Kadunud

Halbadest harjumustest võõrutamine ja uute ning paremate õpetamine. Mängud ja sotsialiseerimine.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kadunud

PostitusPostitas llauraa (Teema autor) » 29. juuni 2018, 18:05

Suur mure, eile õhtul tuli kass mu tuppa ja avastas minu kääbushamstri, varem nad pole kokku puutunud, kass tiirutas ümber puuri jne. Viisin kassi ööseks toast ära. Hommikul tööle minnes tõstsin puuri kamina peale ja panin ukse kinni, nüüd õhtul oli puur põrandal maas(kass oli ikka tuppa saanud) puuri uks kukkumisest lahti ja hamster kadunud. Kui suur on tõenäosus et kass ta ära sõi, ja kui ei söönud siis kas ta pigem peidab end toas kuskil või on läinud isegi trepist alla? Hamster on olnud mul vaid 3 nädalat. Minu toas on tal väga palju kohti kus peita.
llauraa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kadunud

PostitusPostitas Lind1100 » 30. juuni 2018, 20:35

Keeruline - kas kass on ka varem kedagi kätte saanud? Kodused kassid sageli ei hakka saaki ära sööma, vaid jätavad peale selle "mittehuvitavaks" muutumist sinnapaika. Või tulevad ette näitama. Igal juhul võimatu pole, et hamster sai plehku pandud.

Esimese hooga ilmselt peidatakse ennast esimesse ettejuhtuvasse prakku ja pärast ohu kadumist vaadatakse edasi. Kui toas ei ole võimalust lihtsasti kuhugi mujale saada (nt suured augud torude juures), võib ta veel toas olla. Hamster on öise eluviisiga, seega on tõenäoline, et ta tuleb öösel välju toitu otsima. Võib näiteks puuri koos toiduga lahtiselt seina äärde asetada. Või siis vaadata välja midagi, kuhu ta sisse saab, aga välja mitte. Hiirte jaoks on kaldteega ämbreid või sulguva uksega pisikest puuri (nn "eluslõksu"; loomale see viga ei tee) kasutatud -- ilmselt toimiks hamstri puhul ka. Ka puuri puhul on vähemalt näha, kas keegi on öösel söömas käinud. (Ja võimalik et ta peitub uuesti oma puuri majja, mitte ei lähe kapi taha tagasi.)
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist