Kahele ühe aastasele deegule poeg juurde

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Kahele ühe aastasele deegule poeg juurde

PostitusPostitas Mleena (Teema autor) » 11. september 2010, 15:57

Mul on kaks emast deegut hetkel ja mõtlesin, et kuna meil on üpris suur puur siis võiks ühe juurde võtta, kes siis võiks olla noorem.Kas on kellegil kogemusi, et suuremad emased võtavad omaks väikese.Muidu nad on mul sõbralikud ja uudishimulikud, ei ole näiteks mitte kunagi hammustanud kedagi.On tuttavad ka kääbushamstriga, küll siiski ainult puurivõre vahelt nuusutavad üksteist.
Lemmikud: Nuffic, Taiger Saba.
R.I.P Nibsy, Sweedy, Pisi-Deegu.
Kasutaja avatar
Mleena
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 9
Pildid: 8
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kahele ühe aastasele deegule poeg juurde

PostitusPostitas TikuTakuTuki » 11. september 2010, 21:08

Minu kogemus näitab, et suuremad emased võtavad noorema hea meelega omaks. Meil oli alguses 2 emast deegut - Tiku ja Taku. Mõtlesime, et võiks kolmanda juurde võtta. Selleks ajaks olid nad üle poole aasta vanad (nii umbes 7-8 kuused). Loomapoest võtsime väga noore emase deegu (vaevalt 2 kuuse). Nimeks sai Tuki :-) . Algul panime vanemad eraldi puuri ja noorema nende kõrvale teise puuri. Olime lugenud, et enne kokku laskmist tuleb päev-kaks tutvustada neid. Suuremad läksid väga kärsituks, kui uut saabujat nägid. Hea meelega oleks oma puuri traadid maha lõhkunud ja uue juurde kohe tõtanud. Uurisid üksteist erinevatest puuridest natuke ja siis hakkas Tuki oma puuri uurima ja kohe sööma. Ei kartnud midagi :-D . Lõpuks olid vanemad deegud ikka väga kärsitud ja piiksusid isegi õrnalt. Mõtlesime, et pärast tundi aega laseme nad natukeseks ajaks kokku. Ja nii nad ka jäid kokku. Vanemad olid rõõmust võiks isegi öelda pöörased. Uustulnuk nuusutati ilusti üle, võimusuhted pandi paika ja õhtul magasid kõik koos pesas. Hiljem on vahest saanud täheldada, et Tuki vahest isegi domineerib vanemate üle. Siis saab Tikul ja Takul sellest villand ja kõik läheb jälle ilusti vanaviisi.

Muidugi võid teistest teemadest ka siin deegulas lugeda. Näiteks SIIT.
Kasutaja avatar
TikuTakuTuki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kahele ühe aastasele deegule poeg juurde

PostitusPostitas Pinto » 12. september 2010, 13:17

Emastega on suurem tõenäosus, et asi õnnestub jah. Siin on teema deegude tutvustamisest. Eraldi postitus on noorte deegude tutvustamisest vanemale/vanematele deegudele.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kahele ühe aastasele deegule poeg juurde

PostitusPostitas girlforever » 20. november 2010, 19:44

Kui võtaks 1 aastasele deegule juurde 1kuuse deegupoja kas nad lepivad üksteisega või siis unustan selle mõtte et võtta veel üks deegu!! Ma arvasin et siis on neil parem olla !:9
girlforever
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kahele ühe aastasele deegule poeg juurde

PostitusPostitas Täpp » 28. veebruar 2011, 19:26

Kas 4 aastane emane deegu lepiks 1-3 kuuse deeguga? Ta on elanud 2 aastat oma õega ja 2 aastat üksi. On potensiaali, et ta lepiks teise deeguga?
Vahvad deegupätid - Emmi ja Käpik.
Kaks imelist deegut - Täpp ja Tipp (igavesti meie südametes).
Kasutaja avatar
Täpp
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 186
Teemad: 3
Asukoht: Eesti, Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kahele ühe aastasele deegule poeg juurde

PostitusPostitas postituvi » 28. veebruar 2011, 20:00

Mina arvan küll, kui tutvustamisprotsess läbi teha, et "vanake" võtaks tite omaks. Võimalik, et isegi lapsendaks ta... :)
Kaks aastat üksindust on muidugi päris pikka aeg juba... tõenäoliselt oleks tutvumisaeg pikem.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist