Kuidas majutada kahte süürlast?

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 03. juuli 2005, 19:51

Viirukaonu kirjutas:kas võib panna kaks süüria hamstrit kokku kui neil on piisavalt ruumi.. ?
Isetehtud puur : pikkus 90cm laius 30 cm ja kõrgus 1m [cm otsa] .. ja kui see oleks 3kordne.. oleks see sobiv..? territoriaalseid probleeme tegelt olla ju ei tohiks 8)
ja kui saaks sedasi,kas siis on soovitatav osta 2 emast/2isast või hoopis emane & isane?
Aitäh


Kahte emast kokku panna ei tohi kohe kindlasti. Ühe saatus saab olema kurb selleljuhul. . Ja kahte süürlast kokku panna üldse ei tohi. Nad on üksiku eluviisiga loomad. Kui tahad mitut, võta kääbused.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas teesa11 » 03. juuli 2005, 19:56

Kaklema võivad nad ikka minna.Mu sõbral oli ka päris suur puur kahe kordne.Aga ikka kaklesid :( Aga see oleneb ka hamstrite iseloomudest kas hakkavad kaklema või mitte.Puur on väga hea suur aga pole kindel kas kaklevad või mitte hea oleks osta ikkagi 1 hamster.Ühel mu sõbral said väga ilusti kaks süürlast koos elatud mõni kaklus oli aga väga harva.Nagu ennem juba ütlesin et oleneb iseloomust.Minu arvates saavad 2 isast paremini läbi kui emased.Sõbrannal elavad kaks emast hamstrit koos koguaeg kaklevad, aga pole kindel kas ikka kaks isast saavad koos elada.Emasel ja isasel pidi olema vähem kaklusi kui isastel või emastel, aga jällegi oleneb iseloomust.
teesa11
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kaks süüriat

PostitusPostitas Andra » 06. juuli 2005, 23:39

Süüria ehk kuldhamster on looduses rangelt üksildane olevus, seetõttu tuleks teda ka kodustes tingimustes üksikult pidada. Ta ei saa oma liigikaaslastega läbi ning läheb kohe ägedalt kaklema.

http://www.matmice.com/home/mituhamstrit
Ükskõik, kui suur on puur, kahte kuldhamstrit koos pidada ei tohi!
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuli 2005, 12:32

äärmisel juhul saavad koos elada ühe pesakonna 2 isast kes on koguaeg samas puuris elanud.. muidu oioi kui veriseid lahinguid võib tekkida (räägin oma ja tuttavate kogemustest)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. juuli 2005, 20:34

Ei saa! Meil olid koos isa ja poeg ning lõpuks hakkas üks teist terroriseerima, niiet ta söömagi ei julgenud minna. Ühele hamstrile üks puur, kahele hamstrile kaks puuri.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 08. juuli 2005, 21:57

Mul said kaks isast süüria hamstrit (vennad) üsna hästi üksteisega läbi, aga nad ei olnud mul eriti kaua ühes puuris kah, võibolla umbes kuu aega :roll: .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. august 2005, 19:28

aga kas hamsumammat ja emast hamsumamma poega tohib koos ühes puuris hoida
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 10. august 2005, 19:49

Ei tohi! Süüria hamstreid ei tohi üldse ühes puuris hoida. Emased ongi võimukad ja tahavad oma isiklikku territooriumi omada. Kui poeg saab 2 kuuseks, siis tuleb poeg eraldada emast.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nipzik » 11. august 2005, 11:39

kui tahad kahte kuldhamsut sinna puuri panna siis tee nii et nagu eralda need korrused nii et nad üksteist ei näeks aga ka see pole just kõige parem võimalus. Kõige parem oleks see et sa võtad kas ühe hamstri või kääbushamstrid. Aga kääbuste puhul vaata et nad võredest läbi ei tule (kui on üldse võredga puur)
nipzik
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kuidas majutada kahte süürlast?

PostitusPostitas Dennu » 18. juuni 2008, 17:41

Minul elasid ka kunagi 2 isast süürlast koos, alguses said nad hästi läbi, aga pärast pidime nad lahutama, kuna suurem hakkas väiksemat kiusama (kuigi nad olid ühest pesakonnast). Samas tuttavad võtsid sellest samast pesakonnast endale 2 emast hamstrit, kes jäidki kokku elama, mingeid kaklusi nende vahel polnud. Ka loomapoest pakuti mulle osta süürlastest ema ja tütart, nad mõlemad olid juba täiskasvanud ja tundusid väga hästi läbi saavat. Nii et see, kas kuldhamstrid tohivad koos elada, sõltub vist täielikult hamstrite iseloomust.
Viimati muutis Saara 19. juuni 2008, 00:43, kokku muudetud 1 kord.
Dennu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas majutada kahte süürlast?

PostitusPostitas Kitty » 31. juuli 2008, 11:13

Mul oli ka süüria kuldhamster ja nad ei saanu üldse läbi.Nad olid ka ühest pesakonnast,aga ikka kaklesid.Õnneks oli mu sugulasel puur ja me panime ühe hamstu sinna :-)
Loomi tuleb hoida!
Kasutaja avatar
Kitty
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas majutada kahte süürlast?

PostitusPostitas mammu17 » 11. august 2008, 17:01

Mul on emane ja noorem isane ühes puuris (pole sugulussidemeid) ja neil ei ole mitte mingeid probleeme! Saavad oivaliselt läbi ja magavad üksteise kaisus. Emane on puuri peremees aga kui prob. on siis ta lihtsalt jalutab isasest üle- ilma võitlusteta.
Nii et iseloom on siiski vist peamine- mul on mülemad arad ja koos on julged:D
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas majutada kahte süürlast?

PostitusPostitas samton » 11. august 2008, 17:03

mammu17 kirjutas:Mul on emane ja noorem isane ühes puuris


Ja mida Sa poegadega peale kavatsed hakata?
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas majutada kahte süürlast?

PostitusPostitas mammu17 » 30. august 2008, 20:53

Nüüdseks otsustasin nad ikkagi eralda sest ma ei viitsi kogu aeg tegeleda poegadele kodude otsimisega. Aga hetkel on mul viis ( vist, sest nad alles 2 nädalased ja ei ole kõik koos pesast väljunud) kena pojakest kelle arengut vaadat:D Nad pakuvad uskumatult head meelelahutust kuidas nad koperdavad, pesast kogemata välja satuvad ja nüüd kuidas nad esimest korda sööma hakkavad.

Isane aga elab mu poisi juures aga tema kahjuks igatseb emase järgi, sest emane alati oli see kes ta välja ajas ja liikuma pani. Nüüd ta aga ei ole enam nii rõõmus. Algul panime kolimise alla, et küll harjub aga üle 2nädala on möödas ja asi ei ole paranenud. Mõtlen et toon mõne poja talle seltsika aga ma ei ole selles veel nii kindel sest kõik räägivad sin et ei tohi neil kaaslast olla. Seega ei tea kuidas teda õnnelikuks teha- majuseid, turgutamist ja kõike proovind juba:(
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas majutada kahte süürlast?

PostitusPostitas Saara » 06. september 2008, 15:12

Mina ei soovitaks üksikule isasele poega juurde, eriti kui isa oma poegadest juba mitu nädalat eemal olnud. Kuldhamstrite kokkulepitamine võib küll algul ilusti minna, aga pigem ära riski sellega, et hiljem ühel hommikul ühe hamstritest surnuna puurist leiad.
Kui aga üksik isane tõesti kurb tundub ja maiustused ei aita, ehk tuleks lihtsalt temaga rohkem tegeleda? ;) Puurist välja lasta, temaga mängida jms.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas majutada kahte süürlast?

PostitusPostitas mammu17 » 06. september 2008, 20:17

Ta üle üldse ei taha et temaga tegeletaks :sad: Ta on lihtsalt jube arg ja hirmunud nagu. Täitsa kurb omadega ja välja tuleb vuristama alles siis kui kõik tuled kustus on. Ausalt ei oska tema tuju kuidagi tõsta. Kahtlustan et enne poest ostmist ei olnud tal inimesega peale toidu andmise mingit kokkupuudet. Aga nüüdseks on temaga juba üksjagu tegeletud ja ikkagi on ta kurb ja selline närviline.
Ma ausalt ei tea kuuidas tema tuju tõsta. Äkki kellegil on mingeid nippe :wink:
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron