Hamster ja teine näriline

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster ja teine näriline

PostitusPostitas Arwen (Teema autor) » 18. jaanuar 2005, 15:44

Orav kirjutas:kas hamstri ja liivahiire võib panna ühte puuri või hakkavad nad kaklema?mul on muidu angoora hamster.


ei ole hea mõte panna erinevat liiki loomi ühte puuri, sest bakterid mis ühele ohutud on võivad teisele kahjulikud olla ning lomad võivad haigeks jääda. Osta parem mõlemale oma liigikaaslasest puurikaaslane.
Arwen
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 18. jaanuar 2005, 23:28

Angoora hamster on süüria ehk kuldhamster. Seda liiki hamstrid ei taha isegi samast liigist puurikaaslast, nad on kõige rohkem rahul, kui terve puur nende päralt on. Ta võib puurikaaslast kiusama hakata ja isegi ära tappa.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Jaapani tantsuhiir ja vene-kääbus hamsu

PostitusPostitas kerluusha » 21. veebruar 2005, 21:03

Plaanisin hamsu ostmist ja mõtlesin, et kas jaapani hiirt ja hamsut võib kokku elama panna? Kui jah, siis mis tingimustega. Mis soost jpm.
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 21. veebruar 2005, 21:46

Puur peab olema hästi suur, et neil oleks võimalus teineteise eest peitu joosta, kui vaja. Ise lasin ma ükskord oma kääbused sõbranna jaapani hiirtega kokku, ei juhtunud midagi, nuusutasid üksteist ja kõik. Aga neid oli mõlemaid paar ka. Ja kokku lasin ma nad pappkastis, hästi suures. Aga eks see oleneb loomast ka.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 21. veebruar 2005, 21:52

Eriti nagu ei taha neid kokku panna. Ma pole proovinud hiiri ja hamstreid kokku panna. Ja ma ei prooviks ka järgi, sest hamstrid looduses söövad mõnikord hiiri. :eek: Ja seetõttu ei taha seda proovida. Hamster on ju ka märksa suurem kui pisike jaapani hiir. Või hakkavad jaapani hiired hoopis hamstrit häirima, sest hiirekesed on ju nii energilised. Hamstrid on matsakamad ja aeglasemad kui hiired.
Kuid, jah, mine tea ehk mõnikord võivad need loomakesed veel läbi saada. Välistatud see küll pole.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 21. veebruar 2005, 22:00

Lisaksin ka selle, et kui tahad panna kokku isase jaapani hiirega, siis isased jaapani hiired võivad olla väga sõjakad, nii et nad saavad vaid elada kas emase jaapani hiirega või siis üleüldse üksi. Ei tea siis kuidas nad veel hamstriga koos elavad.
Ükskord tegelikult sattus mu hamster tantsuhiirte lähedusse ning hakkas imelikult ja pööraselt nuusutama, et see mind hirmutas, nii et võtsin hamstri sealt ära ja ei ole siiamaani neid kokku lasknud. Kuid selline on minu kogemus ja arvamus. Pealegi see juhtus kuldhamstri ja tantsukate vahel. Ei tea, kuidas kääbushamstrid hiirekestega lepivad? Kääbused ju sõbralikumad kui kuldhamstrid.
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 24. veebruar 2005, 11:32

Mul olid ka vahepeal koos ja nad ei saanud omavahel ültse läbi..., õnneks ei olnud nad koos pikka aega ja mul oli olemas ka teine puur. Praeguseks on hamsu uues kodus ja hiir oma endises puuris tagasi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 24. veebruar 2005, 20:59

Nagu Sa juba ilmselt oled aru saanud, siis ei. Närilised on tihtipeale üsna sõjakad oma territooriumi kaitsma ja see pealtnäha tore kooselu võib kurvalt lõppeda :( .
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 07. mai 2005, 13:04

(*teistele teadmiseks*)
Liivahiired on tegelikult väga agressiivsed. Liigikaaslast nad nii naljalt ei tapa, kuid nt. deegule läheksid kallale küll (ja nemad tapaksid liivakad enesekaitseks ära).
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Liivahiir ja hamster kõrvuti puurides

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. mai 2005, 22:23

Mul on kodus hamster. Ma tahaks endale veel liivahiiri ka. Aga kas ma võin hamstri ja liivahiire puuri kõrvuti kapiotsa panna? Ja kas liivahiirtele ja hamstritele võib ühte ja sama toitu anda?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ja hamster kõrvuti puurides

PostitusPostitas Gerbil » 08. mai 2005, 15:32

Kõrvuti puuride panemisest vast otseseid tervisekahjustusi ei tule. Kuid hamster või liivahiir võib stressi minna, kuna see on siiski teist liiki loom ja teise lõhnaga. Kas sul siis tõesti mujale pole puuri panna, kui kapi otsa? Oleks parem, kui nad teineteist ei näeks.
Põhimõtteliselt võib nendele samat toitu anda küll (nt. Zippy't), aga hamstrite toit on tegelikult rasvasem e. see sisaldab sihvkasid jms. Proovi liivahiirtele neid vähem anda.
Viimati muutis Gerbil 13. august 2005, 18:27, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

hamster ja chinchilla

PostitusPostitas MusiMustu » 18. september 2010, 11:52

Kas hamster ja chinchilla sobivad kokku? :-)
MusiMustu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: hamster ja chinchilla

PostitusPostitas Merily » 19. september 2010, 13:53

Erinevates puurides, üksteisest alati eraldatuna kindlasti sobivad, kui nende eest hoolt kantakse.
Ühes puuris - ei! Hamstri ja tšintšilja suuruse vahe on nii suur, et isegi kui nad juhtuksid sõbrad olema, võib suurem loom väiksemale mänguhooski viga teha. Suure tõenäosusega lõpeb nii erinevate loomade kooselu õnnetult.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron