Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Fenzy » 31. jaanuar 2009, 12:19

Sellepärast ma oma eelmises postituses mainisingi, et vali midagi sellist mis talle eriti meeldib (seda peaksid ise teadma).
Aga kas tal (liiga) pime ei ole seal kappide vahel?

Proovi anda käest (lõhnatut ja värvitut/valget) wc- või majapidamispaberit. Olen suht 80% kindel, et ta võtab Sinult selle ja viib pessa ning tükeldab ära.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas kly2 » 02. veebruar 2009, 22:44

Andsin talle tüki tualettpaberit, see oli küll esimene asi, mis ta minu käest vastu võtnud on ja see läks tõesti kiiresti pessa... :happy: Nüüd on Trixu mul juba viis päeva aga ta ikka ei võta ühtegi maiust mul käest ja ega ta eriti ennast ei näita, selle aja jooksul olen näinud teda vist kokku 10 minutit ainult. Ja ei tea, mis toit talle meeldib. Ta reageerib kõigele ühtemoodi. Nuusib kaugelt ja heal juhul tuleb sõrmedest kuskil kahe cm kaugusele. Lähemale ei tule. Ja siis kiirelt pessa tagasi. Öösel kuulen teda küll mässamas seal ringi ja hommikul on puuri ümbrus saepuru täis... Kas lasen lihtsalt edasi, kannatlikult ja ühtemoodi, selle "käsi puuri ja maius peopessa" nõksuga??? Või on mingeid soovitusi veel?(Ja nüüd on ta endale teinud tõsise pesa, nii et ma ei näe teda ka tudumas enam. Täiesti privaatne värk. Või peaks äkki saepuru vähem panema???) :sad:
Kui sa ei tea, kuhu sa lähed,viib sind sinna iga tee...
kly2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Fenzy » 03. veebruar 2009, 11:52

Aga kus puur täpsemalt asetseb? Üks võimalus on veel- vahetage tihemini puuri aluspanu. Isegi kui see ei ole must ega ei haise. Kui muud üle ei jää. Sest siis peate ju hamstri välja võtma ikkagi. hoidke teda niikaua kui puuri puhastate, mingis eraldi kohas, kust ta minema ei jookse. Hiljem saate ta kätte võtta (ja veidi hoida-paitada) ning siis puuri panna.
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas nuki8 » 03. veebruar 2009, 18:12

Hamstrid ongi öise eluviisiga loomad. Proovi temaga sõbruneda siis kui ta ise pesast õhtul välja ronib. Mina tegin nii, et puistasin puuri ukse ette päevalilleseemneid. Tegin pika raja ja osa seemneid panin endale pihku. :-)
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas kly2 » 07. veebruar 2009, 17:59

Aitäh teile ... Panin puuri vähem laastu ja ikka ostsin talle selle jooksuratta ka, alguses ei olnud kohe nii palju raha. Ja siis eile kui selle ratta kätte sai, muutus ta täiesti teiseks loomaks....:D Mitu tundi mässas selle rattaga. Ja magama jäingi selle mässamise saatel... Ja asi ikka hakkab edenema ilmselt, sest kui puuri puhastasin, ja pärast puuri tagasi hakkasin teda tõstma, siis võtsin ta kätte ja enam ei kriisanudki. :D Ta küll ei tahtnud sellel hästi juhtuda lasta aga tasakesi sain ta lõpuks kahe käega kätte... Ja siis istus täitsa tasakesi. Arvan, et saame varsti-varsti suurteks sõpradeks. :D
Kui sa ei tea, kuhu sa lähed,viib sind sinna iga tee...
kly2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas -RoosaM6mm- » 11. aprill 2009, 12:40

Tavaliselt, kui saan/ostan ise hamstri siis harjub minuga väga kaua, kui esimest korda hamstri sain, ei osand ma temaga käituda, seepärast harjus ta minuga ligi 2-3 kuud, ning siis saime sõbraks.Alati kui sõin näiteks draakoni kommi, siis võtsin kõhukese (endal paljaks..mhm...olin 7 a.) panin hamstri endale kõhu peale, panin pisikese tüki (kommi) suhu, ja siis tuli väike ninapidi mulle suhu, võttis kommitüki, istus kõuhupeale, sõi ära, ja siis mängisime koos elulõbusasti.
Viimati muutis samton 11. aprill 2009, 18:03, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eemaldasin teemasse mitte puutuva osa.
Liisa ja Ester on minu pisid koguks eluks!!!!
love
Kasutaja avatar
-RoosaM6mm-
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Keila-Joa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Mimi » 16. mai 2009, 15:42

Tere! Olen veel päris värske hamstriomanik, kuid tundub, et mu kääbik on minuga juba üpris hästi harjunud. Ronib ise heameelega käe peale ja laseb ilusti sülle võtta, kui just magamine pooleli pole. Sellisel juhul pirtsutab natuke, nagu tüdrukud ikka :-D
Kuna hetkel tuba päris jahe ja kääbik pidevalt sooja urgu otsib, lubasin ta enda pusa taskusse veidikeseks. See meeldis talle küll väga, tõmbas ennast mõnusalt kerra ja vahepeal pistis aind nina tasku ääre vahelt välja :happy: Igaljuhul aitas see tal rohkem minuga kohaneda.
Mimi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Liismari » 22. juuni 2009, 10:57

Aga minu hamster on selline, et kui ma käe puuri panen, hakkab ta mu sõrmi hammustama. Ma ei tea isegi miks?... :shock:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Mimi » 22. juuni 2009, 11:14

Võib-olla on su sõrmedel toidu lõhn juures? Või mõni muu hamstrile väga maitsev tunduv lõhn :-)
Mimi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Liismari » 22. juuni 2009, 11:21

Ma siis pesen käed seebiga enne teda sülle võtmist ja vaatan, kas hammustab. :wink:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas kertu0208 » 22. juuni 2009, 17:42

Päeva ajal hamster tavaliselt magab ja kui Sa käe puuri paned siis võid Ta üles äratada ja Teda ehmatada. Hamstritel on minu mälu järgi halb nägemine ka niiet Ta ei saa kohe aru, et Sina just käe puuri panid.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Liismari » 22. juuni 2009, 19:04

See seebiga pesemine ka ei aita. Ja ma võtan teda kätte ainult siis, kui ta ei maga. Näiteks kui ta jookseb jooksurattas, panen käe jooksurattast natuke kaugemale ja ootan, kui ta jooksmise lõpetab. Selle asemel, kui ta välja tuleb, et mulle käe peale tulla, hakkab ta mu sõrmi närima. :shock:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas samton » 22. juuni 2009, 19:08

Äkki on just seebi lõhn tema jaoks isuäratav ja huvipakkuv?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Liismari » 22. juuni 2009, 19:16

Varem ma küll ei pestnud käsi ja ta hammustas. Nüüd kui pesin spetsiaalselt tavalise lõhnatu seebiga, ikka hammustas.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas sindrinahk » 22. juuni 2009, 19:51

Osad hamstrid ongi hammustajad. Kuna puur on tema territoorium, siis seda ta kaitseb ning sina oled sissetungija. Kui sa annad talle käest tavaliselt süüa, siis võib ta ka seepärast hammustada, et ta arvab, et annad talle süüa. Isiklikult kaldun arvama, et ta kaitseb oma territooriumi.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Liismari » 23. juuni 2009, 15:31

Asi lahendatud - ennem ma kartsin hamstri hammustust, kuid kui täna panin oma käe ta puuri. siis ta hakkas mu sõrmi närima ja see ei olnud kuigi valus! Näris paar sekundit ja tuli mulle käe peale ja hakkas hoopis varrukat närima. :wink:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas KerruOlen » 19. august 2009, 21:34

Kui ma hamstri sain , siis kui ema hakkas teda teise puuri panema , hammustas hamster teda . Nüüd on ta ikka veel väga kartlik , pole kordagi kätte saanud teda . Äkki keegi aitaks või õpetaks kuidagi ?
KerruOlen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas samton » 19. august 2009, 22:05

Kas sellessamas teemas eespool pakutud soovitustest pole abi olnud?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas KerruOlen » 20. august 2009, 10:43

Ei ole olnud .
Kui annan talle midagi head siis ta võtab selle , aga kui proovin pai teha siis ta kohe ehmatab ja jookseb ära , kuigi proovin hästi ettevaatlikult pai teha , et ta ära ei ehmataks .
KerruOlen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Liismari » 20. august 2009, 10:52

Oota natuke, ta on sul ju ainult nädal aega olnud. Eks ta harjub. Anna talle parem midagi head käest jne. aga ära proovi veel paitada. Möödub nädalake ja siis vaata, kas juba lubab paitada.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas KerruOlen » 20. august 2009, 10:59

Ta on mul juba 21 päeva olnud , proovisin nii , et ei paitanud ja ta ei ehmatanud , hakkas rahulikult maiust sööma .
KerruOlen
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Jällu » 05. oktoober 2009, 09:23

Mina andsin enda hamsudle lihtsalt aega. Nädalast täitsa piisas :-). Kui ma neid sülle(pihku) tahan võtta siis nad hakkavad rabelema, aga nad on olnud mul ka ainult nädal aega. Ma pean neile aega andma et nad jõuaksid minuga ja minu lõhnaga harjuda! :happy:
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas lizuuu (Teema autor) » 29. detsember 2009, 21:52

Fenzy kirjutas:Niipalju kui mina enda lühikese elu jooksul hamstreid pidanud olen, olen selgeks saanud ühe asja- hamstrid ei kiindu inimesse. Kui võrrelda hamstrit rotiga- rott hoiab end inimese lähedusse (oleneb muidugi kasvatusest ja inimese-roti vahelisest suhtlemisest), magab koos inimesega (süles/varrukas/kapuutsis), siis hamster selline ei ole. Hamstritel oleks koguaeg nagu mingi okas tagumikus, et vaja kusagile joosta jälle. Hamstrid ei taju kõrgust ka, seega hakkavad igast suvalisest kohast alla (laua, diivani,voodi) ronima/hüppama/kukkuma. Nad ei püsi paigal ja ainuke "elu" neil ongi magamine, jooksmine ning söömine. Siiamaani pole ma veel kohanud ühtegi hamstrit, kes veedaks inimesega rahulikult aega ja kiinduks temasse. Omamoodi sellised..

Kusjuures mul on üks tuttav, kelle hamster oli temasse väga väga kiindunud. Ta magas ta käel, õlal ja süles ja võis ka niisama käes istuda ilma rabelemiseta. Täiega armas hamster oli ja nii truu ka. :P
I love my little Mimi!
Kasutaja avatar
lizuuu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas KommiNupsu » 07. veebruar 2010, 18:03

Mina sõbrunesin nii:Andsin käest süüa hakasin tasapisi talle pai tegema ja lõpuks kätte võtma ja ta muutus aina julgemaks ja me saime sõbraks nüüd võin teda kõhualt kõditada ja käpa alla pai teha!!!
Kasutaja avatar
KommiNupsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Pildid: 2
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas tipsu15 » 18. märts 2010, 01:14

Mul on tegelikult juba üpris vana hamster. Kui ma ta alguses sain, siis ei julgenud ma teda puutudagi:S...Aga nüüd arvan ma, et teda on kätte võtmisega juba liiga hilja harjutada...Ma saan oma hamsule ainult siis pai teha, kui olen talle kaussi söögi pannud ja kui ta uudistama läheb, et mis kausis on...Muidu olen lasknud tal läbi puuri oma näppe nuusutada ja ta pole enam mind hammustada üritanud(alguses tahtis näksata ikka).kas mul on veel lootust teda kättevõtmisega üldse harjutada? Või las elu läheb edasi nii nagu on...Võõraid hammustab ta kõiki...Kui käe pistan puuri, siis võtab ta mu varrukast kohe kinni ja ripub seal senikaua kuni ma käe puurist ära võtan...Mul pole veel kordagi õnnestunud teda puurist välja võtta ja pean puuri ka puhastama nii, et ta ripub mu varruka küljes...kas keegi äkki oskab mind aidata, kuidas peaksin käituma?
Ta on mul umbes aastane juba muide...
Kasutaja avatar
tipsu15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Arg kääbushamster

PostitusPostitas rimpsukas » 03. mai 2010, 19:35

Mu kääbushamster on 10 kuud olnud minu juures. Aga kui me talle läbi puuri porgandit või midagi muud anname siis ta ründab seda ja kukub selili. :-D
Aga ma tahaks küsida miks ta pole minuga harjunud? Miks ta ründab neid asju? Miks ta tahab mind hammustada kui tahan teda kätte võtta? Siis ma pean ta papitoruga võtma! :-D
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas AmmyStuard » 03. mai 2010, 21:32

ma sain ka 8päeva tagasi endale hamstri aga minuga sõbrunes ta kiiresti. ta on alles 1kuune ja 11päevane aga minuga sõbrunes ta umbes kahe päeva jooksul... ma arvan et kui sa võtsid ta üsna hiljuti siis tahab ta veel veidi aega oma koduga harjuda:) aga sa võiksid taga proovida millegiga mängida?
AmmyStuard
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas ILovLittles » 27. mai 2010, 17:19

Minu kääbik harjus minuga juba 2 päevaga ära. Isegi esimese päeva õhtu panin pähkli käe peale ja ta tuli kohe teisel päeval tuli juba ise (ma mõtlen ilma mingi maiuseta) :wink:
Lendur ja Lutikas
Snape Severus ja Sirius Black
Kasutaja avatar
ILovLittles
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 502
Teemad: 4
Pildid: 17
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas Jossu1 » 17. juuni 2010, 16:24

Kui mina omale hamsu sain, siis ta kartis meid kohutavalt.Tegi mingit häält ja oli kogu aeg pesas, ning väja ei tulnud.Aga nüüd ta on juba ära harjunud.Kui ma tahan ta kätte võtta siis teen puuri ukse lahti ja pakun talle midagimaitsvat.Kui ta hakkab selle poole tulema siis tõmban natukene eest ära ja ta tuleb välja.Nii olen harjutanud.Ja nüüd teen puuriukse lahti ja kui tal tuju on siis jookseb kohe välja :-)
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas ma saaks oma hamstriga sõbruneda?

PostitusPostitas hamsud » 09. august 2010, 13:48

Igakord kui ma hamstri puurist välja võtan ja lsen tal enda käe peal olla siis ta hakkab automaatselt mööda mind ringi jooksma.Mis ma tegema peaks,et ta rahulikumaks muutuks?
hamsud
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 8
Pildid: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist