Re: ema pruun, isa hall, pojad....

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 08. juuni 2004, 19:23

Caty kirjutas:Ja pojad on: 4 valget, 5 pruunikat, 5 musta. Kust küll sellised värvid?


Emas ja isast ikka!
tulemus on minu meelest küllalt loogiline, aga seda kuidagi arusaadavalt seletada ma hästi ei oska... no tegin proovi, aga jube segaseks läks, nii et parem ei ürita. Pealegi saan ma ise ka aru ainult mingist üldistest põhimõttest.
Sellistest poegadest saame teada, et lisaks nendele geenijuppidele, mille olemasolust saab aimu vanemate endi värve vaadates, kannavad nii ema kui isa ühte retsessiivset (peidetud) albiino-geenijuppi (c), ning sinisel on üks retsessiivne pruuni värvi jupp (b), sest muidu ei oleks saanud pruune poegi tulla. Kui oleks seda enne teadnud, siis oleks võinud ennustada, et 1/4 poegadest sünnivad albiinod, ülejäänutest pooled pruunid ning pooled mustad. Nii umbes ka läks. Kui tahad paaritades mingit kindlat värvi poegi, siis oleks hea teada kogu nende sugupuud :) , et oleks rohkem aimu nendest "peidetud" geenijuppidest, mida nad kannavad.
(Tegelikult oleks sellisel juhul, kui ka Dimkas oli pisut albiino verd, võinud albiino-poegade asemel olla himaalajad, või mõned himaalajad (sellest süsteemist ei saa ma veel päris hästi aru). Ehk neil muutuvad veel ninakesed pruuniks? Sõltub muidugi ka Krussu ema täpsest gen. koodist, mida ei tea.)
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 08. juuni 2004, 23:49

Tegin vahepeal peale koju jõudmist pisukest netis tuhnimise tööd... aga...
Kas keegi oskaks mind aidata nonde Shane'i rottide osas? Emased, keda ta suure pruuni isasega paaritas, olid üks himalayan ja teine sealpoint seamese. Kumb neist reks oli? Siis oleks Krussu ema kohta kohe natuke rohkem teada...
Kui emaks oleks siiam, siis peaksid Krussu valged pojad tegelikult ikkagi himaalajad olema. Kui emaks oleks himaalaja, siis oleks võimalik, et pojad ongi täitsa valged (albiinod), aga võiksid olla ka sama hästi samuti himaalajad, oleneb, mida Krussu emalt täpselt päris. noh, nii vähemalt saan mina asjast aru.
*nuu on praegu umbes sama elevil nagu viimati matemaatika ülesandeid lahendades. Kui vaid päris elus samamoodi küsimustele alati õiged vastused olemas oleks nagu matemaatikas...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 09. juuni 2004, 07:52

Himaalaja on milline? Tundub, et see isa on Platinum Agouti berkshire ja ka 5 poega on mingi Agouti. Ei saa ma nendest värvidest ega piltidest aru.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 09. juuni 2004, 09:46

huh. no nüüd läks küll kõik sassi. Pisi Dimka ei olnudki siis üldse sinine või? Siis ma pean ju täitsa otsast peale hakkama. :evil: :lol:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Carita » 09. juuni 2004, 09:46

Mina uurisin ka millalgi neid roti värve netis ja leidsin samat värvi roti nagu pisil on ja nimeks oli tal hoopis Russian Blue Agouti.
Carita
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas m » 09. juuni 2004, 12:22

mmm... geneetikaülesanne... mu lemmik :)
nii, kõik lapsed, kes koolivaheajal ja igavlevad!
Milliste geenidega on Dimka ja Krussu pojad?
lähteandmed ülesande lahendamiseks saate lehelt
http://www.ratsandmice.com/rat_gene_table.html
ja caty ning nuu jutust
mönusat nuputamist :twisted:
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas Laura188 » 09. juuni 2004, 12:26

Pojad ju sarnanevad ema ja isa värvidele. :) No,pruunikad tulid emast.Valged tulid isast.Ja must värv sarnaneb natuke pruunile ja siis tuleb ka must.Kõik lihtne ja loogiline. :wink:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 09. juuni 2004, 14:07

Must on naabrimehe värv. Ilmselt meie kastreeritud Rotu vaatas asja liiga ligidalt.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas PisiL » 10. juuni 2004, 15:00

Huvitav on see et just Dimka peasakonnast sellised v2rvid.. Tehnikul ja Silveril ehk Dimka papal ja mammal on nyydseks siis juba kaks pesakonda ja tulemuseks on m6lemal korral ysna sinised pojad. Viimases peasakonnas siis kolm paistab et tumedamat vene sinist ja yks hele hele sinine valge maskiga. Kummaline v2rk.
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 20. juuni 2004, 19:36

nüüd, kus mul see salapärane Pisi Dimka ära nähtud, tegin väikest arvutustööd ja jõudsin järeldusele, et kõige lihtsam oleks, kui Dimka värv oleks blue agouti, ehk siis sinine aguuti. Siis ei oleks vaja mingite salapäraste ja haruldaste geenidega arvestada. Sellisel juhul oleks Dimka isa Tehnik samuti sinine aguuti, ning ema tavaline sinine, ning nende poegadest pooled sinised ning pooled sinised aguutid. Mingid peidus olevad geenid muidugi võivad ka üllatusi valmistada (nagu näiteks too valgekirju tüüp).
Dimkal on igal juhul üks albiino geen peidus, muidu ei oleks saanud tal valgeid järglasi olla... (Ja nende valgete seas võiks kõigest hoolimata olla himaalajaid, olenevalt Krussu emast.)
Ja sel juhul peaks arvutuste kohaselt Caty Krussu ja Pisi Dimka järglased olema umbes sellised:
variant A (kõige tõenäolisem) 1/4 valgeid, ülejäänutest 1/2 mustad ja 1/2 aguutid. Sel juhul ei kanna Dimka shokolaadivärvi-geeni, ega Krussu sinise värvi geeni.
Või siis variant B: 1/4 valgeid, ülejäänutest 1/4 tavalisi aguutisid, 1/4 musti, 1/4 siniseid aguutisid, 1/4 siniseid. Sel juhul kannab Krussu sinise värvi geeni, Dimka shokolaadi geeni ei kanna.
Või siis variant C: 1/4 valgeid, ülejäänutest 1/4 aguutisid, 1/4 musti, 1/4 shokolaade ning 1/4 shokolaad aguutisid (ei tea mis põnev värv see küll võiks olla?). See variant oleks siis sel juhul, kui Krussu sinist ei kanna, aga Dimka kannab shokolaadi...
Või siis variant D; kui Dimka kannaks shokolaadi ja Krussu sinist: 1/4 valged, ülejäänutest 3/8 mingit sellist värvi millele ei oska kohe nimegi anda (sh aguuti shokolaad, vbla kakao,....???). 1/8 mustad, 1/8 aguutid, 1/8 shokolaad, 1/8 sinised, 1/8 sinine aguuti..........
OK. Lõpetan nüüd. Vaevalt küll, et keegi kõike seda läbigi viitsis lugeda, aga geneetika on lahe! (Ja matemaatika ka) :lol:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ema pruun, isa hall, pojad....

PostitusPostitas Caty » 20. juuni 2004, 22:17

Valged, mustad ja aguuti - sellised nad on. Kui aga panna kokku Hallu ja Pisi Käpik????
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist