Hamster ei taha jooksurattas joosta

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster ei taha jooksurattas joosta

PostitusPostitas Pilleriin (Teema autor) » 09. märts 2005, 19:41

Kusjuures minu hamstrid ei jookse jooksurattas. Kui ega ma neid ei sunni ka seal jooksma. Olen proovinud neile õpetada, aga nad ei saa aru, mis teha tuleb. Kui ei jookse, siis ei jookse. :)
Seoses selle saepuruga... Hamstritele meeldibki saepurus tuhnida, sest looduses elaksid nad sügaval maa all urgudes. Las ta ajab saepuru ära-tal endal huvitavam. Mul ka hamster ajab saepuru hunnikutesse või tassib majja.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. märts 2005, 22:57

Mul kah Miki enam eriti ei jookse(kuldhams)teine jookseb terve öö :D No Miki juba 8 kuune kah :D :lol: vist ei viitsi enam joosta,põhitegevus Mikil on aint puuri närimine.Ma imestan kuidas see vene kääbus viitsib nii palju joosta :D kui Miki oli väike siis jooksis kah palju aga ta vahepeal ikka jookseb mõni päev.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin (Teema autor) » 15. märts 2005, 17:45

triinkaaa kirjutas:Ma arvan et sa ei pea sellepärast mure tundma.
Kunagi kui sa magad siis ta raudselt sul läheb jooksma, aga sa ei ole lihtsalt sellest tähele pannud.
Mul jookseb ta küll öösiti (kuldhamster).

Hamstrid on erinevad ja iga hamster ei jookse rattas. Raudne see pole, et hamster läheb iga õhtu rattase jooksma. Minu kuldhamstrid pole kunagi jooksnud, kuigi nagu eespool ütlesin olen proovinud neid jooksma panna. Ja nad ei hakka ka, sest nad on liiga suured jooksurataste jaoks. :P
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin (Teema autor) » 04. aprill 2005, 17:37

tupsununnutupsi kirjutas:Minu hamsule kah eriti ei meeldi.Vbl sest see kriuksub jubedasti.Kuidas sellest lahti saad?oleme proovinud mitmeid asju, aga ei midagi.

Jooksuratta vahele tuleks panna toiduõli ja siis ei tohiks enam kriksuda. Mul on üks jooksuratas, mis ikka väga hullult kriuksub, kui keegi selles jookseb, aga panin toiduõli vahele ja enam ei kriuksu. Ja kui hakkab jälle kriuksuma, siis pane veel õli. ;)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Jooksuratas?

PostitusPostitas pizikenäriline » 12. mai 2005, 12:01

Kui panin oma hamstrile puuri jooksuratta läks ta seda kohe uurima ja lõpuks jookis ka seal aga ma hakkasin täiesti kartma tema pärast sest ta vahtis hullunud pilgul et saaks nüüd sinna ülesse. Kui me lõpuk tal selle jooksuratta ära võtsime oli ta natuke aega päris närvis aga lõpuks rahunes ikka maha. Ma tahaksin talle selle jooksuratta talle uuesti puuri panna aga ma ei julge sest kardn et see võib mu Sniffile stressi tekitada.
Kasutaja avatar
pizikenäriline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 2
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin (Teema autor) » 12. mai 2005, 17:19

Sa pane talle jooksuratas mingiteks kindlateks kellaaegadeks näiteks. :) Ja siis hiljem võtad ära. Hamstrid võivad tõesti hulluks minna jooksurattas jooksmisest. See muutub neil rutiiniks joosta jooksurattas ja nii ta siis jookseb kuni jooksuratas omadega läbi on.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: minu hamsu ei lähe jooksu rattasse

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. mai 2005, 15:01

Minu hamster ei jooksnud ka algul, aga ma panin ta rattasse ja keerutasin ratast. Siis sai ta aru, et see on lahe ning nüüd ta jookseb seal, kui parajasti üleval on. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin (Teema autor) » 30. mai 2005, 16:38

Kui sa ratta saad, siis pane ta sinna rattase ise ja hoia või käega külje pealt kinni, et ta välja sealt ei pääseks, vaid hakkaks jooksma seal. Mina olen nii õpetanud oma tantsuhiired ja kääbushamstrid rattas jooksma.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksuratas?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. mai 2005, 06:02

Pane ratas puuri siis,kui sa seal juures oled ja pea see vahepeal kinni et hamster puhata saaks.
Minu hamster peab ise pause.:P
Viimati muutis Endised kasutajad 06. juuni 2005, 11:37, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Mida teha, kui hamsu rattavurin segab?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuni 2005, 17:53

minu hamsud on minuga seal samas toas kus mina ise ka magan ja olen
aga nende jooksu rattad vurisevad öösel nii kõvasti et ei lase magada
ükskord oli nii et mind polnud kodus ja siis öösel nad jooksid seal ja siis see vurin kostus sinna kkus mu ema ja isa magavad..
:eek:
teistesse tubadesse ka ei saa panna sest elutoas see segaks evanemaid (mul on elutuba ja köök koos )
esikuss olex nöme panna
vetsu ma ka ei paneks :D
ja siis jääb järgi vannituba ?
ei sinna ma ei panex...
aga ma m6tlesin et ma võtan ööseks ära ja hommikul panen tagasi .. aga nad saaksid palju vähen joosta siis ...
või , mina ei tia ...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 07. juuni 2005, 19:52

Mul oli samamoodi... Aga nüüd olen selle hamstrirattavurinaga juba nii ära harjunud, et vahest ärkan öösel liigse vaikuse pärast üles. :D (Aga kära teevad nad peale rattaga jooksmise muudki moodi- kaklevad ja karjuvad mõnikord üksteise peale :( )
Üldsegi jooksevad minu hamsud just öösiti, niiet kui ma neilt ratta ära võtaksin, läheksid nad üsna pea rasva...
Aga miks sa vannituppa ei taha hamsusid panna?
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin (Teema autor) » 07. juuni 2005, 20:02

Tegelikult, kui hamster kohe väga tihti rattas jookseb, siis võiks selle ära võtta küll. Pidevalt rattas joostes muutub see hamstrile kinnisideeks.
Teine võimalus on õlitada ratas ära, kui see kriuksub. Õlitada siis täiesti tavalise toiduõliga.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuni 2005, 18:47

Mina ei soovita sul rattast ära võta.
Mul oli ennem ka taoline mure , aga siis kui rattast aeg ajalt õlitama hakkasin oli jälle kõik korras.
Igal juhul õlita see ratas ära*
=)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. juuni 2005, 20:04

minu hamstritel on ka jooksuratas koguaeg puuris. ja siiamaani pole veel midagi juhtund ja ma loodan et ei juhtu ka , aga ta peab ise pause ombes nii et mingi minut jookseb siis jälle puhkab käib vaatab puuris ringi ja siis läheb tagasi jooksma.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: on see väga halb kui ma ööseks jooksu rattad välja võtan

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. juuli 2005, 13:55

Ratta õlitamine aitab tõesti hästi.
Ja samas, kui ratta ära võtad, siis leiab loomake omale mõne muu asendustegevuse - näiteks hakkab puuri varbaid närima. See ka parajalt lärmakas tegevus.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: on see väga halb kui ma ööseks jooksu rattad välja võtan

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. juuli 2005, 17:27

See on kahe otsaga asi.
Mõnes mõttes on see hea, et Sa jooksuratta ööseks välja võttad, kuna Su hamster/hamstrid võivadd muidu liigagi palju joosta, aga samas öösiti on nad kõige rohkem üleval. Ja seega, kui sa ööseks jooksurattad välja võtad, siis võib see tekitada seda, et hamstrid ei jooksegi enam jooksurattas ja selle tõttu tekib ülerasvumine.
Nii et minagi soovitan sul jooksurats kõige tavalisema toiduõliga ära õlitada! :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. august 2005, 18:46

Minu hamstrid ka algul ei jooksnud aga tasapisi harjusid ära. Ja kui tuli esimene pesakond siis õppisid vanemate pealt ju esimestel päevadel kui neil silmad lahti tulid. iseenesest oli seda väga lahe vaadata kuidas neil väikestel jalad läbi ratte läksid.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 28. august 2005, 20:05

Tavaliselt meeldib hamstritele jooksurattas joosta, aga tõesti muutuvad mõned hamstrid jooksurattast sõltuvusse... Kui nii juhtub, võiks ratta mõneks ajaks ära võtta.
Ratas tuleb valida selline, mille vahedesse võiks loomakese käpad kinni jääda, sest muidu võib hamster luu murda. :( Üsna sobivad on need kinnised plastmassrattad, aga seda võib hakata hamster jällegi närima ... :(
*Mitme otsaga asi :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksuratas?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. september 2005, 13:11

minu hamsudel on ratas olnud koguaeg ja isegi väiksed pojad jooksid rattas nad ronisid sinna kuuekesi siSse ja siis sõitsid kõik eri suunas :) aga suured hamsud jooksevad seal nii palju kui tahavad ja siis kui ei viitsi siis niisama kõiguvad ratta peal ja uudistavad
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. september 2005, 14:22

tglt hamster ei jookse seal et trenni teha.!!!ta jookseb et koju joosta või kui ta õhtul põsed täis sööb siis ta tahab selle pessa viia ja kui tal korrliku pesa pole jookseb ta rattal ja arvab et jõuab pesani!!!
See on tõsijutt nii et ärge muretsega et ta peaks jookma hea o kui ei jookse:D
Krissu
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. september 2005, 20:07

aga fiti kus kohast sa tead et nad koju jooksevad?
nad vabalt võivad ju lihtsalt igavusest joosta või äkki teevadki trenni. aga mõni hamster võib ju sinna ratta ülesse tahta minna ja muudkui jookseb ja jookseb aga ülesse ei jõua :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster ei taha jooksurattas joosta

PostitusPostitas Jällu » 03. oktoober 2009, 16:07

Minu hamstritele meeldib hullult rattas joosta. Öösel nad ainult seda teevadki. :-)
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster ei taha jooksurattas joosta

PostitusPostitas TikuJaTaku » 21. oktoober 2009, 19:34

Mu Džungaaria kääbukatele ei meeldi üldse joosta. Ainult pesevad seal. Aga Vene kääbukatele küll meeldib. Eriti öösel!
Kasutaja avatar
TikuJaTaku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron