Hamster ja väike laps (kolme aastane)?

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster ja väike laps (kolme aastane)?

PostitusPostitas kly2 (Teema autor) » 23. veebruar 2009, 19:25

Tere! Tekkis selline probleem, et mu hamsu hammustas mu poissi, nii et veri ikka korralikult jooksis. Saan aru, et hamster teda kardab. Aga miks see võiks olla??? Poiss vahepeal käib ja koputab puuri pihta ja kutsub teda nimepidi aga mul poiss pole talle haiget teinud. Nii palju on kokku puutunud, et olen lasknud tal hamsule minu juuresolekul nö. nänni anda ja kui puuri puhastame, siis olen tasakesi lasknud teda paitada. Ja ega see pole isegi puudutamine tegelikult, sest poiss ei julge kõvasti paitada, kardab haiget teha. Ja mind pole kordagi hammustanud, kuigi olen talle kogemata ka haiget teinud ilmselt (kui ta üritas mul pihust plehku panna, haarasin tast kinni aga midagi hullu ei juhtunud). Millest see võib tulla, et ta ainult last hammustab? Paha tunne on nüüd sees... :sad: Aa, ja hammustas ta nii, et poja pani enda väikese sõrme puuri, et hamsu teda nuusutaks ja siis hammustaski. Ja seda näppu on ta ka sinna algusest peale pannud, nii et hamster peaks olema harjunud juba.

Ja ega laps sellest mingit haigust ei võinud saada? Kas peaks last kontrollima?
(Loodan, et väga segane ei tulnud see jutt... )
Kui sa ei tea, kuhu sa lähed,viib sind sinna iga tee...
kly2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster ja väike laps (kolme aastane)?

PostitusPostitas sindrinahk » 24. veebruar 2009, 12:59

Selline puuri koputamine ja näpuga puuri surkimine ei meeldi hamstrile kohe mitte. Puur on hamstri oma ja seda ta kaitseb. Samuti ei meeldi talle kolistamine (endale ei meeldiks ka kui keegi kogu aeg midagi kopsib korteris). See, et ta varem ei ole hammustanud on õnn olnud. Mina, kes ma ise oma hamstritega tegelesin, sain ka aegajalt hammustada kui nende puuris asjatasin. Väljas olles ei olnud mingit probleemi.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster ja väike laps (kolme aastane)?

PostitusPostitas mammu17 » 24. veebruar 2009, 13:17

Mina tavaliselt kutsun oma hamsut korra puurile koputades ja siis ta teab kohe et välja tuleb tulla.

Aga hammustamisega on see jama olnud, et kui puuri võrede vahelt süüa anda (maiust) siis üks moment ta hakkab arvama et kõik, mis puuri pistetakse on toit. Siis lihtsalt ei tohi enam maiuseid anda nii ja ta ajapikku harjub ümber (kui see võix olla teie probleem) kuigi mina siiani hea meelega oma näppe puuri ei pista, hirm on alles kuigi ta ei hammusta üldse. Kui pista siis terve käsi juba kindlal eesmärgil.

Lapsel endal aga midagi viga ei tohiks olla- nii mina kui mu väike vend (5a) oleme terved.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster ja väike laps (kolme aastane)?

PostitusPostitas kly2 (Teema autor) » 26. veebruar 2009, 18:42

See puuri võrede vahelt maiuse andmine võib olla küll see, mille pärast ta hammustas. Sest et seda ma tegingi. Lõpetan selle kohe. Ja kui järgi mõelda, siis poisi näpp on ju sama tilluke nagu need maiused, mida ma talle annan.... Aitäh teile...
Kui sa ei tea, kuhu sa lähed,viib sind sinna iga tee...
kly2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline