimisest", mõnega läheb kuid. Mõni ei võtagi õppust. Sageli mõne aja möödides muutub loom uuesti laisaks, siis sama asjaga (st tõstad kõik musta saepuru õigesse kohta) uuesti vaja tegeleda...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas postituvi » 01. august 2009, 00:22

Mina andsin alla :p -vähemalt ise ei kavatse mu suslikud puhtust hoidma hakata. See "majake"(ei oska seda muudmoodi nim.), mis oli mõeldud WCks ja kuhu suslad ainult toitu peitsid(vahel harva ka magati seal)-tegin sellest neile liivakasti. Nagu nii teevad nad ka nüüd sinna juhuslikke junne peale kümblemist...
Kuid Mercari antud asja võiks isegi proovida. Samas, kas ei ole aga mu Tiigu(peaaegu 10 kuune)jaoks juba hilja? Siiani pole tal välja kujunenud ühtegi kohta puuris, kus rohkem junne oleks. Ja piss ei paista ju saepurust väljagi- kuidas seda siis eraldada? Mul terve puuri alumine korrus saepurugraanulitega kaetud.
Täna(praeguseks juba eile) just puhastasin puuri- proovingi seda nüüd siis puhtana hoida- st. panna junnid võimalikult ühte nurka, kuid pissit ma "koguda" ei oska.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas maleva » 01. august 2009, 09:02

Pissit kogud nii, et korjad pissised saepuru graanolid/saepuru kokku ja paned ühte kohta. Kui meie väiksed korrustele pissivad, siis panen graanoli sinna sisse, kui kõik on ära imetud, tõstan selle nende wc-sse. Pissil käivad siis wc-s, kuid junnid on siiski kõikjal. Pärast järgmist koristamist tuleb neid uuesti abistada :).
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Mercar » 01. august 2009, 09:26

postituvi kirjutas:Ja piss ei paista ju saepurust väljagi- kuidas seda siis eraldada?
...
kuid pissit ma "koguda" ei oska.
Nagu maleva kirjutas...
See on lihtsam kui on plastkorrused puuril. St kui on loiguke tehtud korrusele, paned sinna veidi saepuru peale ja ootad kuni saepuru selle endasse imeb. Siis tõstad seapuru õigesse kohta ja käid korruse lapiga üle. Kui on võrekorrustega puur siis eriti urinist saepuru kuidagi korjata ei saa.
Mina puuris seda rottidele (mul olid rotid) ei õpetanud. Aga kuna rotid olid 24/7 lahti siis väljaspool puuri sai neile selline koht tehtud kuhu pissida võis. Seal olid küll vanad ajalehed + majapidamispaber. Ja selle õppisid küll rotid kiirelt ära et kui puuri ei viitsi minna siis too koht kõlbab ka. Junnid tehti ikka kõik puuri, väljaspool puure (meil oli neil 2-3 puuri kasutuses mille vahel said nad liigelda ja niisama toas seigelda) junne ei tehtud.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas maleva » 02. august 2009, 21:06

Minu omad õppisid täna ära, et on tore on väljaheidet süüa. Kas see on normaalne?
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Pinto » 02. august 2009, 21:13

SIIT teemast saad ehk vastuse oma küsimusele.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas maleva » 03. jaanuar 2010, 12:41

Minu poisid leidsid, et vanad wc kohad on igavad ja hakkasid esimese korruse nurka laskma. Vanadesse peidetakse süüa, millest selline käitumine?
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Pinto » 04. jaanuar 2010, 14:36

Aeg ajalt nad vahetavadki oma wc kohti. Looduses on põhjuseks see, et üks koht saab liiga mustaks või kolitakse kaugemale. Miks täpselt nad puuris seda teevad, ei tea. Äkki sul ka kolimisega seotud see koha vahetamine?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas maleva » 04. jaanuar 2010, 14:53

Mul on kõik lollused ja mured seotud sellega, et kolisime Tartust tagasi koju. Vanas puuris elasid alguses, siis ei olnud muresid. Nüüd tõime suure koju ja pissivad pm kuhu tahavad, enne käidi ilusti ainult wc-s ja tühjendasime 1-2 korda nädalas neid.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Juku » 07. jaanuar 2010, 12:08

minu deegudel kukub ka häda sinna kuhu juhtub.

tahaks õpetada neid potil käima
Tuti ja Tiila
Deegud
Juku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas maleva » 07. jaanuar 2010, 12:14

Loe teema läbi ja leiad oma küsimustele vastused.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Liismari » 10. jaanuar 2010, 12:45

Imelik, aga minu uus deegu, kelle eile sain, ta on praegu teisest deegust eraldi, aga panin talle alguses karbi liivaga, siis ta hakkas seda pärast kasutama nagu WC-d. Pärast mõtlesin, et ei tohi liiva nii kaua hoida puuris, võtsin liiva välja, panin selle asemel kuivtoitu sinna karpi - ja jällegi näen, et kasutab seda kui WC-d.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Degus » 19. juuli 2010, 15:52

Kuigi minu pätid puhkavad seal ka jalga, siis on pissikasti tähendus selge. Kõik junnid leian ainult sealt. :P
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas postituvi » 19. juuli 2010, 16:03

Sul - Degus siis ju eriti vedanud :D Mul aint Tiigu kasutab pissimiseks kolmnurka(sedagi nii kuis viitsib:P), junnid tehakse ikka kuhu juhtub. Ka jooksurattal joostes lendavad junnid sinna, kuhu poole ratas jookseb ;) Taagu ja Tita aga pissivad ja kakivad kuhu juhtub. Ainuke puhas koht on söögikauss- see on püha, sinna ei tehta häda( kuigi vahel käiakse keset kaussi istumas)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Degus » 19. juuli 2010, 16:41

Meil pissi tehakse ikka saepuru sisse ka, kuid mujale peale saepuru ja wc ei lasta. On jahh vedanud, kahju ainult et pott nii väike on, Dess veel kuidagi oma taguotsa sisse paneb aga Devv peab ennast enne potilkäimist korralikult sättima, seega läheb tal kauem aega. :D Õhtul teen mõned pildid. :D
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas aulim » 19. juuli 2010, 19:14

Minul pissivad mõlemad paberi siise mille ma neile õhtul või hommikul annan.
Suvi ja Deegud- minu elu!
aulim
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas kiizumuzi » 13. oktoober 2010, 19:11

Punkt nagu hoidis meil ikka puhtust suhteliselt. Puuris oli kaks kohta kus käis häda tegemas, põrandal joostes ei leidnud kunagi midagi. Nüüd aga kui uued, siis on puuris neid igal pool, mõlemal korrusel, lendavad ka puurist välja ja muidugi peale toas jooksmist on igal pool junnikesi. Aga eks nad noored ja uued. Sest nagu otseselt pole näinud, et Punkt ka nii teeks, kuid kes teab, õppis väiksematelt. Hetkel siis ole näha, kas Punkt ka nemad koolitab ära või ei. :-)
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kas deegusid saab õpetada "potil" käima

PostitusPostitas deeguplikake » 23. oktoober 2011, 15:33

mõtlen potil käimise all siis seda, et oma hädad tehtaks ühte kohta. Keegi kirjutas, et kui tõsta järjekindlalt pabulad ühte kohta/kasti, siis võib-olla hakkavad sinna käima või siiski mitte :nono: ? Või kuidas seda õpetada?
deeguplikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Pinto » 23. oktoober 2011, 17:03

Täpselt nii ongi- võib-olla õpivad, võib-olla ei õpi ;)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas postituvi » 23. oktoober 2011, 17:08

Mul Tiigu justkui hakkas poegimise järgselt potil käima. Kuid kui pojad kasvasid, arvasid nad, et emmel pole potti vaja ja närisid selle katki :)
Sest tegelikult kui aus olla maandus potti u. iga 10-s junn :P Natuke vähevõitu. Pissil käis mingi aeg tihemini. Taagu ja tited enamasti vältisid seda( va. kui tited seda närisid)
Üldjuhul deegud kuuluvad nende loomade hulka, kelle jaoks elu on liiga kiire, et hädaga potile minna- häda tuleb sinna, kus parajasti oldakse- kasvõi lendab jooksuratta pealt suures kaares laiali :P
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas Kaisu15 » 24. oktoober 2011, 09:17

Meil käib Röpsik jooksmise ajal ajalehepaberi peal häda tegemas.Noh loomulikult võtab mõne paberijupi ka puuri pesa tegemiseks,aga rohkem teeb ikka hädasi .
Kasutaja avatar
Kaisu15
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Potil käimise õpetamine

PostitusPostitas sabata » 26. oktoober 2011, 15:41

Meil üldiselt pissitakse sinna, kuhu juba enne on tehtud. Nuusutatakse ja vaadatakse, et kas see siin on pissimisnurk... Junnid, aga tulevad küll sinna, kuhu juhtub. Ükspäev imestasin, kui korralik meie vanamees ikka on. Ootas puuri ukse juures sülle võtmist ja silitamist ja kui puuri ukse avasin, siis "ütles oota", jooksis ruttu käis pissil ära ja tuli sülle. Nii, et sülle ka ei tehta kunagi.
sabata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist