Lehekülg 1/1

PostitusPostitatud: 01. veebruar 2005, 08:56
Postitas Miki&MinniClub
deksu kirjutas:miks deegud koguaeg käsi närivad isegi puhtaid


Kui sa käsi pesid ,kas sa pesid seebiga?
Kui sa seebiga pesid ,siis deegu tunneb mingit lõhna ja proovib kas see söödav!:D

PostitusPostitatud: 01. veebruar 2005, 19:52
Postitas Gerbil
Kui deegud on just saabunud, ei maksa neid eriti puudutada. Kui nad niisama näksivad (või ka veidi valusalt), siis on see lihtsalt sellepärast, et neile ei meeldi et sa neil minna ei lase. (nt. istud põrandal deegu käes). Kui asi läheb juba vereni siis esialgu ei maksa üldse puutuda teda. Ootame mida Mariliis selle peale vastab :) .

Re: Miks deegud käsi närivad?

PostitusPostitatud: 01. veebruar 2005, 22:12
Postitas Mariliis
Mina vastan nii:
deegud ikka näksivad vahetevahel käsi ja küüsi kipuvad ka närima, kui läbi võre ette anda, aga miks, seda ma ei tea. Kui neile midagi uut puuri panna, siis kipuvad nad ka kõigepealt hammastega järgi proovima, kas uustulnuk ikka süüa kõlbab. Aga see on selline väike näkitsemine, ilma kellelegi haiget tegemata.
Teine asi on siis, kui sa oled ise just söönud ja käed lõhnavad toidu järele või oled kokku puutunud mõne teise loomaga. Sel juhul võib ikka päris korralikult hammustada saada.
Deegude iseloom on ka väga erinev ja mõni loom võib ka enesekaitseks hammustada. Puuris sees on deegu territoorium ja kui sa seal tahad midagi teha, näiteks deegule pai, siis tee seda ettevaatlikult ja nii, et sa deegut ei ehmata.

Re: Miks deegud käsi närivad?

PostitusPostitatud: 13. märts 2008, 09:12
Postitas tipsike
sellepärast et ta tunneb käe peal mingit lõhne ja ta tahab seda maitsta

Re: Miks deegud käsi närivad?

PostitusPostitatud: 24. juuli 2009, 20:15
Postitas Liismari
Aga ma olen lugenud, et kui tahad deegu kätte võtta, peab panema oma käe puuri ja ootama, et deegu ise sinna tuleb. Aga äkki hakkab ta hoopis kätt närima? Kuidas siis ta kätte saada? :umm:

Re: Miks deegud käsi närivad?

PostitusPostitatud: 05. august 2010, 10:24
Postitas Pipsik
oota, kuni ta on sobivas kauguses ja siis võta ta ettevaatlikult mõlema käega kõhu alt ja tõsta ta endale sülle või kuhu iganes. :)

Re: Miks deegud käsi närivad?

PostitusPostitatud: 03. september 2011, 11:15
Postitas RoxyAlis
Ma hakkasin üks päev redelit panema ja deegu hammustas mul kaks korda vere välja! :dunno: :hurt:

Kui keegi teab mida teha siis aidaku. ei julge anam isegi sööki kaussi panna kohe jooksevad alla ja Roxy jälle hammustab.

Re: Miks deegud käsi närivad?

PostitusPostitatud: 21. jaanuar 2014, 20:58
Postitas kkikikiisu
Minu deegud ka näksivad rahumeeli mu sõrmi. Võtavad kahe käpukese vahele ja ikka proovivad järgi. Enamasti haiget nad ei tee, tundub, et proovivad järgi nagu ka kõige muu uuega, mis puuri satub. Kõik asjad tuleb esialgu hammastega järele proovida, siis jäetakse rahule. Vahepeal kardan, et äkki hammustab liiga tugevalt, aga ei ole juhtunud nii. Liigutan sõrme ja kõik jälle korras :)