Deegude suhted teiste loomadega

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 23. jaanuar 2005, 00:39

Millised on teie deegude suhted teiste lemmikutega? Millist looma peavad teie deegud vaenlaseks, millise loomaga võiks deegu ühte puuri jagada?
On ju teada fakt, et deegud on väga seltsivad loomad. Looduses elavad näiteks deegudega samades urgudes tšinštiljarotid.
Nüüd aga minu kogemustest:
Selleks, et deegudel kolmekesi igav ei hakkaks, elab meil deeguperekonnaga ühes puuris ka lontkõrv.
See lontkõrva sattumine deegudega samasse puuri ei olnud üldse planeeritud sündmus, aga juhtus nii, et jänesele sai ajutiseks elamiseks eraldatud deegupuuri (see meil igavesti suur) alumine korrus. Mõne aja pärast lasime deegud ja jänese korraga puurist välja - deegud siis käisid ümber jänese, uudistasid tema lontis kõrvu ja meie vanem emane hakkas hirmsasti jänesega pahandama. Igaljuhul oli selge, et neid loomi me ühte puuri ei pane.
Järgneva paari nädala jooksul tekkis deegudel kinnisidee, et kuidagi tuleb pääseda selle suure, ähvardava ja saladusliku loomani. Mõeldud, tehtud. Puuri eraldavasse vahelakke tehtud auk suurened iga päevaga ja peagi pääsesid deegud jänesele külla. See ei olnud just sõbralik visiit.
Et selliseid "visiite" rohkem ei toimuks panime vahelakke näritud augu peale suure raske puupaku. Edasised sündmused olid mõnevõrra üllatavad. Kusagil nädal või umbes nii oli kõik rahulik. Aga siis hakkasid deegud kuidagi jälle jänesel külas käima. Hommikul tööle minnes kontrollisime, et puupakk oleks omal kohal - õhtul oli see jälle ära nihutatud. Kohe kindlasti ei suutnud seda teha üks deegu. Ja ükskord juhtusimegi nägema seda, kuidas kolm deegut täiesti üksmeelselt puupakku nihutasid. Mul pole just kuigi palju koduloomi olnud, aga sellist üksmeelset koordineeritud tegevust nägin ma esmakordselt.
Lõpuks otsustasime deegud ja jänese päris kokku lasta, ilmselt poleks muidu puurist midagi alles jäänud.
Praeguseks oleme jänest ja deegusid juba mitu kuud ühises tsoonis hoidnud. Esialgu tuli ette natuke kaklemist ja jänese hirmutamist - deegud liiguvad tema jaoks natuke liiga kiiresti vist. Nüüd on loomade omavahelised suhted üsna sõbralikud. Täna koju tulles leidsin deegud jänese seljast magamast;)
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas liisakiisu » 23. jaanuar 2005, 12:13

minul elas deegu alguses meriseaga ühes puuris....kõik oli korras nad said hästi läbi....aga kui deegu sai vanemaks siis ta ei lasnud meriseal enam süüa viskas toidukaussi kõhuli ja lükkas merisea ära, vahel läks isegi kallale ja kuna merisiga lasi endale pidevalt nii teha, siis otsustasin nad eraldi puuridesse panna....aga kui nad põrandal jooksevad, siis nad saavad omavahel hästi läbi, deegu ees ja merisiga järel ja vahel kui ma puure puhastan siis nad on ühes puuris ja saavad läbi, aga kui pikemaks jätta siis deegu hakkab jälle merisiga kiusama......
koeraga ei saa ta läbi kuna koeral on jahiinstinktid ja kassiga kah ei saa sest kass arvab, et deegu järjekordne rott kelle peab ära hävitama......
ja liivahiirtega ei saa läbi kuna deegu tahaks neile väga kallale minna, ühekorra hoidsin tuttava liivakaid ja deegu läks närvi kui ta neid nägi, ja tahtis läbi puuri minna, et neile kallale minna....
Viimati muutis Endised kasutajad 17. mai 2005, 14:31, kokku muudetud 1 kord.
liisakiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Maali » 08. veebruar 2005, 17:51

kui mu deegud(2 emast) on praegu u.4 kuused ja ma tahaks neid hoida ühes puuris noore hollandi kääbusküülikuga, siis kas nad saaksid omavahel läbi?
Maali
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. veebruar 2005, 20:15

kui sa julged riskida...sest deegud teiste loomade vastu pisut kiusakad ja jänkudel on tugevad suured hambad... :roll:
Viimati muutis Endised kasutajad 17. mai 2005, 14:25, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 08. veebruar 2005, 22:00

eks sa proovi neid vaikselt üksteisega harjutada. Mul nagu ma enne kirjutasin, elavad ühes puuris 3 deegut ja kääbusküülik - algul ei tahtnud kuidagi kokku sobida, aga praegu on küll üsna rahulik.
Vahetevahel juhtub, et deegud ehmatavad jänest või vastupidi jänes oma suure koguga üritab deegusid toidu juurest ära ajada, aga üldiselt on rahulik.
Tegelikult on deegud ju väga sotsiaalsed loomad ja ka looduses ei ela nad oma urgudes päris üksi. Nendega samasid urge ja käike jagavad veel ühed huvitavad loomad - tšintšiljarotid. Need on öise eluviisiga deegusuurused loomakesed.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. mai 2005, 20:14

Mina mõtlesin, et teen proovi ja tutvustan deegule oma kääbus hamstrit. Päris sinna puuri ma teda jätta ei saaks anyway, sest hamster on lihtsalt nii väike, et mahub puurivõre vahelt välja. Aga point.....deegut küll huvitas, et kes see on ja jooksis tal järgi aga hamster oli täpselt sellise näoga, et ei näe ka deegut!!!! Hamstri eesmärk oli kõik deegu toit põske pista ja ruttu oma koju tagasi minna :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 28. mai 2005, 20:25

Hmm... No aga mis edasi sai :o ?
Et väga offtopic ei oleks, räägin ka oma deegude suhetest teiste loomadega... Nimelt minu liivahiired teeksid hea meelega deegudele säru, ja paistab, et hoopis deegud kardavad neid :P .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ja deegu...

PostitusPostitas Piiksu » 01. oktoober 2005, 14:39

Aga, kas deegut ja merisiga võib ühes puuris pidada? :?
Piiksu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu ja merisiga

PostitusPostitas Röövelpastor » 01. oktoober 2005, 16:49

Meie isane merisiga elab isase deeguga mõnusalt ühes kuudis, kismat ei ole, magavad teineteise kaisus, söögi saavad ka jagatud (kuigi deegule panen terad kindluse mõttes kõrgemale, et need kõik merisea kõhtu ei läheks).
Aga deegudest abielupaari ma küll meriseaga kokku panna ei julgeks, mine tea, mis nende pisiröövelloomade lastekaitseinstinkt neid tegema panna võib.
Röövelpastor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegu ja merisiga

PostitusPostitas paraboa » 02. oktoober 2005, 22:56

Kes tahab oma silmaga vaadata , kuidas selline kooselu sobib , võib loomaaeda elevandimajja sisse astuda . Seal on suures klaaskastis selline mõnus ekspositsion , kus on koos aguutivärvi merisead , deegud ja lisaks veel tšintšillad . Ühtmoodi toredad tegelased kõik ja looduses elavad ju samades kohtades :)
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 03. oktoober 2005, 03:02

Ainult, et puur peab siis väga suur ja piisavalt kõrge olema - merisead elavad peamiselt puuripõrandal, deegud kõrgemal, siis ei lähe nii suure tõenäosusega kismaks.
Loomaaias on lahe näide jah (aga vaadake ka sealseid tingimusi :)).
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas sonja » 30. august 2008, 19:50

meil elavad koos kaks tsintsiljat,kaks merisiga ja deegu.Deegu magab tsintsiljadega koos,peidab ennast nende kasukasse ja kõik see kamp saab väga kenasti läbi.
Viimati muutis samton 30. august 2008, 20:14, kokku muudetud 1 kord.
sonja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Pinto » 31. august 2008, 09:48

Kuidas sa neid toidad? Deegudel on teadaolevalt üsna range menüü, et nad terved oleksid. Ja millises puuris nad pesitsevad?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas itaalja » 22. september 2008, 13:56

Meie deegud on üsna riiakad.Merisigadega kippuvad kohe tülli pöörama.Jänkudega nad eriti ei nori,aga õrritamas käivad küll.Et meie oleme puurist väljas,aga sina oled puuris.Aga tavaliselt kui kõik koos vabadust naudivad siis igalühel on omad tegemised ja asjaajamised.
Kasutaja avatar
itaalja
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 3
Asukoht: Otepää
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Nöbsike » 18. november 2008, 18:46

Kui mul oli 3 deegut ja 2 liivahiirt, siis nad ei kavatsenudki vist koos elama hakata, nad olid traadiga (võrguga) eraldatud paar kuud, tundsid iga jumala öö ja päev üksteise lõhna, aga ei. Nad isegi läbi traadi hammustasid üksteise käppi ja ninasi verele, nii et eemaldasin nad ühest puurist ära.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegud vabapidamisel

PostitusPostitas Poku » 26. juuli 2009, 15:12

Tere,Niisiis meie perele lisandub veel 2 deegu poissi.
Meie küülik aga elab vabalt toas ja ta on väga hästi ära õppinud kuhu tuleb hädad teha.Sooviksin teada kas oleks võimalik pidada kahte isast deegut ja 1 emas jänest koos.Minu arust ei tohiks nagu mingit probleemi olla.;)
Allkiri eemaldatud - tutvu foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Poku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Pinto » 26. juuli 2009, 16:34

Kui nad üksteist ka aktsepteerivad, siis kõige raskem on deegude õige menüü jälgimine. Paljudes küüliku toitudes on sees antibiootikumid, mis deegule võivad olla surmavad ja küüliku toit ei sobiks ka koostisainete poolest deegudele, kellel valest toitumisest palju terviseprobleeme tekib. Deegude tervise huvides oleks siiski parem neid eraldi puurides hoida. Toas koos ringi jooksmine on teine asi.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Poku » 26. juuli 2009, 17:04

Kumbgi poleks puuris.
Ja jänkule ei ostagi neid kuiv toite, vaid heina ja värsket.
Vahest vitamiini tõlvikuid ainult
Allkiri eemaldatud - tutvu foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Poku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Teemad: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Liismari » 20. august 2009, 13:41

Minul on soov osta omale emase merisea ja deegu on ka emane. Ühte puuri ma neid kindlasti ei pane elama, aga kui põrandal lahti lasen ühel ajal, siis vaatame, mis saab.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Degus » 20. august 2009, 19:30

Ei elanud koos, aga magasid ja mängisid küll, jutt käib nimelt minu isasest deegust ja kassist. Isegi pilte on tehtud, kuidas mängitakse. Leidsin ükskord koos kastist magamaski, kuid kui asi toidu juures toimus, siis deegu hakkas kaitsma, kass muidugi kiusama, seega said nad koos olla vaid siis kui deegu toas lahtiselt oli, enamus aja ka minu järelvalve all.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas tiku » 25. oktoober 2009, 16:33

Ma tahan teha endajuures ühe niiõelda närilistepeo,kuhu tulevad minu sõbrannad oma loomadega.
Mulle tulevad 1hamsu,1minihamster,1merisiga
Kuidas nad omavahel hakkama saaksid?
Elu ilma minu nunnudeta oleks liiga mõttetu.
Kasutaja avatar
tiku
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: tallinn-kolde pst
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Pinto » 25. oktoober 2009, 19:58

Võõrad loomad sinu deegude territooriumil on nende silmis sissetungijad ja suure tõenäosusega minnakse kallale. Mina ei hakkaks loomakeste tervisega riskima ja neid kokku küll ei laseks.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Liismari » 21. november 2009, 23:17

Aga kas midagi ei juhtu, kui tutvustada emast deegut isase meriseaga? Ja kuidas see tutvustamine õietigi käib?
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Degus » 22. november 2009, 10:27

Deegude tutvustamine meriseaga võib kujuneda kaheks: Üks on keeruline ja teine täiesti lihtne.
Ühesõnaga, ka mina proovisin suvel, kui maal olin deegu panna ajutiselt meriseaga kokku. Esialgu kartsin ikka seda hullemat - merisiga hammustab deegut, aga ei. Merisiga oli väga rahulik ainult tiba kartis. Siis vaatasin kuidas deegu meriseasse suhtus. Kusjuures väga viisakalt. Ainult et alati kui deegu tahtis merisea kõhu alla magama minna, siis merisiga võpatas ja lendas nagu tuul puuris ringi. Kuid diivani peal magasid küll teineteise kaisus ja midagi hullu polnud.
Emasel deegul on kombeks pidevalt kedagi põrandal taga ajada. Nii ta tegigi, küll oli kuulda merisea küünte klõbinat ja vastu seina libisemist. Aga õhtuks olid ikkagi kõik nii väsinud et magasid koos.
See oli nüüd see positiivne versioon, minul pole negatiivset olnud ja ma tegelikult ei kujuta ettegi, kuidas merisiga ja deegu kaklema läheksid.
Kasutaja avatar
Degus
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1139
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Deegu ja Hamster ?

PostitusPostitas deeguke » 11. märts 2010, 20:08

Tervist. Tahaksin küsida, et kas Deegu ja Hamster sobivad kokku ? Poemüüja ei oskanud selle peale midagi öelda, aga ütles, et see natuke imelik. Nagu selles mõttes kas sobivad kokku, et kas nad võivksid olla ühes puuris ? Endal veel ei ole hamstrit, aga tahaks ja teist puuri mul pole. Deegu ei tohiks ju Hamstrit ära süüa. Loodan vastuseid :)
Deegud : Leenu, Nöps ja Tupsu
Kasutaja avatar
deeguke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Pinto » 11. märts 2010, 22:05

Deegudel ja hamstritel on erinev menüü- hamstritele sobilik toit ei sobi deegudele ja kuna deegud enamasti heina sööma peaks, siis jääb hamster nälga (tema heina ei söö). Nii et juba toitumise pärast ei saa neid kokku panna.
Hamstrid on ka üsna territoriaalsed (eriti kuldhamstrid) ja võivad deegud rünnata. Sama võib teha ka deegu, kui mingi imelik sissetungija tema territooriumile panna. Seega üsna suure tõenäosusega nad läbi ei hakka saama, kuna deegud on oma territooriumil ju ka kahekesi.

Parem on mitte katsetada- ühe päevaga sa neid kindlasti ei tutvusta ja tõenäoliselt ei võta deegud hamstrit kunagi omaks, nii et pead ikka hamstrile teise puuri muretsema.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Iiriz19 » 10. mai 2010, 18:33

Minul elasid kääbushamster ja deegu koos:)
Igavesti vahvasti tegelesid ja deegu pesi teda:)
Aga nyydseks minu hamster surnud
Iiriz19
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 3
Pildid: 0
Asukoht: Lahti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Deegud ja chinchilla ühes puuris?

PostitusPostitas katrinku » 03. september 2011, 08:12

Kas deegud ja chinchillad sobivad ühes puuris koos elama. Puur on küllaltki suur 100x110x65.
katrinku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas Pinto » 03. september 2011, 10:01

Menüüd on looduses deegudel ja tšintšiljadel kõige sarnasemad (elavad enamvähem ühes piirkonnas), nii et toiduga probleemi ei teki.

Kui tahta selline kooslus luua, siis peaks alustama nende tutvustamisega juba varakult, st siis kui loomad on noored. Nii õpivad nad üksteisega koos elama. Tuleb aga meeles pidada, et igal loomaliigil on talle omane kehakeel ja häälitsused, mida teised ei oska. Nii võib ka pikalt koos elanud deegul ja tšintšiljal tekkida üks hetk lahkarvamusi teineteise mittemõistmisest.

Kui kodus on aga olemas juba üks antud loomadest (täiskasvanu), siis tõenäoliselt läheb tutvustamine üsna keeruliseks ja loomale oleks lihtsam ja parem siiski elada koos oma liigist kaaslasega.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude suhted teiste loomadega

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 11. september 2011, 20:36

Minu deegud suhtlevad kassiga piiksudes. Pigem pahandavad, aga see selleks. Siiski suhtlevad. Kassi ajab see aga kiskjalikumaks, deegud seda kahjuks ei tea ja jätkavad oma lollitamisega.
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Ahrefs [Bot] ja 1 külaline

cron