Hamster muutunud närviliseks, kõhnaks

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster muutunud närviliseks, kõhnaks

PostitusPostitas kikake (Teema autor) » 16. detsember 2013, 21:08

Mul on roborovski hamster.. Ma ei tea täpselt kui vana ta on aga ta on hakkanud kaalust kiiresti alla võtma.. Sügisel oli ta veel pallike.. Nüüd aga on ta imelikult kõhn, kuigi ta teeb sama palju trenni. Samuti tal on imelik küür selja peal?!!?? Nüüd on ta muutunud väga närviliseks. Ta ei tahtnud kunagi puurist välja, nüüd ainult jookseb ja sibab ukse juurde ja ära. Koguaeg kui ta üleval. Kuu aega tagasi ta ei tahtnud ka kätte võtmisest midagi kuulda.. vahel isegi näksas (ainult juhul kui puuris oli, tema territoorium) Nüüd ainult tahakski hullata ja joosta. Paar kuud tagasi mulle tundus , et ta mõtleb ainult toidust, nüüd aga ei taha ta ei kuulda dropsidest, sihvkadest ega muudest maiustest??? Mida ma tegema peaks? Kas ta tõesti hakkab vanaks jääma?? :dunno:9094
Viimati muutis kikake 23. detsember 2013, 11:32, kokku muudetud 2 korda.
kikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 13
Pildid: 13
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Hamster muutunud närviliseks, kõhnaks

PostitusPostitas Saara » 17. detsember 2013, 00:09

Kaua ta Sinu juures elanud on? Kas saaksid temast pildi lisada?
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster muutunud närviliseks, kõhnaks

PostitusPostitas kikake (Teema autor) » 23. detsember 2013, 11:29

Minu juurde ta tuli aprilli alguses, niiet möödas juba peaaegu üheksa kuud. Kui ma ta võtsin oli ta juba päris suur :/ Pildi lisasin postitusse, küüru pole näha eriti aga paremat pilti ei saanud, sest kui ta ärkvel siis jookseb ringi . Kui teed pai talle siis küür on tunda :(
kikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 13
Pildid: 13
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Hamster muutunud närviliseks, kõhnaks

PostitusPostitas Saara » 02. jaanuar 2014, 11:19

Foto on väga hägune, kummalist küüru minu silm sealt ei seleta.
Üheksa kuud on küll pikk aeg, aga äkki on ta lihtsalt Sinuga ära harjunud ja tunneb ennast vabamalt ja kindlamalt? Kääbushamstrid, sealhulgas ka roborovskid, on väga elava loomusega ning kipuvadki oma suurematest ja rahulikematest liigikaaslastest, kuldhamstritest, närvilisemad tunduma. Hullamine ja jooksmine iseenesest ei ole ju mingid halvad sümptomid. Vanaks jäädes muutub hamster pigem tasasemaks, rahulikumaks, vahel isegi loiuks.
Kui aga küür seljal muret valmistab ning pisikese käitumises rohkemgi ebakõlasid kohtad, siis on kõige targem loomaarsti poole pöörduda. Ebaharilik mühk hamstri kehal tähendab tihti kasvajat, sel puhul ei piisa kindlasti foorumist saadud nõuannetest, vaid kindlasti on tarvis spetsialisti abi.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster muutunud närviliseks, kõhnaks

PostitusPostitas kikake (Teema autor) » 04. jaanuar 2014, 17:09

Aitäh abi eest ! Ostsime loomapoest mingid vitamiinid nädal tagasi, nüüd on hamsu juba turskemaks läinud :) Kui lähme linna siis käin loomaarsti juurest läbi ja küsin küüru kohta, kui vaja viin hamsu arsti juurde.
kikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 13
Pildid: 13
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist

cron