Lehekülg 1/1

Uue puurikaaslase tutvustamine teistele

PostitusPostitatud: 06. veebruar 2004, 10:57
Postitas SigneL
kristiina tiik küsis: Mul on tekkinud uus küsimus. Kui ühes pesas elab kolm hamsut(tüdrukut),kas siis tohib panna nendele kolmele lisaks ühte poissi elama ]

Ei soovita. Kuldhamstrite puhul kohe kindlasti mitte - nemad on nii individualistlikud loomad, et ei talu silmaotsaski ühtki uustulnukat oma puuris.
Kääbushamstrid on küll veidi leebemad, kuid ka nemad suhtuvad uustulnukasse sageli vaenulikult.
Seega - kui siiski hirmsasti tahad katsetada, siis varu juba aegsasti teine puur isase jaoks, juhuks kui teda vastu ei võeta.

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 17. veebruar 2004, 07:43
Postitas kristiinat
Ongi jama majas!
Üritasin emaste juurde panna poisikluti ja ei võetudki teda vastu! :( :( Kuigi on mul kääbused.
Kas neid kuidagi tutvustada on ka võimalik? :roll:

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 17. veebruar 2004, 14:11
Postitas SigneL
Seda uustulnuka mitte vastuvõtmist oli karta:(. Uute tulijate suhtes on ka kääbused piprad.:(
Ära pane isast emaste puuri, vaid tutvusta neid esiti neutraalsel pinnal , kus keegi end peremehena ei tunneks. Teine variant - pane emased ükshaaval isase puuri. Siis ei tunne nad end nii peremehena ning ükshaaval ei tunne nad end ka nii vägevate tüüpidena.
Kuid muidugi jälgi neid kogu kokkulaskmise aja vältel ning nii kui jamaks läheb, eralda kiirelt. Niimoodi võiksid proovida korduvalt, pikendades järk-järgult koosolemise aega - väike võimalus on, et emased niimoodi isase omaks võtavad lõpuks.

PostitusPostitatud: 17. veebruar 2004, 15:00
Postitas Liisa
Hmm, jaa, lisan siia klassikalised soovitused:
* desinfitiseeri ja küüri puur hoolega puhtaks, niiet see ühegi looma järele ei lõhnaks.
* korralda puur sisustus ümber, niiet see ühelegi loomale tuttav poleks.
Siis on lootuset, et kuna puur ei näe välja ega lõhna nagu kellegi tuttav pesa, saavad kõik läbi umbes nagu neutraalsel territooriumil.
Natuke vanilje essentsi ninale ja tagumikule, et kõik samamoodi lõhnaks, pidi ka aitama.

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 17. veebruar 2004, 15:15
Postitas SigneL
...või ka mentoolsalvi (apteegis müüakse ca 16 kr topsike). Soovitatakse samuti nagu vaniljeessentsi määrida pisut põsele lõhnade eksitamiseks.

PostitusPostitatud: 18. veebruar 2004, 17:17
Postitas Siq
Aga kas need vanilje essensid ja mentool salvid nende haistmismeeli ei kahjusta, või on suht ohutu?

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 19. veebruar 2004, 15:37
Postitas SigneL
Sa kasutad neid ju vaid loomakeste esialgsel tutvustamisel, seetõttu ühekordsel või harval kasutamisel ei tee need ained loomale kahju. Muidugi ei tohi vaniljeessentsi ega mentooli kasutada loomadel tihti, siis mõjub see nende haistmismeelele kehvasti.

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 19. veebruar 2004, 16:45
Postitas kristiinat
Ei noh ma olen ikka nende põnnidega kohe päris hädas.Siin ei aita ei ussirohi ega püssirohi.Ei taheta kokku minna ja kõik! Kui juba kaugemalt nähakse,nii läheb kohe maadluseks.Elagu siis eraldi.Imelik on ainult see,et emane tormab isegi isasele kallale.

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 19. veebruar 2004, 16:58
Postitas SigneL
Hamsikute puhul ongi enamasti just emased need agressiivsemad tüübid. Kurb, et nad sul ei leppinud :(

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 19. veebruar 2004, 17:16
Postitas kristiinat
Hirmus lugu küll nende jõmmidega.Täna panin igaks juhuks nad veel suure voodi peale,ja üks sekund,kui nad olid karvapidi koos.Lahutasin nad kohe ära ja nüüd ma siin istun väike sõrm on paistes ja valutab pöidlas on ka hambajäljed sees.Imelik,kuidas nii pisikesed ja nii armsad põnnid võivad nii tigedad olla.

PostitusPostitatud: 10. juuni 2004, 11:17
Postitas kristiinat
Ma ka ei soovita niimodi kokku neid panna. Kusagilt ma olen kuulnud et nad võivad teineteise surnuks kakelda. Parem on ikka lõhnaga harjutada! Pane lihtsalt kaks puuri teineteise kõrvale ja las nad olla paar nädalat koos. Siis proovi uuesti! Kristiina, ma tean küll et sul enam neid vene kääbushamstreid pole, vaid on Mõmmik! Aga ega see jutt tuleb teistelegi kasuks!

PostitusPostitatud: 11. juuni 2004, 18:54
Postitas Caty
Mul ka vene kääbushamstriga sama jama. Sõbranna andis oma emase meile. Mul endal emane ja isane. Proovisin tutvustada. Isasel polnud uue naise vastu midagi. Meie emane aga hakkas kohe tuuritama. Ja kui õudne on see hääl mida nad teevad. Näitavad hambaid ja "krigisevad, urisevad". Mina vist loobun. Vahele segades sain isegi hammustada.

PostitusPostitatud: 29. august 2004, 12:34
Postitas Endised kasutajad
Ma olen toonud hästi noore isase emase juurde siis on küll väga kiiresti omaks võetud. Ja kunagi oli mul üks kahekorruseline puur kus elasid 2 emast ja nad läksid kaklema siis tegin nii et üks ei saaks üles ja teine ei saaks alla (nuh et nad üldse kokku ei saaks)...siis panin alla korrusele ühe isase ta oli seal küllalt kaua olnud et oli naGU täiskasvanu ja siis ta ükskord sai üles korrusele (ta oli meil kõhnakene) ja siis ei tekkinud mingit kaklust lõhn oli nagu sama...ja kui järgmine hommik vaatasin siis mõlemad magasid ülakorrusel ühes majas ja olid sõbrad siis panin alla tagasi ja elas seal ilusast edasi aga vahepeal käis ikka ülakorruse daamil kah külas :D ...et kui sul on kahekorruseline puur siis soovitan samamoodi teha et isase paned ühele korrusele ja emased las elavad teisel korrusel et nad harjuksid üksteise lõhnaga...ja siis vahes proovid nad kokku lasta!...aga paremini ei oska kahjuks aidata :cry:

PostitusPostitatud: 29. august 2005, 22:16
Postitas Saara
Mul elasid 5 isast kääbushamstrit kahes eraldi puuris(ühes 3, teises 2 loomakest). Aga ma tahtsin nad kokku panna, et neil huvitavam oleks ja hakkasingi proovima.Üleeile panin nad ühe suvalise kasti sisse kokku ja paari minuti möödudes läks üks hamster teisega kaklema ja siis veel kaks tükki omavahel- kaks karvast kaklevat kera ja üks hämmeldunud hamstripoiss.
Lahutasin elukad ruttu ära ja võtsin esimese kakluse alustaja ära puurist, panin üksi elama. Ja enam ei ole mu kääbikud kakelnud :o .

PostitusPostitatud: 03. september 2005, 20:23
Postitas Pinto
Olen ka kunagi kääbikuid pidanud ja vahepeal sai neid üsna palju :) Alguses sain jõuludeks kaks isast, hiljem tõin poest noore emase juurde ja elasid kolmekesi ilusti, ei mingit kaklust. Mõne aja pärast panin emase eraldi puuri elama, et ta oma poegi saaks rahus kasvatada. Mingi aja pärast (pärast poegade ära andmist) lasin nad jälle kokku ja ei mingit probleemi. Nii et kääbikud võivad olla ka sõbralikud ja ei pea tingimata üksteisega taplema.

Re: Kuidas suhtub hamster uude puurikaaslasse?

PostitusPostitatud: 20. september 2005, 15:12
Postitas -ettevaatust-
ma ostsin kaa kunagi ammu ühe kääbushamstri ja päev hiljem teise samast pesakonnast ja nad hakkasid kaa kaklema.
Ma ostsin(oleks võind ka ise teha) ühe pesa juurde. ja siis nad leppisid ära. Üks elas ühes pesas ja teine teises. :lol:

PostitusPostitatud: 01. oktoober 2005, 22:04
Postitas Saara
Märkasin jah :oops: .
Nonii. Proovisin nii nii- kui naapidi, lõpuks tegin nii, et panin hoopis 2(Tünn ja Tünder) hamstrit ühte ja 3 teise puuri. Sest ma ei tahtnud, et Tünder peaks üksik olema ja pärast pikka katsetust tuli välja, et Tünniga on ta sõbralik ja nad saavad kahekesi täitsa hästi hakkama :)

Re: Uue puurikaaslase tutvustamine teistele

PostitusPostitatud: 16. detsember 2011, 11:28
Postitas Tiibu
Ostsime kaks kääbushamstrit koos ühest ja samast kohast, samast puurist ja samal ajal. Üks on pisut suurem ja teine väiksem. Alguses oli kõik hästi, magasid koos, toimetasid koos, ei mingit probleemi. Siis pärast esimest puuri puhastust nagu põrgu lahti. Suurem hakkas väiksemat terroriseerima, väike tohib nüüd ainult selili olla ja ei julge isegi liigutada, sest muidu tuleb suurem kallale ja siis hakkab väike kisama ja heidab jälle kohe selili, sest ainult nii lubab suurem tal olla. Suurem on vist emane ja väiksem isane.
Millest selline muutus? Ja kas tõesti muud pole kui peame kas uue puuri ostma või terroristi ära andma?

Re: Uue puurikaaslase tutvustamine teistele

PostitusPostitatud: 03. august 2012, 13:20
Postitas HamsujaHamsi123
ei soovita uustulnukad võtta

Re: Uue puurikaaslase tutvustamine teistele

PostitusPostitatud: 03. august 2012, 13:36
Postitas Tiibu
Niisiis nüüd on lugu nii, et olidki isane ja emane (nad võiksid ikka poes vahet teha sugudel, ega see niii keeruline ka ei ole, eriti kui pidevalt nendega tegeletakse) ja nad said kaks poega. Jälle isase ja emase. Loomulikult pärast seda hoiame neid rangelt eraldi, et poegade saamist ei korduks. Hetkel on seis selline, et kaks emast elavad enam-vähem ilusti koos, vahel küll ema terroriseerib tütart, aga midagi tõsist ei ole. Isane seevastu (keda emane kunagi terroriseeris), kasvatas oma poja (kelle teismelisena panime isaga kokku) väga ilusti suureks ja hakkas siis ise teda terroriseerima. Asi läks nii karmiks, et pidime nad eraldama. Pidime mõlemale isasele eraldi puuri leidma, kokku lastes on veri taga. Säh sulle samasooliste, samast pesakonnast kääbushamstrite sõbralikku kooseksisteerimist! Mina soovitan küll võtta ka kääbushamstreid üks korraga. Ta eelistab pigem inimeste, kui omasuguste seltsi.

Re: Uue puurikaaslase tutvustamine teistele

PostitusPostitatud: 07. august 2012, 16:13
Postitas HamsujaHamsi123
mul on 2 viie kuust emast kääbus hamstrid võtsin uue 2 kuuse emase koos reisipuuriga ja panin reisipuuri suurepuuri sisse ja nad alguses kaklesid ja siis said sõbradeks selline proobleemi lahendus

Re: Uue puurikaaslase tutvustamine teistele

PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2013, 20:21
Postitas liivasteffy
Hei! Mul on üks mure. Üleeile ostsin poest 2 isast vene kääbushamstrit. Nad olid eraldi puurides ja valge oli 1 kuu vanem kui pruun. Mõlemad on üpris noorekesed. Poes proovis müüja neid kokku panna ja kõik läks suht. ilusti. Tõin nad siis koju. Kodus on aga hoopis teine asi. Nad hammustavad üksteist ja ma pidin nad jälle eraldi elama panema. Kas neid oleks võimalik tutvustada? Praegu on nii et kui nad umbes 5 cm kaugusel üksteisest on, hakkavad nad krigisema :sad:

Re: Uue puurikaaslase tutvustamine teistele

PostitusPostitatud: 04. jaanuar 2013, 22:46
Postitas E4-
Kas nad olid poes kumbki eraldi puurides üksi? Kui nad juba poes mingi aeg üksi olid mõlemad, võivad nad sellega harjunud olla ning teist mitte omaks võtta. Samas võib neil praegu ka stress olla uude koju kolimisest. Seega võid ehk mõne aja möödudes uuesti proovida neid kokku lasta mõlema jaoks neutraalsel pinnal (laud, voodi). Samuti jälgi seda, kui tõsiselt nad kaklevad - mõningane võimuvõitlus on normaalne, kuni nad omavahelised suhted paika saavad, aga kui üks muutub eriti argessiivseks ning üks neist saab viga, tuleks nad siiski lahutada ning ehk peavadki nad siis eraldi elama jääma.
Siin üks teema, millest ehk abi on: viewtopic.php?f=124&t=2998