Hamsu närib puuri

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 24. märts 2004, 21:49

hamsuhull kirjutas:Nii,minu hamsul on täiesti tavaline võredega puur.Aga,viimasel ajal on ta hakanud närima(ei saa täpselt aru,aga vist närib ja lakub...)puuris ühte kindlat kohta,et siis nagu neid võresid.Ma siis paluksin abi,et kas keegi ei oska mulle öelda,kas ta teeb seda igavusest või siis on mingi aine puudus?Ise arvan,et igavusest,kuna olen lugenud,et hamstritel oleks hea olla koos "sõpradega",kuna mul ei ole rohkem hamsusid peale tema,arvangi,et põhjus oleks see,ja kas oleks mõtet talle sõber muretseda? :( :?


Ta tahab sealt puurist välja saada. Jumala normaalne.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsu imelik käitumine...

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. märts 2004, 22:08

Aga ta mul ju igapäev käib puurist väljas ja tegelen temaga HÄSTI PALJU!!!Ehk aga aitab suurema puuri ostmine?Kui see on normaalne,siis ma ei muretse,kartsin juba,et tal mingi aine puudus....see oli ikka tõeline kergendus!:D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsu imelik käitumine...

PostitusPostitas SigneL » 25. märts 2004, 13:17

Kui annad vahel oma hamsule ka loomset ja piimatooteid (juustu, vorsti, liha, kohupiima, jogurtit, muna), siis ei tohiks tal mingi aine puudust olla. Kuid kui sa neid ei anna, siis pane talle puuri soolakivi igaks juhuks. Ja närimiseks ka midagi - lehtpuuoks, närimiskivi või - pulk ´(loomapoest ostetud). Äkki on tal närimise puudus.
Ja hamsule kaaslast võtta ei soovita.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siq » 26. märts 2004, 10:18

Enamus hamstreid kellel on võrepuur närivad oma puurivõresid..... ja mitte selle pärast, et neil peaks kindlalt mingi aine vajadus olema, või hambad liiga pikad(kuigi see närimine on hammaste kulutamiseks päris hea), vaid lihtsalt selleks et seal välja saada. Mul on olnud kokku neli süüria hamstrit, kes igaüks on saanud õhtul mitu tundi toas lahtiselt joosta, menüü on väga laialdane olnud-mingit vitamiinivajadust pole aga ikkagi on nad ööseks vaja koos oma puuriga koridori viia, sest see lärm, mida nad puuri võrede närimisel teevad ei lase ka kõige sügavama unega inimesel magada.... või kes teab ;)
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Hamster närib puuri

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. mai 2004, 18:37

hamster närib puuri (mida teha?) :o
minu hamster avastas et pealmine katus käib ära (puuril) ja ta ronib üles ning kukub potsti alla :cry: ta küll viga ei saa(mulle tundub) aga mida teha et ta alla ei kukuks? :?
soovitus kuidas harjutada hamstrit endaga: (minu hamsu puhul) kui ta üles ronib siis pane pihk alla ja ajapikku ta taipab et sa tahad ta sõber olla ja nii see ongi, minu oma on juba nagu sülekoer. :wink:
millist (pehmet, kõvat või keskmist) hambaharja kasutada hamsu kammimiseks? :musi: :syda: kõigile hamsudele! :D :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster närib puuri

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuli 2004, 16:21

Mul oli ka kunagi hamster.Ta näris ka puuri.Minu arvates on see hamstrite juures suht tavaline tegevus. :) aga seda ma ei oska öelda kuidas seda ära hoida.Võib-olla aitavad mõned närimise jaoks mõeldud mänguasjad,et tal muud tegevust oleks :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas teesa11 » 02. september 2004, 19:45

Muidugi närivad nad selleks, et välja pääseda. :) Mu hamsud on õhtul kaks tundi minu toas ringi jooksmas ja öösel oi oi oi kuidas nad kraabivad, et ainult välja puurist saada, sest neile meeldib nii väga toas ringi joosta. :D
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 18:17, kokku muudetud 1 kord.
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Plastmassi närimine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. september 2004, 14:14

Ämpztagängi hamstrid närivad pidevalt hamstrimaja ääri - aknaid ja ukse"piitasid". Närivad ka torusi jne. Kas see võib neile ohtlik olla? sest ometigi enamus hamstrimajadest on plastmassist, nii et uut osta pole erilist mõtet.
Kas see võib ohtlik olla?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. september 2004, 15:38

Ei tohiks olla. Eriti kui nad seda ainult jõhverdavad, mitte ei söö.
Küll aga ei tasu selliste hamsude sisustust proovida vaheldusrikkaks muuta majaehituses kasutatavate torustiku torudega. Nad on suht. odavad, aga nende söömine ei ole ohutu.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 08. november 2004, 16:42

See on täitse loomulik, et hamster närib puuri. Mul on olnud palju hamstreid, ja enamasti olen kahekesi koos neid pidanud. Ja viimne kui üks hamsu närib puuri.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Hamsu öösel närib

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. detsember 2004, 08:36

Mul on kodus süüria ehk kuldhamster.Ta põhiliselt magab,aga kas hamsud magavadki suurema osa ajast? :o
Ja siis on mul veel nii et päeval ta magab ja ei näri puuri aga öösel hakkab närima ja ei saa üldse magada..Kas see on normaalne?
Mis ma tegema pean et ta ei näriks ja ma saaksin magada? :o
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 02. detsember 2004, 14:53

Närimise vastu ei aita põhimõtteliselt mitte-miski. Ma soovitan sul lihtsalt närimiskindel puur osta (klaas v. plastmass) . Hoolitse selle eest, et tal oleks päeval palju tegemist ja sahkerdamist, ja et öösel ei oleks. (st. ära jäta puuri paberit vm. näritavat materjali) . Kui teda piisavalt harjutad, siis ma arvan, et ta võib hakata päevaseks närijaks ka ;) . Aga tema "kella" ei maksa päris tuksi keerata...
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsu öösel närib

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. detsember 2004, 20:40

Mu hamsu ärkab just hommikul kella kuue ajal üles ja hakkab puuri närima :|
kas ma peaksin temaga päeval rohkem tegelema et siis ta magab öösel?
Ja kui talle osta mingi närimis asi mis on hamstritele mõeldud kas see siis aitaks? :?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsu öösel närib

PostitusPostitas Mõmm » 02. detsember 2004, 20:47

Sa võid talle osta küll, aga puuri närib ta ikkagi. Pikapeale võibolla ta enam ei näri, kui saab aru, et ega ta sellepärast rohkem välja ei saa, ega ei saa puuri katki ka närida. Puuri närib ju ta sellepärast, et välja saada.
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 02. detsember 2004, 22:06

Minu hamsu kah närib puuri ja seda juba pikemat aega. Varem see mind nii kohutavalt häiris ja ma ei saanud magada öösel, kuid siis harjusin sellega ära ja nüüd saan vabalt enda toas magada, ilma et see mind üles ärataks. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Mu hamster on lõpetanud rattas jooksmise!!

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. märts 2005, 15:41

Mis teha kui mu hamster on lõpetanud rattas jooksmise ja närib hoopis puuri? Varem meeldis talle rattas jooksmine, aga nüüd teritab ta hoopis oma hambaid vastu puuri. Ma olen talle isegi ühe tervise kivi ostnud, aga ta ei ole sellega midagi teinud...? :|
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. märts 2005, 16:53

Ega pole siin midagi teha. Sundida nüüd küll pole vaja. Las teeb, mis tahab. See, et hamster puuri närib on täiesti normaalne. Ta lihtsalt rahuldab oma närimisvajadusi närides puuri.
Seda kivi närib ta siis, kui tal on mingi aine puudus. Ju siis tal pole ja tal pole vajadust seda närida. Küll ta seda närib, siis kui tal vaja on. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. märts 2005, 20:46

minu hamsu jookseb ymber selle söögi topsiku või ümber maja oleneb mid s puuri keskel on..
mul ta ka ei jookse seal rattas :o
ma üritasin teda toiduga meelitada ta korraks läheb võtab toidu ja läheb ära :?
aga mis see kiik endast kujutab?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mu hamster on lõpetanud rattas jooksmise!!

PostitusPostitas Pilleriin » 11. märts 2005, 16:43

Sa võid selle kiige ise teha. Üks kiik on selline:
http://petmarket.lontu.ee/product_info. ... ucts_id=96
Ise võid teha nii: võtad ühe tugevama riide ja igasse nurka õmbled paelad ning siis nende paeltega kinnitad puuri külge. :) Nii lihtne see ongi
Sa võid talle selle teha, aga ma ei tea kuidas see tal vastu peab. Minu omad närisid igatahes kohe puruks. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 20. juuli 2005, 17:51

hamster võib ju rattast aegajalt ära tüdineda, mindi jube katastroof see küll pole. Eks sõida ise iga päev jalgrattaga sama ringi.
Mõneksajaks võiks tõesti siis ratta välja võtta , ja puuri puhastades sisustada puur igakord erinevalt, ja ka ratas teisse kohta panna.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nipzik » 22. juuli 2005, 08:02

Minu hamster ka vahepeal ei jooksnud üldse ratas ja ka näris puuri koguaeg , siis ma ostsin talle selle maiustuste pulga (pulk mille küljes on igasugused seemned) siis ta hakkas seda sööma ja mingi aja pärast unustas puurinärimise ära.
Ja kiike saab veel väga hästi teha nii et võtad wc-paperi sisu selle rulli ja siis seod igasse otsa ühe nööri ja riputad puuri.Ma tegin sellise aga mul närisid hamstrid selle kohe katki aga kui panna natuke vastu pidavam nöör siis võibolla see isegi säilib.
nipzik
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas Kissu » 23. september 2007, 08:44

Üldiselt peaks selle puuri närimise loomalt ikka küljest harjutama kuna see kipub ajapikku nende hammastele halba tegema. Üldiselt enamuse loomade puhul aitab ikka neile erinevate huvitavate närimis asjade pakkumine. Puuoksad, puidust majad, närimispulgad jne. Ma ei tea täpselt kuidas hamstrite puhul on (ehk mõni hamstriteadlikum inimene tuleb ja kommenteerib) aga rottidele pakutakse ka väiksematele koertele mõeldud närimisekonte ja küpsiseid.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas sindrinahk » 23. september 2007, 17:29

Kondiga ei julgeks väga riskida, aga koera küpsised ja krõbuskid sobivad küll.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas Dennu » 16. mai 2008, 13:13

Minu hamster enamuse päevast kas magab või närib puuri. Olen pannud ka igasuguseid muid näritavaid asju puuri, nagu õunapuu oksad või närimispulk, aga need ei meeldi pisikesele üldse. Kui ma tahan hamsut sülle võtta ja tema samal ajal puuri närib, on ta väga solvunud olekuga (et kuidas ma küll julgen tema tähtsat tegevust segada!) ja ei taha üldse välja tulla. Aga ega mind see närimine õnneks ei häiri, las ta siis närib kui talle nii väga meeldib :-)
Dennu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas aNeTe » 16. mai 2008, 19:03

Minu hamstrile meeldib ka puuri närida ja ei aita kui ma panen talle
puupulki ja igasuguseid närimise asju . No kui ta tahab las ta siis närib, sest pärast poole hakkab ta seda ikka närima kui tahab ja ma ei saa aru kuidas see talle halba võiks teha, et ta puuri närib . Aga ta närib ka neid pulki ja tunneleid kui tahab .
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Hamstrid närivad paaniliselt puurivõret :(

PostitusPostitas Jällu » 31. oktoober 2009, 10:23

Mul on selline mure et ma sain kuu aega tagasi endale hamstrid. Nüüd hiljuti läksid nad kiskuma ja me pidime nad eraldi panema. Ostsime siis 2 uut puuri ja need on osaliselt võredest. Ja öösel hakkavad nad seda puurivõret närima nagu segased :huh: . Mida ma teen? Ma olen puurivõresid küüslauguga määrinud, olen ka juustu ja vorstiga, aga ei aita :sad: . Praegu hoiame puure vannitoas vannis, öösiti et magada saaks.

Palun aidake! :sad: .
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas E4- » 31. oktoober 2009, 13:33

(Juust ja vorst on nende jaoks maitsvad asjad, niiet need kohe kindlasti ei aita. :razz: )Ega midagi ei annagi eriti teha. Vähemalt ise olen ka proovinud nipsu vastu nina ja ei tea mida veel, aga sellest õppust ei võeta. On nii põikpäised loomad, et kui tahavad närida, siis ka närivad. Tassin isegi ühe või mõlemad puurid ööseks vannituppa, kui peaks järjekordne närimistuur peale tulema.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas Kikumiku » 31. oktoober 2009, 15:21

Selleks et seda ennetada anna talle tegevust, võta salfrätikuid(ilma lõhnata) ja tee need väikesteks tükkideks,siis ta hakkab endale pesa tegema ,või osta soolakivi, või igast puupulki,nii et tal oleks tegevust, siis tal pole aega neid närida :happy: .(Seda arvan mina, mina pole just ekspert)..
Kikumiku
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 96
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas hamsuke12 » 23. detsember 2009, 21:58

Kui ma hamsu alguses sain siis esimesed 3nädalat näris ta öösiti ainult puuri.
Aga nüüd ta mul küll puuri ei näri:)
hamsuke12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamsu närib puuri

PostitusPostitas KommiNupsu » 08. märts 2010, 18:36

Minu väike Lotteke närib ka puuri ja tervel puuril on värv maas! Ja ta on ka veel oma jooksuratta täiesti katki närinud kuigi mul on talle olemas närimis pulk ja WC paberi toru , et ta saaks seda närida!!!
Kasutaja avatar
KommiNupsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Pildid: 2
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist