Puuri närimine ja kellaaeg sassis?

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Puuri närimine ja kellaaeg sassis?

PostitusPostitas Enerin (Teema autor) » 22. jaanuar 2012, 19:51

Tere. Nimel olen tähele pannud, et meie hamster närib meeletult puuri.
Algas see sellega, et panime tähele, et tavalise aja asemel ( umbes 21.30-22.00 - 05.00 kell ) on ta hakanud varem liiklema, nüüd siis kella 18.30 ajal hakkab ta tegutsema ja nagu kell 19.00 saab on ta hammastega puuri võre kallal, ei aita miski, kui võtame välja-närib pärast edasi, kui paneme sööki juurde (anname kurki vms) on hetkeks rahu ja kohe uuesti närima, lükkame teda lihtsal võre kallalt ära - on ta ka kohe tagasi. See võre närimine käib tõsiselt närvidele juba kuna see ragin ja kolin paneb lõpuks pea valutama lihtsalt. Hamster on juba päris vana ka, juulis saab 2 aastaseks. Kas see võib olla tingitud vanadusest, ehk ta on n.ö oma ajataju sassi ajanud ja peast natuke nagu hulluks läinud (ei oska paremini sõnadesse panna) . Ja veel, vanasti ta ärkas üless, sõi ja toimetas ning läks ratasse jooksma, aga nüüd jookseb rattas vähe ja enamus ajast võre kallal. Öösel on ta meil lausa vannitoas ja uks kinni, sest muidu magamine on lihtsalt võimatu, vahest on isegi läbi ukse kosta seda kõvat puuri närimist. Ausalt öeldes väga raske olukord, peast on käinud läbi isegi mõte, et tuleb magama panna, kuna järgmine kuu tuleb meie majja väike uus kodanik ja ei kujuta ette, kuidas see nii väikest last võib mõjutada, just see kõva kolin :sad:

Kas keegi oskab aidata ? Kas tõesti on siis n.ö vanadus oma töö teinud ja meie hamstri aeg hakkab lõppema ? (kurb küll mõelda aga siiski )
Enerin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas rimpsukas » 28. jaanuar 2012, 15:36

Tere!

Minu hamstrid närivad ka puuri võresid. Jah, magada on võimatu, kuid mitte minul. Tegelikult mina olen juba sellega harjunud. Ainult mu vanemad panevad ukse kinni, sest ei talu seda müra. Ja ma arvan, et nad teevad seda sellepärast, et neil igemed sügelevad või tahavad teritada hambaid või see on nende hobi. :) Paljuid hamtreid aitavad ka soolakivid. Neid võib ka osta, siis ta näriks pigem soolakivi. Ja ma panen oma hamstritele puuri ka papitorusid. Oi, neid nähes nad rõõmustavad! Aga kuna Teie hamster saab juba 2-e aastaseks, siis võib olla sobib talle soolakivi rohkem, sest ta on juba nata vana. Ja kellaajaga on hamstritel ju niimoodi, et nad on ööloomad. Kuna juba 18.00 on juba pime siis hamster arvab, et on öö ja hakkabki tegutsema. Minu hamstrid ärkavad kuskil 19.30 ja on üleval mingi 05.00-ini. Ma arvan, et nad teevad vahepeal pisikese uinaku. :)

rimpsukas
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas Sinisukk » 28. jaanuar 2012, 16:24

Ära anna talle kurki, kui ta võresi närima tuleb. Äkki ta ongi nüüd harjunud, et saab head-paremat kui sinna jõlkuma tuleb.
Proovi hamster enne magama minekut ära väsitada. Alustuseks pane talle hommikuti süüa (kui sa seda teed, siis on hästi). Täida puur ka pappkarpide ning torude jms enne kui kooli-tööle pere läheb. Lase ta ka valges välja jooksma ja nunnuta teda käte vahel. Tegele temaga. Nüüd peaks tal uni paremini tulema. Enne magama minekut ei tasuks teda üldse häirida.
Kui hamster ikka võre külge ronib, anna kerge nips ninale. Mõned korrad teha ja ta ei tohiks enam sinna kippuda. Ei ole tõesti parim variant, aga jah.
Kõige paremini sobiks ka hamstrile terraarium, kui plaanis veel pisinärilisi koju võtta, siis tasuks endale see soetada. Hamster on sul tõesti juba vanemas eas ning puhtalt talle terra ostmine läheks arvatavasti kulukaks.
Kasutaja avatar
Sinisukk
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 163
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas Dzikikene8 » 09. aprill 2012, 19:44

Minu hamster on ka natsa puuri närinud. Mulle ei meeldi see. See peaks ära lõppema, kas sella juures saaks aidata loomaarst või pean ma seda kuidagi ise tegema?
Kasutaja avatar
Dzikikene8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 12
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas sitsu0456 » 14. juuni 2012, 14:23

Minu noored hamsud närivad ka õhtuti ja öösiti meeletult puuri, aga mind see enam ei häiri, sest olen villakute laamendamisega ära harjunud ja saan rahulikult magada, minu vanemad panevad ka minu ja enda toa ukse kinni sest nad ei saa magada. Aga pane talle puuri näiteks oksi mida ta saaks närida, vähemalt minu sõbra hamsude puhul see aitas. Ja kui miski ei aita siis võid ju osta plastikust puuri, seda ta ei saa närida.
sitsu0456
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas Hamsterallu » 15. juuni 2012, 22:53

Mul on hamsul 6 pisikest lisaks, vahel turnivd beebid ja ka hamsuemme, mina neid muidugi ei kuule, sest ma kasutan kõrvatroppe. :-D
Loved ♥ ...
Kasutaja avatar
Hamsterallu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 1
Asukoht: Eesti, Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas sitsu0456 » 17. juuni 2012, 22:13

Aga kas nende troppidega endal ebamugav ei ole ? Kuidas sa hommikuti üles saad, kui tohib küsida ? :D Alguses kui ma sitsud sain, siis ei saanud ka magada, aga kuskil kuu ajaga harjusin ära. :)
sitsu0456
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas Shierra » 18. juuni 2012, 00:10

Ehh, ei ole üldse ebamugav. :lol: Sa ei tunnegi kui need tropid kõrvas on (vähemalt mina ei tunne). Ma kasutan selliseid kõrvatroppe mis vajutad nt. palliks ja siis see hakkab jälle tagasi oma kujusse minema. :happy: Kõrvatroppe müüdakse enamasti apteekides.
χάμστερ ♥
Kasutaja avatar
Shierra
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 99
Teemad: 4
Asukoht: Jüri alevik, Rae vald, Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas sitsu0456 » 18. juuni 2012, 10:52

Tean jah et neid apteekides müüakse, aga mul pole neid vaja, sest 8 looma laamendamine ja häälitseminue on mulle nagu unelaul :D
sitsu0456
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas Mirette » 03. juuli 2012, 22:28

kui hamster närib puurivõret on tal igav ja ta tahab välja saada, vähemalt olen mina nii aru saanud. Vahel on minujaoks pigem ikka hea rahustav see kolistamine ja susserdamine, vahel kui magan muial on lausa imelik ,et keegi ei sahmerda ja ei saa kohe magama jääda.
Tupsu ,Nupsu ,Supsu ja Ruudi- .R.I.P
Väike Mammu (love)
Kasutaja avatar
Mirette
Õigekiri longab
 
Postitused: 141
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas Hamsterallu » 10. juuli 2012, 15:16

Ma viisin pisikesed loomapoodidesse, ainult hamsuemme Virsik jäi mulle, ta ei laamenda väga kõvasti, aga mul on igaks juhuks kõrvatropid kapi peal ootamas :lol:
Loved ♥ ...
Kasutaja avatar
Hamsterallu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 1
Asukoht: Eesti, Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas janelle7 » 14. juuli 2012, 15:09

Minu Trixie närib ka puuri ja tuuseldab, aga see on mulle nagu unelaul. :) Väga imelik oli magama jääda tantsupeol, kui polnud kedagi kes tuuseldaks puuris. Mu hamsul on mineraalkivi, aga ta ei näri seda palju.
Ruudi, Teedu, Peedu, Trixie, Sassu, Doris, Haslan. Parimad!!
Kasutaja avatar
janelle7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas sitsu0456 » 16. juuli 2012, 16:44

Minul on ka imelik magama jääda kui ma nt maal olen, sest seal ei ole hamsusid ega sitsusid kes puuris diskot peaks :) hamsudel on mineraalkivi ja oksad, aga need pakuvad neile huvi pigem magamiskohana.
sitsu0456
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas HamsujaHamsi123 » 07. august 2012, 16:26

minu oma närib ka aga ainult natukene öösel
Džungaaria kääbushamstrid : Tupsu,Numpsik ja Kääbus
Tiibeti Mastifid : Lotte ja Sohvi
Kasutaja avatar
HamsujaHamsi123
Õigekiri longab
 
Postitused: 17
Teemad: 4
Pildid: 6
Asukoht: Ida-Virumaa, Eesti
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Kelmikas
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas MakiAki » 03. september 2012, 15:53

Minul on nii et ta ronib puuri lakke ja närib .Aga mis saab teha et nad ei näriks ja igav ei oleks!!??
MakiAki
Õigekiri longab
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas eloke » 03. september 2012, 16:27

Mul õnneks ei näri :).Rohkem on meil päeval tegevust kui öösel.Ei tea miks?
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas rimpsukas » 05. september 2012, 14:14

To MakiAki: See on ju väga lihtne! Lihtsalt pane oma mõte tööle ja meisterda talle pappkarpidest ja muust niisugusest mingi lahe tsirkus. Hamstritele meeldib närida papptorusid, mille saab siis kui vetsupaberid ära raiskate. Ning samas võib sinna panna ka vanasi hambapasta pakendit, mõtlen pappi. Samas, võid sa hamstrit lõbustada sellega, et teed talle kassettidest labürindi ja sinna lõppu paned toitu. Täpsemalt on muidugi sellest juttu ka „Mida panna hamsu väikesesse lõbustuspuuri”? Võid osta ka neile soolakivi, nad näriksid seda ka.

To eloke: Tavaliselt on hamstrid jah ööloomad, aga võib ka niimoodi olla, et hamster ei tee päeval ja ööl vahet ning siin neil läheb ajataju sassi ja siis nad hakkavadki niimoodi tegema. Näiteks minu Elirksa tuleb päeval välja ainult siis, kui ta tahab häda tegema minna.
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas MakiAki » 05. september 2012, 18:18

Jälle aitän rimpsukas mul on sinu juttutest üleültse mõtte nüüd hakkas tööle
Aitäh!!!
MakiAki
Õigekiri longab
 
Postitused: 6
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas l2ur2 » 24. märts 2013, 12:18

Mul oli ka kunagi kuldhamster ja ta samuti näris puuri nii kõvasti, et ei lasknud öösel üldse magada. Nüüd aga tahaks võtta kääbushamstri ja kardan sama mure .. :S Kuidas on teil nendega kogemused, et kas kääbused on ehk natuke vaiksemad tegelased kui kuldhamstrid? :P
l2ur2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis ?

PostitusPostitas Saara » 24. märts 2013, 20:49

Puurivõrede närimine ei ole liigitunnus, vaid oleneb ikka individuaalselt loomast endast. Hambad on vägevad nii kuld-kui kääbushamstritel (närilised ju mõlemad ;) ), nii et kui hamster juhtub olema selline närijatüüp, siis helitugevuse vahet pole.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis?

PostitusPostitas lumiluu00 » 17. juuli 2013, 18:10

Eh mul küll siis ei vedanud sain endale närija tüübi Oi-Ei!
Igal Loomal Maa Peal On Sama Palju Põhjust Siin Olla Kui Sina Ja Mina
Kasutaja avatar
lumiluu00
Õigekiri longab
 
Postitused: 50
Teemad: 5
Pildid: 0
Asukoht: kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

hamster närib puuri? (loomulik???)

PostitusPostitas hamsu11 » 27. oktoober 2013, 12:24

Mu hamster on kaks kuud vana ja närib juba teist nädalat järjest puuri nii et üks mettal võre juba katki ,mida teha?
Kasutaja avatar
hamsu11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis?

PostitusPostitas rimpsukas » 02. november 2013, 13:49

To hamsu11: Metallvõre katki?!? See peaks olema siis, vabandust, väga ebakvaliteetne puur :D Minu Elirksa on närinud oma puuri võre ühte ja seda sama kohta 2 aastat järjest :D Metallvõrel on ainult värv maha tulnud muud ei midagi!
Mida teha? Njo, sa võid valmistada oma hamstrile erinevaid pappkarpidest/torudest asju, tunneleid, lasta ta õhtuti tuppa jooksma. Pane mõte tööle! Pisist leiad kindlalt palju asju, mida hamstritele meisterdada. :)
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Puuri närimine ja kellaaeg sassis?

PostitusPostitas Saara » 02. november 2013, 22:49

Metallvõre tuleks kindlasti ära parandada või kuidagi ohutuks teha, sest hamster võib end sealt välja pugedes traadi vastu vigastada. Ka võiksid üle kontrollida, ega hamster oma hambaid ära murdnud ole-- metall on kõva materjal. Hamster on näriline ja ta hambad kasvavad küll tagasi, aga tuleks silma peal hoida, et need seda ikka õigesti teeks ja puseriti arenedes looma toitumist häirima ei hakkaks.
Soovitusi, kuidas hamstrile muud tegevust kui puuri närimine pakkuda, leiad ka siitsamas teemast juba varem postitatuna :) .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist