Üksik deegu

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Üksik deegu

PostitusPostitas Timbulimbu (Teema autor) » 22. juuli 2011, 21:59

Mu deegu on üks õige imelik loom(isane). Ma olen talle juba pikemat aega üritanud "sõpra" soetada aga kõik korrad olen ebaõnnestunud.
Sõbrannal olid ka deegud aga tal üks suri ära ja emane jäi alles. Mõtles siis et kolivad minu vanapoisiga kokku. Aga ei. Nii kui ma nad puuri panin läksid nad kaklema nii et karvatuustid lendasid. Viisin tüdruku tagasi.
Selle peale sõbranna arvas et ma tegin valesti et kohe kokku panin. Et oleks pidanud väljaspool harjutama.. no okei minu viga. :ups: Sõbranna mõtles siis ikkagi et ei taha loomast loobuda ja võttis omale teise emase juurde.
Siis ühest foorumist leidsin tädi kes andis oma deegud ära. Tahtsin temalt emast. Pani mulle ühe karpi ja ütles et see on emane ja ma tulin temaga siis rõõmsalt koju et oma loomakest rõõmustada.
Panin nad siis põrandale. Seal nad olid mõlemad näod vastamisi, püsti, ja peksid sabasid vastu maad. Vahepeal kui kumbki eest ära jooksis teine jooksis järgi. Päris ninapidi kokku ei läinud ja mingi vahemaa oli sees koguaeg. Kui liiga ligidale mindi siis kohe püsti ja sabadega vastu maad. Ma loll vaatasin et oi nad meeldivad teineteisele. Liputavad saba ja puha. Teine päev veel vaatasin neid põrandal nii tiirutamas ja kui ma nad siis ühte puuri lükkasin läksid nad kaklema nii et minu vanapoiss sai haavata ja veritses külje pealt. Selle peale ma krabasin tädi käest saadud degu ja võrdlesin piltidega netis... no ta oli nii isane kui üldse olla saab :nono:
Viisin tagasi ja vaatasin ise tagumikud üle. Võtsin emase. Kindlalt emane. Käisin temaga isegi loomaarsti juures kontrollimas kas ikka on.
Põrandal harjutades oli kõik ok. Sörkisid järel, nuuskisid. Tundus kõik ok. 3-4 päeva olid nad erinevates puurides, said läbi võre nuuskida ja põrandal olla. Ja siis panin nad kokku. Ja nädal aega peale harmoonilist kooselu tulen ma töölt koju ja mu vanapoiss on tibil kuklasse augu närinud ja tibi surnud.
No olen ma loll või mida?? :shock:
Deegu peaks nagu karjaloom olema we??? Või mida ma valesti teen. Krt puurigi nühkisin alati üle korralikult et vana looma lõhna sees ei oleks. :sad:
Poiss on 2 aastane. Mul on loomi üksjagu olnud aga sellist selli näen esimest korda kes kellegagi läbi ei saa.
Juss <3 Nööp
Kasutaja avatar
Timbulimbu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksik deegu

PostitusPostitas samton » 22. juuli 2011, 22:06

Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksik deegu

PostitusPostitas Timbulimbu (Teema autor) » 22. juuli 2011, 22:45

Aitähh samton. Printisin õpetuse välja ja homsest alustan uuesti...
Juss <3 Nööp
Kasutaja avatar
Timbulimbu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksik deegu

PostitusPostitas Annukaz » 26. juuli 2011, 12:37

Mul oli alguses täpselt samamoodi, aga pärast harjusid üksteisega ära. :)
Kasutaja avatar
Annukaz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 4
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksik deegu

PostitusPostitas LoveIsbestMagic » 27. juuli 2011, 15:13

Muide. Emast ja isast deegut ei tohiks kokku panna, kui ei ole soov poegi saada. Nad võivad paarituda igal ajal ja siis on oioi...

Minu deegud on isased ja eks neil mõnikord ikka läheb kaklemiseks. Nad on vennad. Sellised väikesed nägelused toimuvad nende vahel. Aitab see, kui löön vastu puuri. Siis on rahu jälle majas.

Soovitan sul panna mõlemad deegud voodi peale. Mina proovisin, mul see küll ei aidanud, sest mõlemad tundsid rohkem huvi selle voodi vastu. Puuri panin nad kohe alguses kokku. Oli üks piiksumine ja kaklemine, aga mina jalutasin toast välja ja tulin tagasi... Voala! Magasid üksteise peal.

Soovitan lugeda muid teemasid ja loodan, et mu jutust on abi!
Ilma loomadeta poleks elu, aga ilma eluta poleks ka loomi.
Cesare - kiisupoiss ja Pisike - deegupoiss, R.I.P: Dumbo - väike ja väga noor deegupoiss ja Lötu - ka deegupoiss
http://kuldneretriiver.forum.co.ee/
http://koerakuut.forum.co.ee/forum
Kasutaja avatar
LoveIsbestMagic
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 520
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksik deegu

PostitusPostitas Pinto » 27. juuli 2011, 16:33

Tutvustamise üks raudreegel on, et alguses sa jälgid kokku pandud deegusi, mitte ei jaluta minema! Võib niiviisi õnneks minna, aga suure tõenäosusega on sul pärast kaklusest räsitud deegud hoopis puuris.

Tutvustamisel peab ikka jälgima teiste järeleproovitud võtteid, sest muidu ei pruugi asi õnnestuda ja lõppebki mõne deegu surmaga.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksik deegu

PostitusPostitas Timbulimbu (Teema autor) » 19. august 2011, 07:22

isaseid ei õnnestu mul siiamaani kokku panna. mõlemad on turris nagu siilid. läbi võre vaatavad teineteist tigedalt. turtsuvad ja käivad närviliselt edasi-tagasi löövad saba vastu maad nagu tahaks kohe tou ära panna. kui nad põrandale panen sis ajab vana deegu uut taga ja uus lidub nii kus vähegi jõuab eest ära. kui kätte saab tahab peksa anda. siis viskan neile rätiku peale ja nende koosoldud aeg saab läbi... ja jälle läbi võre teineteist vaatama. varsti juba kuuaega proovinud aga ei mingeid tulemusi... :(
proovin kuuaega veel ja siis loobun.
Juss <3 Nööp
Kasutaja avatar
Timbulimbu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Üksik deegu

PostitusPostitas sabata » 20. august 2011, 12:08

Meil oli ostetud u 5 aastat tagasi ühest pesakonnast 2 poissi. Said ilusti läbi, aga mõne aasta möödudes tuli ka neil veriseid kaklusi ette (mitu kuud elasid ilusti ja siis jälle ükspäev läksid kaklema - seda ei osanud kunagi ette aimata). Ükspäev suri üks vendadest ära (tal tekkis arvatavasti ühes tagumises hambas põletik, mida ei õnnestunud välja ravida ja seetõttu ta ei saanud enam süüa). Alles jäänud deegut oli nii kurb vaadata ja eks osaliselt ka endale lohutuseks otsustasime osta talle seltsilise - uue väikese isase. Mingi aja tutvustasime neid (algul ka väike kartis vanemat ja jooksis kiljudes eest ära) ja siis ükspäev tundus, et saab vist kokku panna juba. Elasidki koos enam-vähem normaalselt mingi paar kuud (väiksem oli üks igavene naaskel - selline kiusamise komme oli tal, et läks vanale selja taha ja siis naksas valusasti sabast - ükskord kukkus vana isegi ehmatuse pärast puuri teiselt korruselt alla). Aga mingi hetk hakkasid tõsisemad kaklused ja koos enam pidada ei saanud. Praegu nad nüüd elavadki juba oma 2 aastat kõrvuti puurides - kord päevas saavad tuppa jooksma koos. Siis on alguses suur rõõm - vana jookseb ja tiirutab rõõmust kiljudes ümber noorema ja mööda tuba, noorem kannul. Siis nakitsevad üksteist, käivad koos liivavannis, ja mingi 5-10 minuti pärast on üksteisest täitsa tüdinud, klõbistavad hambaid ja liigutavad vihaselt sabasid ja üritavad poksida - siis halvema ära hoidmiseks saab üks puuri tagasi pandud ning tema saab siis oma jooksukorda jätkata, kui teine on lõpetanud. Ühesõnaga meil ei ole õnnestunudki neid üksteisega harjutada.
sabata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron