Kas deegusid võib toas vabalt jooksma lasta?

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Kas deegusid võib toas vabalt jooksma lasta?

PostitusPostitas Riina1958 (Teema autor) » 22. aprill 2018, 10:24

Olen palju aastaid rotte lemmikloomadena pidanud. Nad on mu südame külge kasvanud ja ma tean nendest üsna palju. Nüüd on aga juhtunud nii, et ma ei suuda nende lühikest eluiga, sagedasi haigestumisi ja surma enam taluda. Mõtlesin siis deegude peale, nad on sümpaatsed loomakesed ja eluiga kolm korda pikem.
Kuna ma deegudest eriti ei tea, siis küsiksin siin foorumis targematelt.
1. Kas kaks deegut saavad puuris olles 24 tundi ilma minuta hakkama? 24 tundi on minu tööpäeva pikkus.
2. Kas deegud peavad ilmtingimata põrandal jooksma, või sobiks ka diivan nagu rottidele?
3. Kui palju üks deegu juhtmeid närida jõuab, kui madalalt alates peab juhtmeid peitma? Kui kõrgele ronib/hüppab?
4. Kas on iseloomu erinevusi emasel ja isasel?
Kas soovitaksite mul edaspidi deegud võtta?

Olen tänulik kõikidele vastajatele :biglove:
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kas deegusid võib toas vabalt jooksma lasta?

PostitusPostitas darkhelen » 05. mai 2018, 11:56

1. Jah, nad saavad hakkama 24h, kui vesi ja toit on olemas ja turvalisus tagatud (ei ole võimalik endale midagi sobimatut puuri tõmmata).
2. Ikka võivad joosta ka voodis. Kuid nad on osavad kadujad. Oluline on neile inimest tutvustada- olen kohtunud (ja hoiukodu pakkunud) väga erinevate deegudega, kuid üks on ühine- kui nad on inimesega harjunud, siis on nad väga vahvad sõbrad.
3. Ikka jõuab närida :D tuleb jälgida. Nad on üsna kiired ja osavad. Mööda sirget seina nad siiski üles ei roni, 20 cm peaks olema üsna okei.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron