Hamster hammustab

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster hammustab

PostitusPostitas OoJeeHamsu (Teema autor) » 14. juuli 2010, 15:25

Ma ei tea mis minu hamstril viga on,sest ta koguaeg hammustab kõiki inimesi(mind ta küll ei hammusta niipalju kui teisi.)Kas te saate soovitada mida ma tegema peaks?Ja veel ajab ta koguaeg enda maja ümber ei lase seda püsti ka tõsta.Ja kui ta maja ümber ajab tirib vati majast välja ja läheb sellega puuri nurka magama.Ta magab seal vati sees puuri nurgas.Kas te saaksite mind aidata ja ütleksite mida ma tegema pean et ta enam selline ei oleks.Need hamstrid mida mina näinud olen ei ole ükski selline olnud.Minu sugulasel on ka hamster ja tema on nii rahulik võib teha tema puuris ükskõik mida aga minu hamster koge hammustab (näksab). Ma loodan et te saate mulle midagi head soovitada mida ma tegema peaks?
OoJeeHamsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Suur mure

PostitusPostitas Merily » 14. juuli 2010, 15:38

See, et ta oma majakesest välja kolib, on täiesti normaalne. Võibolla talle lihtsalt meeldib mujal magada. Minu hamstrid on läbi aegade samat trikki teinud :).
Hammustamise koha pealt- ringi otsides võid pisi foorumist selle kohta infot leida.
Reeglites on selgesti kirjas, et teema pealkiri peab vihjama sellele, millest teemas räägitakse.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Suur mure

PostitusPostitas OoJeeHamsu (Teema autor) » 14. juuli 2010, 16:00

aitähh Merily sest ma olin väga mures selle maja pärast aga tore et sa aitasid selle vastusega ja hammustamise kohta ma otsin ka kindlasti infot
OoJeeHamsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Jossu1 » 07. august 2010, 17:47

Minu hamsu ka hammustab ta on talvekarvaline kääbushamster,aga suvekarvaline on ka kodus ja tema ei hammusta.Talvekarvaline hammustab ainult siis kui ma teda pesast võtma lähen,aga teine ei hammusta kui teda pesast võtan.Kas talvekarvalised ongi kurjema iseloomuga?
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Mona » 07. august 2010, 20:40

Kui sa teda tema pesast võtma lähed, siis ta ongi kuri su peale, sest suure tõenäosusega ta magas ja sa rikkusid ta une ära :D
Minu kääbu ka üritas hambaid käiku lasta, kui ma teda pesast hakkasin võtma, aga siis ma loobusin ja hakkasin näiteks söögikausis krõbistama või ühe näpuga kaevama, siis ta tuli pesast välja ja tuli uudistama, et mis ma teen seal :D
Lord Voldemort, Ebony
Yoko, Adrian, Dorian, Leia, Blanca, Pisike
Mona
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Palamuse
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Jossu1 » 09. august 2010, 17:24

Kui ta ei maga siis hammustab ka.
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Mona » 09. august 2010, 22:21

Meelita snäkiga siis:D

Aga OoJeeHamsu, kui ta kolib oma vatiga kusagile mujale, siis oota kuni ta on magama jäänud ja tõsta talle maja peale :D
Lord Voldemort, Ebony
Yoko, Adrian, Dorian, Leia, Blanca, Pisike
Mona
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 133
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Palamuse
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas taara » 20. august 2010, 11:34

Kui hamster hammustab ära käi talle pinda. Hamstrile meeldib oma nuhti siblida. Mona vastas päris aruka vastusega, tõesti, oota kuni magama läheb ning tõsta maja peale.
магэк ♥
Kasutaja avatar
taara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas OoJeeHamsu (Teema autor) » 23. august 2010, 18:09

mul on plastmassist maja ja põhi on all ma ei sa talle maja peale tõsta:((
OoJeeHamsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Saara » 24. august 2010, 17:22

Milleks hamstrit üldse majakesega piinata, kui see talle ilmselgelt ei meeldi? Pane talle puuri parem rohkesti pesavilla ja wc-paberit, millest ta ise endale kuhugi nurka mugava pesa teha saab.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Hamsterdam » 01. september 2010, 19:26

Kas su hamster on veel poeg, või on juba suureks saanud ? Kui on suur, siis on ta pisikesena liiga vähe sotsialiseerimist saanud ja muutunud nüüd ebasõbralikuks. Aga võibolla pole veel hilja. Igatahes tee nii, et võta tal toidukauss ära, et tal läheks kõht natuke tühjaks ning siis hakka teda ise toitma. Anna talle näpuvahelt sihvkasid või midagi mis talle meeldib. Las ta siis ise võtab sinu käest neid, et ta hakkaks sind usaldama. Kui ta on näpuvahelt juba võtnud, pane sõrmede peale, aga pese käsi ära, et ta toidulõhnaga sõrme ei hammustaks. Siis peab ta juba sõrmedelt võtma. Edasi pane peopesale toit, niiet ta peab ronima su käele, et toitu saada. Varsti hakkab ta sind usaldama ja sõbraks saama. Tee seda mitme päeva jooksul, mina seda oma hamstriga teen ;) . Edu sulle ! :)
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Jossu1 » 02. september 2010, 19:18

Kahjuks on ta juba 1 aastane ja 6 kuune.
Jossu,Minnu,Dinnu ja Lissu olete mul südames sügaval! ♥
Miss you! :'(
Kasutaja avatar
Jossu1
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 126
Teemad: 3
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Hamsterdam » 03. september 2010, 17:01

Aga parem hilja kui mitte kunagi, arvan mina! Hakka teda peost toitma ja küll ta leebub. :)
uus rekord : pole hamstri puuri puhastanud 3 kuud ! try to beat that..
Hamsterdam
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas jarmo123 » 30. mai 2011, 12:17

Minul teeb hamsu nii, et kui tahan teda hakata kätte võtma siis ta nii hästi õrnalt näksab.

Ps: Ma sain nad just täna.
jarmo123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas Sipsuka » 30. mai 2011, 13:29

Su hamster ei ole veel harjunud. Anna talle aega endaga harjuda.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas jarmo123 » 30. mai 2011, 17:48

Ma arvasin seda ise kah aga igaksjuhuks küsisin :D.

Aitäh
jarmo123
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 38
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster hammustab

PostitusPostitas payosa » 08. juuni 2011, 09:11

Mul on hamstrid olnud 7-ndast eluaastast peale, mis teeb kokku.. 13 aastat praktikat. Eelmisel suvel läks viimane manalateele, kuid siiski - olen kokku puutunud igasuguste fuuriatega ja tõesti tuleb inimesega neid varakult harjutama hakata. Kunagi oli telekas saade, kus tegeleti n-ö kiiksuga loomadega ja seal olid ka närilised, kes kõiki hammustasid. Võtsin sealt taltsutamisnipid üle ja sain juba paari aasta pärast tarkust rakendada - hakkasin teda peost toitma, endal nahkkinnas käes (kuna ta hammustas ikka nii kõvasti, kui jõudu oli). Mitu nädalat läks aega, enne kui julges peopesalt toitu võtta - alguses arglikult, hiljem juba julges peopesale ronida ja sinna kükitama jääda. Esimesed paitused tulid sellest veel nädalake hiljem, sest iga kord kui lähenesin, jooksis ta paaniliselt pessa tagasi. Eks see üks kättevõtmise asi ole ja ehk saab veel asja sinu hamsuga ka:)
Pesakastist pole ma kunagi aru saanud - meil oli enda ehitatud platvormiga puur, kus talle väga meeldis just selle platvormi alla minna ja vetsupaberist-saepurust pesa ehitada. Pappkastist pesakast meeldis talle ka - poolik karp ja erinevad augud sees, millest ta sai välja piiluda ja vajadusel ka ronida. Kahjuks seda kuigi kauaks ei jätkunud - eks hambad tegid oma töö. Teist korda aga see pappkast-pesa trikk enam läbi ei läinud - ei olnud nõus enam lihtsalt ja eelistas pesa ees magada hoopis (ilmselt mingid lõhnad olid karbil juures, mis talle ei meeldinud).
Kasutaja avatar
payosa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline