Süüria (kuld)hamstreid - sobib vaid pidada üksinda ?

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Süüria (kuld)hamstreid - sobib vaid pidada üksinda ?

PostitusPostitas kkrislin (Teema autor) » 18. august 2009, 17:42

Ei ole kindel, kas sai õige teema alla postitatud, kui mitte siis vabandan ja keegi tähtsam võib selle ümber tõsta.

Olen lugenud hamstri - raamatutest ja kuulnud ka, et süüria ehk kuldhamstreid ei tohi pidada mitmekesi, vaid üksi. Minu sõbranna pidas kahte koos, said läbi küll, magasid ühes majas, ei riielnud, ja kui üks neist varem vikerkaare taha lahkus oli teine kurb ja üksik. Ka mina pean kahte kuldhamstrit koos, nad on küll korra või paar kakelnud, kuid seda vaid hetke ja viga nad üksteisele ei ole teinud, see paistis rohkem selline, õdede rüselushetk. Kuid toitu, jooki, jooksuratast, pissinurka ja maja - kõike jagavad nad sõbralikult ja magavad ka üksteise külje all. :-)

Sellest siis küsimus - miks on nii kindel tõdemus, et neid võib pidada vaid üksi, kui tegelikult nad saavad ju läbi ? Või on siis minu ja minu sõbranna hamstrid lihtsalt väga ainulaadsed erandid ?
I'll spread my wings and I'll learn how to fly, I'll do what it takes, 'til I touch the sky
Kasutaja avatar
kkrislin
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 137
Teemad: 4
Asukoht: Viimsi - Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süüria (kuld)hamstreid - sobib vaid pidada üksinda ?

PostitusPostitas Yazmin » 12. september 2009, 17:26

See oleneb kindlasti ka sellest, kas hamstrid on koguaeg sünnist saati koos elanud, või mitte. Ma arvan, et kui osta ühest pesakonnast kaks ühesoolist hamsut, panna nad noorest saadik üthte puuri elama ja neid koos elama harjutada, siis harjuvad nad ära. Kaklema võivad minna need, kui on kõigepealt võetud ühs haster ja järgmisena mõne kuu pärast uus, siis varem ostetud hamster võib hakata oma kodu(puuri) kaitsma ja siis nad kaklema lähevadgi. Kindlasti, ma arvan on kuidagi võimalik ka neid sõbrustada, aga see poleks lihtne.
Britta ♥
R.I.P - Tupsu ♥
Kasutaja avatar
Yazmin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 93
Teemad: 9
Pildid: 3
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süüria (kuld)hamstreid - sobib vaid pidada üksinda ?

PostitusPostitas Liisa » 12. september 2009, 22:50

Ei ole see asi nii lihtne. Mu õel elasid koos isa ja poeg. Kõik oli OK kuni ühel hetkel poeg leidis, et tema isa enam toidu juurde ei lase. Võimalik, et vanemaks jäädes jäi isa nõrgemaks ja poeg leidis, et tema nõrgukestega toitu ei anna, koligu välja. Ja hambajälgi nägin ta seljas ka. Usu mind, ei ole tore üle elada see jahmatus, et oled lasknud loomal kannatada, sest senimaani tundus kõik OK olevat. Hamster võib teise ka maha murda.

Võimalik, et aja jooksul on tekkinud ka sõbralikumaid süüria hamstreid. Aga kahjuks ei saa raamatud selle peale loota. On igati õigustatud hoiatus, et neid loomi peaks pidama üksi.

Ja tegelikult peaks pigem inimene nendega rohkem aega veetma ja nende puuri huvitavaks sisustama, mitte lootma, et võtan talle kaaslase, siis on tal niigi lõbus. :P
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süüria (kuld)hamstreid - sobib vaid pidada üksinda ?

PostitusPostitas Pontsu » 24. september 2009, 12:28

Minul elasid algul koos kaks õde-kuldhamstrit. Kuni nad olid väiksed, oli kõik korras. Kui said täiskasvanuks, läks põrguks. Üks terroriseeris teist ega lasknud kempsu-nurgast kaugemale. Samuti tekkisid väiksed vigastused kakluse käigus. Olin sunnitud Berta ja Marta teineteisest üsna ruttu eraldama. Kumbki omas puuris, oli rahu majas, vaid vahel uurisid ja turtsusid teineteise peale kõrvuti olevate puuride võrede vahelt, kuni mõni aasta hiljem rahulikult vanadussurma surid. Soovitan soojalt, kuldhamstreid mõistlikum siiski ükshaaval pidada, mitte katsetada, kas äkki ON õnnelik paar.
Kasutaja avatar
Pontsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Süüria (kuld)hamstreid - sobib vaid pidada üksinda ?

PostitusPostitas Pinto » 13. november 2009, 13:28

Kuna kuldhamstrid elavad looduses üksikult, siis on grupiviisi pidamne neile stressi tekitav. Võimalik on neid küll grupina pidada, kuid vaid juhul kui puur on piisavalt suur ja hästi sisustatud. Neile peab kindlustama ka pidevalt tegevust (paksem kiht aluspanu kaevamiseks, andma pesaehitamiseks materjali, majad, kus puhata, närimismaterjali, papist varjualused). Hamstreid peab hoidma tegevuses ka toidu otsimisega aluspanust.
Niisiis on teatud juhtudel kuldhamstrite grupiviisi pidamine võimalik, kuid puur peab olema keerukas ja väljakutseid esitav.


Info on pärit 2005 aastal Taanis läbi viidud uuringu artiklist "An ethological approach to housing requirements of golden hamsters, Mongolian gerbils and fat sand rats in the laboratory"
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline