Närib puuri ja hõõrub karva maha

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas liisakiisu (Teema autor) » 22. oktoober 2004, 12:36

Mu deegu närib alalõpmata puuri ja see tõttu tuleb tal nina pealt karv maha. Muidugi see kasvab tagasi, aga kas saaks midagi teha, et ta ei näriks puuri :?:
liisakiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: deegu hõõrub karva maha...

PostitusPostitas Kairi » 22. oktoober 2004, 13:30

Kas sul on mingeid asju talle puuri pandud, mida ta närida saaks? Kas ta elab sul üksi? Äkki peaksid talle sõbra muretsema ja mingeid närimisasju, siis tal pole igav.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: deegu hõõrub karva maha...

PostitusPostitas liisakiisu (Teema autor) » 22. oktoober 2004, 14:31

närimis asju on tal palju....elab ta jh üksi, sest alguses ta elas meriseaga koos, aga hiljem ta ei lubanud enam meriseal süüa, selle pärast panime nad eraldi........kaaslast ei saa kah võtta sest ainuke variant oleks isane, kuna ta ei luba kedagi oma territooriumile ja hakkab kohe ründama..........ja isast ei saa ju sellepärast kah võtta siis emani pidi ju liigsest poegimisest kurnatuse saama ja, et seda ära hoida peab ju neid eraldi hoidma........
kuigi üks võimalus on vist kuidas saaks talle puurikaaslase on see, et tal oleks ise pojad ühe korra ja siis jätaks mõne emase poja alles, aga isast pole nagunii kuskilt võtta....
liisakiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: deegu hõõrub karva maha...

PostitusPostitas Mariliis » 22. oktoober 2004, 18:29

üksikud deegud kipuvad jah agressiivseks muutuma.
Nagu ma aru saan, siis liisakiisu deegu on emane. Mina soovitaksin sul kõige pealt proovida talle tutvustada mõnda teist emast deegut. Emased saavad tihtipeale paremini läbi.
Teine variant on võtta isane deegu juurde.. ja hiljem kui sa poegi ei taha, siis ühele neist steriliseerimis operatsioon teha.
Isase laenamine ei ole minu arvates kuigi hea mõte.. isane deegu hoolitseb emase looma ja laste eest väga palju. Meie perekonnas on isane olnud isegi suurem lastehoidja kui emane;) Nii palju kui ma lugenud olen, siis ei soovitata emast ja isast peale paaritumist enam lahutada.
Meil oli ka vahepeal probleem selles, et deegud kippusid tihti puuri võret närima. Sellest saime lahti kui sidusime puuri serva sobivale kõrjusele puu oksi.. nüüd närivad nad neid.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: deegu hõõrub karva maha...

PostitusPostitas liisakiisu (Teema autor) » 04. november 2004, 17:08

minu deegu ei huvitu nendest, enam mul pole õnneks seda probleemi, sest tegin talle jooksuratta ja nüüd ta seal ainult jooksebki, vahe peal ikka puhkab ja sööb, aga enam ei näri puuri.... :D
liisakiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Deegud närivad puuri

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. veebruar 2005, 14:43

mul jälle mure:deegud närivad puuri,miks nad seda teevad?puur on täiesti ära näritud.ma panin neile oksi närida,aga ei nad närivad ikka puuri edasi.palun aidake.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud tülitsevad

PostitusPostitas liisakiisu (Teema autor) » 01. veebruar 2005, 15:05

kas neil jooksuratas on...?...see on üks viis närimise ärahoidmiseks......minu deegu näris kah puuri, aga ostsin talle jooksuratta ja nüüd ta enam ei näri... :)
liisakiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud tülitsevad

PostitusPostitas Mariliis » 01. veebruar 2005, 22:04

Eliiz, kas sul on deegud veel eraldi või juba jälle koos?
Närimine on jah üks probleem. Mina olen pannud ka oksi närimiseks, aga mõnikord nad ei huvitu neist tükk aega ja närivad ikka kõike muud, mida ei tohiks. Viimane kuritegu oli see, et sel ajal kui ma deegud pahaaimamatult lahti lasksin, hiilisid need kolm röövlit riidekappi ja hävitasid minu kingad. Muidu on nad puurist väljas olles hirmus korralikud olnud.
Aga ega minagi midagi paremat soovitada ei oska, kui et seo puuri külge igale poole erineva jämedusega oksi. Ja vaata, et deegudel ei oleks võimalus ennast puurist välja närida.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Deegu hävitab puuri

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. aprill 2005, 16:14

Mul on deegu olnud 2 kuud ( isane ja hetkel 5 kuune). Selle aja jooksul on ta oma puuri praktiliselt juppideks närinud. Ta ei ole millegagi rahul. Kuigi saab piisvalt vabaduses joosta. Ta karjub ja koguaeg närib oma puuri. Ma ei oska temaga enam kuidagi käituda. :( Kas ka teie deegud on rahulolematud. Äkki oleks tal sõpra vaja?
Mida saaksin teha?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paluks abi.

PostitusPostitas liisakiisu (Teema autor) » 22. aprill 2005, 18:12

mul elab emane deegu üksi...alguses näris puuri, aga kui ostsin talle jooksuratta rahunes maha ja nüüd on mõnus rahulik....ei näri enam puuri...
liisakiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 23. aprill 2005, 13:04

Aga võib olla on selle pärast see tingitud,et tal pole seltsilist.:P
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Paluks abi.

PostitusPostitas Mariliis » 23. aprill 2005, 21:08

Kui deegud tahavad, siis nad võivad ikka tõelised hävitajad olla. Teise deegu juurde võtmine oleks loomulikult kõige parem lahendus, kuid isasele teist isast juurde võtta ei ole niisama lihtne .. ja võibolla sa emast ei taha..
Mul olid deegud alguses väikeses plastpuuris, see oli ikka tõeline katastroof.. kogu aja tegelesid nad siis kahekesi puuri hävitamisega. Kahe nädala pärast ei olnud enam puuri võimalik nii kinni panna, et nad sealt ennast välja ei oleks venitanud.
Suuremas võrepuuris on nad rahulikumad - vahepeal närivad võret aga peamiselt närivad nad ikka puutükke, mille olen neile närimiseks pannud.
Enne kui sa tormad poodi teist deegut ostma, siis vaata, et su puur oleks piisavalt suur - muidu saad sa kaks deegut, kes mõlemad tegelevad puuri hävitamisega.. ja teiseks proovi puuri panna oksi närimiseks ja kui sul veel jooksuratast ei ole, siis see võib tõesti abiks olla.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegu hävitab puuri

PostitusPostitas paraboa » 30. aprill 2005, 17:38

Minu pintselsabad läksid ka kevadel mingi hetk päris pööraseks . Terve sügise ja talve olid kenad mõistlikud loomakesed - närisid oksi ja jooksid rattas , vahel järasid puurivõret ka . Siis korraga võtsid kätte ja pistsid nahka heinasõime ja poole oma vannist :eek: Heinapesa mis mitu kuud terve püsinud veel takkajärgi...Kui hoolega mõtlema hakkasin , et mis on teisiti , siis tuli ette ,et heina sorti vahetasin ju - mu teistele närijatele meeldis uus pehmem hein märksa rohkem ,aga deegudel jäi vist närimist väheks. Ega midagi , ostsin nende jaoks jälle paki seda kõva varrega kõrrelistega heina ja loomakesed ka jälle mõistlikud :P Äkki peaksid oma poisile ka pisut kõvemat heina andma (on üks selline kohalik ,poolekilostes pakkides , kus pikad kõvad kõrred sees )
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Närib võret ja hõõrub karvad maha

PostitusPostitas sannu10 » 05. detsember 2005, 14:41

Mul on kodus isane deegu.olnud meil juba kaks kuud,kuid nüüd siis on hakanud ta närima puuri võresid.tänu sellele on ta nina pealt omal karvad kõik maha õõrunud.ei oska nagu midagi peale hakata,et ta nii ei tee.pannud olen talle mänguasju ja tegelen palju temaga,kuid ikka närib.äkki keegi oskab nõu anda.
sannu10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas triini22 » 05. detsember 2005, 15:16

Ma arvan ,et tal on ikkagi igav. Soovitaks talle kaaslane osta. Ükskõika kui palju sa temaga tegeled, ei suuda sa asendada teist looma.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Puuri närimine

PostitusPostitas kiisumusi » 05. detsember 2005, 16:55

Mida teha,kui mul deegu närib puurivõret koguaeg. Tal sellest juba nina pealt karvad maas. Tal on jooksuratas,närimiseks igasuguseid asju,turnimiseks toru,mis viib ka puurist välja. Kuid ikkagi närib seda. Mul lausa mure sellega,sest see nina ei meeldi mulle üldse nii. See on kole,kui aus olla. Ja temaga tegeletakse ikka koguaeg ja väljas saab ka palju ringi joosta. Ning kassiga meeldib talle ka mängida. Äkki keegi oskab nõu anda,et ta enam nii ei teeks ja lõpetaks selle.
kiisumusi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kert » 06. detsember 2005, 18:39

Noo, deegudele meeldib puitu närida. Minul on paju oks - mille peal nad jooksevad ja õunapuu oks - seda nad närivad. Vahetan õunapuu oksi iga nädal ( Puuri pesu ajal ) Mul ka ikka natuke närivad puuri ja nina on must, aga seda ainult natuke.
See olen mina.
Kert
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 3
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Närib võret ja hõõrub karvad maha

PostitusPostitas kiisumusi » 09. detsember 2005, 08:33

Miks üks deegu puuri närib, ei oska öelda. Meie omad närivad ka, mõnikord üpris aktiivselt. Kindel on aga see, et igavusest seda ei tehta. Meie deegude elu peaks küll lõbus olema, kuid mõnikord võetakse ikka puurinärimine ette nii, et see lausa koliseb.
kiisumusi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Närib võret ja hõõrub karvad maha

PostitusPostitas kiisumusi » 10. detsember 2005, 11:52

Nüüd avastasin viisi,kuidas ta seda enam ei tee.Kuna ta just näris seda uksealust võret ja mujalt mitte,siis natike painustasin seda. Ning panin sinna need närimispulkadest plastmassi tükid,millega saab seda pulka puuri külge riputada. See õnneks aitab,sest tal ebamugav närida. :D
kiisumusi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas raheldeegu » 12. detsember 2007, 14:11

Minu diego närib ka puuri vore.Nii et jahh täitsa korralik probleem kohe.
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas TekuNeku » 25. detsember 2007, 19:33

Mul on tegelikult sama jama tal muidugi on puu mida närida ja seda ta ka närib
Deegud ja muud närilised on armsad. :)
Kasutaja avatar
TekuNeku
Mina ei oska kasutada otsingut!
 
Postitused: 21
Teemad: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas raheldeegu » 11. jaanuar 2008, 22:00

nüüd ta lõpetas ära sellenärimise nüüd ta sõidab rattas
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kuidas saada lahti puuri pidevast närimisest.

PostitusPostitas raheldeegu » 06. juuni 2009, 13:05

Pealkiri ütleb kõik.
Ma hakkan kartma et nad hõõruvad oma nina liiga palju.
Viimati muutis samton 06. juuni 2009, 13:14, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas kellyrott » 12. mai 2011, 19:44

Minu deegud närivad puuri alust...eelmisel puuri alusel nad juba närisid augu sisse ja said välja :sad: aga nende puuris on piisavalt palju tegevust ja närimist :dunno: mida teha ?
Kasutaja avatar
kellyrott
Naerata,sest homme on veel hullem...
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 833
Teemad: 15
Pildid: 2
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas DBS » 12. mai 2011, 19:48

Minu deegud ei näri üldse puurialust. Ainult võresi natuke.
Kasutaja avatar
DBS
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 426
Teemad: 10
Pildid: 56
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Mees
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas salomelole » 12. mai 2011, 21:00

Minu deegud on omale augu teinud nagu mõned teate, aga kuna mul on puur isetehtud, on ka puurivõred ruudukujulised ja deegud ei saa eriti hästi närida, vahest nad närivad ust jms aga muidu ma toon neile maalt oksi.
salomelole
Õigekiri longab
 
Postitused: 32
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas kiizumuzi » 12. mai 2011, 22:33

Minul närivad nad võresid siis, kui nad tahavad välja, või ootavad süüa. Kui aga väiksemas puuris, siis nad närivad kõik puurivõresid ja ka plastmassi, aga eks see juba sellepärast, et väike puur ja tegevust ei ole nii. Aga seal nad vähe aega, puuri koristamisel, või kui vaja lahutada nad. Suures puuris on seda üliharva.
Kiisu Nupsu, Hamsud Välk ja Pauk
Kasutaja avatar
kiizumuzi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 541
Teemad: 5
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas Melissa » 01. juuni 2011, 06:37

Minul oli sama mure , enam ei ole :D . Sinu deegu(de)l pole midagi , millega mängida /sõita . Proovi talle suurem ratas osta, kui tal veel pole, ja siis midagi , puuoksa , et ta närida seda saaks ,aga pese kindlasti ära!
2 deegupoissi , 30 kala .:)
Melissa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Närib puuri ja hõõrub karva maha

PostitusPostitas MinuDegu » 06. aprill 2012, 09:07

Olen teinud kõike olen pannud neile oksi ja ratta olen pannud kuid neid ei huvita see nad ainult närivad
MinuDegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Närib puuri!

PostitusPostitas kellluuuu » 25. juuli 2012, 22:12

Tere!
Lugu selline, et deegu närib puurivõret ja kisub seda hammastega, kui süüa panna, siis rahuneb maha aga ma ei saa ju koguaeg sööta teda. Mõnikord teeb ta seda vist ka teistel põhjustel, mida ma peaksin tegema? öösel ei saa üldse magada :bang:
kellluuuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline